חפש מאמרים:
שלום אורח
26.06.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

דמותו של הרמטכ"ל הבאה בצה"ל

מאת: יובל בן בסטצבא וביטחון07/02/20111169 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אין ספק כי האלוף גלנט הינו מוכשר וראוי להוביל את צה"ל אל עבר האתגרים והשינויים הגיאופוליטיים העומדים בפני הצבא מול שכנתינו. כתבתו של פרופסור גבי הרמן בעיתון הארץ תחת הכותרת "המצביא הנכון" מדגישה את הדילמה שבין מנהיג מוסרי לבין מנהיג שצריך לעשות הכול כולל השמדה והרג בכדי לנצח במלחמה. במלחמה אנחנו נוטים לסלחנות יתר בנוגע להרג חפים מפשע מאשר אם האירוע הוא פלילי, המוסריות בזמן מלחמה "מנמיכה את ראשה" עד לסיומה. נשאלת השאלה מה הסיבה שדברים אשר עשו רמטכ"לים בשנות החמישים, שישים, שבעים, שמונים נסלחו בחברה הישראלית לאומת אלו של יואב גלנט ?

די אם נזכיר כאן את משה דיין ז"ל אשר ערך חפירות על "דעת עצמו" שבאחת מהם כמעט קיפח את חייו.

האם הסיבה כי התחושה שבה נטענו שורשים במדינה זאת, והרגשת הביטחון אשר התחזקה בתום מלחמת ששת הימים היא הסיבה לכך שאנו מאמצים את הפריבילגיה שבה ניתן לשפוט את המנהיגים הצבאיים על פי אמות מוסר גבוהות יותר ולהיות פחות "סלחנים" אליהם ? האם זה בגלל שמוסדות החוקתיים במדינה הפכו לעצמאים יותר, והידקו את אחיזתם באכיפת חוקים נוקשה יותר ?ואולי  ההילה של המנהיגים הצבאיים עומעמה עם השנים כאשר אלוף כמו איציק מרדכי הורשעו בפלילים ? או הרצון שלנו להתקרב למדינות המערביות תוך השפעתם על החוקים שלנו.

אין בכלל ספק כי מנהיג צריך "להצטייד" באישיות עצמאית, פסיכולוגים מצביעים על חמשת תכונות גדולות המאפיינות מנהיגים

א. פתיחות לאומת חשדנות.

ב. סקרנות גרידא לאומת חד גוניות.

ג. יציבות ביכולת של ניהול רגשות לאומת חוסר של יציבות רגשות.

ד.מצפון, משמעת עצמית, התמקדות במטרה, ריכוז.

ה. חברתיות ומוחצנות.

העצמאות של מנהיג כמו גם הרצון להשיג  בכל מחיר לעיתים את שאיפותיו ומטרותיו עלולים לדחוף אותו גם בחיים האזרחיים לתחומים האפורים של החוק. תומס קון בספרו על המבנה של המהפכה המדעית טוען כי המהפכות קרו תודות למנהיגים אשר עצבו מציאות חדשנית בתחום המדע. מציאות זאת נבנתה על ידי ערעור של תפיסות ופרדיגמות ישנות.

פרופסור גבי ארמן מתאר כי הכישלון לתפוס אוסאמה בן לאדן נעוץ בתפיסה אסטרטגית שונה. קנאות דתית שמביאה להתמסרות הגבוה ביותר עד להשגת המטרה ואוסיף גם איש שטח וטקטיקן מעולה, לאומת הגנרלים אשר יצאו מהאוניברסיטאות של פיקוד ומטה בארה"ב ובאירופה שעברו סדנאות והרצאות מפי הטובים ביותר בתחום הטקטיקה והאסטרטגיה.

אין ספק כי במצב שבו תהיה המלחמה המצביא אשר יוכל לנצח את המלחמה הוא זה שיהיה ראוי לעמוד בראש הצבא גם במידה ומוסריותו עומדת בספק ובכך אני מסכים עם דעתו של פרופסור גבי ארמן.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

גם את תקבלו הצעה זולה יותר באופן נקודתי אם תזמינו אותי תרוויחו ותהנו הרבה יותר. יובל בן בסט מנחה קבוצות וגרפולוג. התקשרו 050-5711160 או ל-03-5590868 www.graphologia.net

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יובל בן בסט

מאת: יובל בן בסטאימון מנהלים23/07/202584 צפיות
סדנאות גיבוש וסדנאות לחץ ושחיקה לעובדים הן כלי מעולה לקבלת כלים להתמודדות, לגבש ובכך לעזור ולהיעזר בעובדים בכדי לצאת לדרך חדשה.

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים23/07/201817 צפיות
דמיינו שהייתה לך אפליקציה שבה ניתן היה לכוון את מכשיר האיפון / האנדרואיד לערב צוות מושלם. או למצוא היכן יש מסעדות ואולמות אירועים עם חדרי אירוח קרובים. הצלחת ערב גיבוש תלויה במיקום, בתכנים, בציפיות ובתקשורת בין העובדים. להלן רעיונות לערב גיבוש איכותי:

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים02/09/191730 צפיות
מה הופך ערב גיבוש עובדים לאירוע בלתי נשכח? אווירה משוחררת, אוכל טעים, הפעלה מתאימה וקונספט שמוביל את הערב למקומות מפתיעים. ערב גיבוש יווני יכול להפוך לטוויסט מעניין.

מאת: יובל בן בסטטלוויזיה19/05/191118 צפיות
לראות את קובי מרימי בוכה מעל הבמה בסיום זה היה מרגש. ערב גיבוש משפחתי יכול להיות בכל סידרה אפשרית. ההבדל בין ערב גיבוש לעובדים לבין ערב גיבוש משפחתי יכול להיות משהו מאוד מאוד קטן. אירווזיון הוא ברמה לכידותית של עם שלם. רק לחשוב איזה רגשות שמחה פרצו כאשר ישראל זכתה במקום הראשון בשנת 2018.

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים06/02/191322 צפיות
שנת 2019 משופעת באירועי לילה כמו חוגי בית לגיבוש בזמן בחירות, ערבי גיבוש משפחתיים עם הכלה מאיסטנבול ואירועים כמו הקמתו של מפעל אינטל החדש. הרצאה מצחיקה לערב גיבוש קבוצת עובדים היא חלק חשוב מאוד משמירת התלכיד הקבוצתי ושמירה על הצביון הייחודי של צוות עובדים.

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים28/01/191119 צפיות
הפקת יום כיף לעובדים בדרום מפסטיבל "דרום אדום" ועד ים המלח -אילת. זאת הזדמנות לשלב בין ערכי ציונות לבין אטרקציות לעובדים, פעילות גיבוש בשטח, טיולים ולינה.

מאת: יובל בן בסטאטרקציות28/01/192163 צפיות
הלן גרינר ייסדה את IROBOT בזכות פיתוח של רובוטים לשימוש צבאי ואזרחי. סדנאות גיבוש הינם אחד מהגורמים החברתיים החשובים ביותר לשיפור יחסי הגומלין ושיתוף הפעולה בין העובדים/ות.

מאמרים נוספים בנושא צבא וביטחון

מאת: tiloniצבא וביטחון14/02/22472 צפיות
לצערנו, מיגון חלונות הוא חלק אינטגרלי מהיותינו ישראלים בארץ הזו. מיגון חלונות הוא מה שלא פעם אנחנו פשוט לא יכולים להתפשר עליו. הביטחון שלנו ושל היקרים לנו הוא באמת הדבר החשוב ביותר

מאת: shlomy mutzafiצבא וביטחון22/07/211035 צפיות
המציאות של היום מצריכה מאתנו לקחת אחריות ולהגביר את הביטחון האישי שלנו ושל הסובבים אותנו. מידיי יום אנו שומעים ורואים במהדורות החדשות על עוד קטטה, עוד פריצה לבית עוד אלימות ועוד סיטואציות מאיימות שיכולות בקלות להגיע לסביבתנו הקרובה.

מאת: shlomy צבא וביטחון29/03/181047 צפיות
חוקרים פרטיים לא פועלים רק באזורים מקומיים, חקירות זה תחום שיכול להגיע למספר מדינות בעם מדובר על חקירות נכסים או אנשי ציבור וחשוב לדעת איזה משרד חקירות עשיו להביא עבורכם את התוצאות המשמעותיות

מאת: רוני הכהןצבא וביטחון15/03/171350 צפיות
עד כמה שונה הדיון בנושאים צבאיים ואחרים במסגרת המשפטית הצבאית? קראו את הדברים החשובים הבאים.

מאת: דוד דרומרצבא וביטחון19/03/152105 צפיות
מי – מרכז לזהות המורכב ממוסיקאיות שמפעילות הרכב מוסיקלי, שעוסק בהדרכה בנושאי "זהות יהודית וציונית" בשילוב נגינה של יצירות מוסיקליות מוכרות ומקוריות.

מאת: דוד דרומרצבא וביטחון19/03/151613 צפיות
מי – מרכז לזהות המורכב ממוסיקאיות שמפעילות הרכב מוסיקלי, שעוסק בהדרכה בנושאי "זהות יהודית וציונית" בשילוב נגינה של יצירות מוסיקליות מוכרות ומקוריות.

מאת: sharondan80צבא וביטחון17/02/152111 צפיות
אין אחד שלא מכיר את אנשי החליפות השחורות הצמודים לאיש חשוב עם המבט החתום בעיניים והמיקרופון באוזן. מדובר באנשים אשר תפקידם הוא אבטחת אישים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica