חפש מאמרים:
שלום אורח
17.07.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מתוך MYNET - ישראל זינגר, מאמר דעה של ישראל זינגר

מאת: ישראל זינגרשלטון מקומי30/12/20101459 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

"כינו ראשי השלטון הבריטי את רמת-גן: "אינקובטור של הטרור"
(אברהם קריניצי , "בכוח המעשה" , מסדה 1965 , עמ' 177)

שילוב מרתק בין עריסת הלידה לבין חרדת המוות מסתתר לו בין קירותיו המתפוררים של "בית-חולים אברבך", הידוע גם כ"רמת-מרפא" ברמת-גן: על גבעה נישאה בשכונת גפן, שחלשה על כל סביבתה, הקים בשנת 1935, לפני למעלה משבעים שנה, הגניקולוג הנודע ד"ר ליאו אברבך את בית-החולים הראשון בארץ ליולדות.

כיאה לרוח הזמן ולאופי המקום, תכנן את מבנה בית-החולים אדריכל מאסכולת הבאוהאוס – הרי לוריה, שעלה לארץ שנתיים לפני כן, אך הספיק להטביע את חותמו על הבנייה הציבורית והפרטית בתל-אביב. בשנתו הראשונה נולדו בו  327 תינוקות. עד שנמכר כעבור שנים על-ידי ד"ר אברבך, התקיימו בו כ- 10,000 לידות! כאן הגיח דור שלם של "צברים" לאוויר העולם…

דיסוננס חריף נתגלע בין ייעודו המקורי של בית-החולים החדשני לבין השימוש שנעשה במתקניו ובסגל שלו בפועל בשנות המאבק נגד השלטון הבריטי. בית-החולים חלש על "הכביש השחור" (דרך ז'בוטינסקי) שקישר בין יפו, תל-אביב, פתח-תקווה ושכם (כונה גם דארב נאבלוס).

פרנסי רמת-גן , בני-ברק ופתח-תקווה, שישבו לאורך הכביש הסלול הראשון בארץ, אהדו את מאבקן התקיף של המחתרות הפורשות – האצ"ל והלח"י נגד השלטון הבריטי ואף תמכו בהן בסתר. ראש מועצת רמת-גן, אברהם קריניצי, הוביל באומץ לב ובמסירות נפש את תמיכת ראשי הרשויות שלאורך "הציר הרוויזיוניסטי"במחתרות.

מצידן, ראו המחתרות ברמת-גן ובסביבתה זירת פעולה נוחה להתקפותיהן על אינטרסים בריטיים – תחנות משטרה, בסיסי צבא, משרדי ממשלה וכיוב'. החרמת נשקו החבאתו במרתפים ובפרדסים, שוד בנקים למימון הפעילות המחתרתית והתנקשות בקציני בולשת שנואים היו רק חלק מן הפעולות האופייניות. לעיתים קרובות נפגעו לוחמי המחתרות מאש הבריטים. אשפוז בבית החולים הקרוב היה מביא לגילויים המיידי ובעקבותיו להסגרתם ושפיטתם. מכאן, קצרה הדרך לגרדום!

באותם ימים שחורים, היו אנשי הסגל הרפואי המסור של בי"ח אברבך /רמת-מרפא בין יחידי הסגולה שהושיטו ללוחמי אצ"ל ולח"י יד אוהבת וחמה.במרתפי בית-החולים, במחשכים, מתחת למחלקת היולדות המאובזרת ולבכיים הראשון ומחריש האוזניים של הילודים, נאנקו הפצועים במכאוביהם הקשים. במעשיהם הנאצלים למען הפצועים הנרדפים עד צוואר הביעו הרופאים והאחיות שלבית-החולים נאמנות כפולה – הן לשבועתם הרפואית והן לעמם העומד על נפשו .

כיום ניצב בניינו העזוב של בית-החולים בפני סכנת הריסה קרובה, לטובת פרויקט בנייה עתידי.

זהו בדיוק הזמן שבו צריכה רמת-גן, עירו ויצירת כפיו של אברהם קריניצי,מגינם של לוחמי המחתרות, להתבונן היטב בראי ולשאול את עצמה: האם תהיה זו החלטה סבירה, כעת הזאת, למחוק מעל פני האדמה את בניין בית-החולים, מבנה באוהאוס גדול ומרשים, המהווה נקודת ציון חשובה בהתפתחות הרפואה המודרנית בארץ והמגלם בסיפורו את מעט הטוב והיפה שהתגלה בבני אדם, יהודים בארץ-ישראל בכלל ובתושבי רמת-גן בפרט בימים הקשים של טרום מדינה.

אם נרצה פעם, אולי בהתקרב אירועי השבעים למדינה, לספר את הסיפור הגדול והנשכח הזה לילדינו, בעזרת אחרוני לוחמי המחתרות שעוד עימנו ובעתיד בלעדיהם, כדאי אולי שתישארנה במרכז רמת-גן כמה נקודות ציון מוחשיות, בבחינת"עוגנים" פיזיים לעוצמתו של הסיפור. לציבור יש בכך עניין לא פחות מאשר בפיתוח התשתית העירונית העתידית. הרי גם הגבוהים שבמגדלים צריכים להתבסס על יסודות עמוקים.

עלינו לשאול את עצמנו – כיצד נישאר נאמנים למורשת אבותינו ולעצמנו בבואנו להמשיך ולפתח את רמת-גן עירנו האהובה?

ישראל זינגר חבר הנהלת המכללה לביטחון לאומי לנוער.
ניהל את תיכון "בליך במשך 18 שנה,הפך אותו למותג חינוכי מהראשון במעלה.
שמש כיועץ בוועדת החינוך של הכנסת.
היה שותף בפרויקטים חינוכיים ארציים: "המחצית השלישית"- פרויקט לשיפור תוצאות בחינות הבגרות, מתן "עזרה ראשונה בבתיה"ס, תכנון עבודת המרכזיות הפדגוגיות.

כיום,ישראל זינגר מנהל פרויקטים ב"מופת"- עמותה ארצית לקידום הוראת המדעים.

בעל תואר שני בפיסיקה גרעינית, מטעם אוניברסיטת תל-אביב.

מאז נבחר ישראל זינגר למועצת העיר ברמת-גן, נאבק זינגר בתופעות של שחיתות שלטונית, המאפיינות את התנהלות העירייה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ישראל זינגר - למען תושבים הרוצים מהפך אמיתי בעיר

אודות:
יליד רומניה,. נשוי לחגית, אב לרן, גלית וניצן.
משנת 2003 מכהן כחבר מועצת העיר רמת-גן.
במשך 18 מנהל את בית הספר התיכון \"בליך\". 2007 - מנהל פדגוגי של הפרויקט הארצי של משרד החינוך לשיפור הבגרויות.

2006 - מנהל מכללת רעננה.
2006 - דירקטור בחברת התקשורת הבינלאומית XFONE.
2005 - חבר הנהלת המכללה לביטחון לאומי לנוער.
2005 - ניהול כולל של אליפות העולם לנבחרות שחמט (מונדיאל השחמט) , באר-שבע.
2004 - חבר הנהלת אופק 2000, המועצה הציבורית להכוונת מקצועות העתיד בישראל.
2004 - יועץ ועדת החינוך של הכנסת.
2004 - מנחה בפיסיקה באוניברסיטה הפתוחה.
2003 - חבר מועצת העיר רמת-גן וחבר בוועדות העירוניות - חינוך, כספים, שלום הילד ושימור.
1998 - מייסד ויו'ר אגודת הכדורסל נשים מכבי בליך-רמת חן ופרויקט הילדות העירוני.
1992 - עוזר למנהל אגף החינוך ברמת-גן בנושאי פרויקטים חינוכיים.

1991 - דירקטור בחברת Rada.
1985 - מנהל בית הספר התיכון בליך ברמת-גן במשך 18 שנה.

1984 - סגן-מנהל בית הספר התיכון בן-צבי בקרית-אונו.
1978 - תואר שני בפיסיקה גרעינית(חלקיקים אלמנטריים), אוניברסיטת תל-אביב.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ישראל זינגר

מאת: ישראל זינגרדמוקרטיה ושלטון09/03/111117 צפיות
המושג "התחדשות עירונית" מתייחס למגוון רב של תהליכים פיזיים (מרחביים) וחברתיים, המביאים לשינוי לטובה בפעילות הכלכלית והתרבותית של העיר. התהליכים המרחביים מתבטאים הן בחידוש מאגר המגורים הקיים ע"י שיפוץ והרחבת דירות קיימות, והן בתוספת דירות חדשות לאזורי מגורים ותיקים. בשני המקרים, תהליך ההתחדשות מעודד כניסה של אוכלוסיה צעירה וחדשה לאזורים ותיקים.

מאת: ישראל זינגרשלטון מקומי26/02/111397 צפיות
כמו הורים רבים שפנו אלי בימים האחרונים, נדהמתי לגלות כי למעט בית הספר תיכון עירוני ממלכתי דתי לבנות הרוא"ה, לא נכנסנו אהל-שם ובליך אפילו לתחתית רשימת "20 בתי הספר המובילים באחוזי הזכאות לבגרות". אז מה קרה? הרי המורים מלמדים באותה מסירות, הילדים אינטליגנטים כשהיו, ההנהלות עושות עבודתן נאמנה וההורים תומכים כבעבר.

מאת: ישראל זינגראקטואליה26/12/101253 צפיות
הרציונל: משרד החינוך פיתח עבור בתי-הספר שתי תוכניות לימודים – זהירות בדרכים וחינוך תעבורתי. בנושא זהירות בדרכים, ההיבט המעשי מתבטא בקיום "משמרות הזהב" ליד מעברי חצייה. ואכן, נושא חציית הכבישים מוחדר באופן מקצועי , והילדים הפנימו נושא זה.

מאת: ישראל זינגרשלטון מקומי18/12/101398 צפיות
מאמר דעה זה פורסם ב mynet ב-14/12/2010 כבר בשנת 2007 הציע ישראל זינגר במועצת העיר הצעה לסדר, שכותרתה: "אפשרויות העירייה לפעול בנושא האנטנות הסלולאריות , לטובת תושבי העיר".

מאת: ישראל זינגראקטואליה10/12/101184 צפיות
הנוכחות היא מאבני היסוד, המהווה תשתית חשובה ביותר בהשתלבותו של התלמיד בביה"ס, בהצלחתו בלימודים ובתפקודו הכללי. זה כולל התרחקות מתופעות שליליות כגון אלימות, סמים, אלכוהול ועוד. תלמיד שנוכחותו סדירה הוא תלמיד לומד, פעיל, מעורה חברתית. כמו כן, רמת הנוכחות בכיתה מעידה על תפקוד .

מאת: ישראל זינגרחינוך ולימודים - כללי01/12/101501 צפיות
בכל שנה נזעקת מערכת החינוך נוכח הירידה בשיעור הזכאים לבגרות. השיעור הארצי עומד כרגע על גבול ה-50% (מלמטה), וזאת למרות כל ה"תרגילים" היצירתיים שהמערכת ממציאה כל פעם. מה היו ה"תרגילים" שנוסו עד היום? שיטת ההגרלות של אמנון רובינשטיין, שיטת המיקוד של יוסי שריד, מועדי קיץ במתמטיקה ואנגלית והמחצית השלישית.

מאת: ישראל זינגרחברה ומדינה - כללי30/09/101711 צפיות
לאחר החגים נחזור במרץ אל ספסל הלימודים ובהזדמנות זו ברצוני להביא מספר נקודות בנוגע לשילוב בין החינוך הפורמלי לחינוך הבלתי פורמלי. יישום נקודות אלו יאפשרו לנו להגיע להגיע לחינוך ערכי טוב ושלם. בדרך זו נוכל להשיג יחד מספר יעדים נוספים כגון שילוב מערכות, שימוש אופטימלי במתקני החינוך, זמינות מקצועית בכל התחומים, יעילות, מימוש תפישת "הילד במרכז" ועוד.

מאמרים נוספים בנושא שלטון מקומי

מאת: בנימין קלינגרשלטון מקומי04/04/221815 צפיות
תוספות שונות למבנה קיים או שינויים במבנה. התוספות יכולות להיות מכח תכניות הרחבות במקומות שונים ברחבי העיר, ניצול זכויות בנייה שלא מוצו בהיתרים קודמים או מכוח תכניות או תקנות חדשות שאושרו לאחר הקמת הבניין.

מאת: אדיר בנימינישלטון מקומי27/02/221989 צפיות
מסיבות היסטוריות נוצר פער משמעותי בערים הותיקות בישראל בכל הנוגע לקריאת רחובות על שם נשים; בעיר נתניה אנחנו פועלים בנמרצות מתוך רצון לצמצם פער זה ככל שניתן, כל זאת למרות שגם היום מרבית הפניות המתקבלות בציבור הן הצעות להנצחת גברים ולא נשים.

מאת: בנימין קלינגרשלטון מקומי27/06/211308 צפיות
כיצד לשלם פחות אגרות בניה והיטלי פיתוח, האם התעריף נכון? השיטה לשלם פחות על אגרות בניה והיטלי פיתוח קיימת שיטה להפחתת חיובים, שלא מבוצעת בדרך כלל בעת בדיקת אגרות בניה והיטלי פיתוח, שעשויה לחסוך סכומי כסף גדולים מאוד והיא – בדיקת תעריפי האגרות וההיטלים עצמם

מאת: בנימין קלינגרשלטון מקומי21/10/201058 צפיות
ביטול צו ההריסה על פי חוק תכנון ובנייה, בית המשפט יורה על ביטול צו הריסה רק במידה שהשתכנע כי השימוש שנעשה במקרקעין, או העבודות שנעשו עליו, אכן בוצעו כדין. לחילופין, בית המשפט צריך להשתכנע כי הדרישות למתן הצו לא התקיימו או שנפל איזה פגם חמור בצו עצמו שבגינו יש לבטלו, נציין כי לפי החוק אם ניתן ביטול צו הריסה ובית המשפט קבע שמלכתחילה לא היה מקום להוציאו, הרי שמי שנגרם לו נזק בצו זה יכול בהחלט להיות זכאי לפיצויים. מאידך, אם הבעיה היחידה הייתה גם בהסמכה או במינוי של הגורם שהוציא את הצו, הרי שידו של בית המשפט תהיה קפוצה בקביעת פיצויים.

מאת: בנימין קלינגרשלטון מקומי05/08/201043 צפיות
חשוב להתייעץ ולא לעשות מהלכים פזיזים. ניסיון שלנו יכול לסייע לך! ביצוע עבודות ללא היתר | שימוש במקרקעין ללא היתר. בסעיף 145(א), מטיל חוק התכנון והבניה, תשכ"ה – 1965 חובה לקבל היתר לבניה או לשימוש במקרקעין או בבניין: "145(א) לא יעשה אדם אחד מאלה ולא יתחיל לעשותו אלא לאחר שנתנה לו רשות הרישוי המקומית היתר לכך ולא יעשה אותו אלא בהתאם לתנאי ההיתר: (1) התווייתה של דרך, סלילתה וסגירתה; (2) הקמתו של בנין, הריסתו והקמתו שנית, כולו או מקצתו, הוספה לבנין קיים וכל תיקון בו, למעט שינוי פנימי בדירה;

מאת: בנימין קלינגרשלטון מקומי05/04/201283 צפיות
יעוץ בהקמת עסק הצעד הראשון בין חלום למציאות מתחיל כאן. ​​​​כולנו שואפים להיות הבוסים של עצמנו אבל בפועל לא כל אחד מצליח. לרבים מאתנו יש יוזמות עסקיות מצוינות אך כדי להפוך אותן לעסק מניב ומשגשג נדרש תכנון, ידע בתחומים שונים והבנה עסקית. ​אם קורצת מהחומר האמיתי, נותר לך רק ללמוד איך עושים את זה נכון. אנו ב קלינגר רישוי עסקים נלווה אותך מהליך בדיקת המקום לפני השכרתו/רכישתו ועד קבלת רישיון העסק וההיתרים הנדרשים

מאת: בנימין קלינגרשלטון מקומי03/09/195733 צפיות
בירות על חוק התכנון והבנייה הן עבירות חמורות שעשויות להוביל לסנקציות קשות כנגד העבריין. משרד קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפאלי מתמחה בטיפול בעבירות אלו ומעסיק אדריכלים ומהנדסים שיוכלו לסייע לך להתמודד מול המערכת. נתפסת בעבירת בניה? הפתרון בהישג יד. צור קשר ונשמח לעזור לך לצאת מזה… " אם ביצעתם עבירת בנייה כלשהי, יכול מאוד להיות שתוכלו להכשיר אותה בדיעבד. באמצעות טיפול מקיף במספר חזיתות נשיג עבורכם את האישורים שיאפשרו לכם להמנע מצווי הריסה, קנסות ואפילו רישום פלילי".

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica