חפש מאמרים:
שלום אורח
01.03.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

רוחמה אברהם מתוך כנס לעסקים קטנים

מאת: רוחמה אברהםאקטואליה22/02/20111505 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מתוך נאומה של חברת הכנסת רוחמה אברהם:

אדוני השר,
חברי חברי הכנסת
ראשי האירגונים
בעלי עסקים,
אורחים יקרים.

ב - 10.5.10  מדינת ישראל הצטרפה למדינות ה OECD. ראש הממשלה אמר במסיבת עיתונאים שממשלת ישראל מתכוונת לצמצם את הריכוזיות במשק, לעודד תחרות ולהסיר  את החסמים בין אם הם באים מהממשלה  או מהסקטור הפרטי.

יש קשר ישיר בין פגיעה בעסקים הקטנים והבינוניים, ריכוזיות ומעמד הביניים. זהו הבסיס היסודי לקשרי הון ושלטון. ככל שהמשק ריכוזי יותר,ככל שהריכוזיות נמוכה יותר, מי שמשלמים את המחיר הם אותו מעמד ביניים.
הממשלה מעודדת את הריכוזיות ככלי מרכזי במדיניותה ובכך היא מרסקת את מעמד הביניים. מעמד הביניים שרבים ממנו הם בעלי העסקים הקטנים והבינוניים.

הבוקר נעסוק ונייחד את נושא הריכוזיות במשק והשפעתו על עסקים קטנים ובינוניים. בישראל יש כ- 430,000 עסקים שמעסיקים למעלה ממיליון מאהאלף איש. מאות אלפי משפחות שרמת חייהם ואיכות החיים שלהם מושפעת ישירות מתנאי קיומם של העסקים הקטנים במדינת ישראל. זהו מגזר המייצר מחצית מהתוצר העסקי.

ב - 2009 נסגרו כ - 37 אלף עסקים לעומת 46 אלף עסקים שנפתחו. הנתוןהזהמזעזע  וזה לא משום שיזמות בישראל לא יכולה להצליח, אלא משום שרוחהיזמותמדוכאת על ידי הריכוזיות במשק ושליטת הענקים בשוק מצד אחד, ומצדשניהבירוקרטיה וחוסר הסיוע  במתן תנאים בסיסיים ע"י הממשלה והכנסת.

רוחמה אברהם מוסיפה:

במדינת ישראל עדין לא הפנימו שהעסקים הקטנים מהווים את שדרת הכלכלה המרכזית.
ויש מערכת עניפה של מונופולים, מונופסולים ודואופולים כאשר חלק גדול מהם בבעלות של כמעט אותם בעלי ההון שאט אט "בולעים" את העסקים הקטנים והבינוניים.

בישראל יש שש קבוצות עסקים גדולות ששולטות בכ 30% מהשוק, העסקים האלה ממומנים באשראי בנקאי בכ - 97 מיליארד שקלים לעומת 430 אלף עסקים קטנים שממומנים גם באשראי הבנקאי בכ - 56 מיליארד שקלים בלבד.

המצב שבו מספר בעלי הון מעטים שולטים באופן צולב במוסדות פיננסים הוא מצב מסוכן, מורכב ומסובך ובשנים האחרונות זה רק הלך וגדל.

וקיימת מעל ראשנו סכנה שמערכת פיננסית או שוק יקרסו, הם יגרמו לקריסה פיננסית כלל- מערכתית והמשק כולו יפגע.

בכדי להקטין את השפעת הריכוזיות על המשק והעסקים הקטנים, הממשלה  צריכה לחזק  את הסקטור זה על ידי שורה של צעדי "הגנה" בתחומים הבאים:

1.    יש להגביר באופן משמעותי את הגישה לאשראי לעסקים קטנים לצורך פתיחת עסק, הרחבתו וגם למצב של קושי זמני.
2.    יש צורך לעודד  יותר קליטת עובדים על ידי עסקים קטנים
3.    העסקים קטנים משלמים יותר עבור מוצרים ושירותים שונים ויש צורך לבחון את הוזלת התעריפים
4.    הנגישות למכרזים מחייבת שינוי מהותי כולל קביעת מיכסה לעסקים קטנים במכרזי הממשלה. זה נושא חשוב ומרכב והחלטנו להקדיש לו פאנל מיוחד.
5.    יש צורך לשפר באופן מידי את מוסר התשלומים של הסקטור הציבורי
6.    עצמאים משלמים ביטוח לאומי כל ימי חייהם ואינם מקבלים  הגנה סוציאלית כאשר העסק נסגר, הנחתי הצעת חוק שאמורה לטפל בנושא.

במהלך הכנס נדון בסיכונים ובהשלכות של הריכוזיות במשק על כלכלת ישראל בכלל ועל העסקים הקטנים בפרט. נתמקד בצעדים שעל הממשלה לעשות ולתרום את חלקה בכל מה שקשור למכרזים שהיא מוציאה.

הפוסט פורסם לראשונה בבלוג של רוחמה אברהם

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ח"כ רוחמה אברהם – סגנית יו"ר הכנסת
לפרטים נוספים על פועלה כנסו לאתר :
http://www.ruhama-avraham.co.il/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רוחמה אברהם

מאת: רוחמה אברהםחברה ומדינה - כללי06/03/121334 צפיות
"הרחבת מפעל ההזנה לכלל בתי הספר בארץ תאפשר יצירתם של כ- 15,000 מקומות עבודה חדשים ומקומות עבודה אלה צריכים להיות מיועדים לעסקים מקומיים, קטנים ובינוניים", כך קובעת ח"כ רוחמה אברהם בלילא, יו"ר השדולה לבטחון תזונתי בכנסת.

מאת: רוחמה אברהםצדק חברתי09/10/111374 צפיות
דבריה של ח"כ רוחמה אברהם בלילא בדיון בוועדת הכספים של הכנסת בנושא ועדת טרכטנברג: ראשית, אני מודה לפרופסור טרכטנברג וחברי הועדה על העבודה, על ההשקעה ועל ההירתמות המיידית של כל אחד ואחת למשימה שהוטלה עליהם.

מאת: רוחמה אברהםאקטואליה15/08/111379 צפיות
בשבוע שעבר הסתיים מושב הקיץ של הכנסת. ימים לא קלים בהם אנחנו עדים לזעקת השבר והקריסה של מעמד הביניים, ימים בהם עמוד השדרה של החברה בישראל קורס, ימים בהם הציבור עדיין משלם עבור אחזקתה של הממשלה המנופחת והכושלת, הן בתחום החברתי והן בתחום המדיני.

מאת: רוחמה אברהםפוליטיקה 24/07/111464 צפיות
חוק זכויות הדייר בדיור הציבורי הקיים, מסדיר את זכויותיהם של המתגוררים בדיור הציבורי, אך איננו מסדיר את זכויותיהם של הדיירים במקרה של פירוד בין בני הזוג. נכון להיום, הנושא מוסדר באופן חלקי בנהלי משרד הבינוי והשיכון, ואלו קובעים כי ההורה המחזיק במשמורת על רוב הילדים, הוא זה שיהיה זכאי להמשך המגורים בדירה הציבורית.

מאת: רוחמה אברהםאקטואליה06/06/112016 צפיות
ועדת הכספים אישרה לפני זמן קצר בקריאה שניה ושלישית את הצעתם של חברי הכנסת רוחמה אברהם בלילא (קדימה) ואלכס מילר (ישראל ביתנו) להתיר לעסקים שמחזורם עד 15 מיליון ש"ח לדווח מע"מ רק על סכום שהתקבל במזומן. עלות החוק תהיה חד פעמית ותסתכם בכ- 150 עד 200 מיליון ש"ח.

מאת: רוחמה אברהםאקטואליה12/04/111512 צפיות
חג הפסח הקרב ובא, מזמן תמיד עליית מודעות מחודשת למצבם של נזקקי המזון בישראל. חברת הכנסת רוחמה אברהם בלילא, התראיינה השבוע בנושא זה ואודות הצורך והחשיבות שבהקמת מועצה לביטחון תזונתי – שלשום בתוכניתה של יעל דן "עושים צהרים" בגלי צה"ל ואתמול בתוכנית "ערב חדש" אצל דן מרגלית ומיה בנגל.

מאת: רוחמה אברהםדמוקרטיה ושלטון10/04/111541 צפיות
גברת ברברה פראמר, נשיאת הפרלמנט האוסטרי ונשיאה כבוד של ידידי "יד ושם" באוסטריה, מר פריץ נוגבאוור, סגן נשיא הפרלמנט האוסטרי, מר אביב שיר-און, שגריר ישראל באוסטריה, גברת אולרייק ומר שוסטר – הכוח המניע את הארגון הזה, אורחים נכבדים, גבירותיי ורבותיי,

מאמרים נוספים בנושא אקטואליה

מאת: בנימין קלינגראקטואליה25/08/222140 צפיות
ניתן להגיש תכניות פינוי בינוי ישירות לאישור הוועדה המחוזית גם כשיש הסכמה של פחות מ-100% מהדיירים עו"ד אלעזר במברגר, ראש הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, הבהיר לאחרונה כי ניתן להגיש תוכנית פינוי-בינוי ישירות לוועדה המחוזית, ללא צורך בהסכמתה של הוועדה המקומית דבר שיכול לסייע להזיז פרוייקיים תקועים.

מאת: בנימין קלינגראקטואליה03/05/222187 צפיות
מי רשאי להגיש בקשה להיתר בניה? הנדסאי בנין, אדריכל, מהנדס , קונסטרוקטור או כולם? בקשות כעורך ראשי להיתר בנייה ובאילו מבנים? פסק דין שהתקבל בימים האחרונים בבית המשפט המחוזי בחיפה מפזר את הערפל ועושה סדר בסוגיה הבוערת. השופטת תמר שרון נתנאל, קבעה כי אדריכלים בלבד יוכלו לשמש עורכים ראשיים ולהגיש בקשות להיתר למבנים של ארבע קומות ומעלה. מהנדסים לעומתם, יהיו רשאים לשמש עורכים ראשיים ולהגיש בקשות להיתר רק כאשר מדובר במבנים פשוטים בשימושים מוגבלים, כשהכוונה היא למבני מגורים, אחסנה ומלאכה בני פחות מארבע קומות.

מאת: בנימין קלינגראקטואליה22/01/221617 צפיות
רישוי זמין ומידע חיוני בעניין הגשת בקשה לתיק מידע להיתר והליכי הרישוי: כחלק מתהליך הדיגיטציה של שירותי משרדי הממשלה השונים, ביוזמה הנקראת 'ממשל זמין', הוקם ב-2006 אתר רישוי זמין של מנהל התכנון, אשר מאפשר בקשה להיתר בנייה באופן מקוון לחלוטין. המערכת הוקמה בהתאם לתיקון 101 לחוק התכנון והבנייה.

מאת: בנימין קלינגראקטואליה16/09/211478 צפיות
בית המשפט לעניינים מנהליים בראשל"צ הורה לאחרונה לבטל שני כתבי אישום שהוגשו נגד עברייני בנייה, בנימוק שהמדינה התעלמה מתיקון מס' 66 לחוק סדר הדין הפלילי, המאפשר לסגור תיקים "קלים" בהסדר וללא מעורבות בית משפט.

מאת: בנימין קלינגראקטואליה19/08/211452 צפיות
מהו רישוי הבנייה? תהליך רישוי הבנייה מלווה את הבונה משלבי תכנון הבנייה ועד לסיום הבנייה. התהליך מתבצע מול הועדה המקומית לתכנון ובנייה. ועדות לתכנון ובנייה נמצאות בפריסה ארצית, לכל ישוב ועדה מקומית לתכנון ולבנייה אליה הוא שייך. לרשימת הועדות והיישובים לחץ כאן תהליך רישוי הבנייה מרכב מ 5 אבני דרך מרכזיות: התקשרות עם עורך בקשה - קבלת מידע להיתר- תכנון - קבלת היתר בנייה - מהלך הביצוע האם תמיד צריך לבצע את כל תהליך הרישוי? לרוב עבודות הבנייה יש לבצע את כל תהליך הרישוי ולקבל היתר בנייה, המהווה אישור מהוועדה המקומית לכך שתכנון הבניין תואם לתוכניות המאושרות ולדרישות הוועדה. ישנן מספר עבודות בנייה שמצריכות דיווח בלבד - פטור מהיתר. גם בפטור מהיתר הבנייה חייבת להיות בהתאם לדרישות הועדה המקומית והתוכניות המאושרות.

מאת: בנימין קלינגראקטואליה01/06/211275 צפיות
אז מה זה אגרות בניה והיטלי פיתוח? אגרות בניה והיטלי פיתוח, הינם תשלומי חובה המוטלים על ידי רשויות מקומיות ותאגידי מים וביוב, לשם מימון התקנתם ורכישתם של תשתיות ציבוריות בתחומן המוניציפלי כגון: כבישים ומדרכות, תיעול, ביוב וצנרת מים. אגרות בניה והיטלי פיתוח אלו נדרש לשלם מי שהוא בעלים של קרקע ו/או מי שמבקש לבנות על קרקע ו/או בעלים המעוניין להוסיף בניה למבנה קיים. לצורך גביית אגרות בניה והיטלי פיתוח יש צורך בהתקיימותן של עילות (“אירועי מס”) המצויות ברוב חוקי העזר ובכללי דמי ההקמה, אשר במועד התממשות

מאת: אברהם פכטראקטואליה26/05/211130 צפיות
איפה ההסברה הישראלית – ישנה, מנמנמת, מגמגמת ובעיקר מפגרת בזמן אמת. למה אין בישראל – שר הסברה? אם יש מקום לשר מים- יש בוודאות מקום לשר הסברה במשרה מלאה. אבל משחקי אגו – מאבק בין משרד החוץ ומשרד ראש הממשלה – מונעים זה שנים מינוי חיוני של שר הסברה בארץ, אך בעיקר בחו"ל, במיוחד בימים אלה של אנטישמיות מתגברת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica