חפש מאמרים:
שלום אורח
29.01.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

דמותו של הרמטכ"ל הבאה בצה"ל

מאת: יובל בן בסטצבא וביטחון07/02/2011975 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אין ספק כי האלוף גלנט הינו מוכשר וראוי להוביל את צה"ל אל עבר האתגרים והשינויים הגיאופוליטיים העומדים בפני הצבא מול שכנתינו. כתבתו של פרופסור גבי הרמן בעיתון הארץ תחת הכותרת "המצביא הנכון" מדגישה את הדילמה שבין מנהיג מוסרי לבין מנהיג שצריך לעשות הכול כולל השמדה והרג בכדי לנצח במלחמה. במלחמה אנחנו נוטים לסלחנות יתר בנוגע להרג חפים מפשע מאשר אם האירוע הוא פלילי, המוסריות בזמן מלחמה "מנמיכה את ראשה" עד לסיומה. נשאלת השאלה מה הסיבה שדברים אשר עשו רמטכ"לים בשנות החמישים, שישים, שבעים, שמונים נסלחו בחברה הישראלית לאומת אלו של יואב גלנט ?

די אם נזכיר כאן את משה דיין ז"ל אשר ערך חפירות על "דעת עצמו" שבאחת מהם כמעט קיפח את חייו.

האם הסיבה כי התחושה שבה נטענו שורשים במדינה זאת, והרגשת הביטחון אשר התחזקה בתום מלחמת ששת הימים היא הסיבה לכך שאנו מאמצים את הפריבילגיה שבה ניתן לשפוט את המנהיגים הצבאיים על פי אמות מוסר גבוהות יותר ולהיות פחות "סלחנים" אליהם ? האם זה בגלל שמוסדות החוקתיים במדינה הפכו לעצמאים יותר, והידקו את אחיזתם באכיפת חוקים נוקשה יותר ?ואולי  ההילה של המנהיגים הצבאיים עומעמה עם השנים כאשר אלוף כמו איציק מרדכי הורשעו בפלילים ? או הרצון שלנו להתקרב למדינות המערביות תוך השפעתם על החוקים שלנו.

אין בכלל ספק כי מנהיג צריך "להצטייד" באישיות עצמאית, פסיכולוגים מצביעים על חמשת תכונות גדולות המאפיינות מנהיגים

א. פתיחות לאומת חשדנות.

ב. סקרנות גרידא לאומת חד גוניות.

ג. יציבות ביכולת של ניהול רגשות לאומת חוסר של יציבות רגשות.

ד.מצפון, משמעת עצמית, התמקדות במטרה, ריכוז.

ה. חברתיות ומוחצנות.

העצמאות של מנהיג כמו גם הרצון להשיג  בכל מחיר לעיתים את שאיפותיו ומטרותיו עלולים לדחוף אותו גם בחיים האזרחיים לתחומים האפורים של החוק. תומס קון בספרו על המבנה של המהפכה המדעית טוען כי המהפכות קרו תודות למנהיגים אשר עצבו מציאות חדשנית בתחום המדע. מציאות זאת נבנתה על ידי ערעור של תפיסות ופרדיגמות ישנות.

פרופסור גבי ארמן מתאר כי הכישלון לתפוס אוסאמה בן לאדן נעוץ בתפיסה אסטרטגית שונה. קנאות דתית שמביאה להתמסרות הגבוה ביותר עד להשגת המטרה ואוסיף גם איש שטח וטקטיקן מעולה, לאומת הגנרלים אשר יצאו מהאוניברסיטאות של פיקוד ומטה בארה"ב ובאירופה שעברו סדנאות והרצאות מפי הטובים ביותר בתחום הטקטיקה והאסטרטגיה.

אין ספק כי במצב שבו תהיה המלחמה המצביא אשר יוכל לנצח את המלחמה הוא זה שיהיה ראוי לעמוד בראש הצבא גם במידה ומוסריותו עומדת בספק ובכך אני מסכים עם דעתו של פרופסור גבי ארמן.

 





 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

גם את תקבלו הצעה זולה יותר באופן נקודתי אם תזמינו אותי תרוויחו ותהנו הרבה יותר. יובל בן בסט מנחה קבוצות וגרפולוג. התקשרו 050-5711160 או ל-03-5590868 www.graphologia.net

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יובל בן בסט

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים02/09/19594 צפיות
מה הופך ערב גיבוש עובדים לאירוע בלתי נשכח? אווירה משוחררת, אוכל טעים, הפעלה מתאימה וקונספט שמוביל את הערב למקומות מפתיעים. ערב גיבוש יווני יכול להפוך לטוויסט מעניין.

מאת: יובל בן בסטטלוויזיה19/05/19497 צפיות
לראות את קובי מרימי בוכה מעל הבמה בסיום זה היה מרגש. ערב גיבוש משפחתי יכול להיות בכל סידרה אפשרית. ההבדל בין ערב גיבוש לעובדים לבין ערב גיבוש משפחתי יכול להיות משהו מאוד מאוד קטן. אירווזיון הוא ברמה לכידותית של עם שלם. רק לחשוב איזה רגשות שמחה פרצו כאשר ישראל זכתה במקום הראשון בשנת 2018.

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים06/02/19720 צפיות
שנת 2019 משופעת באירועי לילה כמו חוגי בית לגיבוש בזמן בחירות, ערבי גיבוש משפחתיים עם הכלה מאיסטנבול ואירועים כמו הקמתו של מפעל אינטל החדש. הרצאה מצחיקה לערב גיבוש קבוצת עובדים היא חלק חשוב מאוד משמירת התלכיד הקבוצתי ושמירה על הצביון הייחודי של צוות עובדים.

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים28/01/19546 צפיות
הפקת יום כיף לעובדים בדרום מפסטיבל "דרום אדום" ועד ים המלח -אילת. זאת הזדמנות לשלב בין ערכי ציונות לבין אטרקציות לעובדים, פעילות גיבוש בשטח, טיולים ולינה.

מאת: יובל בן בסטאטרקציות28/01/191504 צפיות
הלן גרינר ייסדה את IROBOT בזכות פיתוח של רובוטים לשימוש צבאי ואזרחי. סדנאות גיבוש הינם אחד מהגורמים החברתיים החשובים ביותר לשיפור יחסי הגומלין ושיתוף הפעולה בין העובדים/ות.

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים27/01/19521 צפיות
כאשר בנו את החומה הסינית בין המאה החמישית לפני הספירה ועד המאה השש עשרה לא בטוח שעשו שם סדנאות גיבוש לעובדים החומה משתרעת על פני 8851 ק"מ. סדנאות גיבוש לצוותים הם חלק מהז'רגון התרבותי של חברות, מוסדות וארגונים במדינה ובעולם.

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים26/09/171238 צפיות
רעיון למסיבת רווקות בחוץ הוא מעולה לחודשי הקיץ אבל מסתבר שלא כל בחורה מעדיפה לחגוג אותו. 9.5% סרבו בכלל לחגוג בחוץ. איפה כן? במקום הראשון 59 נשים שהן (29.5%) מכלל הסקר מעדיפות לחגוג במסיבת בריכה מתוך מאתיים נשים. כנראה שיש משהו בבריכה שגורם לתחושה של חופש. מספיק להיזכר בתמונות מהבריכה במסיבת הרווקות של הדוגמנית שלומית מלכה כדי להבין את תחושת השמחה והכיף.

מאמרים נוספים בנושא צבא וביטחון

מאת: shlomy צבא וביטחון29/03/18468 צפיות
חוקרים פרטיים לא פועלים רק באזורים מקומיים, חקירות זה תחום שיכול להגיע למספר מדינות בעם מדובר על חקירות נכסים או אנשי ציבור וחשוב לדעת איזה משרד חקירות עשיו להביא עבורכם את התוצאות המשמעותיות

מאת: רוני הכהןצבא וביטחון15/03/17806 צפיות
עד כמה שונה הדיון בנושאים צבאיים ואחרים במסגרת המשפטית הצבאית? קראו את הדברים החשובים הבאים.

מאת: דוד דרומרצבא וביטחון19/03/151557 צפיות
מי – מרכז לזהות המורכב ממוסיקאיות שמפעילות הרכב מוסיקלי, שעוסק בהדרכה בנושאי "זהות יהודית וציונית" בשילוב נגינה של יצירות מוסיקליות מוכרות ומקוריות.

מאת: דוד דרומרצבא וביטחון19/03/151052 צפיות
מי – מרכז לזהות המורכב ממוסיקאיות שמפעילות הרכב מוסיקלי, שעוסק בהדרכה בנושאי "זהות יהודית וציונית" בשילוב נגינה של יצירות מוסיקליות מוכרות ומקוריות.

מאת: sharondan80צבא וביטחון17/02/151443 צפיות
אין אחד שלא מכיר את אנשי החליפות השחורות הצמודים לאיש חשוב עם המבט החתום בעיניים והמיקרופון באוזן. מדובר באנשים אשר תפקידם הוא אבטחת אישים.

מאת: דוד כהןצבא וביטחון27/02/147646 צפיות
כיצד מתייחסים חוק השיפוט הצבאי וצה"ל לביצוע עבירות ביטחון העלולות לפגוע בביטחון המדינה.

מאת: אברהם פכטרצבא וביטחון08/12/137201 צפיות
עצומה של 200 קצינים בכירים ביותר של צה"ל, מכל המלחמות והתקופות, פנו לראש הממשלה בנימין נתניהו, בדרישה לתקן עוול היסטורי שנעשה לדדו. וועדת אגרנט הפילה על צה"ל ועל הרמטכ"ל, את כל תיק הכישלון ההתחלתי, עת פרוץ מלחמת יום הכיפורים 1973, למרות שבתוצאה הסופית מדובר בניצחון גדול. בין החותמים: אהוד ברק, מופז, דיכטר, חלוץ, קהלני (גיבור ישראל), יאנוש בן-גל ועשרות אחרים בכירים ולוחמים מצטיינים מכל החילות. אחרי 40 שנה – הגיע העת – לתקן ולהעמיד דברים על דיוקם ההיסטורי והצבאי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica