חפש מאמרים:
שלום אורח
27.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

היסטורית המשכנתאות

מאת: ערכיםמשכנתא15/08/2011860 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

לפני עשור רוב הלווים לקחו משכנתאות בריבית קבועה צמודה למדד גם כשהיו מוצרים פיננסים נוספים בתחום. הזמנים השתנו ונכנס עידן האינטרנט ותהליך המשכנתא הפך לסבוך יותר עם מידע גדול יותר ופחות הבנה בקרב הלקוחות. מוצרים הפיננסים אלו התגלו ונחשפו עם הזמן ומסלולים מסוימים נהנו בתקופות מסוימות ליותר יחסי ציבור. כמות המוצרים הפיננסים למשכנתאות התרחב במוצריו והמידע בנושא הלך וגבר.

רוב נוטלי המשכנתאות לא מבינים את השפעות הכלכלה על המשכנתא הפרטית שלהם. לכן הבנקים מעדיפים שהלקוחות יעברו תהליך הנקרא "הצפת מידע" זהו תהליך זה המביא את הלקוח לבלבול ושדעתו משתנה כל רגע ובסוף אין באפשרותו לדעת מה כדאי ומה לא. אחד הפרמטרים החשובים בתהליך המשכנתא הוא: התאמת הצרכים של המשפחה לתמהיל המשכנתא. התאמת המשכנתא לצורכי המשפחה נגענו לעומק במאמר הקודם.

יש מוצרים פיננסים בארה"ב שבישראל אין בכלל וטוב שכך!

בסוף 2007 התחיל משבר שלימים נקרא "משבר הסאב פריים" המשבר נגרם ברובו ממוצר פיננסי שנקרא "איגוח משכנתאות". כדי להבין מהו איגוח אנו צריכים להבים את פקידיו של הבנק. כל לוקחי  המשכנתאות מוגדרים ברמת סיכון שונה אחד הפרמטרים שמודדים את רמת הסיכון הוא היכולת של הלווה להחזיר את הכסף לבנק. בארה"ב יצרו מוצר שקראו לו "איגוח משכנתאות"  הבנק מוכר את המשכנתאות לחברה פיננסית אחרת (גוף שלישי).

אם משפחה לקחה משכנתא והיא מחזירה 3500 ₪ החזר חודשי לבנק, זוהי הכנסה יציבה וניתן למכור את המשכנתא כמוצר פיננסי לחברה פיננסית אחרת. נניח ויש דירה שהתשלום המשכירות הוא 3500 ₪ בכל חודש. נכון שהיינו מוכנים לשלם על הדירה סכום על מנת שה- 3500 ש"ח ישולמו מהיום והלאה לחשבוננו.

גופים פיננסים גדולים קנו תיק משכנתאות גדול של לקוחות באותו רמת סיכון מבנקים וכך יצרו הכנסה חודשית גדולה. כך נולד המוצר הפיננסי "איגוח משכנתאות".

רק שכחתם דבר אחד. אחת המטרות המרכזיות של בנק למשכנתאות היא למדוד רמת הסיכון של הלווה!

הבנקים סיפקו משכנתאות ללווים שאין להם יכולת החזר. בעצם אין באפשרותם להחזיר הכספים. הבנקים התעלמו מרמת הסיכון של הלווה בגלל שהם לא נשאו בנטל הסיכון.

משכנתאות רבות לא שולמו ויצאו נכסים רבים למכירה דרך כינוס נכסים וערך הדירות ירד. הבעיה היא שערך הדירות ירד מתחת לשווי החוב. החלו מכירות שלא כיו את החוב לבנק והבנקים נאלצו לספוג את החוב. הרבה בנקים הגיעו לפשיטת רגל.

למזלנו בישראל אין איגוח משכנתאות וכנראה שגם לא יהיה כל עוד יש מי שנמצא ערני. הבנקים בישראל יציבים מאוד והסיכוי למשבר כזה בישראל נכון להיום הוא לא גבוה.

השקעות נדל"ן בישראל נחשבת בסיכון נמוך יחסית. אנחנו אחת המדינות היציבות ביותר במערכת הבנקאית.

בואו לקבל טיפים מ- יועץ משכנתאות מקצועי. שיחסוך לכם סכומי כסף אדירים שיתאים לכם משכנתא שנכונה עבורכם משפחתכם.  ייעוץ משכנתאות איכותי יחסוך לכם כסף. 

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ערכים יעוץ משכנתאות.

כי יש מומחים ויש מומחים של ערכים!

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ערכים

מאת: ערכיםמשכנתא09/08/11720 צפיות
משכתא הינה עסקה גדולה בה אנו לווים כסף מהבנק תוך התחייבות להמון שנים קדימה. האם אתם יודעים בדיוק מה הדבר הכי מתאים לכם? האם אתם יודעים כיצד לחלק את המשכנתא נכון? חשוב מאוד לעשות את התהליך באופן מקצועי כי במידה ולא תעשו זאת בצורה מקצועית אתם עשוים לשלם סכומים גדולים מידיי לבנק. האם הבנק היה שמח אם לא תבינה לעומק בנושא? ברור...

מאת: ערכיםמשכנתא31/07/111057 צפיות
משכנתא הינה אחד התהליכים החשובים שנעשה במהלך חיינו. לקיחת המשכנתא צריכה להעשות בכובד ראש ולהתחשב במלוא הפרמטרים הדרושים. יש לבחון כל פרמטר בנפרד ולהתחשב בהם יחד.

מאת: ערכיםמשכנתא17/04/11824 צפיות
אחד המסלולים המעניינים ביותר הוא הריבית המשתנה, משום שהוא טומן בחובו ריביות זולות וגם יכונים גדולים. כדאי לבחון היטב איך כדאי להשתמש במסלול הזה.

מאת: ערכיםמשכנתא17/04/11818 צפיות
ריבית הפריים המוצעת ע"י הבנקים למשכנתאות מגיוסי כספים מבנק ישראלץ מביאה עימה יתרונות וחסרונות אשר באים ליידי ביטוי במשכנתא של הצרכן הפרטי. כדאי לגייס כסף בזול צריך לראות את התמונה הכוללת ולפיה לנטב את מסלול ההליכה.

מאת: ערכיםמשכנתא28/02/111084 צפיות
לוח הסילוקין משפיע מאוד על המשכנתא. כדאי לקחת בחשבון את האפקט שלוח הסילוקין יוצר על מנת להגיע לחיסכון כלכלי.

מאמרים נוספים בנושא משכנתא

מאת: דרור אטרימשכנתא16/02/171452 צפיות
משכנתא היא איננה בגדר הטבה או פריווילגיה שמעניק לכם הבנק בגלל שאתם זכאים לה. חשוב לזכור שכל עוד מדובר בלקיחת משכנתא מדובר הלכה למעשה בסוג רכישה של מוצר מדף שהבנק מוכר לכם. בדיוק כשם שאתם שוקלים תנאים מסוימים בבואכם לרכוש רכב חדש או דירה, עליכם גם לשקול תנאים כאלה ואחרים ולנהל משא ומתן בעת רכישתה של המשכנתא עם הבנק ממנו אתם עתידים לרכוש את המשכנתא.

מאת: SEONET קידום אתריםמשכנתא18/05/16843 צפיות
יועץ משכנתאות פרטי הוא אדם בעל ידע נרחב במשכנתאות המייצג אתכם ולא את הבנק, אין לו אינטרס להחתים אתכם או לשכנע אתכם שהמשכנתא שלו היא הטובה ביותר. יועץ משכנתאות פרטי יסייע לכם לבחור את המסלול המתאים לכם ולהגיע מוכנים טוב יותר לבנק ללקיחת משכנתא

מאת: וידר מאירמשכנתא12/07/151667 צפיות
סיכום של חמישה צעדים שיעזרו לכם לקחת את המשכנתא הטובה ביותר בעבורכם באופן אישי, על מה יש להקפיד ואסור בשום פנים ואופן לדלג...

מאת: וידר מאירמשכנתא29/03/151122 צפיות
בדרך לקחת משכנתא? אתם לא חייבים לעשות את זה לבד! הלוואת משכנתא היא כנראה ההלואה הגדולה שתיקחו בימי חייכם, עליה תשלמו בממוצע כ 50% מערכה בריביות. אם תשכילו לקחת הלוואה מתאימה, בגובה מינימאלי ובתנאים אופטימאליים - תוכלו לצלוח את תשלומי המשכנתא וגם לנהל חיים במקביל :-)

מאת: וידר מאירמשכנתא09/10/141906 צפיות
מהם היתרונות ומהם החסרונות של מסלול ריבית קבועה לא צמודה במשכנתא כיום?

מאת: וידר מאירמשכנתא10/09/141963 צפיות
מה הכי חשוב לדעת כאשר בוחרים קורס יועצי משכנתאות ואיך מודדים את איכותו של קורס כזה?

מאת: איציקמשכנתא18/02/147644 צפיות
אחד הדברים החשובים שצריך לעשות אם וכאשר מחליטים ללכת על מהלך של מחזור משכנתא הוא לדעת לנהל את הסיכונים הקיימים בשוק כדי לא להגיע למצב שבו אנו עלולים לשלם יותר ולא פחות. הסיבה לכך היא שאחד הקשיים הגדולים של השוק הפנסיוני

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica