חפש מאמרים:
שלום אורח
01.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

יצירת זוגיות - ממסע ייסורים למסע של צמיחה

יצירת זוגיות - ממסע ייסורים למסע של צמיחה

מאת עירית לוי

בתהליך חיפוש בן זוג, לא כל קשר הופך לרציני ולא כל בן זוג נשאר לכל החיים. אפשר לראות במסע החיפושים סיוט, אבל אפשר, וגם כדאי, לראות בו פוטנציאל לצמיחה והעצמה. גישה יותר חיובית הופכת כל מכשול בדרך לזוגיות המיוחלת מבעיה להזדמנות. ניתן להביט על מערכות יחסים שלא הובילו בסופו של דבר לקשר מחייב כאל כישלונות, אך הרבה יותר מעצים לראות בהן קרקע פורייה לצמיחה אישית.

אפשר להפוך את המסע ליצירת זוגיות, שעבור חלק גדול מהאנשים הוא מסע ייסורים, למסע מהנה, מאתגר ומצמיח, וכך בסופו של דבר, להתחיל את הקשר הזוגי כאדם עם עוצמה גדולה יותר.

במבט לאחור, מגלים לפעמים שכל המשברים בחיי הרווקות היו בעצם הזדמנות לחזק נקודות חלשות אצלנו ושבזכותם הפכנו לשלמים ומאושרים יותר.

הקשר יוצר מציאות

שימו לב שלא מדובר בחשיבה חיובית, אלא בשינוי של הקשר. הקשר הוא כמו משקפיים דרכם אנו מביטים על העולם. אם למשקפיים שלנו יש עדשות בצבע ירוק, המציאות שלנו תהיה ירוקה. עדשות אחרות היו יוצרות עבורנו מציאות שונה לגמרי.

המרחק בין סבל להנאה תלוי כל כולו בהקשר שניצור לעצמנו. אם נראה את חיי הרווקות כבעיה, חיינו יהיו מלאי תסכול וקושי. לעומת זאת, אם נראה ברווקות הזדמנות, נעמוד מול אתגרים ונלמד שיעורים חשובים.

ישנם שני סוגים הקשרים: הקשר אוטומטי והקשר מכוון. במצבי משבר, ההקשר האוטומטי של רובנו הוא בעיה, קושי, סבל ותסכול. רוב האנשים צריכים ללמד את עצמם להתייחס למשבר כאל הזדמנות ולתרגל זאת שוב ושוב. עם הזמן, ההתייחסות החדשה אל משברים הופכת להתייחסות טבעית וההקשר החדש (המכוון) תופס את מקומו של זה האוטומטי.

אין צורך להתכחש לכאב

שינוי הקשר אינו אומר להתכחש לכאב או לקושי. זה גם לא אומר לעצום עיניים או להדחיק את הרגשות. זה אומר להיות רגע עם הכאב או עם הקושי של פרידה מבן או בת זוג למשל, לתת לצער מקום, אבל לא להישאב אליו או להתמסר אליו, אלא להמשיך הלאה.

הבחירה להמשיך הלאה דורשת מאותו אדם לשנות נקודת מבט, לקחת את העניינים לידיים ולהפוך מקורבן לאדם עם עוצמה. המעבר מדרך חיים "קורבנית" לדרך חיים של לקיחת אחריות הוא מתנה עצומה, שהחל מאותה נקודה ואילך תאיר את כל חייו באור שונה לגמרי.

זוהי רק דוגמא אחת. בתוך הקשר כזה, יש אינספור שיעורים מהותיים, שניתן ללמוד בדרך ליצירת זוגיות. עבור אדם אחד זה יכול להיות ללמוד לוותר על שליטה ולתת למישהו להיכנס למרחב שלו או לוותר על אינסוף שיפוטים על אנשים אחרים. אדם אחר יגלה שהמתנה שלו היא ללמוד להיות אינטימי, לתת למישהו להתקרב אליו, להפסיק להיזהר מהחיים וכך להצליח סוף סוף ליצור קשר זוגי, שנמשך יותר משבועיים.

אפשר להפוך את המסע ליצירת זוגיות, שעבור חלק גדול מהאנשים הוא מסע ייסורים, למסע מהנה, מאתגר ומצמיח וכך, בסופו של דבר, להתחיל את הקשר הזוגי כאדם עם עוצמה גדולה יותר.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עירית לוי,  מאמנת אישית עם ניסיון מעשי של 9 שנים בתחום האימון, עם תוצאות פורצות דרך של עשרות מאומנים, עם יכולת הבחנה בהירה וחדה, ויכולת גבוהה לתרגם תובנות לתרגול מעשי מדויק, ולכן גם יעיל, ועם אהבה גדולה למקצוע.  

מתמחה באימון בתחום ההורות והמשפחה, ובאימון ליצירת זוגיות,
אך מלווה תהליכי אימון הנוגעים גם בשאר תחומי החיים (לימודים, כסף, קריירה, מימוש עצמי ועוד).

התהליך שאני מציעה משלב שחרור פנימי עמוק מדפוסים כובלים - והגשמת יעדים במציאות החיצונית.

אני מאמינה ששחרור פנימי כזה הוא המצע למימוש חלומות.

 www.LoveCoaching.co.il

054-4804444

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עירית לוי

מאת: עירית לויאימון למערכות יחסים29/05/09679 צפיות
לא משנה כמה תנסי להתעלם מהם, לעניינים לא סגורים מהעבר יש נטייה לבוא ולהיות נוכחים בהווה שלך או אפילו בעתיד שלך. כמה מילים על התנתקות והתנקות.

מאת: עירית לויאימון למערכות יחסים29/05/09752 צפיות
בהתחלה הכל נראה מקסים ואת בטוחה שאחרי שנים של המתנה מתסכלת מצאת סוף סוף את הנסיך המושלם מהאגדות. מהר מאוד את מגלה לחרדתך שהנסיך שלך משקר לך או בוגד בך או סתם מבריז ונעלם על ימין ועל שמאל. אחרי חודש זה קורה לך שוב עם נסיך מקסים אחר. ''לאן נעלמו כל הבחורים הטובים?'' את תוהה, ומתחילה לבכות את מר גורלך.

מאת: עירית לויאימון למערכות יחסים29/05/09759 צפיות
מקובל לחשוב שיש אמיתות מוצקות וקבועות בסלע בנוגע ליחסים. כולם מכירים את האמיתות האלה, כולם משתמשים בהן כל הזמן ונדמה לנו שהן מבטאות את המציאות. הבעיה מתחילה כשאנחנו פועלים מתוך האמיתות הללו באופן אוטומטי ולא נותנים לעובדות לבלבל אותנו.

מאת: עירית לויאימון למערכות יחסים29/05/09779 צפיות
יש אנשים שהשפע שמציעים אתרי ההיכרויות משרת אותם ואת מטרתם. זה בדיוק מה שהם צריכים כדי לפגוש את האיש או האישה המתאימים ולצמוח איתם אל תוך קשר זוגי. לעומתם, יש כאלה שהשפע אינו מיטיב איתם ואף מקשה עליהם למצוא את הנפש התאומה. מה מבדיל ביניהם? לאיזו קבוצה אתם שייכים?

מאת: עירית לויאימון אישי29/05/09818 צפיות
אחד הנתיבים היעילים בתהליך השחרור פנימי, הוא עבודה עם החלק בתוכנו שאותו אין לנו חופש להיות. לכל אחד יש לפחות "מישהו" או "מישהי" אחת כזאת. יש אנשים שאין להם חופש להיות אגואיסטים, או אטומים, או ביקורתיים. יש את אלו שאין להן את החופש להיות רעות, או נבזיות, או אגרסיביות.

מאת: עירית לויאימון אישי29/05/09803 צפיות
יום אחד, לפני עשרים או שלושים או ארבעים שנה חטפנו זבנג מהמציאות. משהו מכאיב קרה, והכאב היה קשה מנשוא. כנראה, שלאחר אותה חוויה החלטנו החלטה לא-מודעת ש"לעולם לא ניתן לעצמנו לעבור את הזוועה הזאת שוב בעוצמה שכזו". אם כך הוא הדבר, אז אולי על מנת להשתחרר, על מנת לפגוש את האני האמיתי שלי ולמוסס את מערך ההתניות שלי – אולי כל מה שאני צריכה הוא רק להסכים לחוות, להסכים לחוש כאב – ואז כל המערך יתמוטט כמו מגדל קלפים?

מאת: עירית לויאימון אישי29/05/09824 צפיות
בכל סוג של עבודה פנימית אנו משקיעים את מרצנו בשחרור דפוסים, תפיסות, וזיכרונות מכאיבים שנצרבו בנו. וזה כמובן נתיב חשוב והכרחי. סביר להניח שבלי עבודת הניקיון הזאת לא נגיע לשחרור פנימי. אבל מה עם הדפוסים שנוצרים ברגע זה? ומה עם אלו שיתהוו מחר בבוקר? אני מציעה להתחיל לבדוק מה אנחנו לוקחים איתנו הלאה מהיום הזה.

מאמרים נוספים בנושא אימון למערכות יחסים

מאת: כרמי אומרואימון למערכות יחסים19/04/20164 צפיות
יואב התקשר אלי "יש לנו משבר בקשר. אשתי ראתה אותי יוצר קשר באתר הכרויות עם נשים אחרות. יש לי צורך להכיר נשים נוספות ואני רוצה לפתוח את הדברים ולשים אותם על השולחן. אנחנו התחתנו בגיל עשרים ולא התנסתי עם נשים נוספות. אני רוצה שהיא תבין את הצורך שלי". לאחר שיחה נוספת עם אשתו, שרצתה להכיר אותי בטלפון קבענו להיפגש למחרת.

מאת: ירון שוראימון למערכות יחסים24/12/172173 צפיות
שבע דרכים עיקריות להתקרב לאנשים רובן ככולן נשענות על מחקרים

מאת: ירון שוראימון למערכות יחסים03/12/171788 צפיות
איך לחיות את החיים הללו בלי לפגוע באחרים אך גם בלי לפגוע בעצמנו זה אחד האתגרים הגדולים בחיים

מאת: ירון שוראימון למערכות יחסים19/11/171839 צפיות
אם יש לכם יחסים לא טובים עם מישהו במשפחה שלכם, אל תחכו לרגע האחרון. תעבדו על היחסים הללו ותחסכו לכם ולסביבה שלכם שנים של כאב, כעסים ובזבוז אנרגיה אדירה.

מאת: אורלי גולד זנדברגאימון למערכות יחסים22/11/161266 צפיות
את נורא רוצה אהבה, למצוא את האחד שלך ולחיות איתו באושר ועושר.. אך מדוע זה לא קורה? מדוע את עדיין לבד? 6 שלבים ליצירת זוגיות.

מאת: ירון שוראימון למערכות יחסים17/07/16828 צפיות
זוג שהיה במשבר הגיע אלי לאימון וקיבל כלים איך לשפר את היחסים ביניהם. יש גם טיפים לכם הקוראים שתוכלו להתחיל ליישם מיידית.

מאת: רוני הכהןאימון למערכות יחסים11/05/161524 צפיות
לשמור על מערכת היחסים טובה ומתפקדת מצריך ביצוע של פעולות רבות כדי שמערכת היחסים תחזיק מעמד לאורכן של שנים רבות מבלי לחוש כי נמצאים במקום שבו לא רוצים להיות.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica