חפש מאמרים:
שלום אורח
05.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אימון ליצירת זוגיות - אל תביטי לאחור

אימון ליצירת זוגיות - אל תביטי לאחור

מאת עירית לוי

לא משנה כמה תנסי להתעלם מהם, לעניינים לא סגורים מהעבר יש נטייה לבוא ולהיות נוכחים בהווה שלך או אפילו בעתיד שלך. כמה מילים על התנתקות והתנקות.

חודש אפריל הגיע והמציאות המרה מכה בפנייך. עברה שנה מאז שהוא עזב אותך, ולמרות זאת את עדיין לבד. נכון, לקח לך זמן להתגבר, אבל כבר כמה חודשים טובים את מצליחה לא לחשוב עליו יותר מדי ואפילו לצאת פה ושם לפגישות. אי אפשר לומר שאת לא מנסה. אז למה לא יוצא מזה כלום? למה אף אחד מהם לא ממש מוצא חן בעינייך?

את מבזבזת אנרגיות

כאשר קשר אינו סגור הוא גוזל ממך אנרגיות. המון אנרגיות. בחודשים הראשונים היית מוטרדת ממה יהיה אם תיפגשו במקרה ברחוב, איך תיראי, מה תגידי ומה הוא יחשוב. הרצת בראש תסריטים שונים ומשונים, שבסופם הוא תמיד קלט שעשה את טעות חייו וירד על ברכיו. לפעמים רקמת נקמות מתוקות והיו גם כמה ימים בהם הוא הופיע לך בחלומות.

עכשיו את מנסה למצוא בחור חדש. במצב הנוכחי את עשויה למצוא את עצמך מגיבה לבן זוגך הטרי כאילו הוא בן זוגך הקודם. לאו דווקא משום שהוא יעשה את אותם דברים או משום שהוא דומה לו, אלא מכיוון שאצלך נוצרה מערכת מסוימת של 'אמונות' לגבי בני זוג.

את סוחבת מטען שלילי

איך המנגנון הזה עובד? כמעט בכל סיטואציה שאנחנו חווים, אנחנו יוצרים מערכת של 'אמונות', לא בהכרח מודעות, ולוקחים אותן איתנו להתנסות הבאה. אם ההתנסות שלך היתה שלילית והיא נותרה לא סגורה, יש סיכוי שלקחת ממנה 'אמונות' שלא ישרתו אותך. יש אינסוף אמונות כאלה. אתן לך שתי דוגמאות.

למשל, יכול להיות שבעקבות הפרידה הכואבת קיבלת החלטה לא מודעת שאומרת: ''בן הזוג שלי תמיד יפגע בי''. את מסתובבת עם 'אמונה' שלא משנה מה תעשי, במוקדם או במאוחר החבר החדש שלך יקום וילך. במצב כזה, כמה תתני לעצמך להתקרב אליו? כמה תרשי לעצמך להרגיש ולאהוב אותו מכל הלב? רוב הסיכויים שקשר זוגי בו את נזהרת שלא להיפגע- לא יצליח להתקדם ולהעמיק.

את מגיבה לאקס שלך

הנה דוגמא נוספת. נניח שיצרת 'אמונה' לא מודעת כזאת: ''אם אעשה כל מה שירצה, אם לא ארגיז אותו, הוא לא ילך''. ואז, עם החבר החדש שלך, שהוא במקרה הבחור הכי סובלני והכי נחמד בעולם, את רואה מול העיניים את האקס שלך ומגיבה בעצם אליו: את לא מביעה את דעתך, ועסוקה רוב הזמן בלרצות אותו. סביר להניח שאם לא תבואי לידי ביטוי ביחסים, ואם לא תהיי באמת נוכחת בהם, הם לא יחזיקו מעמד.

את יכולה לשאת על גבך מטען של קשר לא סגור גם בתוך קשר מחייב וחתונה, לאורך חיים שלמים עם בן זוגך החדש. אני מכירה אדם שרק אחרי עשר שנות נישואים ושלושה ילדים נפל לו האסימון, שעדיין לא נתן את כל כולו ליחסים עם אשתו ושהוא עדיין שומר את עצמו לאקסית שלו. היום הוא החליט סוף סוף לסגור את היחסים ההם כמו שצריך כדי להתפנות וליהנות מחייו.

הקדישי זמן, מחשבה ותשומת לב על מנת לסגור את קשרייך הקודמים. בואי אל תוך היחסים החדשים שלך נקייה וחופשייה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עירית לוי,  מאמנת אישית עם ניסיון מעשי של 9 שנים בתחום האימון, עם תוצאות פורצות דרך של עשרות מאומנים, עם יכולת הבחנה בהירה וחדה, ויכולת גבוהה לתרגם תובנות לתרגול מעשי מדויק, ולכן גם יעיל, ועם אהבה גדולה למקצוע.  

מתמחה באימון בתחום ההורות והמשפחה, ובאימון ליצירת זוגיות,
אך מלווה תהליכי אימון הנוגעים גם בשאר תחומי החיים (לימודים, כסף, קריירה, מימוש עצמי ועוד).

התהליך שאני מציעה משלב שחרור פנימי עמוק מדפוסים כובלים - והגשמת יעדים במציאות החיצונית.

אני מאמינה ששחרור פנימי כזה הוא המצע למימוש חלומות.

 www.LoveCoaching.co.il

054-4804444

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עירית לוי

מאת: עירית לויאימון למערכות יחסים29/05/09754 צפיות
בהתחלה הכל נראה מקסים ואת בטוחה שאחרי שנים של המתנה מתסכלת מצאת סוף סוף את הנסיך המושלם מהאגדות. מהר מאוד את מגלה לחרדתך שהנסיך שלך משקר לך או בוגד בך או סתם מבריז ונעלם על ימין ועל שמאל. אחרי חודש זה קורה לך שוב עם נסיך מקסים אחר. ''לאן נעלמו כל הבחורים הטובים?'' את תוהה, ומתחילה לבכות את מר גורלך.

מאת: עירית לויאימון למערכות יחסים29/05/09756 צפיות
בתהליך חיפוש בן זוג, לא כל קשר הופך לרציני ולא כל בן זוג נשאר לכל החיים. אפשר לראות במסע החיפושים סיוט, אבל אפשר, וגם כדאי, לראות בו פוטנציאל לצמיחה והעצמה. גישה יותר חיובית הופכת כל מכשול בדרך לזוגיות המיוחלת מבעיה להזדמנות. ניתן להביט על מערכות יחסים שלא הובילו בסופו של דבר לקשר מחייב כאל כישלונות, אך הרבה יותר מעצים לראות בהן קרקע פורייה לצמיחה אישית.

מאת: עירית לויאימון למערכות יחסים29/05/09762 צפיות
מקובל לחשוב שיש אמיתות מוצקות וקבועות בסלע בנוגע ליחסים. כולם מכירים את האמיתות האלה, כולם משתמשים בהן כל הזמן ונדמה לנו שהן מבטאות את המציאות. הבעיה מתחילה כשאנחנו פועלים מתוך האמיתות הללו באופן אוטומטי ולא נותנים לעובדות לבלבל אותנו.

מאת: עירית לויאימון למערכות יחסים29/05/09781 צפיות
יש אנשים שהשפע שמציעים אתרי ההיכרויות משרת אותם ואת מטרתם. זה בדיוק מה שהם צריכים כדי לפגוש את האיש או האישה המתאימים ולצמוח איתם אל תוך קשר זוגי. לעומתם, יש כאלה שהשפע אינו מיטיב איתם ואף מקשה עליהם למצוא את הנפש התאומה. מה מבדיל ביניהם? לאיזו קבוצה אתם שייכים?

מאת: עירית לויאימון אישי29/05/09819 צפיות
אחד הנתיבים היעילים בתהליך השחרור פנימי, הוא עבודה עם החלק בתוכנו שאותו אין לנו חופש להיות. לכל אחד יש לפחות "מישהו" או "מישהי" אחת כזאת. יש אנשים שאין להם חופש להיות אגואיסטים, או אטומים, או ביקורתיים. יש את אלו שאין להן את החופש להיות רעות, או נבזיות, או אגרסיביות.

מאת: עירית לויאימון אישי29/05/09804 צפיות
יום אחד, לפני עשרים או שלושים או ארבעים שנה חטפנו זבנג מהמציאות. משהו מכאיב קרה, והכאב היה קשה מנשוא. כנראה, שלאחר אותה חוויה החלטנו החלטה לא-מודעת ש"לעולם לא ניתן לעצמנו לעבור את הזוועה הזאת שוב בעוצמה שכזו". אם כך הוא הדבר, אז אולי על מנת להשתחרר, על מנת לפגוש את האני האמיתי שלי ולמוסס את מערך ההתניות שלי – אולי כל מה שאני צריכה הוא רק להסכים לחוות, להסכים לחוש כאב – ואז כל המערך יתמוטט כמו מגדל קלפים?

מאת: עירית לויאימון אישי29/05/09826 צפיות
בכל סוג של עבודה פנימית אנו משקיעים את מרצנו בשחרור דפוסים, תפיסות, וזיכרונות מכאיבים שנצרבו בנו. וזה כמובן נתיב חשוב והכרחי. סביר להניח שבלי עבודת הניקיון הזאת לא נגיע לשחרור פנימי. אבל מה עם הדפוסים שנוצרים ברגע זה? ומה עם אלו שיתהוו מחר בבוקר? אני מציעה להתחיל לבדוק מה אנחנו לוקחים איתנו הלאה מהיום הזה.

מאמרים נוספים בנושא אימון למערכות יחסים

מאת: כרמי אומרואימון למערכות יחסים19/04/20189 צפיות
יואב התקשר אלי "יש לנו משבר בקשר. אשתי ראתה אותי יוצר קשר באתר הכרויות עם נשים אחרות. יש לי צורך להכיר נשים נוספות ואני רוצה לפתוח את הדברים ולשים אותם על השולחן. אנחנו התחתנו בגיל עשרים ולא התנסתי עם נשים נוספות. אני רוצה שהיא תבין את הצורך שלי". לאחר שיחה נוספת עם אשתו, שרצתה להכיר אותי בטלפון קבענו להיפגש למחרת.

מאת: ירון שוראימון למערכות יחסים24/12/172178 צפיות
שבע דרכים עיקריות להתקרב לאנשים רובן ככולן נשענות על מחקרים

מאת: ירון שוראימון למערכות יחסים03/12/171792 צפיות
איך לחיות את החיים הללו בלי לפגוע באחרים אך גם בלי לפגוע בעצמנו זה אחד האתגרים הגדולים בחיים

מאת: ירון שוראימון למערכות יחסים19/11/171845 צפיות
אם יש לכם יחסים לא טובים עם מישהו במשפחה שלכם, אל תחכו לרגע האחרון. תעבדו על היחסים הללו ותחסכו לכם ולסביבה שלכם שנים של כאב, כעסים ובזבוז אנרגיה אדירה.

מאת: אורלי גולד זנדברגאימון למערכות יחסים22/11/161271 צפיות
את נורא רוצה אהבה, למצוא את האחד שלך ולחיות איתו באושר ועושר.. אך מדוע זה לא קורה? מדוע את עדיין לבד? 6 שלבים ליצירת זוגיות.

מאת: ירון שוראימון למערכות יחסים17/07/16832 צפיות
זוג שהיה במשבר הגיע אלי לאימון וקיבל כלים איך לשפר את היחסים ביניהם. יש גם טיפים לכם הקוראים שתוכלו להתחיל ליישם מיידית.

מאת: רוני הכהןאימון למערכות יחסים11/05/161528 צפיות
לשמור על מערכת היחסים טובה ומתפקדת מצריך ביצוע של פעולות רבות כדי שמערכת היחסים תחזיק מעמד לאורכן של שנים רבות מבלי לחוש כי נמצאים במקום שבו לא רוצים להיות.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica