חפש מאמרים:
שלום אורח
03.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

להסכים לחוות את החיים - אימון אישי לשלמות פנימית

מאת: עירית לויאימון אישי29/05/2009812 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

להסכים לחוות את החיים - אימון אישי לשלמות פנימית

מאת עירית לוי

יום אחד, לפני עשרים או שלושים או ארבעים שנה חטפנו זבנג מהמציאות. משהו מאוד מכאיב קרה לנו. מישהו עזב אותנו, מישהו אמר לנו מילים פוגעות, מישהו צעק עלינו, מישהו נתן לנו להבין שאנחנו האחרונים בסדר העדיפויות שלו. משהו מכאיב קרה, והכאב היה קשה מנשוא.

כנראה, שלאחר אותה חוויה החלטנו החלטה לא-מודעת ש"לעולם לא ניתן לעצמנו לעבור את הזוועה הזאת שוב בעוצמה שכזו". לעולם לא אסכים לחוש שוב את כאב היותי נעזבת, לעולם לא אסכים לחוש שוב את כאב היותי לא אהובה, לעולם לא אסכים לחוש שוב את כאב היותי לא חשובה.

ואז התחלנו לחיות בתוך בונקר

ואז, כדי לוודא שבאמת לא נחווה זאת שוב, ושבאמת לא נפגוש שוב את הכאב הבלתי נסבל הזה, יצרנו מערך מתוחכם של מנגנונים שכל תפקידם הוא לדאוג ליצור באופן קבוע מסך ערפל בינינו לבין אותה חוויה, או אפילו רק בינינו לבין זיכרון של אותה חוויה. מה שבטוח בטוח - אני לשם לא חוזר.

המנגנון הזה הוא מערך הדפוסים, ההתניות והמחסומים שלנו. כל מה שמופעל בתוכנו באופן אוטומטי וללא בחירה ברגע שצץ הסיכוי לחוות שוב את אותה חוויה מכאיבה.  

מי שאנחנו היום, הדרך שבה אנחנו דואגים "למכור" את עצמנו לעולם, הזהות שאנו מציגים כלפי חוץ, דפוסי החשיבה שלנו, האמונות ומערך התפיסות הפנימיות – כל מה שניתן לכנות "האישיות" שלנו - הוא בעצם מנגנון משומן היטב שמטרתו למנוע מאיתנו לחוש שוב את הכאב המסוים ההוא. אנחנו לא בני אדם שבאים במגע עם בני אדם אחרים. אנחנו מנגנונים שפוגשים מנגנונים.

להסכים לחוות

אם כך הוא הדבר, אז אולי על מנת להשתחרר, על מנת לפגוש את האני האמיתי שלי ולמוסס את מערך ההתניות שלי – אולי כל מה שאני צריכה הוא רק להסכים לחוות, להסכים לחוש כאב – ואז כל המערך יתמוטט כמו מגדל קלפים?

זה נשמע מאוד פשוט. בפועל, זה בכלל לא פשוט להסכים לפגוש שוב חוויה של נידוי, או של נחיתות, או של ההבנה ש"אני לא אהובה". עבור האישיות שלנו זה נחווה כעניין של חיים ומוות, והיא תיאבק איתנו בחירוף נפש על המשך קיומה. לא סתם היא שכללה לדרגת אמנות ממש את הדרכים להימנעות מהחוויה.

בתהליך של אימון אנחנו לא מתעכבים על ניתוח ובחינה של האירוע שייצר את ההתניות והדפוסים, אלא בודקים מה יאפשר לנו, בנקודה בה אנו נמצאים, לשחרר אותם. השלב הראשון בדרך לשחרור כזה הינו יצירת תשתית פנימית של הסכמה לפגוש שוב את החוויה. יצירת מוכנות הן מנטאלית והן רגשית. לא פשוט אך בהחלט אפשרי.

השלב השני הוא פיתוח היכולת והחוסן הפנימי שמאפשרים לפגוש את החוויה מבלי לברוח ממנה. אנחנו כל כך מותנים לברוח. יש הנוטים לברוח לכיוונים רגשיים, ויש הנוטים לברוח לכיוונים שכלתניים. כך או כך, נדרש לעשות מעין סוויץ' בהתייחסות אליה, וללמוד לזהות את נתיבי המילוט.

ההסכמה לא יכולה להיעשות בכוח כמובן, או מתוך התנגדות לעצמי. היא יכולה להיעשות רק מתוך למידה והבנה עמוקה של המנגנון האישי שלי, ומתוך מוכנות אמיתית להיכנס לרגעים קצרים לאזור הלא נוח והלא נעים הזה.

לא בכוח כמובן

לא מדובר כאן במזוכיזם חלילה וחס. מדובר במוכנות לחוות חוויה קצרה, להיכנס אליה אדם אחד, ולצאת ממנה אדם אחר. הרגעים הספורים בהם אני מסכימה לעבור בתוֶוך – מסכימה לחוש את כאב היותי "לא אהובה", או את כאב היותי "מנודה", או "לא רצויה" - הרגעים הללו משנים אותי. הם מאפשרים לי לקלף עוד קליפה, עוד הרגל, עוד התניה.

מחוויה לחוויה אני זקוקה פחות ופחות לקליפות הללו. הסכמתי לעבור בתוך החוויה. הסתכלתי לסיוט של עצמי בעיניים. אין לי ממה להימנע עוד. אני יכולה לאט לאט להתחיל להפחית את האנרגיה שאני משקיעה בביצור הבונקר – ולהתחיל לחיות את חיי.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עירית לוי,  מאמנת אישית עם ניסיון מעשי של 9 שנים בתחום האימון, עם תוצאות פורצות דרך של עשרות מאומנים, עם יכולת הבחנה בהירה וחדה, ויכולת גבוהה לתרגם תובנות לתרגול מעשי מדויק, ולכן גם יעיל, ועם אהבה גדולה למקצוע.  

מתמחה באימון בתחום ההורות והמשפחה, ובאימון ליצירת זוגיות,
אך מלווה תהליכי אימון הנוגעים גם בשאר תחומי החיים (לימודים, כסף, קריירה, מימוש עצמי ועוד).

התהליך שאני מציעה משלב שחרור פנימי עמוק מדפוסים כובלים - והגשמת יעדים במציאות החיצונית.

אני מאמינה ששחרור פנימי כזה הוא המצע למימוש חלומות.

 www.LoveCoaching.co.il

054-4804444

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עירית לוי

מאת: עירית לויאימון למערכות יחסים29/05/09688 צפיות
לא משנה כמה תנסי להתעלם מהם, לעניינים לא סגורים מהעבר יש נטייה לבוא ולהיות נוכחים בהווה שלך או אפילו בעתיד שלך. כמה מילים על התנתקות והתנקות.

מאת: עירית לויאימון למערכות יחסים29/05/09761 צפיות
בהתחלה הכל נראה מקסים ואת בטוחה שאחרי שנים של המתנה מתסכלת מצאת סוף סוף את הנסיך המושלם מהאגדות. מהר מאוד את מגלה לחרדתך שהנסיך שלך משקר לך או בוגד בך או סתם מבריז ונעלם על ימין ועל שמאל. אחרי חודש זה קורה לך שוב עם נסיך מקסים אחר. ''לאן נעלמו כל הבחורים הטובים?'' את תוהה, ומתחילה לבכות את מר גורלך.

מאת: עירית לויאימון למערכות יחסים29/05/09764 צפיות
בתהליך חיפוש בן זוג, לא כל קשר הופך לרציני ולא כל בן זוג נשאר לכל החיים. אפשר לראות במסע החיפושים סיוט, אבל אפשר, וגם כדאי, לראות בו פוטנציאל לצמיחה והעצמה. גישה יותר חיובית הופכת כל מכשול בדרך לזוגיות המיוחלת מבעיה להזדמנות. ניתן להביט על מערכות יחסים שלא הובילו בסופו של דבר לקשר מחייב כאל כישלונות, אך הרבה יותר מעצים לראות בהן קרקע פורייה לצמיחה אישית.

מאת: עירית לויאימון למערכות יחסים29/05/09770 צפיות
מקובל לחשוב שיש אמיתות מוצקות וקבועות בסלע בנוגע ליחסים. כולם מכירים את האמיתות האלה, כולם משתמשים בהן כל הזמן ונדמה לנו שהן מבטאות את המציאות. הבעיה מתחילה כשאנחנו פועלים מתוך האמיתות הללו באופן אוטומטי ולא נותנים לעובדות לבלבל אותנו.

מאת: עירית לויאימון למערכות יחסים29/05/09787 צפיות
יש אנשים שהשפע שמציעים אתרי ההיכרויות משרת אותם ואת מטרתם. זה בדיוק מה שהם צריכים כדי לפגוש את האיש או האישה המתאימים ולצמוח איתם אל תוך קשר זוגי. לעומתם, יש כאלה שהשפע אינו מיטיב איתם ואף מקשה עליהם למצוא את הנפש התאומה. מה מבדיל ביניהם? לאיזו קבוצה אתם שייכים?

מאת: עירית לויאימון אישי29/05/09827 צפיות
אחד הנתיבים היעילים בתהליך השחרור פנימי, הוא עבודה עם החלק בתוכנו שאותו אין לנו חופש להיות. לכל אחד יש לפחות "מישהו" או "מישהי" אחת כזאת. יש אנשים שאין להם חופש להיות אגואיסטים, או אטומים, או ביקורתיים. יש את אלו שאין להן את החופש להיות רעות, או נבזיות, או אגרסיביות.

מאת: עירית לויאימון אישי29/05/09833 צפיות
בכל סוג של עבודה פנימית אנו משקיעים את מרצנו בשחרור דפוסים, תפיסות, וזיכרונות מכאיבים שנצרבו בנו. וזה כמובן נתיב חשוב והכרחי. סביר להניח שבלי עבודת הניקיון הזאת לא נגיע לשחרור פנימי. אבל מה עם הדפוסים שנוצרים ברגע זה? ומה עם אלו שיתהוו מחר בבוקר? אני מציעה להתחיל לבדוק מה אנחנו לוקחים איתנו הלאה מהיום הזה.

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי

מאת: דרור אטריאימון אישי17/01/192094 צפיות
חושבים להגדיל את המשכנתא הקיימת ולהכניס לתוכה את כל ההלוואות הקיימות בעובר ושב ועוד מקומות אחרים.? בדיוק בשביל זה קיימת משכנתא לכל מטרה, אשר מטרתה היא להוות כסף זמין עבור האנשים, שמעוניינים להפוך את כל ההחזרים החודשיים שלהם להחזר חודשי אחד מוגדל של המשכנתא. מה זה בעצם משכנתא לסגירת חובות ?

מאת: דרור אטריאימון אישי12/01/191924 צפיות
עברתם פשיטת רגל וקיבלתם הפטר? עבר קצת זמן ואתם רוצים עכשיו לקחת משכנתא לסגירת חובות או משכנתא לקניית דירה? אתם כבר בטח מבינים שזה הולך להיות משימה מאוד קשה, היות והבנקים לא יכולים לסבול אנשים שעברו פשיטת רגל ולא מוכנים להסתכל עליהם בכלל.

מאת: דרור אטריאימון אישי01/01/191965 צפיות
אחד התהליכים המורכבים והקשים שניתן לעבור בחיים האלו זה ככל הנראה לעבור פשיטת רגל. הרוב חושבים שפשיטת רגל היא דבר שקורה רק לחברות גדולות, אבל האמת היא שזה בכלל לא נכון. הרבה פעמים גם אנשים פרטיים מגיעים לפשיטות רגל.

מאת: ירון שוראימון אישי05/06/173108 צפיות
האם אתם הולכים אחרי החלומות שלכם? ואיך למצוא את הייעוד המדויק עבורכם.

מאת: ירון שוראימון אישי31/03/172595 צפיות
איך תוכלו להרוויח יותר, מה הסיבות לכך שאתם לא מרוויחים את מה שאתם רוצים ואיך זה קשור לאהבה

מאת: ירון שוראימון אישי06/03/172701 צפיות
"המשימה" שהכי חשובה בחיים שלנו היא ללמוד לאהוב את עצמנו ללא תנאי.

מאת: דרור אטריאימון אישי19/02/172573 צפיות
אין על כך שום צל של ספק שלקיחת משכנתא איננה דומה להחלטה לקחת קורס פוטושופ. ייעוץ משכנתא היא עניין רציני מאוד מכיוון שרכישת נכס היא השקעה מאוד רצינית שמשנה את חייו של האדם. למרות שמדובר בהחלטה רצינית וחשובה, אין זה אומר שצריך להימנע מלעשות אותה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica