חפש מאמרים:
שלום אורח
01.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

כל מה שצריך לדעת על שחרור ממעצרים

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי27/07/2010774 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

שגרת החיים של אדם נקטעת בן רגע כשהוא נעצר על ידי המשטרה וזאת גם במידה והוא אינו אשם, אם קיים חשד סביר כי הוא ביצע פשע או אם הוגשה עליו תלונה במשטרה בגין עבירה פלילית רשאית המשטרה לעצור אותו לחקירה ואף להמשיך את מעצרו באישור בית המשפט.

ההבדל בין מעצר לבין מאסר הוא שאדם שנעצר הוא אדם שלא הורשע ואדם שנאסר הוא אדם שהורשע, למרות הבדל זה קיים גם התחום האפור בו המשטרה מבקשת להאריך את מעצרם של חשודים במקרים רבים וזאת גם במקרים בהם החשד או ההליך אינו מוצדק.

אדם שנעצר על ידי המשטרה זכאי להגנה של עורך דין, במקרה כזה עליו לשכור את שירותיו של עורך דין פלילי ויפה שעה אחת קודם, על עורך דין פלילי להדריך את העצור בכל שלבי המעצר ולהגן על זכויותיו.

עורך דין מסייע לנאשמים להשתחרר ממעצר במידה ובית המשפט מאשר זאת, חשוב להבין כי בית המשפט לא מאפשר הארכה ללא הגבלה של מעצרים אך הוא מפקח על הארכות מעצר לשם חקירה ולכן יש חשיבות גדולה ומכרעת להתערבותו של עורך דין מומחה בתחום –  עורך דין פלילי ידרוש בעבור החשוד שחרור ממעצר בהקדם האפשרי.

יש שני סוגים של מעצרים –  מעצר עד תום ההליכים ומעצר ימים כשההבדלים בניהם הם בנסיבות המעצר עצמו ובצורת השחרור.

 

מעצר ימים
לפני הגשת כתב אישום

 

           עד 30 יום

המשמעות היא שתבלו בבית מעצר עד אשר יגישו, אם בכלל כתב אישום

   

 מעצר עד תום הליכים
אחרי הגשת כתב אישום

   

        עד 9 חודשים

המשמעות שעד תחילת המשפט שלכם תהיו במעצר.

מעצר ימים הוא מעצר שמתבצע משום שיש חשד סביר שהנאשם אכן ביצע את אותן העבירות המיוחסות לו, כשהעבירה היא מסוג של פשע או עוון, כשיש עילה למעצר של החשוד או כשלא ניתן להשיג את מטרת המעצר בדרך של ערובה. חשוב להבין כי מעצר ימים הוא מעצר שמתבצע עוד לפני שהוגש כתב אישום והוא מתבצע בהתאם לסמכויות שוטר או בהוראה של בית המשפט.

ישנן מטרות רבות למאסר ימים, הוא נעשה במקרים בהם יש חשד לשיבוש הליכי חקירה, כשיש חשד כי החשוד עלול לברוח מן הארץ, כאשר יש חשד כי החשוד יכול לפגוע בעצמו או בציבור או כאשר דרושה בדיקה פסיכיאטרית לחשוד.

מעצר עד תום ההליכים הוא מעצר שמתבצע לאחר הגשת כתב אישום והוא מתבצע לאחר שיש עילה למעצר, כאשר קיימות ראיות שלכאורה קושרות את הנאשם לפשע שבוצע, כאשר לנאשם יש סנגור וכאשר לא ניתן להשיג את מטרת המעצר בדרך של ערבות.

מטרת מעצר עד תום ההליכים היא לא להעניש את הנאשם אלא להבטיח כי הוא לא יפגע בציבור ולא יברח –  שחרור ממעצר שכזה הוא מורכב במיוחד ותפקידו של עורך הדין במצב זה הוא לדאוג לכך שזכויותיו של העצור לא ייפגעו וכי שחרורו מהמעצר יתבצעו בזמן הנכון במידה והוא יהיה אפשרי.

בכל מקרה של מעצר יש לפנות במהרה לעורך דין פלילי שמתמחה בתחום, פנייה זו היא שתקבע את הלך הדברים הן בשלבי החקירה והן מבחינת כתבי האישום אם יוגשו.

המידע שלפניכם הינו כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחברת אינה נושאת באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עו"ד פלילי, נגה ויזל, ייצוג מקצועי עם יחס אישי.

זומנת לחקירה ? הוגש נגדך כתב אישום ?

זה הזמן לקבל ייצוג הולם

052-3295296 03-6935310
מגדל המוזיאון ,רחוב ברקוביץ 4 תל אביב

  למידע מקיף אודות המשפט הפלילי בקרו בבלוג שלי

http://nogawiesel.com/

המידע שלפניכם הינו כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחברת אינה נושאת באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עו"ד נוגה ויזל

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי25/08/111006 צפיות
כאשר אדם נחשד בעבירת אלימות, הוא יכול לסיים את הפרשה בגדר חשוד או להפוך לנאשם באם הפרקליטות החליטה להגיש נגדו כתב אישום על אלימות, עליו להתמודד עם הדבר ולהוכיח את חפותו בבית המשפט. בשביל זה צריך משרד עורכי דין המתמחה בעבירות אלימות.

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי17/08/11998 צפיות
רובנו אנשים שומרי חוק וסדר ולא מסתבכים עם החוק, בטח שלא בפלילים. יחד עם זאת, לעיתים קורה כי דווקא באופן הכי לא צפוי אנו עומדים בפני כתב אישום. כתב אישום על איומים הוא מצב בו כל אחד כמעט עשוי להיות מועמד לדין. האופי הישראלי, החום והמתח השוררים פה לעיתים מוציאים אותנו מכלינו ואנחנו צועקים, מקללים ומאיימים. ברוב המקרים זה מתחיל ונגמר בזה, אך במקרים קיצוניים, אנחנו עשויים לעמוד בפני כתב אישום על איומים.

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי11/08/11913 צפיות
"למה זה נחשב לעבירת מין ? מה כבר עשיתי ? זה היה בהסכמה. למה אני צריך להצדיק את עצמי ואת מה שקרה ? "

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי04/08/11990 צפיות
לעיתים בית משפט מחליט לעצור אדם עד תום ההליכים בשל סיבות שונות. חשוב כי כל אדם העומד במצב כזה ידע ויבין מהו האפשרויות העומדות בפניו, על פיהן יחליט באיזו דרך לפעול.

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי01/08/11866 צפיות
"אני לא מבין למה אני צריך להיות פה ולהסביר להם מה קרה. זה עניין שלי ושל חברים שלי." "מי הם שהם יחשדו בי שעשיתי את זה ויגידו לי כך וכך. מה אני חייב להם?"

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי01/08/11909 צפיות
כאשר אדם עומד בפני הליך פלילי, החוק מגן על זכויותיו ומאפשר לו לקבל את ההגנה הטובה ביותר, לצד ניהול משפט תקין. חלק מהליך זה נקרא שחרור בערבות. מהלך מהוגן בחוק, אשר יכול לקבוע איפה יבלה הנאשם את זמנו עד תחילת המשפט.

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי24/07/11948 צפיות
"למרות שהמשפט שלי הולך להיות מורכב וקשה, ברור לי שלא יחזיקו אותי במעצר עד שהוא יתחיל, אחרי הכול, מה זה. מכניסים מישהו למעצר לפני שקובעים אם הוא אשם ? "

מאמרים נוספים בנושא פלילי

מאת: בנימין קלינגרפלילי01/09/19453 צפיות
אכיפה שיפוטית סימן ה' לחוק התכנון והבנייה: באחריות יחידת החקירה בוועדה המקומית לבצע חקירה בהתאם להנחיות ולכללים שמפורסמים מעת לעת על מנהל היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבניה. ובסיום החקירה להעביר לתובע את חומר החקירה להכרעה בדבר העמדה לדין והגשת כתב אישום.

מאת: אבי דוידיפלילי21/11/18449 צפיות
עורך דין פלילי בצפון מסביר על תנאים של שחרור בערבות ועל הסיכויים לאישור בקשת השחרור בערבות.

מאת: שירה אלהפלילי27/07/16893 צפיות
אדם בן 39, ללא עבר פלילי, מכר לחבריו סם מסוג חשיש בכמה הזדמנויות שונות. בית המשפט, בצעד חריג ביותר, החליט שלא להרשיע אותו, והסתפק בלשלוח אותו לבצע שירות לציבור.

מאת: אופירפלילי05/04/16891 צפיות
יש מסמכים שעבורם תרגום נוטריון הוא מתבקש והגיוני אך יש גם סוגים נוספים של תרגום נוטריון שמעט מפתיע שיש צורך לגביהם בתרגום מיוחד של נוטריון.

מאת: אלעד שנירפלילי17/03/161254 צפיות
הטרדות מיניות אינן נחלתם של מבוגרים בלבד, והן מתרחשות גם בקרב בני נוער. מהו היחס של החוק לקטין המטריד מינית? כיצד בית הספר מטפל באירוע הטרדה מינית? וכיצד ניתן לזהות שהילד שלך מוטרד מינית? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: elichai rubinפלילי14/03/161111 צפיות
לרבים מאיתנו, שאינם עורכי-דין ולא בקיאים בהבדלים משפטיים, המילה "פלילי" מתקשרת עם "דבר לא רצוי" או "מעשה רע". רובנו לא יודעים האם יש הבדל בין עבירה פלילית לעבירת תעבורה ומהו בכלל התחום בעריכת דין שנקרא "אזרחי". במאמר קצר זה, אנסה להסביר את ההבדלים ביניהם וכפי שתראו – ההבדלים משמעותיים מאד

מאת: אביב יועציםפלילי14/02/161053 צפיות
כתב אישום הינו המסמך שפותח את המשפט כנגד הנאשם והוא כולל מספר סעיפים קבועים ואת כל העובדות שנאספו כנגד המואשם, עדי התביעה והסעיפים בחוק שהופרו, כביכול, על ידו. ביטול המסמך מונע את ההגעה למשפט כך שאין ענישה וכל הטיפול בתיק מופסק. את הביטול ניתן לבצע בנקודות זמן שונות כאשר המוקדמת ביותר היא כאשר התיק עדיין נמצא בידי המשטרה ועדיין לא עבר לבית המשפט. כאן נלמד מעט יותר אודות אפשרויות הביטול השונות בנקודת זמן זו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica