חפש מאמרים:
שלום אורח
07.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

זכויות כספיות של חולה הלב - פרק א'

מאת: ד"ר עודד שראלמחלות לב18/07/20092227 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

המאמר נכתב בשיתוף עם גב' רינת הילדנברנד - אופיר, משפטנית.

הקדמה -

מאמר זה הינו אחד מסדרה של עשרות מאמרים שכתבתי, שמטרתם לתת מידע מקצועי לחולים ונפגעים, כיצד לממש את המגיע להם, כצעד חשוב בשיקום ובחזרה לחיים. חלק מהמאמרים דן בפרוצדורות השונות, כיצד לגשת לוועדות רפואיות בביטוח הלאומי, מס הכנסה, משרד הביטחון, קרן הפנסיה, חברת הביטוח. מאמרים אחרים, חשובים אף יותר, מתארים את התהליך האפשרי של חזרה לחיים, מתוך כוחות פנימיים. כיצד להפוך את המצוקה הבריאותית, לנקודת הזדמנות?

הנני רופא ומשפטן. לאחר שחליתי מאד בעצמי; ולאחר שאחד מילדי נפגע קשה בפיגוע התאבדות, כחייל - הבנתי מקרוב את עולמם של החולים והנפגעים. הבנתי עד כמה יש צורך בהקטנת הנזק הכלכלי, שמתלווה תמיד לנזק הבריאותי. עד כמה קשה לחולה להשתקם, כאשר יש לו אי נוחות, או אפילו מצוקה כספית. הבנתי גם עד כמה קשה להתמודד מול הוועדות הרפואיות השונות, המנוכרות ולעיתים אף מזלזלות.  נרתמתי לעניין, שכן כרופא ומשפטן יש לי את כל הכלים הדרושים על מנת להצליח לקבל את מה שמגיע בוועדות הרפואיות. לקבל את מה שמגיע לפי החוק והדין. מה שמגיע כדי לסייע לו להשתקם, או לפחות לא להידרדר. לאחרונה התחלתי לכתוב את הידע שלי ולפרסמו באינטרנט, כשירות עבורך. בנוסף הנני פועל בחברת בר מדיקס - למימוש זכויות רפואיות  http://www.barmedics.co.il , הפועלת מתוך הבנת החולה והנפגע, בצורה מקצועית ובגישה מאד אכפתית.

זכויותיך כחולה לב נחלקות למספר תחומים.

בטרם נפרט את הזכויות המגיעות לך מכוח החוקים השונים, ראוי להדגיש כי בגין אירוע לב אחד קיימת אפשרות לתבוע במספר מישורים שונים. כך למשל בעקבות אירוע לב שאירע במהלך העבודה, ניתן להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי, תביעה בגין רשלנות המעביד (במידה ואכן קיימת רשלנות) וכן תביעה נגד חברת הביטוח, במידה וקיימים ביטוחים פרטיים שהנפגע רכש בעצמו או שנרכשו עבורו על ידי המעביד.

קיימת חשיבות מרובה לנסיבות אותן מפרט הנפגע בטפסים השונים לצורך קבלת זכויות. ובפרט כאשר מדובר באותו אירוע שעשוי להקנות עילות תביעה שונות. לגרסה העובדתית שנמסרה חשיבות הן מבחינה משפטית והן מבחינת אמינותו של הנפגע. 

 

לשם הזהירות יודגש כי המידע המובא פרק זה בסיסי וראשוני בלבד. החוקים, התקנות והפסיקה בנושא משתנים ומתעדכנים לעיתים תכופות ולכן מומלץ להתייעץ עם גורם מקצועי מוסמך שיערוך בחינה מעמיקה של נסיבות כל מקרה לגופו, כדי לקבל ממנו את התשובה במקרה נתון.

המידע המובא כאן איננו בגדר ייעוץ אלא כמידע שיאפשר לך להתייעץ טוב יותר עם גורמים המתמחים הן בעולם הרפואה והן בעולם הזכויות. יודגש כי לעיתים מילה אחת יכולה לשנות את התוצאה של הבקשה מגורם זה או אחר. חשוב לזכור שהפגישה עם הרופא בוועדה הרפואית או הרופא של חברת הביטוח איננה מפגש רגיל עם רופא. כאשר פונים לקבלת עזרה רפואית בקופת חולים או בית חולים, תשומת ליבו של הרופא הינה כיצד לברר עימך את הבעיות הרפואיות וכיצד לעזור לך. לעומת זאת, כאשר נפגשים עם רופא בוועדה הרפואית או מטעם חברת הביטוח, הרופא משמש תפקיד אחר לגמרי. הוא רוצה לקבל ממך את העובדות הרפואיות כשהן "לעוסות" וברורות ותשומת ליבו הינה כיצד לתרגם את הנתונים הרפואיים לאחוזי נכות או להערכת כושר עבודה. אחוזי הנכות אינם חשובים לעבודה הרפואית השוטפת ולכן למעשה, הרופא בשבתו בוועדה רפואית, נמצא במקום שאיננו חלק טבעי של עולם הרפואה. מכאן, ששני הצדדים: הרופא והחולה נמצאים במצב מיוחד. החולה, צריך לבוא עם נתונים מפיק ברורים מה בעייתו שכן, אם יהיו עמומים, לא יילקחו בחשבון. הרופא, עוסק בהתמרת הנתונים בסולם נכויות, דבר שאיננו חלק מתפקידו הרגיל. לכן, יש חשיבות עליונה להתייעץ עם רופאים שהתמחו איך להופיע בפני וועדה רפואית או רופא של חברת הביטוח שכן מדובר בשפה מיוחדת וכללים מיוחדים.   

זכויות לפי חוק בריאות ממלכתי

חוק הבריאות מעניק לחולים שעברו התקף לב או ניתוח מעקפים בלב את הזכויות הבאות:

 1. שיקום- כולל הדרכה במפגשים עם רופא, אחות, תזונאית, מחנכת בריאות והתעמלות תחת פיקוח.
 2. החלמה- 5 ימים לאחר השחרור מבית חולים לאחר אוטם שריר הלב או ניתוח מעקפים.
 3. ניטור קצב לב למשך שישה שבועות לאחר אוטם חריף בשריר הלב או לאחר ניתוח לב.

 

 

הזכויות הכספיות שיש לבדוק בכל מקרה מחדש,נחלקות למספר קטגוריות, כפי שיפורט בפרקים הבאים-

 1. ביטוח לאומי – תאונת עבודה – פרק ב'
 2. ביטוח לאומי – נכות כללית – פרק ג'
 3. ביטוח לטומי – נפגעי איבה – פרק ג'
 4. פטור רפואי ממס הכנסה – פרק ד'
 5. גמלת סיעוד – פרק ד'
 6. משרד הביטחון – קצין התגמולים – פרק ה'
 7. נזיקין – תביעה נגד המעסיק, רשלנות רפואית, תאונת דרכים – פרק ה'
 8. ביטוחים פרטיים – אי כושר עבודה, פנסיית נכות, ביטוח מחלות קשות – פרק ו'
 9. הערכת כושר העבודה והדרך לקביעת הנכות הרפואית – פרק ז'
 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עודד שראל - רופא' פיזיולוג  ומשפטן . משמש מנהל רפואי בחברת
בר מדיקס - החברה הראשונה למימוש זכויות רפואיות   טלפון:  1-700-702-707
לקבל מה את מה שמגיע לך בוועדות הרפואיות - ביטוח לאומי, מס הכנסה, משרד הביטחון (קצין התגמולים), קרן הפנסיה, חברת הביטוח

בר מדיקס מסייעת לחולים ונפגעים לקבל מה את מה שמגיע להם בוועדות הרפואיות - ביטוח לאומי, מס הכנסה, משרד הביטחון, קרן הפנסיה, חברת הביטוח.

בר מדיקס מסייעת בהצלחה מרובה בהליכים לקביעת זכאות כספית, כתוצאה מהבעיה הרפואית - כושר עבודה, קביעת נכות, נכות כללית, שירותים מיוחדים, תאונות עבודה, מחלת מקצוע, נפגעי איבה, פנסיית נכות, פגיעה בשירות ביטחון, החמרת מצב.

ד"ר שראל בעצמו חלה מאד ואחד מילדיו נפצע קשה בפיגוע התאבדות. לכן הוא מבין מאד ומקרוב, את מצבם של החולים ובני משפחותיהם.   מטרתה של בר מדיקס - להיות חלק מהשיקום של הנפגעים והחולים, על ידי הקטנת הקושי הכלכלי!

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ד"ר עודד שראל

מאת: ד"ר עודד שראלביטוח לאומי25/07/091824 צפיות
המאמר נככתב לפי ניסיון מצטבר של חברת בר מדיקס, שהכינה אלפי אנשים כיצד נכון להופיע בפני הוועדה הרפואית. בר מדיקס - הינה החברה הוותיקה והמנוסה במימוש זכויות רפואיות. שימוש בכללים כיצד להופיע בפני הוועדה, ישפיע על התוצאות בוועדה.

מאת: ד"ר עודד שראלביטוח לאומי25/07/091612 צפיות
המאמר מוגש על ידי בר מדיקס - המנוסה ביותר במימוש זכויות רפואיות, לאור ניסיונה העשיר בהכנת אנשים כיצד להופיע נכון בפני הוועדה הרפואית על מנת לקבל את מה שמגיע.

מאת: ד"ר עודד שראלביטוח אובדן כושר עבודה25/07/098341 צפיות
המאמר הינו בחסות בר מדיקס החברה הוותיקה בארץ למימוש זכויות רפואיות. ביטוח כושר עבודה נועד לפצות את המבוטח במקרה של אבדן כושר העבודה. קבלת התביעה, דחיית התביעה, התיישנות, החמרת מצב. חובת הקטנת הנזק.

מאת: ד"ר עודד שראלביטוח אובדן כושר עבודה25/07/098200 צפיות
המאמר הינו בחסות בר מדיקס החברה הוותיקה בארץ למימוש זכויות רפואיות. ביטוח כושר עבודה נועד לפצות את המבוטח במקרה של אבדן כושר העבודה. הפרוצדורה. כיצד יש להוכיח אי כושר עבודה

מאת: ד"ר עודד שראלביטוח אובדן כושר עבודה25/07/091722 צפיות
המאמר הינו בחסות בר מדיקס החברה הוותיקה בארץ למימוש זכויות רפואיות. ביטוח כושר עבודה נועד לפצות את המבוטח במקרה של אבדן כושר העבודה. הגדרת אי כושר העבודה. כיצד להגיש בקשה?

מאת: ד"ר עודד שראלביטוח אובדן כושר עבודה25/07/091321 צפיות
המאמר הינו בחסות בר מדיקס החברה הוותיקה בארץ למימוש זכויות רפואיות. ביטוח כושר עבודה נועד לפצות את המבוטח במקרה של אבדן כושר העבודה. בעת ההצטרפות לביטוח מתבקש המבוטח למלא הצהרת בריאות.

מאת: ד"ר עודד שראלביטוח לאומי25/07/092422 צפיות
מוגש על ידי בר מדיקס - החברה המנוסה במימוש זכויות רפואיות. רבים נכשלים בוועדה רפואית. מה הם הכשלים העיקריים? האם סביר שהמוסד לביטוח לאומי ידריך את התובעים? שהחתול ישמור על השמנת?

מאמרים נוספים בנושא מחלות לב

מאת: דניאל seoמחלות לב12/06/146505 צפיות
אם אתם מחפשים אטרקציה מהנה ואטרקטיבית לימי הקיץ החמים המתקרבים ועימם עולה הטמפרטורה מדי יום, מצאנו לכם פעילות מהנה וכיפית לכל המשפחה.פארק מים זו החוויה הכי מהנה להעביר יום שלם בכיף ובהנאה בימי הקיץ הרותחים.

מאת: ישראלמחלות לב27/10/138448 צפיות
מאמר העוסק בתרופות מדללות דם ביחוד קומדין COUMADIN.המאמר מסקר את התרופה ,שימוש,והצורך בניטור ומעקב של רמת התרופה בדם.

מאת: ישראלמחלות לב08/07/131479 צפיות
ניתוח לב פתוח אחד הארועים הכי לא צפויים שנוחתים עלייך ביום בהיר אחד, לרוב מדובר בניתוח מעקפיים אך בניתוח מסתמים מרבית הניתוחים הם יזומים ומתוכננים מראש.זה מתחיל בעבודה, בזמן נהיגה או באירוע עם כאבים בחזה ,לחץ ותחושה רעה, ישנם כאלה אשר מסתובבים מס' ימים עם התחושה הזאת ומרגישים עייפות וחולשה בהליכה או עלייה במדרגות עד שמגיעים לרופא או למיון כי הכריחו אותם או המליצו להם. ישנם כאלה שמגיעים במסגרת בדיקות לחדר כושר ומשם הם מגיעים לצינטור ואף לחדר ניתוח בעל כורחם. יש לציין שהאחרון הוא מקרה הכי טוב מבין השאר משום שזה יזום והלב אינו נפגע ותהליך ההחלמה מהיר יותר.

מאת: מיכאל רומנסקימחלות לב26/05/131492 צפיות
הלב הוא, כיודע המשאבה שאחראית על זרימת הדם הסדירה בגוף האדם. על מנת לאפשר לדם לנוע בכיוון הנכון, ולמנוע ממנו מצב של זרימה הפוכה, מכיל הלב מסתמים - ארבעה במספר. לעיתים, פגיעה במסתמים עשויה להצריך התערבות כירורגית לצורך תיקון הבעיה באמצעות החלפת המסתם הפגום. למרבה המזל, מדובר בניתוח קל, יחסית. למעשה ניתוחי מסתמים הם בין הניתוחים הנפוצים ביותר בישראל. מרכזים רפואיים פרטיים מציגים, גם בתחום זה, יתרונות רבים.

מאת: רוני סופרמחלות לב13/12/128463 צפיות
ורידים הם כלי הדם בגוף אשר מחזירים דם מהזרועות, הרגליים ושאר האיברים אל הלב. אי ספיקה ורידית היא מצב בו זרימת הדם בורידים חסום או מוגבל. אי ספיקה ורידית יכולה להתרחש בגלל מספר הפרעות – בעיקר פקקת של ורידים עמוקים ודליות. בורידים בריאים ישנה זרימה מתמדת של דם מאיברי הגוף. ישנם שסתומים בתוך הורידים ברגליים אשר מונעים מהדם לזרום בכיוון ההפוך.

מאת: לי באומןמחלות לב23/04/128449 צפיות
מחלת לב היא המחלה השכיחה ביותר בעולם המערבי, והתמותה ממנה רק הולכת וגדלה. למטופלים שחיים עם מחלה חמורה יש מספר צרכים בסיסיים מהמערכת הרפואית: ניהול כאב וסימפטומים, הימנעות מהארכה לא מתאימה של גסיסה, להשיג תחושה של שליטה והעצמה של יחסים עם אחרים משמעותיים.מטופלים עם בעיה לבבית סובלים מעייפות, כאבים, דיכאון, בצקות, נדודי שינה, דיכאון, בלבול, אנורקסיה ועצירות. טיפול פליאטיבי יכול לסייע למטופלים ובני משפחותיהם בשלב הסופני ולהפחית עלויות מהמערכת הרפואית, אלא שמעט הרופאים מפנים לטיפול פלאטיבי

מאת: רויטל בוחניקמחלות לב01/12/118319 צפיות
הלב הוא אחד האיברים החשובים ביותר בגופנו. התקפי לב הם מצבים מסוכנים העשויים להביא למוות וכדאי לדעת כיצד ניתן למנוע אותם ואיך אפשר לטפל בהם. להלן כמה עובדות אודות התקפי לב שכדאי שתדעו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica