חפש מאמרים:
שלום אורח
06.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מעצר פלילי

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי30/12/2010685 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אדם שנעצר בזירת האירוע, או מוזמן לחקירה במשטרה. נלקח לתחקור ראשון. בטווח הזמן הזה, 24 שעות. ינסו חוקרי המשטרה לעשות הכול, על מנת להשיג כמה שיותר אינפורמציה ומידע מהחשוד. ואם אפשר לקבל הודאה, מבלי ללכלכך את הידיים בבקשות כמו הארכת מעצר, מה טוב.
אז מה זה בעצם מעצר פלילי ומה צריך לדעת

משטרה באה לעצור אותי, בחשד לאונס שארע.בחורה צעירה הייתה עם חברה, כאשר גבר התנפל עליהן ומשך אותה אל העצים, בעודו צועק לחברה לברוח, לפני שהוא תופס גם אותה.

 הסיבה למעצר הייתה פוסט שהעליתי לאינטרנט, לאתר סקס. בו תיארתי בדיוק את מה שקרה, כפנטזיה שלי. בזמן החקירה ניסיתי להסביר לשוטרים את הפער שיש בין כתיבת הדברים, ליישום הדברים. אולם הם טענו שמדובר בהוכחה חותכת לאשמתי.

היום בעידן האינטרנט, הבלוגים והצ'טים. כל אדם יכול לכתוב מה שבא לו, כל עוד לא מדובר בלשון הרע, הסטה או פגיעה בזדון. העובדה כי העלית פנטזיה שלך אל אתר סקס, אינה מעידה שום דבר על מעורבותך במקרה, בעיקר היות ומדובר באתר ציבורי. כל אחד היה יכול להיכנס, לקרוא וליישם.

במילים אחרות, החוקרים חיפשו קצה חוט ומצאו אותו בדמות הפנטזיה המלוכלכת שלך, באיזה אתר קיקיוני. כל מה שיש להם זו עדות לכך שיש לך פנטזיות ושאתה מבין את ההבדל בין פנטזיה למציאות, מה ש-אגב משחק לטובתך.

בשלב זה חשוב מאוד שלא ליפול למלכודת הברור מאליו "שאם כתבת גם עשית" שמנסים להלביש עלייך ובטח שלא להגדיל ראש ולהודות בכלום. בשלב זה תוכל להתייעץ עם עורך הדין שלך האם תוכל לסייע למשטרה להשיג עוד מידע, אולי את רשימת האנשים שצפו בהודעה שלך או כל דבר אחר, כך שתהפוך מחשוד למסייע. ככה אנחנו אוהבים את הדברים.

המשטרה עצרה אותי בחשד לאלימות במשפחה. בעת החקירה הראשונית, אמר לי החוקר שבני בן העשר ראה את הכול ומובן להעיד שהכאתי את אשתי. טענתי בפניו שהילד לעולם לא יעיד והוא בתגובה אמר שהם יעשו הכול על מנת לוודא שהוא יעיד. ואז גורלי נחרץ.
שימוש ציני בילדים, על מנת להשיג תוצאות בחקירה אינו מפתיע אותי. החוק מגדיר את השימוש בעדות ילדים לפי קריטריונים של גיל והבנה ולכן חשוב לקבל ייעוץ משפטי בנושא ולא לקבל את מה שאומרים החוקרים כעובדה מוגמרת. עדות ילדים, בייחוד במקרים של אלימות במשפחה, מאופיינת בטיפול רגיש במיוחד. המשטרה מנסה ללחוץ עלייך ובעצם אין לה כל הוכחה אחרת, מלבד עדות הילד לכאורה. פה צריך עורך דין פלילי.

בעת חקירה במשטרה, לאחר מעצר ראשון. חקרו אותי שני חוקרים. אחד דאג להזכיר לי כמה העבירה בה אני חשוד חמורה, איך אין ספק שעל הרשעה במעשה סדום אשב זמן רב בכלא ואין מה לעשות  ואילו השני דאג להגיד לי שהם  יכולים לעזור לי, לטפל בי כמו שצריך. בקיצור, יצאתי מאוד מבולבל.
טאקטיקת השוטר הטוב האמפתי והדואג לצד השוטר הרע, המאיים. זו טכניקה ידועה של חוקרי משטרה. הם מנסים לבלבל את החשוד, לבחון אותו, לערער אותו ובכך להוציא ממנו מידע. חשוב מאוד שלא להיבהל ולא להתפתות לטוב או לרע. האמן לי שאותם חוקרים מתואמים בניהם ויודעים בדיוק מה הם עושים. צריך לברר מה יש להם כחומר ראייה, עדים או כביסוס קונקרטי על המעורבות שלך במקרה.

עזוב את כל ניסיונות חילוץ המידע והעבר את הטיפול לעורך דין פלילי שיעשה לך סדר בדברים.

מעצר על ידי משטרה וחקירה ראשונה יכולים לקבוע את הטון לגבי מה שיקרה מכאן ואילך.

אל תעמוד לבד למול חוקרים מיומנים וטאקטיקות שלא תזהה ופנה עוד היום לייעוץ משפטי

 

המידע שלפניכם הינו כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחברת אינה נושאת באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עו"ד פלילי, נגה ויזל, ייצוג מקצועי עם יחס אישי.

זומנת לחקירה ? הוגש נגדך כתב אישום ?

זה הזמן לקבל ייצוג הולם

052-3295296 03-6935310
מגדל המוזיאון ,רחוב ברקוביץ 4 תל אביב

  למידע מקיף אודות המשפט הפלילי בקרו בבלוג שלי

http://nogawiesel.com/

המידע שלפניכם הינו כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחברת אינה נושאת באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עו"ד נוגה ויזל

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי25/08/111007 צפיות
כאשר אדם נחשד בעבירת אלימות, הוא יכול לסיים את הפרשה בגדר חשוד או להפוך לנאשם באם הפרקליטות החליטה להגיש נגדו כתב אישום על אלימות, עליו להתמודד עם הדבר ולהוכיח את חפותו בבית המשפט. בשביל זה צריך משרד עורכי דין המתמחה בעבירות אלימות.

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי17/08/111000 צפיות
רובנו אנשים שומרי חוק וסדר ולא מסתבכים עם החוק, בטח שלא בפלילים. יחד עם זאת, לעיתים קורה כי דווקא באופן הכי לא צפוי אנו עומדים בפני כתב אישום. כתב אישום על איומים הוא מצב בו כל אחד כמעט עשוי להיות מועמד לדין. האופי הישראלי, החום והמתח השוררים פה לעיתים מוציאים אותנו מכלינו ואנחנו צועקים, מקללים ומאיימים. ברוב המקרים זה מתחיל ונגמר בזה, אך במקרים קיצוניים, אנחנו עשויים לעמוד בפני כתב אישום על איומים.

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי11/08/11914 צפיות
"למה זה נחשב לעבירת מין ? מה כבר עשיתי ? זה היה בהסכמה. למה אני צריך להצדיק את עצמי ואת מה שקרה ? "

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי04/08/11991 צפיות
לעיתים בית משפט מחליט לעצור אדם עד תום ההליכים בשל סיבות שונות. חשוב כי כל אדם העומד במצב כזה ידע ויבין מהו האפשרויות העומדות בפניו, על פיהן יחליט באיזו דרך לפעול.

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי01/08/11866 צפיות
"אני לא מבין למה אני צריך להיות פה ולהסביר להם מה קרה. זה עניין שלי ושל חברים שלי." "מי הם שהם יחשדו בי שעשיתי את זה ויגידו לי כך וכך. מה אני חייב להם?"

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי01/08/11910 צפיות
כאשר אדם עומד בפני הליך פלילי, החוק מגן על זכויותיו ומאפשר לו לקבל את ההגנה הטובה ביותר, לצד ניהול משפט תקין. חלק מהליך זה נקרא שחרור בערבות. מהלך מהוגן בחוק, אשר יכול לקבוע איפה יבלה הנאשם את זמנו עד תחילת המשפט.

מאת: עו"ד נוגה ויזלפלילי24/07/11949 צפיות
"למרות שהמשפט שלי הולך להיות מורכב וקשה, ברור לי שלא יחזיקו אותי במעצר עד שהוא יתחיל, אחרי הכול, מה זה. מכניסים מישהו למעצר לפני שקובעים אם הוא אשם ? "

מאמרים נוספים בנושא פלילי

מאת: בנימין קלינגרפלילי01/09/19456 צפיות
אכיפה שיפוטית סימן ה' לחוק התכנון והבנייה: באחריות יחידת החקירה בוועדה המקומית לבצע חקירה בהתאם להנחיות ולכללים שמפורסמים מעת לעת על מנהל היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבניה. ובסיום החקירה להעביר לתובע את חומר החקירה להכרעה בדבר העמדה לדין והגשת כתב אישום.

מאת: אבי דוידיפלילי21/11/18451 צפיות
עורך דין פלילי בצפון מסביר על תנאים של שחרור בערבות ועל הסיכויים לאישור בקשת השחרור בערבות.

מאת: שירה אלהפלילי27/07/16895 צפיות
אדם בן 39, ללא עבר פלילי, מכר לחבריו סם מסוג חשיש בכמה הזדמנויות שונות. בית המשפט, בצעד חריג ביותר, החליט שלא להרשיע אותו, והסתפק בלשלוח אותו לבצע שירות לציבור.

מאת: אופירפלילי05/04/16893 צפיות
יש מסמכים שעבורם תרגום נוטריון הוא מתבקש והגיוני אך יש גם סוגים נוספים של תרגום נוטריון שמעט מפתיע שיש צורך לגביהם בתרגום מיוחד של נוטריון.

מאת: אלעד שנירפלילי17/03/161259 צפיות
הטרדות מיניות אינן נחלתם של מבוגרים בלבד, והן מתרחשות גם בקרב בני נוער. מהו היחס של החוק לקטין המטריד מינית? כיצד בית הספר מטפל באירוע הטרדה מינית? וכיצד ניתן לזהות שהילד שלך מוטרד מינית? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: elichai rubinפלילי14/03/161113 צפיות
לרבים מאיתנו, שאינם עורכי-דין ולא בקיאים בהבדלים משפטיים, המילה "פלילי" מתקשרת עם "דבר לא רצוי" או "מעשה רע". רובנו לא יודעים האם יש הבדל בין עבירה פלילית לעבירת תעבורה ומהו בכלל התחום בעריכת דין שנקרא "אזרחי". במאמר קצר זה, אנסה להסביר את ההבדלים ביניהם וכפי שתראו – ההבדלים משמעותיים מאד

מאת: אביב יועציםפלילי14/02/161056 צפיות
כתב אישום הינו המסמך שפותח את המשפט כנגד הנאשם והוא כולל מספר סעיפים קבועים ואת כל העובדות שנאספו כנגד המואשם, עדי התביעה והסעיפים בחוק שהופרו, כביכול, על ידו. ביטול המסמך מונע את ההגעה למשפט כך שאין ענישה וכל הטיפול בתיק מופסק. את הביטול ניתן לבצע בנקודות זמן שונות כאשר המוקדמת ביותר היא כאשר התיק עדיין נמצא בידי המשטרה ועדיין לא עבר לבית המשפט. כאן נלמד מעט יותר אודות אפשרויות הביטול השונות בנקודת זמן זו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica