חפש מאמרים:
שלום אורח
11.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מידע על תמא 38

מאת: eyalfatranשיפוצים20/07/2010670 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מידע על תמ"א 38

תמ"א 38 הינה תוכנית לחיזוק מבנים נגד רעידות אדמה. התוכנית חלה על כל מדינת ישראל אבל מעטים היזמים שמנסים לבצע את התוכנית באזורים של הפריפריה וזאת בגלל חוסר כדאיות כלכלית. התוכנית חלה על בניינים שהיתר הבנייה שלהם הוצא לפני שנת 1980 הסיבה לכך נעוצה בכך שמבנים אלו אינם מחוזקים לפי תקן 413 שהוא התקן המחמיר לחיזוק מבנים אשר יצא רק ב 1975. ניתן לחזק גם מבנים שנבנו בתאריך מאוחר יותר ללא תוספות הבנייה של התוכנית. מבנים שלא כלולים בתוכנית הם מבנים ציבוריים, מבנים בעלי 2 קומות בלבד ומבנים שהינם מחסנים או תעשייתיים.

תוכנית המתאר הארצי בנויה על עסקה בין יזם לדיירים בבניין. היזם מחזק מקבל זכויות בנייה על גג הבניין או סגירת קומת עמודים  והדיירים מקבלים סל של הטבות שכוללים חיזוק הבניין, חדר מדרגות משופץ, מעלית, חידוש חזיתות המבנה, מרפסות שמש, ממ"דים חדשים ועוד.

הסכמת הדיירים של הבניין היא דבר שלא קל להשגה ולעיתים קשור במניעים לא ענייניים של הדיירים. על כן קבע המחוקק שצריך להשיג רוב של שני שליש בלבד מדירי הבניין. עם זאת חברות רבות מעדיפות להשיג רוב שקרוב למאה אחוז מהדיירים על מנת למנוע התנגדויות ועיקובים בעתיד. בתמ"א 38 אתגר נוסף שהוא שמירה על המרקם העירוני ועל האופי של האזור. חשוב שהחיזוק והשיפוץ יעשה בהתאם לאופי של השכונה ולאופי המבנה. מצד שני חשוב להדגיש שתמ"א 38 הינה מנוף שיכול לעזור בהתחדשות העירונית, ובשיפוץ החזיתות של הבניינים.

החניה בתמ"א 38 היא נושא בעייתי נוסף. הקבלן מוסיף דירות על גג הבניין והשאלה המתבקשת היא איפה יחנו הדיירים החדשים. במקומות מסוימים מוסיף היזם מקומות חנייה באמצאות חפירה או פתרונות חנייה מתוחכמים(מכונות אוטומטיות) דבר שהינו לא פשוט מבחינה כלכלית ומבחינת השגת היתר. עוד אפשרות היא עריכת הסכם עם חניונים בסביבה. אבל עדיין אין ספק שהחנייה מהווה בעיה באיחוד באזורים צפופים כמו האזור של גבעתיים.

תמ"א 38 עשויה לתרום גם למצב הביטחוני של המבנה, הקמה של ממ"דים בכל דירה או הוספת ממ"דים למבנה עשויה לשפר את המוכנות של הבניין גם להתקפת טילים ולא רק לרעידת אדמה.

מבחינת אזורים הנמצאים בסיכון לרעש אדמה חשוב להדגיש שהאזורים בפריפריה כמו בית שאן קרובים ביותר לשבר הסורי אפריקאי ולכן מוגדרים כמסוכנים אבל גם אזורים בתל אביב בהם ישנם בניינים גבוהים לא מחוזקים עם ריכוז אוכלוסייה עשויים להיות מסוכנים ביותר.

לקבלת עוד מידע הכנסו לתמ"א 38 – המדריך המלא של צוק איתן מקבוצת וקסמן גוברין . בתוך המאמרים תמצאו מידע רב ושימושי על התוכנית.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

איל פטרן

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת eyalfatran

מאת: eyalfatranיופי וטיפוח - כללי22/11/172163 צפיות
טיפול השיאצו, הפך בשנים האחרונות לאחד מטיפולי העיסוי הפופולריים ביותר. הסיבה לכך, נטועה ככל הנראה בעובדה שמדובר בטיפול בעל מאפיינים ייחודיים, שמותאמים אישית לכל מטופל ומטופל ולכן, מדובר בטיפולים בעלי השפעה מקיפה ורחבה יותר על המטופל. אז מה המאפיינים הייחודיים שהופכים את טיפול השיאצו לפופולרי כל כך וכיצד תוכלו לבחור לכם מטפל שיאצו שיצליח להתאים עבורכם את תכנית הטיפול הטובה ביותר?

מאת: eyalfatranיופי וטיפוח - כללי22/11/171522 צפיות
טיפול השיאצו, הפך בשנים האחרונות לאחד מטיפולי העיסוי הפופולריים ביותר. הסיבה לכך, נטועה ככל הנראה בעובדה שמדובר בטיפול בעל מאפיינים ייחודיים, שמותאמים אישית לכל מטופל ומטופל ולכן, מדובר בטיפולים בעלי השפעה מקיפה ורחבה יותר על המטופל. אז מה המאפיינים הייחודיים שהופכים את טיפול השיאצו לפופולרי כל כך וכיצד תוכלו לבחור לכם מטפל שיאצו שיצליח להתאים עבורכם את תכנית הטיפול הטובה ביותר?

מאת: eyalfatranעיצוב גינות16/11/171248 צפיות
עיצוב של כל גינה מתחיל במחשבה ועדיף שזו תהיה מחשבה של אנשי מקצוע, מנוסים ובעלי ידע בתחום, שגם אוהבים את מה שהם עושים – כן, בדיוק כמו הצוות של Mr. Green. לכל גינה וגינה יש את המאפיינים שלה וכמובן שלכל לקוח יש את הציפיות שלו ואת הדברים שהוא היה רוצה למצוא בגינה שלו ואת אלה צריך לשלב יחד בצורה נכונה

מאת: eyalfatranחקלאות06/10/17700 צפיות
אז לפני שאתם חושבים מה תרצו שיהיה בחצר, בדקו את גודל השטח ואז תוכלו להתחיל להגדיר מה אתם רוצים, כאשר האפשרויות הן רבות ומגוונות: שטח דשא, גינת תבלינים, עץ הדרים, בריכה, מפלי מים, פינת ברביקיו, בריכה, שביל אבנים, פינת ישיבה, פסלים מעוצבים ועוד.

מאת: eyalfatranנדל"ן20/07/121024 צפיות
התיקון השלישי לתמ"א 38 מביא עמו רוח חדשה ואופטימית שמציתה תקווה גדולה בנוגע להצלחת התכנית המבורכת שעד היום, למרות שיצאה לאוויר העולם לפני קרוב לשמונה שנים לא הצליחה להתרומם מן הקרקע ולהמריא. על מנת להבין לעומק את מהות התיקון השלישי לתכנית נסקר בקצרה את ההשתלשלות שלה עד לנקודת הזמן בה בוצע התיקון השלישי.

מאת: eyalfatranאדריכלות06/07/121037 צפיות
כל ילד מודע לעובדה שמדינת ישראל התברכה במיקום מעניין, לטוב ולרע. הכוונה במקרה המדובר היא לא כמדינה יהודית בגוש מדינות ערביות אלא כמדינה ששוכנת על השבר הסורי אפריקאי על כל המשתמע מכך. בעקבות רעידות אדמה שמתרחשות בעולמנו וגובות את חייהם של מאות אלפי קורבנות נראה שהדי רעשי האדמה הגיעו עד לבית המחוקקים שלנו שם הצליחו להזיז דברים

מאת: eyalfatranשוק ההון16/12/111265 צפיות
החלטתם שאתם רוצים להשקיע בבורסה? כדאי שתתייעצו עם מקצוענים. שוק המניות יכול להיות לעיתים אכזרי לאלו שלא מכירים אותו. התקופה העכשווית מאפיינת בחוסר יציבות בשווקים הפיננסים כאשר מגמות מרבות להשתנות. ישראל מאוד תלויה בשוק הבינלאומי, כרגע נראה שאירופה נמצאת במרכז הדאגות

מאמרים נוספים בנושא שיפוצים

מאת: yoni romשיפוצים12/04/20301 צפיות
איזה מכשור מתקדם מאפשר לאתר נזילות? מה היתרונות של מצלמה תרמית?

מאת: עידן שלומןשיפוצים28/01/20609 צפיות
חשמלאים מספקים כיום קשת שירותים רחבה ביותר שנוגעת לאספקטים שונים בכל עבודת שיפוצים בבית שלכם, בין אם מדובר בשיפוץ יסודי של כל הבית או ריענון של מערכת החשמל הביתית.

מאת: רוני הכהןשיפוצים30/12/19757 צפיות
יש סוגים רבים של צבעים לרכישה ולצביעה, וכניסה אל חנות כזו תהיה חוויה מבלבלת ומעצימה כאחד.

מאת: רוני הכהןשיפוצים28/08/19709 צפיות
לבחור את צבע השליכט הכי נכון,

מאת: shlomy שיפוצים27/03/191102 צפיות
אם בניתם בית חדש, אתם עומדים להיכנס לדירה מקבלן או עומדים לרכוש בית מיד שניה, בוודאי שמעתם על המושג "בדק בית". בדק בית הינה בדיקה יסודית ובה בודקים את הבית על כל חלקיו השונים והמטרה של הבדיקה היא לאתר ליקויים שונים במבנה ובבניה ולאפשר לכם לדעת את מצבו האמיתי של המבנה.

מאת: Droxitשיפוצים21/03/191025 צפיות
לא תמיד יש לנו את הזמן או את הסבלנות לנסות, לטעות ולתקן. כך, גם אם הרכבת רהיטי איקאה נתפסת כמשימה לא-מאוד-מורכבת, היכולת להאציל סמכויות ולפנות את הזמן למשימות אחרות היא ככל הנראה עדיפה.

מאת: Droxitשיפוצים28/02/19774 צפיות
במקרים רבים אתם בוודאי מזמינים חשמלאי, אינסטלטור או כל הנדימן אחר שיעזור לכם עם תקלה או בעיה, עם התקנת רשת חדשה או עם חיזוק הריהוט. שיחת טלפון קצרה מגלה לכם שהמחיר תלוי בסוג העבודה, ואם יש כמה מטלות על הפרק, הרי שכל אחת מהן תעלה לכם בנפרד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica