חפש מאמרים:
שלום אורח
26.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

סוגי לוחות הסילוקין ומשמעותם

מאת: ערכיםמשכנתא28/02/20111083 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מהו לוח סילוקין של משכנתא?

לוח סילוקין הינו טבלה המציגה את התנהלות המשכנתא לאורך חייה. הלוח מציג לפי המסלול של המשכנתא את ההחזר של הקרן ושל הריבית במרכיבי החיוב החודשי. לפי לוח הסילוקים הנבחר ניתן לחשב בעצם את הרכב הריבית ואת הרכב הקרן לאורך כל חיי ההלוואה וכן את המרכיב של כל אחד מהם (ריבית/ קרן) בכל אחד מהחיובים לאורך התקופה. כלומר, אם יש לי הלוואה לXX  שנים שמהווים מספר תשלומים מסוים, לפי סוג לוח הסילוקים ולפי גובה הריבית הנקובה נוכל לדעת מה החלק של הריבית ומה החלק של הקרן בכל חודש ספציפי לכל אורך חיי המשכנתא.

סוגי לוחות סילוקין:

שפיצר

לוח סילוקין שפיצר הינו בעצם הלוח הנפוץ ביותר בבנקים. העיקרון המנחה בלוח סילוקין זה שהחיוב החודשי ידוע מראש וקבוע לאורך כל חיי ההלוואה. הלוואות מסוג זה בדרך כלל צמודות למדד מחירים לצרכן כדי לשמור על שווי הכסף (גם הקרן וגם הריבית). הצמדה היא זו שגורמת לחיוב החודשי לגדול או לקטון. אילו כל תקופת ההלוואה המדד היה נשאר ללא שינוי, החיוב החודשי גם היה נשאר ללא שינוי. מה שמשפיע על סילוק ההלוואה הסופי בלוח זה, זה ההרכב בתוך החיוב החודשי – החלק של הקרן לעומת החלק המשולם על חשבון הריבית.

קרן שווה

כשמה כן היא הלוואה שלוח הסילוקין שלה הוא קרן שווה, הכוונה היא שבכל חיוב חודשי החלק של הקרן שווה לאורך כל תקופה ההלוואה. לדוגמא אם לקחנו 100 אלף ₪ ל10 תשלומים – החלק של הקרן בכל אחד מהתשלומים יהיה 10 אלף ₪. העיקרון המנחה במשכנתא עם לוח סילוקין כזה הוא שבגלל שהקרן קטנה בצורה משמעותי ובחלקים שווים כל חודש – עם הזמן החיוב החודשי קטן.

בלון או בוליט או הלוואת גישור

משכנתא מסוג זה לא מתאימה לכל אחד. לאורך תקופת ההלוואה החיוב החודשי נשאר קבוע ותלוי בהצמדה בלבד אם יגדל או יקטן. כמו שבלון מתפוצץ בבת אחת כך גם המשכנתא הזו, משם שמה – בלון. בחיוב האחרון יחד עם הריבית החודשית יורדת כל הקרן יחד עם ההצמדה על הקרן. הלוואה מסוג זה מתאימה לעסקים שצריכים סכום כסף גדול עכשיו וצופים הכנסה גדולה בעתיד ובינתיים מעניינים לשלם רק חיובים נמוכים של ריבית בלבד.

גרייס חלקי

משמעות המילה גרייס באנגלית (grace) – חסד. זו גם המשמעות של מסלול זה. כאשר אנחנו קונים בית מקבלן והנכס עדיין בבניה. רובנו לא מסוגלים או מעוניינים גם להתחיל לשלם את המשכנתא וגם להמשיך לשלם שכר דירה. במקרים אלה בא הבנק ומציע את הלוח הנ"ל של גרייס חלקי. תקופת הגרייס ידוע ומוסכמת מראש על שני הצדדים (הלווה והבנק) והמשמעות שלה מבחינת החזרי המשכנתא בעתיד ובהווה היא: שבחודשים הראשונים החיוב שמשולם הוא רק הריבית ללא הצמדה וללא קרן. ההצמדה על הקרן בתקופת הגרייס והקרן שהייתה אמורה לרדת באותה תקופת הדחייה נפרשים על יתרת תשלומים מרגע תחילת התשלומים השוטפים של המשכנתא.

נקודה חשובה – משחק נכון בין מסלולים בהתאם לריביות שהבנק מציע יכול להוריד את גובה החיוב החודשי.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ערכים יעוץ משכנתאות.

כי יש מומחים ויש מומחים של ערכים!

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ערכים

מאת: ערכיםמשכנתא15/08/11860 צפיות
ענף המשכנתאות עבר שינויים רבים. נוטלי המשכנתאות הרבים צריכים לבחון כיום מסלולים רבים בהתאמה ללוחות סילוקין שונים. המאמר חוקר וסוקר את ההיסטוריה של הענף בארץ ובעולם. בין היתר מפורט כיצד התחיל משבר הסאב פריים, קראו ולימדו את ההיסטוריה של הענף.

מאת: ערכיםמשכנתא09/08/11720 צפיות
משכתא הינה עסקה גדולה בה אנו לווים כסף מהבנק תוך התחייבות להמון שנים קדימה. האם אתם יודעים בדיוק מה הדבר הכי מתאים לכם? האם אתם יודעים כיצד לחלק את המשכנתא נכון? חשוב מאוד לעשות את התהליך באופן מקצועי כי במידה ולא תעשו זאת בצורה מקצועית אתם עשוים לשלם סכומים גדולים מידיי לבנק. האם הבנק היה שמח אם לא תבינה לעומק בנושא? ברור...

מאת: ערכיםמשכנתא31/07/111056 צפיות
משכנתא הינה אחד התהליכים החשובים שנעשה במהלך חיינו. לקיחת המשכנתא צריכה להעשות בכובד ראש ולהתחשב במלוא הפרמטרים הדרושים. יש לבחון כל פרמטר בנפרד ולהתחשב בהם יחד.

מאת: ערכיםמשכנתא17/04/11822 צפיות
אחד המסלולים המעניינים ביותר הוא הריבית המשתנה, משום שהוא טומן בחובו ריביות זולות וגם יכונים גדולים. כדאי לבחון היטב איך כדאי להשתמש במסלול הזה.

מאת: ערכיםמשכנתא17/04/11818 צפיות
ריבית הפריים המוצעת ע"י הבנקים למשכנתאות מגיוסי כספים מבנק ישראלץ מביאה עימה יתרונות וחסרונות אשר באים ליידי ביטוי במשכנתא של הצרכן הפרטי. כדאי לגייס כסף בזול צריך לראות את התמונה הכוללת ולפיה לנטב את מסלול ההליכה.

מאמרים נוספים בנושא משכנתא

מאת: דרור אטרימשכנתא16/02/171452 צפיות
משכנתא היא איננה בגדר הטבה או פריווילגיה שמעניק לכם הבנק בגלל שאתם זכאים לה. חשוב לזכור שכל עוד מדובר בלקיחת משכנתא מדובר הלכה למעשה בסוג רכישה של מוצר מדף שהבנק מוכר לכם. בדיוק כשם שאתם שוקלים תנאים מסוימים בבואכם לרכוש רכב חדש או דירה, עליכם גם לשקול תנאים כאלה ואחרים ולנהל משא ומתן בעת רכישתה של המשכנתא עם הבנק ממנו אתם עתידים לרכוש את המשכנתא.

מאת: SEONET קידום אתריםמשכנתא18/05/16843 צפיות
יועץ משכנתאות פרטי הוא אדם בעל ידע נרחב במשכנתאות המייצג אתכם ולא את הבנק, אין לו אינטרס להחתים אתכם או לשכנע אתכם שהמשכנתא שלו היא הטובה ביותר. יועץ משכנתאות פרטי יסייע לכם לבחור את המסלול המתאים לכם ולהגיע מוכנים טוב יותר לבנק ללקיחת משכנתא

מאת: וידר מאירמשכנתא12/07/151667 צפיות
סיכום של חמישה צעדים שיעזרו לכם לקחת את המשכנתא הטובה ביותר בעבורכם באופן אישי, על מה יש להקפיד ואסור בשום פנים ואופן לדלג...

מאת: וידר מאירמשכנתא29/03/151122 צפיות
בדרך לקחת משכנתא? אתם לא חייבים לעשות את זה לבד! הלוואת משכנתא היא כנראה ההלואה הגדולה שתיקחו בימי חייכם, עליה תשלמו בממוצע כ 50% מערכה בריביות. אם תשכילו לקחת הלוואה מתאימה, בגובה מינימאלי ובתנאים אופטימאליים - תוכלו לצלוח את תשלומי המשכנתא וגם לנהל חיים במקביל :-)

מאת: וידר מאירמשכנתא09/10/141906 צפיות
מהם היתרונות ומהם החסרונות של מסלול ריבית קבועה לא צמודה במשכנתא כיום?

מאת: וידר מאירמשכנתא10/09/141963 צפיות
מה הכי חשוב לדעת כאשר בוחרים קורס יועצי משכנתאות ואיך מודדים את איכותו של קורס כזה?

מאת: איציקמשכנתא18/02/147644 צפיות
אחד הדברים החשובים שצריך לעשות אם וכאשר מחליטים ללכת על מהלך של מחזור משכנתא הוא לדעת לנהל את הסיכונים הקיימים בשוק כדי לא להגיע למצב שבו אנו עלולים לשלם יותר ולא פחות. הסיבה לכך היא שאחד הקשיים הגדולים של השוק הפנסיוני

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica