חפש מאמרים:
שלום אורח
10.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

קורס גישור – מבנה ותכנים

מאת: כרמי אומרוגישור ובוררות25/08/2011664 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

גישור היא שיטה אלטרנטיבית לפתרון סכסוכים, אשר מוכרת בחוק, ומאפשרת לפתור סכסוכים בצורה פשוטה יותר וזריזה יותר ללא התערבות מצד בית המשפט (פרט לאישור בסוף התהליך). קורס גישור מאפשר לתלמידים לרכוש את הכלים הייחודיים באמצעותם יוכלו להיות מגשרים מוסמכים, לגשר ולפשר בין צדדים מסוכסכים ולסייע להם להגיע לפשרה.

מבנה קורס גישור

במרבית המוסדות אשר מעביריםקורס גישור, קורס הגישור ימשך כ-60 שעות אקדמאיות אשר יתפרשו בדרך כלל על 10 שבועות כאשר יתקיים מפגש אחת לשבוע שימנה כ-6 שעות אקדמאיות (דהיינו 4.5 שעות). קורס גישור יכלול שיעורים עיוניים שיכללו בין היתר מספר הרצאות, תרגילים וניתוחי אירועים לצד שיעורים מעשיים שיכללו סימולציות שונות ותרגולים מעשיים. אלה יציבו את התלמידים אל מול התרחישים העתידיים בהם יאלצו לעסוק. שיטות הלימוד האלה אשר מציע קורס גישור, מאפשרות לתלמידים לעבור את חווית הגישור בעצמם ולהתנסות במכלול הכלים והידע שרכשו, עוד בטרם עליהם לבצע אותם לבדם. באופן זה, התלמידים צוברים ניסיון מעשי, ידע מעשי וביטחון עצמי רב שיאפשר להם התמודדות טובה יותר עם מקרי גישור שונים.

תכני קורס גישור

התכנים המועברים בקורס גישור יכללו בין היתר: את לימודי תהליכי המשא ומתן ההכרחיים לשם ביצוע גישור בין צדדים מסוכסכים. התלמידים ילמדו את דרכי ההתמודדות עם סכסוכים, יבינו את הדרכים לביצוע משא ומתן וירכשו את הכלים הנדרשים על מנת להצליח בביצוע משא ומתן חיובי ומועיל שיספק את שני הצדדים. כמו כן, התלמידים ילמדו לנתח קונפליקטים ולנהל נכונה את הסכסוך כך שהצדדים יוכלו להביע כל אחד אתעמדתו בצורה מכובדת ואף לשמוע את דעתו של הצד שמנגד. בנוסף, קורס גישור יעסוק בנושאים כמו מיומנויות יצירת קשר (הקשבה אקטיבית, תקשורת לא מילולית ועוד) ובו התלמידים ילמדו את בסיס תהליך הגישור, שלביו ומטרתו, יכירו את המנגנונים ליישוב סכסוכים מחוץ לבתי המשפט, ילמדו את הפרקטיקה הנדרשת לתהליכי הגישור השונים, יכירו את תפקיד המגשר ואף ילמדו שיטות שונות ומגוון פתרונות ייחודיים, יצירתיים ואפקטיביים אשר יסייעו להם לפתור וליישב סכסוכים.

היכן ניתן ללמוד קורס גישור?

בימנו, המודעות ליתרונות תהליכי הגישור ידועה הן לאלו המחפשים גישור והן לאלו המחפשים ללמוד את המקצוע. ועל כן, אוניברסיטאות רבות, מכללות רבות ושאר מוסדות לימודיים שונים מציעים לקהל הרחב ללמוד קורס גישור במחוזם. הבחירה היכן ללמוד קורס גישור נתונה לשיקולם של התלמידים, ובהתאם למה שהם מחפשים. כךשמי שמחפש ללמוד קורס גישור קרוב לבית יבחר במוסד הלימודי הקרוב ביותר אליו, בעוד לעומתו, אדם שיחפש ללמוד קורס גישור שמכיל את תוכנית הלימודים המקיפה ביותר לצד מרצים מקצועיים ושיטות לימוד חדשניות ויצירתיות יבחר במוסד הלימודי שמאפשר זאת.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

 ד"ר כרמי אומרו- מנהל מכון פתרונות.

מומחה לתקשורת בינאישית, ייעוץ זוגי, טיפול זוגי ואישי, גישור גירושין, גישור עסקי, וסכסוכים בתחום המשפחה. פועל באמצעות גישות פילוסופיות ותרגומן לחיי היום יום, מרצה ומנחה סדנאות 0523-100-104

מכון פתרונות נותן שירותי יעוץ פרטני לקשיים התנהגותיים ורגשיים, תוך מיקוד בבניית המטרות האישיות וקידומן. המכון עוזר לזוגות בבניית התקשורת והקשר הזוגי ושירותי גישור זוגי. בנוסף מתמחה בהפרעות אכילה, התנהגות כפייתית והפרעות קשב וריכוז

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת כרמי אומרו

מאת: כרמי אומרולימודי תעודה ומקצוע27/02/13732 צפיות
בעולם שבו מחצית האנשים מוצאים עצמם "תקועים" בעיסוקים שונים שלא מביאים להם נחת, סיפוק או הנאה כלשהיא, לא פלא שלימודי התעודה וההסמכה רק הולכים וצוברים תאוצה. לימודי תעודה מעניקים לתלמידים לימודי מקצוע כלשהוא, בפרק זמן קצר ובעלות נמוכה יחסית מלימודי האקדמיה השונים. ומה בעניין האיכות אתם תוהים? רבים טוענים שדווקא לימודי התעודה מייצרים את בעלי המקצוע המוכשרים והמקצועיים ביותר. הצלחנו לסקרן אתכם? אם כן, המשיכו לקרוא את הכתבה, ותכירו את אחד מתחומי הלימוד הפופולאריים ביותר כיום.

מאת: כרמי אומרואימון אישי19/02/13762 צפיות
בעולם שלנו, בו פרושות בפנינו כל כך הרבה אפשרויות, לא פעם יוצא שאנחנו מתבלבלים\לא מוצאים את ייעודנו או פשוט נתקעים\נקלעים למשברים שונים. בין אם מדובר במקרים בהם אדם לא יודע לאיזו מסגרת תעסוקתית להיכנס, מצבים לפיהם מתקשים לבחור במסלול לימודים כלשהו ובין אם לא מצליחים לבחור בשיטת ההתנהלות הכלכלית הנכונה. מה עושים? זה פשוט – פונים לקבלת אימון אישי, שהיום מסייע לכל מטרה ומטרה.

מאת: כרמי אומרומשפחה וזוגיות - כללי06/11/12518 צפיות
כל מי שהיה בזוגיות בעבר, נמצא בזוגיות כעת או חותר למצוא זוגיות, יודע – בכל חיי זוגיות יש עליות וירידות. לפעמים כפי שכולנו חפצים הזוגיות פורחת ומשגשגת אולם לפעמים, היא כבויה ומרוחקת. הסיבות לכך הן רבות ונפוצות, ברם, יחד עם זאת, אין להיות אדישים למול התקופות בהן חיי הזוגיות נמצאים בירידה, הואיל וההשלכות לכך, רבות מהידוע.

מאת: כרמי אומרוגישור ובוררות13/03/12912 צפיות
גישור לא מהווה חלופה אפקטיבית, והמקרה מועבר לניהולה של מערכת המשפט ולפסיקתה הסופית. במאמר שלפניכם, נבאר את מטרותיו של הגישור, יתרונותיו ותחומיו.

מאת: כרמי אומרורוחניות - כללי13/03/12851 צפיות
במאמר קצר זה, נבאר את המושג דמיון מודרך ואף נפרוש בפניכם את התכנים הנלמדים בקורס.

מאת: כרמי אומרוזוגיות ואהבה17/01/12981 צפיות
במאמר זה שלפניכם, נרחיב מעט ונסביר מתי טיפול זוגי מסייע לבני זוג לשקם את הקשר הזוגי שלהם, ואף באילו מקרים טיפול זוגי ייחשב כפחות יעיל.

מאת: כרמי אומרוזוגיות ואהבה27/12/11849 צפיות
ידוע לכל, כי כל מערכת יחסים חווה עליות וירידות, פנייה אל ייעוץ זוגי תסייע לבני הזוג ובכלל, למשפחה להתגבר על משבריהם ולשקם את הקשר הזוגי שלהם.

מאמרים נוספים בנושא גישור ובוררות

מאת: tiloniגישור ובוררות11/02/18694 צפיות
כשבאים לדון בנושא גישור לאחר בגידה, עולה השאלה האם לתת מקום לאמוציות ולהבעת רגשות או שמא יש להישאר מקצועיים ודידקטיים ולהתעסק רק בתחום החוזי של הסכם שלום בית או גישור?

מאת: tiloniגישור ובוררות04/01/18666 צפיות
הפנייה הראשונית אל המגשר היא פנייה טלפונית של אחד מבני הזוג אל מגשר מקצועי השייך לרשימת המגשרים המורשית של משרד המשפטים, למרות שאין חובה חוקית להיכלל ברשימה זו, הרי שמוטב לפנות לאיש מקצוע מוסמך ואמין.

מאת: tiloniגישור ובוררות01/12/17824 צפיות
כאשר הנישואים שלנו מגיעים לסיום אנחנו צריכים להחליט מהי הדרך הכי טובה להיפרד. תהליך של גישור גירושין יכול לסייע לנו להתגרש באווירה טובה וחיובית יותר

מאת: shlomy גישור ובוררות17/07/161008 צפיות
גירושין הוא אחד המאבקים הקשים הדורש משאבים נפשיים וכספיים רבים, הליך גישור בגירושין מבטיח לשני הצדדים את כל הזכויות בתהליך מהיר בלי בירוקרטיה והוצאות מיותרות

מאת: דוד סונינוגישור ובוררות24/06/151834 צפיות
המאמר מבוסס על עבודת הגמר שלי משנת 1990, ועל קורס שהעברתי באוניברסיטה בנושא. עבודת הגמר שלי היתה אבן דרך לביסוס מערכת הגישור. אולם תהליך השלמה שונה מתהליך הגישור. המאמר מנסה לשרטט את הדרך היעילה כדי לפתור באופן סופי סיכסוכים.

מאת: שירלי אנגלמןגישור ובוררות16/06/151220 צפיות
עו"ד שירלי אנגלמן, עורכת דין גירושין וענייני משפחה, מגשרת ומנחת סדנאות מתגרשים. (לשאלות וליצירת קשר בדואר אלקטרוני: s.mishpati@gmail.com ) (למאמר המלא ומידע נוסף באתר אינטרנט: www.get-net.co.il ). טלפון: 077-2010-298.

מאת: Yoniגישור ובוררות21/05/151701 צפיות
הדרך הנכונה והבריאה ביותר להתגרש היא חתירה אל הסכם המשרת את טובת שני הצדדים, הסכם הוגן המוסכם על שני הצדדים ומבוסס על גישור ותקשורת תקינה. כאשר שני הצדדים משתפים פעולה על התהליך, נכונים לפשרות ופועלים לסיום מהיר של התהליך הדברים יהיו הרבה יותר פשוטים בעבור שני הצדדים. חשוב להבהיר כי גישור גירושין משרת את טובת שני הצדדים, המגשר מחויב בהתייחסות שווה לזכויות של שני הצדדים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica