חפש מאמרים:
שלום אורח
13.04.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

לימודי מנהל ומדיניות ציבורית - להכיר את אחורי הקלעים של הפוליטיקה הבין לאומית

הזירה הפוליטית הבין לאומית היא מורכבת ורבת גורמים, ומצריכה בקיאות רבה על מנת להבין את האינטרסים השונים של השחקנים. לימודי תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית מקנים הצצה מרתקת אל מאחורי הקלעים של הפוליטיקה, הן מהבחינה התיאורטית והן מהבחינה המעשית של תופעות פוליטיות שונות. לימודי ממשל הינם חלק ממדעי המדינה, אשר חוקרים את המדינה, המוסדות והכוחות הפועלים בה, ובכלל זה את יחסי הכוחות בין מדינות שונות, תהליכים פוליטיים בעולם, ואת האופן בו נקבעת ומבוצעת מדיניות ציבורית.

הטרור העולמי מציב אתגרים חדשים בפני המדינות, ועל כן יש צורך באנשי מקצוע איכותיים ומנוסים, הבקיאים בהיסטוריה המדינית ובעלי כלים ומיומנויות פרקטיות לשם התמודדות עם הבעיות של העידן המודרני. אתר לימודי מספק מידע על לימודי מנהל ומדיניות ציבורית לתואר שני, ובכלל זה על משך הלימודים אשר נע בין שנתיים לשלוש שנים. חשוב לציין כי יש לבחור בין מסלול מחקרי הכולל תזה, ומאפשר להמשיך ללימודי דוקטורט, ובין מסלול לא מחקרי אשר אינו מחייב כתיבה של תזה, אך לא מאפשר להמשיך ללימודים מתקדמים יותר.

נושאי הלימוד של מנהל ומדיניות ציבורית לתואר שני הם מרתקים ומגוונים במיוחד, וכוללים קשת של נושאים עדכניים. תוכנית הלימודים משתנה בהתאם להתפתחויות הפוליטיות האחרונות, אולם בדרך כלל הלימודים כוללים קורסים דוגמת אי שוויון וצמיחה כלכלית, שיטות ניהול בסקטור הציבורי סכסוכים אתניים, מנהיגות דמוקרטית ואתיקה ציבורית, גיוס תרומות, זכויות אדם, גיוס משאבים, מדיניות כלכלית, אחריות חברתית, כלכלה פוליטית, פוליטיקה השוואתית, הטרור העולמי, רשויות מקומיות, שיטות מחקר, ועוד. בשל הדינאמיות הרבה של התחום, מומלץ לוודא כי תוכנית הלימודים אכן כוללת את המחקרים האחרונים בתחום, ושומרת על התאמה להתרחשויות הפוליטיות האחרונות.

עם סיום הלימודים בהצלחה, ועמידה בכל הדרישות האקדמיות, הבוגרים זכאים לתואר שני במדעי המדינה. תעודה זו נחשבת ליוקרתית במיוחד, ופותחת אפשרויות תעסוקה מגוונות בכל ענפי המשק. ניתן להשתלב במערכת המנהל הציבורית או הפרטית, במערכת הביטחון, קשת רחבה של תפקידים במשרד החוץ, או בפוליטיקה בכל הרמות. עם זאת, על מנת להתקדם בסולם ההצלחה ולטפס למשרות בכירות, מומלץ לשלב גם לימודי ניהול או מנהל עסקים, אשר מסייעים לפתח מיומנויות הכרחיות בתחום זה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אתר לימודי ייעוץ לימודים כולל מידע עדכני על מאות מסלולי לימוד, ומספק ייעוץ לימודים אובייקטיבי ללא תשלום וללא התחייבות.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת לימודי ייעוץ לימודים

מאת: לימודי ייעוץ לימודיםלימודים אקדמאיים19/09/111326 צפיות
רבים מבקשים ללמוד לימודים אקדמאיים, אולם מגלים כי אינם עומדים בחלק או בכל תנאי הקבלה. אתר לימודי מספק את כל המידע על לימודי מכינה 30+, המאפשרת להשלים בגרויות ולהתכונן לפסיכומטרי.

מאת: לימודי ייעוץ לימודיםחברה ומדינה - כללי08/09/111263 צפיות
המדינה היא למעשה מכלול של גופים, אשר יחדיו מרכיבים את המנהל הציבורי ואחראים על תפקודה התקין. לימודי מדיניות ציבורית מקנים את הידע הדרוש על מנת להכיר גופים אלו, וכן מיומנויות מתקדמות המאפשרות להשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה ולהנהיג את סדר היום הציבורי.

מאת: לימודי ייעוץ לימודיםאימון אישי01/09/111193 צפיות
אימון אישי זוכה לפופולאריות ניכרת בשנים האחרונות, וזאת בשל היתרונות הרבים שלו. לימודי אימון אישי מקנים כלים מקצועיים מתקדמים, ומאפשרים להתפתח מבחינה אישית, להתקדם מבחינה תעסוקתית, ולהשתלב במגוון רחב של מקומות תעסוקה מאתגרים.

מאת: לימודי ייעוץ לימודיםתזונה25/08/111448 צפיות
מדעי התזונה הוא תחום מרתק ודינאמי, אשר עוסק בקשר בין התזונה לבין הבריאות הגופנית והנפשית. לימודי מדעי התזונה מעניקים ידע תיאורטי מתקדם לצד מיומנויות פרקטיות מתקדמות, ומאפשרים להשתלב במגוון רחב במיוחד של אפשרויות תעסוקה.

מאת: לימודי ייעוץ לימודיםרפואה סינית15/08/111459 צפיות
דיקור סיני הינה שיטת טיפול אפקטיבית במיוחד, אשר כל אדם יכול להשתמש בה. לימודי אקופנקטורה מוצעים במגוון רחב של מוסדות לימוד ברחבי הארץ, ומאפשרים לכל אדם לרכוש את הידע הנחוץ על מנת לטפל בעצמו ובסביבתו.

ראיית חשבון הוא מקצוע מבוקש ויוקרתי, אשר מתאים במיוחד למגזר החרדי בשל צורת החשיבה הייחודית הנדרשת מהעוסקים. לימודי חשבונאות למגזר הדתי מקנים מקצוע מאתגר, הפותח אפשרויות תעסוקה מתגמלות.

מאת: לימודי ייעוץ לימודיםשוק ההון24/07/111255 צפיות
כולם רוצים להשקיע בשוק ההון, בשל האפשרויות הרבות לרווחים מהירים. עם זאת, על מנת להימנע מהפסדים מיותרים, אתר לימודי מספק את כל המידע על לימודי שוק ההון במגוון מסלולים.

מאמרים נוספים בנושא פוליטיקה

מאת: אדיר בנימיניפוליטיקה 01/07/231419 צפיות
הרצון לרצות את כולם, הוא באיזשהו מקום שאיפה טבעית של האדם, ובוודאי לכל נבחר ציבור, אשר רוצה לגייס סביבו תמיכה רחבה, אהדה גדולה, ולגלוש על גלי האהבה של ההמון (אלא אם מראש בחר לעצמו אג'נדה קונטרוברסלית בהגדרה). אך לעיתים, לא רק בפוליטיקה, גם בחיים, אחת ההחלטות הכי קשות שיש לקבל היא החלטה "איזה גשר לחצות ואיזה גשר לשרוף". המדובר לעיתים בהחלטה בלתי נמנעת.

מאת: אדיר בנימיניפוליטיקה 18/08/181510 צפיות
העיסוק המדיני-פוליטי, על פי גישתו של אריסטו היא "האומנות השלטת" על כל האומניות האחרות; ברגע שמקבלים את ההנחה כי העיסוק הפוליטי הוא בגדר מעשה אומנות, הרי שמתוקף כך גם מתחייבת המסקנה שהכישרון לעסוק בתחום, אינו נרכש, אלא בהכרח מולד.

מאת: חגי הופרפוליטיקה 10/01/162813 צפיות
הימין מחזיק באידיאולוגיה של ארץ ישראל השלמה שהובטחה לאבות, והשמאל מחזיק באידיאולוגיה של הישמעות לחוק הבינלאומי המורה להשיב שטחים כבושים ולחובה המוסרית שלכל אדם יהיו זכויות בסיסיות, שכוללות גם זכות בחירה וייצוג, אבל אלה ואלה מכופפים את האידיאלים הנעלים שלהם בפני המציאות והריהם ריאליסטים-פרגמטיסטים.

מאת: חגי הופרפוליטיקה 05/07/152663 צפיות
ראשית אומר כי איני חושב שבדברים הבאים אחדש הרבה, שהרי הסכסוך הישראלי-פלסטינאי כה ממשוך שהכול כבר נאמר עליו ותמונת המצב ידועה. ובכל זאת.

מאת: אברהם פכטרפוליטיקה 12/12/138013 צפיות
בכנס, במכללה האקדמית נתניה, שעסקה בנושא של החלטת בג"צ, להדיח ראשי עיר מכהנים, עקב חשדות למעשי עבירה שנעברו לכאורה בתפקידם, השתתפו פרופ' פרידמן, שר המשפטים לשעבר, והשופט העליון אליהו מצא לשעבר. שניהם היו בדעה כי בג"צ הלך רחוק מדי, מעבר לסמכויותיו וגילה אקטיביזם שיפוטי מנוגד לחוק הכנסת. לדעתי – כשנוצר וואקום או לאקונה בחוק או איחור וגמגום מצד הכנסת, יכול בג"צ למלא את החור השחור בהתנהלות הציבורית ובמלחמה בשחיתות בפסיקה אקטיביסטית עד לחקיקה בכנסת.

מאת: אברהם פכטרפוליטיקה 16/05/131884 צפיות
שלטון חזק, שלטון בעל יכולת פעולה רחבה ללא סחיטה ואיומים מצד רסיסי מפלגות, הוא לטובת העם עם ארגז כלים דמוקרטי לשלטון יציב. אחוז חסימה של 4% - אינה המצאה רגעית וכבר דנים בסוגיה זו, מזה שני עשורים. חסימה של מפלגות קטנות – אינה פגיעה במיעוט ולא פגיעה בחופש ההתארגנות או הבעת דעה ועמדה. כדי להתמודד ולהשפיע, אפשר להתאחד, אפשר להתאגד ואפשר גם להצטרף כסיעה למפלגות קיימות. משילות טובה ונמרצת – היא גם צורך וגם הכרח.

מאת: ענת רובינרפוליטיקה 29/03/132197 צפיות
מאות לוביסטים פועלים בכנסת. האם פעולתם טובה היא או רעה?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica