חפש מאמרים:
שלום אורח
08.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חומר חקירה

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי01/11/2010764 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

דניאל נחקר במשטרה בחשד לביצוע עבירות מין. לאחר חקירה ארוכה ומתישה, הודיע לו החוקר כי על סמך חומר החקירה, הוחלט להגיש נגדו כתב אישום. עד אותו הרגע דניאל לא שמע מעולם את המילים חומר חקירה או תיק חקירה, לא היה לו מושג מה נמצא שם ואיך זה יכול להשפיע עליו.

חומר חקירה הוא מכלול כל העדויות, התצהירים והראיות שאוספת המשטרה והפרקליטות לפני הגשת כתב האישום. במילים פשוטות,  מדובר בהוכחות שלדעת המשטרה מוצאות אותך אשם בעבירה ועל סמך הוכחות אילו, היא פועלת.

דניאל, שאת חקירתו עבר ללא קבלת ייעוץ משפטי מקדים, מיהר להרים טלפון לעו"ד פלילי, להבין מה מכיל חומר החקירה ואיך הכי נכון להתנהל מכאן ואילך. צעד חיוני בהמשך ההתנהלות הפלילית שלו.

איך מתנהלים עם חומר חקירה

-          החוק קובע כי הנאשם יכול לקבל לידיו את חומר החקירה, לעיין וללמוד אותו. זאת במטרה להבין מול מה הוא עומד ומה יש למשטרה ולפרקליטות נגדו. רק עו"ד פלילי יכול להבין לעומק את חומר החקירה ויותר מזה, יכול להסיק מה זה אומר מבחינה משפטית. תצהיר של שכנה שנראה לכם זניח, יכול לסתור את האליבי שלכם ובכך להזיק למעמדכם במהלך המשפט. מילה שאמרתם במהלך החקירה, יכולה להפליל אתכם. כאשר חומר החקירה מגיע לידיכם, חובה להעביר אותו לעו"ד פלילי המייצג אתכם.

-          לא פחות חשוב, סביר להניח שההוכחות והעדויות בחומר החקירה, הושגו בדרכים שונות. ראשית יש לוודא שכל חומר החקירה הושג בדרך לגיטימית ושאין מדובר בראיות שהושגו שלא כדין. כמו למשל האזנות או צילומים בשטח פרטי. עו"ד פלילי שמכיר את רזי החוק, יוכל לסייע לכם להגיש בקשה לשלול ראיות מסוימות, בטוענה שלא הושגו במסגרת החוק ותוך שמירה על זכויות האזרח שלכם.

-          מטרת הצגת חומר החקירה בפני הנאשם ועורך דינו, הינה בראש ובראשונה לאפשר לו לבסס הגנה העומדת בקנה אחד עם ראיות התביעה. לאחר בחינה של חומר החקירה, יידע עורך הדין שלכם מהי הדרך הטובה ביותר לפעול. כמו למשל, האם ללכת למשפט או לנסות לקדם עסקת טיעון.

-          על המשטרה והפרקליטות לספק לנאשם את כל חומר החקירה, כלומר כל מה שהושג במהלך חקירה פלילית ונמצא רלוונטי למקרה. לא פעם מגלים, במהלך חשיפת ראיות, שדברים מסוימים לא הגיעו לנאשם ולכן יש לפעול, באמצעות עו"ד פלילי, על מנת לקבל את כל החומר, ללא סייג.

-          חומר החקירה מסייע לעו"ד המייצג אותך בהכנת תחקור העדים. בעזרת חומר החקירה, הוא למד על מה מתבססת העדות, מה הנחקר או הנחקרת הולכים לומר ואיך הכי נכון לתקוף את הדברים.

התנהלות נכונה למול חומר חקירה, יכולה לעשות הבדל מהותי בהגנה שלכם ובטקטיקה בה אתם בוחרים. מדובר בלב ליבו של התיק ולכן כל התנהלות מולו, חייבת להיעשות במשנה זהירות ותוך התייעצות וייצוג נכון.

המידע שלפניכם הינו כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחברת אינה נושאת באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עו"ד פלילי, נגה ויזל, ייצוג מקצועי עם יחס אישי.

זומנת לחקירה ? הוגש נגדך כתב אישום ?

זה הזמן לקבל ייצוג הולם

052-3295296 03-6935310
מגדל המוזיאון ,רחוב ברקוביץ 4 תל אביב

  למידע מקיף אודות המשפט הפלילי בקרו בבלוג שלי

http://nogawiesel.com/

המידע שלפניכם הינו כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחברת אינה נושאת באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עו"ד נוגה ויזל

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי25/08/111007 צפיות
כאשר אדם נחשד בעבירת אלימות, הוא יכול לסיים את הפרשה בגדר חשוד או להפוך לנאשם באם הפרקליטות החליטה להגיש נגדו כתב אישום על אלימות, עליו להתמודד עם הדבר ולהוכיח את חפותו בבית המשפט. בשביל זה צריך משרד עורכי דין המתמחה בעבירות אלימות.

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי17/08/111000 צפיות
רובנו אנשים שומרי חוק וסדר ולא מסתבכים עם החוק, בטח שלא בפלילים. יחד עם זאת, לעיתים קורה כי דווקא באופן הכי לא צפוי אנו עומדים בפני כתב אישום. כתב אישום על איומים הוא מצב בו כל אחד כמעט עשוי להיות מועמד לדין. האופי הישראלי, החום והמתח השוררים פה לעיתים מוציאים אותנו מכלינו ואנחנו צועקים, מקללים ומאיימים. ברוב המקרים זה מתחיל ונגמר בזה, אך במקרים קיצוניים, אנחנו עשויים לעמוד בפני כתב אישום על איומים.

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי11/08/11914 צפיות
"למה זה נחשב לעבירת מין ? מה כבר עשיתי ? זה היה בהסכמה. למה אני צריך להצדיק את עצמי ואת מה שקרה ? "

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי04/08/11991 צפיות
לעיתים בית משפט מחליט לעצור אדם עד תום ההליכים בשל סיבות שונות. חשוב כי כל אדם העומד במצב כזה ידע ויבין מהו האפשרויות העומדות בפניו, על פיהן יחליט באיזו דרך לפעול.

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי01/08/11866 צפיות
"אני לא מבין למה אני צריך להיות פה ולהסביר להם מה קרה. זה עניין שלי ושל חברים שלי." "מי הם שהם יחשדו בי שעשיתי את זה ויגידו לי כך וכך. מה אני חייב להם?"

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי01/08/11910 צפיות
כאשר אדם עומד בפני הליך פלילי, החוק מגן על זכויותיו ומאפשר לו לקבל את ההגנה הטובה ביותר, לצד ניהול משפט תקין. חלק מהליך זה נקרא שחרור בערבות. מהלך מהוגן בחוק, אשר יכול לקבוע איפה יבלה הנאשם את זמנו עד תחילת המשפט.

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי24/07/11950 צפיות
"למרות שהמשפט שלי הולך להיות מורכב וקשה, ברור לי שלא יחזיקו אותי במעצר עד שהוא יתחיל, אחרי הכול, מה זה. מכניסים מישהו למעצר לפני שקובעים אם הוא אשם ? "

מאמרים נוספים בנושא פלילי

מאת: בנימין קלינגרפלילי01/09/19458 צפיות
אכיפה שיפוטית סימן ה' לחוק התכנון והבנייה: באחריות יחידת החקירה בוועדה המקומית לבצע חקירה בהתאם להנחיות ולכללים שמפורסמים מעת לעת על מנהל היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבניה. ובסיום החקירה להעביר לתובע את חומר החקירה להכרעה בדבר העמדה לדין והגשת כתב אישום.

מאת: אבי דוידיפלילי21/11/18453 צפיות
עורך דין פלילי בצפון מסביר על תנאים של שחרור בערבות ועל הסיכויים לאישור בקשת השחרור בערבות.

מאת: שירה אלהפלילי27/07/16897 צפיות
אדם בן 39, ללא עבר פלילי, מכר לחבריו סם מסוג חשיש בכמה הזדמנויות שונות. בית המשפט, בצעד חריג ביותר, החליט שלא להרשיע אותו, והסתפק בלשלוח אותו לבצע שירות לציבור.

מאת: אופירפלילי05/04/16896 צפיות
יש מסמכים שעבורם תרגום נוטריון הוא מתבקש והגיוני אך יש גם סוגים נוספים של תרגום נוטריון שמעט מפתיע שיש צורך לגביהם בתרגום מיוחד של נוטריון.

מאת: אלעד שנירפלילי17/03/161260 צפיות
הטרדות מיניות אינן נחלתם של מבוגרים בלבד, והן מתרחשות גם בקרב בני נוער. מהו היחס של החוק לקטין המטריד מינית? כיצד בית הספר מטפל באירוע הטרדה מינית? וכיצד ניתן לזהות שהילד שלך מוטרד מינית? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: elichai rubinפלילי14/03/161115 צפיות
לרבים מאיתנו, שאינם עורכי-דין ולא בקיאים בהבדלים משפטיים, המילה "פלילי" מתקשרת עם "דבר לא רצוי" או "מעשה רע". רובנו לא יודעים האם יש הבדל בין עבירה פלילית לעבירת תעבורה ומהו בכלל התחום בעריכת דין שנקרא "אזרחי". במאמר קצר זה, אנסה להסביר את ההבדלים ביניהם וכפי שתראו – ההבדלים משמעותיים מאד

מאת: אביב יועציםפלילי14/02/161058 צפיות
כתב אישום הינו המסמך שפותח את המשפט כנגד הנאשם והוא כולל מספר סעיפים קבועים ואת כל העובדות שנאספו כנגד המואשם, עדי התביעה והסעיפים בחוק שהופרו, כביכול, על ידו. ביטול המסמך מונע את ההגעה למשפט כך שאין ענישה וכל הטיפול בתיק מופסק. את הביטול ניתן לבצע בנקודות זמן שונות כאשר המוקדמת ביותר היא כאשר התיק עדיין נמצא בידי המשטרה ועדיין לא עבר לבית המשפט. כאן נלמד מעט יותר אודות אפשרויות הביטול השונות בנקודת זמן זו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica