חפש מאמרים:
שלום אורח
05.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

קורס גישור – למי הוא מתאים ולמה?

מאת: כרמי אומרוגישור ובוררות01/07/2011717 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

גישור הוא תהליך מוכר ונפוץ כיום שמסייע לפתור מחלוקות ולגשר בין צדדים מסוכסכים שונים. גישור מהווה במקרים רבים חלופה להליך משפטי ומסייע במצבים שונים דוגמת תהליכי גירושין או סכסוכי נדל"ן, שכנים או חברות. מי שחפץ להיות מגשר ולסייע לפתור סכסוכים וליישב מחלוקות, צריך לפנות ללימודי קורס גישור או בקצרה, לימודי גישור, אשר באמצעותן יוכל להפוך למגשר מקצועי המוסמך לטפל באנשים. במאמר זה נסביר מהו בעצם קורס הגישור, למי מתאים ללמוד קורס גישור והיכן ניתן ללמוד קורס גישור.

מהו קורס גישור?

קורס גישור הינו מסלול הלימודים שמקנה את הידע המקצועי החשוב לכל אדם החפץ להיות מגשר. קורס גישור מיועד להעניק את הכלים הבסיסיים של גישור למשתתפיו, ובנוסף הוא מאפשר למשתתפים לרכוש את היכולות הנדרשות לתפקד כמגשרים. במהלך קורס גישור, המשתתפים יחשפו לדרכי הגישור השונות ולאפשרויות הרבות שביישוב מחלוקות ומשא ומתן ואף ילמדו כיצד ניתן ליישם זאת בחיים האישיים והמקצועיים כאחד. תכני לימודי גישור יתמקדו בנושאים כמו: הקשבה, יכולת להוות גורמים משקפים, הבנה ויכולת להוביל את הליך הגישור. הקורס יכלול מפגשים עיוניים, הרצאות, תרגולים, מצגות ואף סימולציות בסיועם של המגשרים המקצועיים.

למי מתאימים לימודי גישור?

לימודי גישור מתאים לבעלי תואר אקדמי, אולם יש מקומות שיקבלו ללימודי גישור גם כאלו חסרי תואר אקדמי בעלי הכשרה מתאימה. כמו כן, לימודי קורס גישור מתאימים לאנשים חסרי עבר פלילי ובדרך כלל יתקיים ראיון קבלה שיבחן את המועמדים ללימודי גישור. ככלל, קורס גישור מתאים לכל מי שמתעניין בתחום הגישור, פתרון הסכסוכים, משא ומתן ויישוב המחלוקות ואף, לכל מי שמעוניין לרכוש את הידע על מנת להתנהל טוב יותר בחייו האישיים (במסגרת אי אלו סכסוכים זוגיים) או בחייו המשפחתיים (גם פה, במסגרת מחלוקות משפחתיות שונות) או בחייו המקצועיים (כאן לרוב ימצאו כל אנשי העסקים שמכורח תפקידם עוסקים בנושאים כמו משא ומתן, פשרות או נתקלים בסכסוכים שונים במסגרת תפקידם השוטף).

היכן ניתן ללמוד קורס גישור?

היות וענף הגישור מתפתח לאחרונה והפך לפופולארי במגוון נושאים ולמען שלל מטרות שונות, כיום, ניתן ללמוד את קורס הגישור במגוון מכללות ומכונים שונים המציעים כחלק ממסלולי הלימודים שלהם, קורסי גישור. לדוגמא: ניתן ללמוד את קורס הגישור ב"מכון פתרונות", המציע קורס גישור בעל 10 מפגשים שבועיים. בנוסף, ניתן ללמוד קורס גישור גם ב"גישור ישראל" המציע גם הוא לימודי גישור, וגם שם הקורס מתפרש על 10 מפגשים שבועיים. יתר על כן, ניתן ללמוד את קורס הגישור גם בשלל מקומות אחרים המלמדים את הקורס כמו למשל: באוניברסיטת תל אביב, במכון ארבל, אוניברסיטת חיפה, מכללת לוינסקי לחינוך, במכללה האקדמית חמדת דרום, מכון לנדר, מרכז גומא ואף באוניברסיטה הפתוחה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

 ד"ר כרמי אומרו- מנהל מכון פתרונות.

מומחה לתקשורת בינאישית, ייעוץ זוגי, טיפול זוגי ואישי, גישור גירושין, גישור עסקי, וסכסוכים בתחום המשפחה. פועל באמצעות גישות פילוסופיות ותרגומן לחיי היום יום, מרצה ומנחה סדנאות 0523-100-104

מכון פתרונות נותן שירותי יעוץ פרטני לקשיים התנהגותיים ורגשיים, תוך מיקוד בבניית המטרות האישיות וקידומן. המכון עוזר לזוגות בבניית התקשורת והקשר הזוגי ושירותי גישור זוגי. בנוסף מתמחה בהפרעות אכילה, התנהגות כפייתית והפרעות קשב וריכוז

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת כרמי אומרו

מאת: כרמי אומרוהורות03/06/20160 צפיות
אחד הדברים החשובים שלמדתי זה שלפעמים צריך לשחרר ולא תמיד צריך להיות סופר מאמי

מאת: כרמי אומרואימון למערכות יחסים19/04/20285 צפיות
יואב התקשר אלי "יש לנו משבר בקשר. אשתי ראתה אותי יוצר קשר באתר הכרויות עם נשים אחרות. יש לי צורך להכיר נשים נוספות ואני רוצה לפתוח את הדברים ולשים אותם על השולחן. אנחנו התחתנו בגיל עשרים ולא התנסתי עם נשים נוספות. אני רוצה שהיא תבין את הצורך שלי". לאחר שיחה נוספת עם אשתו, שרצתה להכיר אותי בטלפון קבענו להיפגש למחרת.

מאת: כרמי אומרומשפחה וזוגיות - כללי13/04/20302 צפיות
כיצד מרגיש זוג בהגיעו ליועץ זוגי? קבלו הצצה לזווית קצת אחרת

מאת: כרמי אומרולימודי תעודה ומקצוע27/02/13772 צפיות
בעולם שבו מחצית האנשים מוצאים עצמם "תקועים" בעיסוקים שונים שלא מביאים להם נחת, סיפוק או הנאה כלשהיא, לא פלא שלימודי התעודה וההסמכה רק הולכים וצוברים תאוצה. לימודי תעודה מעניקים לתלמידים לימודי מקצוע כלשהוא, בפרק זמן קצר ובעלות נמוכה יחסית מלימודי האקדמיה השונים. ומה בעניין האיכות אתם תוהים? רבים טוענים שדווקא לימודי התעודה מייצרים את בעלי המקצוע המוכשרים והמקצועיים ביותר. הצלחנו לסקרן אתכם? אם כן, המשיכו לקרוא את הכתבה, ותכירו את אחד מתחומי הלימוד הפופולאריים ביותר כיום.

מאת: כרמי אומרואימון אישי19/02/13797 צפיות
בעולם שלנו, בו פרושות בפנינו כל כך הרבה אפשרויות, לא פעם יוצא שאנחנו מתבלבלים\לא מוצאים את ייעודנו או פשוט נתקעים\נקלעים למשברים שונים. בין אם מדובר במקרים בהם אדם לא יודע לאיזו מסגרת תעסוקתית להיכנס, מצבים לפיהם מתקשים לבחור במסלול לימודים כלשהו ובין אם לא מצליחים לבחור בשיטת ההתנהלות הכלכלית הנכונה. מה עושים? זה פשוט – פונים לקבלת אימון אישי, שהיום מסייע לכל מטרה ומטרה.

מאת: כרמי אומרומשפחה וזוגיות - כללי06/11/12549 צפיות
כל מי שהיה בזוגיות בעבר, נמצא בזוגיות כעת או חותר למצוא זוגיות, יודע – בכל חיי זוגיות יש עליות וירידות. לפעמים כפי שכולנו חפצים הזוגיות פורחת ומשגשגת אולם לפעמים, היא כבויה ומרוחקת. הסיבות לכך הן רבות ונפוצות, ברם, יחד עם זאת, אין להיות אדישים למול התקופות בהן חיי הזוגיות נמצאים בירידה, הואיל וההשלכות לכך, רבות מהידוע.

מאת: כרמי אומרוגישור ובוררות13/03/12951 צפיות
גישור לא מהווה חלופה אפקטיבית, והמקרה מועבר לניהולה של מערכת המשפט ולפסיקתה הסופית. במאמר שלפניכם, נבאר את מטרותיו של הגישור, יתרונותיו ותחומיו.

מאמרים נוספים בנושא גישור ובוררות

מאת: tiloniגישור ובוררות11/02/18752 צפיות
כשבאים לדון בנושא גישור לאחר בגידה, עולה השאלה האם לתת מקום לאמוציות ולהבעת רגשות או שמא יש להישאר מקצועיים ודידקטיים ולהתעסק רק בתחום החוזי של הסכם שלום בית או גישור?

מאת: tiloniגישור ובוררות04/01/18720 צפיות
הפנייה הראשונית אל המגשר היא פנייה טלפונית של אחד מבני הזוג אל מגשר מקצועי השייך לרשימת המגשרים המורשית של משרד המשפטים, למרות שאין חובה חוקית להיכלל ברשימה זו, הרי שמוטב לפנות לאיש מקצוע מוסמך ואמין.

מאת: tiloniגישור ובוררות01/12/17880 צפיות
כאשר הנישואים שלנו מגיעים לסיום אנחנו צריכים להחליט מהי הדרך הכי טובה להיפרד. תהליך של גישור גירושין יכול לסייע לנו להתגרש באווירה טובה וחיובית יותר

מאת: shlomy גישור ובוררות17/07/161062 צפיות
גירושין הוא אחד המאבקים הקשים הדורש משאבים נפשיים וכספיים רבים, הליך גישור בגירושין מבטיח לשני הצדדים את כל הזכויות בתהליך מהיר בלי בירוקרטיה והוצאות מיותרות

מאת: דוד סונינוגישור ובוררות24/06/151882 צפיות
המאמר מבוסס על עבודת הגמר שלי משנת 1990, ועל קורס שהעברתי באוניברסיטה בנושא. עבודת הגמר שלי היתה אבן דרך לביסוס מערכת הגישור. אולם תהליך השלמה שונה מתהליך הגישור. המאמר מנסה לשרטט את הדרך היעילה כדי לפתור באופן סופי סיכסוכים.

מאת: שירלי אנגלמןגישור ובוררות16/06/151276 צפיות
עו"ד שירלי אנגלמן, עורכת דין גירושין וענייני משפחה, מגשרת ומנחת סדנאות מתגרשים. (לשאלות וליצירת קשר בדואר אלקטרוני: s.mishpati@gmail.com ) (למאמר המלא ומידע נוסף באתר אינטרנט: www.get-net.co.il ). טלפון: 077-2010-298.

מאת: Yoniגישור ובוררות21/05/151764 צפיות
הדרך הנכונה והבריאה ביותר להתגרש היא חתירה אל הסכם המשרת את טובת שני הצדדים, הסכם הוגן המוסכם על שני הצדדים ומבוסס על גישור ותקשורת תקינה. כאשר שני הצדדים משתפים פעולה על התהליך, נכונים לפשרות ופועלים לסיום מהיר של התהליך הדברים יהיו הרבה יותר פשוטים בעבור שני הצדדים. חשוב להבהיר כי גישור גירושין משרת את טובת שני הצדדים, המגשר מחויב בהתייחסות שווה לזכויות של שני הצדדים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica