חפש מאמרים:
שלום אורח
13.06.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הסתיימה שנת פעילות נוספת במרכז וראייטי ירושלים

הסתיימה שנת פעילות נוספת במרכז וראייטי ירושלים, המאגד תחת קורת גג אחת מסגרות טיפוליות ותמיכתיות  בילדים בעלי צרכים מיוחדים ובילדים רגילים מכל מגזרי החברה הישראלית: יהודים וערבים, דתיים וחילוניים .השבועות הקרובים יוקדשו לעבודות שיפוץ ואחזקה בבניין ובמתקנים השונים בו .

במחצית השנייה של חודש יולי הסתיימה גם פעילות קייטנת הקיץ שעמדה השנה בסימן הנושא "צבעי הקשת". אירוע הסיום הצבעוני של הקייטנה כלל קוסם, הצגה של הילדים, תלבושות מיוחדות של הילדים המשתתפים, חלוקת תעודות שירים והופעות. הילדים, יהודים וערבים, הפריחו לסיום הקייטנה 70 בלונים צבעוניים לשמי ירושלים. קודם להפרחת הבלונים קשרו הילדים לקצותיהם משאלות לשלום.

סיום הקייטנה מסכם למעשה את שנת הפעילות של המסגרות השונות הפועלות בוראייטי ירושלים .

מן הנתונים שריכזה דליה שלונסקי, רכזת הפרויקטים, עולה כי בשנה החולפת נהנו למעלה מ - 850 ילדים משירותי מרכז וראייטי ירושלים במסגרות השונות: גני ילדים ,חוגי העשרה במועדוניות וראייטי ומיט"ב, המשחקייה וחדר הסנוזלן. מספר הילדים שנהנו משירותי האבחון והלמידה של  "צמיחה - מרכזים להתפתחות הילד" הגיע בשנה האחרונה  ליותר מ- 1450 .

דורית גרוסי , מנהלת גני הילדים של וראייטי ירושלים, מסרה כי בחודש ספטמבר הקרוב יפתחו במקום 14 גני ילדים בגילאי חצי שנה עד שש שנים, חלקם במסגרות החינוך הרגיל, חלקם במסגרות החינוך המיוחד וחלקם יפעלו גם במסגרת משולבת, מתכונת ייחודית למרכז וראייטי ירושלים. רוב כיתות הגן כבר מלאות אך עדיין נותרו מספר מקומות פנויים בגנים לגילאים שנתיים וחצי ומעלה. לגני הילדים של וראייטי המקיימים יום לימודים ארוך וכוללים גם ארוחות חמות, מגיעים ילדים מכל שכונות ירושלים ומכל מגזרי האוכלוסייה הנהנים מבית חם ואפשרויות העשרה בעזרת צוות מתוגבר של גננות, סייעות ,בנות שירות לאומי וגם מתנדבים. דורית גרוסי מדגישה כי מתכונת השילוב בין ילדים רגילים לילדים בעלי צרכים מיוחדים מסייעת להקנות להם, כבר בשלב מוקדם, ערכים של סבלנות, סובלנות וכבוד לאחר גם אם הוא שונה.

גידול משמעותי במספר הילדים שקיבלו שירות בשנה החולפת במסגרות וראייטי ירושלים נרשם גם ב"צמיחה -מרכזים להתפתחות הילד".

עדית קופרמן, מנהלת "צמיחה", מציינת כי בין שאר השירותים שמרכז זה מפעיל, הוא הפך לאחד המרכזים המובילים בירושלים לעריכת אבחונים דידקטיים ופסיכו-דידקטיים. "צמיחה" הוא המרכז היחיד בבירה בו נערכים גם אבחוני פיגור לילדים עבור משרד הרווחה. צוות של פסיכולוגים ומאבחנות דידקטיות מקבלים במהלך השנה כ-200 ילדים המגיעים בתי ספר שונים בעיר. בנוסף לכך, הורחבו שירותי התפתחות הילד ב"צמיחה". [טיפולים פרא רפואיים - ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורתית, פיזיותרפיה וכן טיפולי אבחונים פסיכולוגיים התפתחותיים.] במסגרת זו מגיעים כ- 250 ילדים לבדיקות רפואיות - נוירולוגיות/ התפתחותיות וקשיי תקשורת. שירותי המרכז במסגרת זו ניתנים לקופות החולים השונות. מתקיימים גם אבחוני צוות תקשורת לילדים עם חשד להפרעות תקשורת/pdd/אוטיזם.

בשנה החולפת הופעלה תכנית של צוות תקשורת ל-10 ילדים שאובחנו כבעלי הפרעה תקשורתית [PDD]. התכנית פועלת יום בשבוע ובמסגרתה מקבל הילד מגוון של טיפולים פרא רפואיים ,רפואיים ופסיכולוגיים בהשתתפות ההורים על מנת לסייע בשיפור תפקודו ויכולת ההורים לעבוד עימו גם בבית. חברי הצוות פועלים בשיתוף עם צוות הגן בו משולבים הילדים במהלך ימי השבוע האחרים. לבקשת הורים "ותיקי התכנית" נפתחה קבוצת המשך בשעות אחה"צ ובה קיבלו הילדים טיפולים קבוצתיים בדגש על מיומנויות חברתיות. גם בתכנית זו פעל הצוות בשיתוף עם צוות הגן המשלב.

מספר הילדים שהשתתפו בשיעורי הוראה מתקנת במסגרת מרכז הלמידה ב"צמיחה" גדל משמעותית. בעוד שבחדשים הראשונים  בשנת 2008 הסתכם מספרם ביותר מ - 20 ילדים המשתתפים מידי חודש, עלה המספר בהתמדה וכיום, נכון לחודש  יוני 2009 הוא מגיע לכ- 40 ילדים מידי חודש.

מסגרת נוספת שהיקף פעילותה גדל מאוד בשנה החולפת, היא המשחקייה המיוחדת שמתקניה הותאמו במיוחד לילדים לקויי למידה עם צרכים מיוחדים. גם המועדוניות השונות וחוגי ההעשרה הפועלים במרכז וראייטי ירושלים זכו לשבחים ולהערכת הורים רבים . בכל אחת משתי המסגרות ביקרו השנה מאות ילדים.

הקשר של וראייטי ירושלים עם הקהילה בעיר , עם ידידי המוסד ומאות בתי האב בירושלים, הנמנים עם המשפחות הנהנות מהשירותים השונים המופעלים על ידו , התהדק באמצעות מערכת המידע ברשת האינטרנט. אתר מרכז וראייטי ירושלים מתעדכן באופן שוטף, ידיעות וכתבות על פעילויות המסגרות השונות במקום מתפרסמות במספר אתרי אינטרנט ברשת [אתרים ייעודיים וכלליים] וזוכות כל אחת למאות צפיות .

אריה רוגל , מנכ"ל מרכז וראייטי ירושלים אינו מתעלם מהקושי התקציבי בעקבות המשבר הכלכלי וההאטה בהיקף התרומות שעמותות המגזר השלישי  נפגעות מהם. "צריך להסתכל קדימה " הוא אומר . "מרכז וראייטי יעשה ,בשנה הקרובה, את מירב המאמצים לעמוד בצרכי הקהילה הירושלמית    ולמצוא את המשאבים הדרושים לקיים את היקף הפעילות האיכותי המאפיין את שירותיו ואף להרחיבם."

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חדשות מרכז וראייטי ירושלים

התכנית הייתה כעוגן בחיינו כהורים, היא עזרה לנו בהתמודדות היומיומית עם האתגרים והרגשנו מספיק מחוזקים לעסוק באפיקים אחרים, כמו עבודה. שמחנו לבוא כל שבוע ל"חבראייטי" " (כך הילד קרא ל" וראייטי").

מאת: חדשות מרכז וראייטי ירושליםגני ילדים24/01/111963 צפיות
ביום הראשון לפתיחת הרישום למערך גני הילדים של מרכז וראייטי ירושלים התמלאה מכסת הרישום לחמישה מבין ששת הגנים לילדים בעלי התפתחות תקינה הפועלים במקום. קדימות ניתנה למשפחות ממשיכות. . נותרו עדיין מספר מקומות לגן השישי בקטגוריה זו, גן הטרום חובה/חובה הפועל בשיתוף עם משרד החינוךץ בנוסף, מפעיל המרכז חמישה גנים לילדים עם צרכים מיוחדים המופנים ע"י ועדות השמה מקצועיות לאחר אבחון.

מאת: חדשות מרכז וראייטי ירושליםליקויי למידה20/09/101250 צפיות
נבנו מחדש ארבעה גני ילדים; נמשכת פעילות האבחון והטיפול לילדים בעלי לקויות וצרכים מיוחדים במרכז "צמיחה"; מספר התלמידים הפונים למרכז הלמידה ב"צמיחה - גדל; חדר הסנוזלן – במתכונת מחודשת; המשחקייה נפתחת גם למטרות טיפוליות; פעילות מגוונת במועדוניות; מנכ"ל וראייטי ירושלים: "התרומות מסייעות לגידול במספר הילדים המטופלים במרכז ומשתתפים בפעילויותיו."

מאת: חדשות מרכז וראייטי ירושליםחינוך ילדים31/08/101240 צפיות
ילדי מועדונית האוטיסטים סיימו את הפעילות בקייטנת המועדונית הנערכת כבר לתחילת שנת הפעילות החדשה. מועדונית האוטיסטים פועלת כל ימות השנה, גם בחופשות מוסדות החינוך .

מאת: חדשות מרכז וראייטי ירושליםחינוך ילדים31/08/101259 צפיות
פתיחת שנת הפעילות של מערך גני " מרכז וראייטי ירושלים" תצוין השנה באירוע מיוחד, חגיגת יצירה של ממש לילדי הגנים. האירוע יתקיים בגן הארכיאולוגי שליד קניון ירושלים [מלחה] ביום חמישי ה-2.9.2010 בין השעות 17:00-19:00.

מאת: חדשות מרכז וראייטי ירושליםליקויי למידה11/08/101184 צפיות
בימים אלה הסתיימה לה קייטנת הקיץ של מרכז וראייטי ירושלים והפעם "קייטנת ילדי הטבע". השנה, נכללו בקייטנה שלוש אוכלוסיות עיקריות: ילדים לקויי ראייה, ילדים מכיתות מקדמות וילדים בסיכון .

מאת: חדשות מרכז וראייטי ירושליםליקויי למידה28/06/101381 צפיות
אירועים מיוחדים לקראת סיום שנת הפעילות התקיימו בימים אלה, במועדוניות ההעשרה ובגני הילדים במרכז "וראייטי" ירושלים.

מאמרים נוספים בנושא עזרה והתנדבות

מאת: בנימין קלינגרעזרה והתנדבות27/09/201208 צפיות
הרבה פעמים אדריכלים, מהנדסים נתקלים בפני צומת דרכים בהליך הרישוי המקוון ואין להם תמיד את מי לשאול. משרדנו מתמחה בהכנת וקידום בקשות להיתרי בניה וראינו לנכון לסייע ולתת תשובות לשאלות שנשאלות לאחרונה די הרבה . משרד בנימין קלינגר תמיד זמין ושמח לסייע במקרה וישנם שאלות נוספות או נדרש סיוע מול המערכת הבירוקרטית.

מאת: המרכז לגיוס כספיםעזרה והתנדבות26/12/139149 צפיות
המודעות בארץ לעולם הפילנתרופיה גוברת עם השנים, ובהתאם לכך, ההיקף של תרומות לעמותות ומלכ"רים מטעם אנשי עסקים וחברות עסקיות הולך וגדל. עם זאת, אחוז התרומות שמגיעות מטעמם ביחד לכלל התרומות לעמותות ולמוסדות ללא כוונות רווח, נותר נמוך בישראל, בייחוד בהשוואה למצב במדינות המערב, ובארצות הברית בפרט.

מאת: רוני מיכאלעזרה והתנדבות23/07/136887 צפיות
הסיוע של המדינה הוא גם בדמות 2 חוקים חשובים. האחד, חוק נגישות לנכים – כלומר כל מוסד ציבורי חייב להיות נגיש לנכים – במיוחד ישובים על כסא גלגלים.

מאת: דוד גרינברגעזרה והתנדבות09/06/132339 צפיות
נהוג לומר שהנוער של ימנו חסר ערכם ושכל מה שהוא עושה זה לשבת שעות מול המחשב או הטלויזיה. אז תתפלאו מסתבר שיש גם נוער אחר, מסתבר שבני הנוער צמאים למדריך ולדרך וכשיש מי שמנחה הם מתגייסים יוזמים ותורמים מעצמם - תוכנית סח"י - היא יוזמה התנדבותית עבור בני נוער - שתורמים ועושים למען הקהילה והחברה בישראל

מאת: עמותת שלעזרה והתנדבות31/07/128658 צפיות
עמותת של הינה עמותה המפעילה מתנדבי שירות לאומי בכל הארץ. הקטע הבא עוסק בראיון ותיאור השירות של אביבה מדבדב, המתנדבת בגן נוריות בקרית ביאליק.

מאת: daronetעזרה והתנדבות07/06/129143 צפיות
אזרחים מן השורה, שכירים, עצמאיים, בעלי עסקים וחברות רבות חורטים כולם על דגל תפישת עולמם את המעורבות הרבה בקהילה והנתינה עבור אלה הזקוקים לקבלה. ישנם גופים רבים אשר ניזונים מכספי תרומות אך בעיקר בולטות בנוף זה העמותות אשר פועלות ללא כוונת רווח אך עדיין מצליחות להתנהל ע"י מנהלים מעמדות מפתח בחזית התעשייה הישראלית. תרומות לעמותות אלו חשובות במיוחד ואף מעודדות ע"י המדינה באמצעות מתן החזרי מס.

מאת: אייל בן יהודיתעזרה והתנדבות26/04/128563 צפיות
הכותב עו"ד אייל בן יהודית יזם, שותף ומייסד עמותת מִלקוּת לעצמאות ( ע"ר) שחרטה על דיגלה לסייע למתמחים ועורכי דין עם מוגבלויות להתנסות בעבודה במשרד עורכי דין, באמצעות העסקתם במחלקה המשפטית בעמותה ומציאת מקומות להתמחות בתוספת התאמת מקום העבודה בסיוע משרד התמ"ת, ולסייע לעורכי הדין עם מוגבלויות להקים משרד בהעסקה עצמית או לשרוד בו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica