חפש מאמרים:
שלום אורח
18.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תיקון שגיאה במערכת הפעלה Windows XP

מאת: שי יחזקאלתוכנה23/10/20111215 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

במאמר זה אני אסביר לכם:

מה היא הודעת השגיאה, מדוע היא נגרמת, ודרכים למניעה ופתרון הבעיה בצורה יעילה. ללא כל צורך בהזמנת טכנאי מחשבים מקצועי שיגיע אליכם עד הבית.

השתמש ב Kernel (ליבה באנגלית:  Kernel היא חלק בסיסי במערכת ההפעלה. ליבת מערכת ההפעלה אחראית לתווך בין מערכת ההפעלה עצמה לחומרה.) עבור FAT ו-NTFS כדי לבצע שחזור נתונים אידיאלי ב- Windows ולאחזר נתונים חשובים בעזרת תמיכה מקוצעית.

מיקרוסופט מציעה מגוון של מערכות הפעלה, אך במאמר זה אני אתייחס אל מערכת הפעלה - Windows XP
Microsoft Windows XP מערכת ההפעלה עושה שימוש במספר קבצי מערכת ונתונים כדי לעבוד ביעילות מירבית. כל קבצי המערכת והנתונים עובדים במקביל אחד עם השני כדי לשמור על מערכת ההפעלה במצב תפקודי. עם זאת, במצבים מסוימים, קבצים חיוניים של מערכת ההפעלה Windows עשויים להיפגם או להימחק. במקרים כאלה, מערכת ההפעלה לא יכולה לאתחל ולכן אתם נתקלים במספר הודעות שגיאה.

בשל כל הדברים הנ"ל, אתם עשויים להיתקל בנגישות  אל הקבצים שמאוחסנים במערכת ההפעלה המותקנת במחשבך. כמו כן, פעולות אלה של Windows עלולים לגרום למצב של איבוד נתונים, כך שתאלץ להפעיל תוכנה לשחזור נתונים כדי לתקן את מערכת ההפעלה, במידה והגיבוי אינו זמין.

כעת, נניח, בעת הפעלת Microsoft Windows XP במערכת ההפעלה אתה נתקל בהודעת שגיאה הבאה:

Windows could not start because the following file is missing or corrupt"

Windows root\system32\***.dll

Please re-install a copy of the above file

הופעה של הודעת שגיאה זו מפסיקה את תהליך אתחול מערכת ההפעלה. ובמקרה כזה  תאלץ להשיג את הקבצים הפגומים או האבודים ולהתקינם על מנת להמשיך לעבוד במערכת ההפעלה שלך או אחרת תאבד את הקבצים לתמיד.

סיבת הבעיה

בעיה זו עשויה להתעורר בשל כל אחת מהסיבות הבאות:

א. אתה חווה מחיצה פגומה או סקטור אתחול פגום  (כתוצאה מכך קבצי אתחול במערכת ההפעלה נפגמו)

ב. הכונן הקשיח של מערכת ההפעלה או מערכת הקבצים שלה מושחת פגום הקובץ Hal.dll, קובץ Ntoskrnl.exe רשומת האתחול הראשית של ,Ntoskrnl.exe וקבצי Hal.dll של מערכת ההפעלה Windows XP מושחתים.

ג. כיבוי לא תקין של מערכת ההפעלה או בעיות בזרם החשמל יכולים לגרום לבעיה.

ד. בלאי של רכיבי המחשב, דיסק קשיח לא תקין או זיכרון וירטואלי לא תקין.

פתרונות לבעיה

כדי לפתור את הבעיות שהוזכרו לעיל מאחורי המופע של הודעת השגיאה, אני אתאר מספר שיטות לפתרון הבעיה:

  • תיקון נזק של רשומת האתחול הראשית בעזרת הפקודה  fixmbr מן מסוף לשחזור של Windows. 
  • שירות  Chkdsk. זה יכול גם לתקן כמה שגיאות קלות של מערכות קבצים.

  במקרה השיטות הנ"ל אינו תומך בך, פורמט המערכת ולהתקין מחדש את מערכת ההפעלה כדי לפתור כל מיני בעיות בדיסק הקשיח בנושא.

  שים לב! אתחול הכונן הקשיח יכול רק להסיר את כל הקבצים לגרום לאובדן של כמות משמעותית של נתונים חשובים. מומלץ בשלב לפנות אל טכנאי מחשבים על מנת לקבל יעוץ מקצועי. 
  • סריקת הכונן הקשיח של Windows בעזרת שחזור נתונים של Windows כדי לאחזר קבצים אבודים. הנתונים הם כלי השחזור של Windows שתוכננה במיוחד כדי לטפל בכל מיני מצבים של אובדן נתונים. 
  • השתמש בכלים מקצועיים של Windows לשחזור נתונים כדי לאחזר מסמכים שאבדו, PDF, OFFICE, שירים, קטעי וידאו ונתונים חשובים אחרים השמורים מחיצות החלונות שלך.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אי אס פי סי מחשבים - שירותי מחשוב למגזר העסקי והפרטי. אנו נותנים תמיכה ושירות למשרדים ולקוחות עסקיים. תמיכת משתמשים. מתן פתרונות בתחום המחשוב האישי, כמו כן גם מתן פתרונות מחשוב לפרטיים. מכירה, תיקון ושדרוג מחשבים.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שי יחזקאל

מאת: שי יחזקאלתוכנה14/08/121120 צפיות
ווינדוס7 היא תוכנת מחשב לכל דבר אשר עשויה לקרוס בעקבות תחזוקה או שימוש לקוי. מערכת ההפעלה ווינדוס 7 מועדפת על המשתמשים יותר ממערכות הפעלה קודמות מכמה סיבות והבולטת שבניהן זה שמערכת ההפעלה ווינדוס 7 הרבה יותר יציבה ממערכות הפעלה קודמות.

מאת: שי יחזקאלמחשבים וטכנולגיה - כללי14/08/121090 צפיות
תיקון מחשבים הוא מצרך נפוץ בימים אלו. חלק גדול מהאנשים משתמשים במחשב במקום העבודה או בבית, אך מעטים מהם ברי מזל כדי להבין נכון את עקרון פעולה הטכנית של המערכת הממוחשבת ולהיות מסוגלים לתקן אותה לבד. ברוב המקרים של כשל טכני כזה או אחר במחשב אנו נאלצים להזמין את שירותיו של טכנאי מחשבים.

מאת: שי יחזקאלמחשבים ניידים14/08/12856 צפיות
חלק גדול מאיתו מעדיף לעבור לעבוד ממחשב נייח למחשב נייד בגלל הנוחות, הניידות והחופש לעבוד בו מכל מקום שנרצה. לעיתים אנו שוכחים עד כמה שמכשיר הזה עדין או שמתעלמים מהעובדה שכל חבלה במחשב ושימוש לקוי עשוי לגרום למחשב להספיק לעבוד. שזה אומר צריך לתקן אותו או להחליף חלקים ואולי גם בנוסף לזה אתם עשויים לאבד את המידע במחשב בעקבות הנזק. גם תיקון המחשב יקר ואם זה לא מספיק אתם גם תבזבזו זמן יקר על משהו שלא היה צריך לקרות. לכן חשוב תמיד לשמור עליו לפעול נכון במחשב.

מאת: שי יחזקאלאבטחת מידע02/06/128096 צפיות
מרבית התקלות התוכנה במחשב נגרמות לאחר חדירת תוכנות זדוניות למחשב ופוגעות בתפעולה השותפת עד לכדי קריסת המערכת ואיבוד נתונים. שואלים מי אשם? המשתמשים שהפקירו את מחשבם ולא דאגו להגן על המחשב כראוי.

מאת: שי יחזקאלחומרה02/06/121179 צפיות
כיום כמעט בכל בית או משרד יש יותר ממחשב אחד ולרוב רק מחשב אחד מחובר למדפסת, אך אם ברצוננו להדפיס מכל מחשב אחר שאינו מחובר ישירות למדפסת? במערכות ההפעלה יש אפשרות לקבוע את תצורת Windows כדי לשתף מדפסת ובאפשרותך להדפיס מכל מחשב שמחובר לרשת שלך למדפסת אחת או יותר. כדי לשתף מדפסת עם מחשבים נוספים בבית או במשרד אתה צריך להגדיר את המחשב שאליו מחוברת המדפסת ולאחר מכן להגדיר את המדפסת בכל שאר המחשבים שמחוברים באותה הרשת.

מאת: שי יחזקאלתוכנה23/10/111627 צפיות
האים אי פעם איבדתם את סיסמת הכניסה שלכם לווינדוס? ואם כן זה אומר שלא יכולתם להשתמש במחשב העבודה שלכם עד לפתרון הבעיה. בכל אופן חשוב לציין, שתמיד אפשר לאפס את סיסמת הכניסה במערכות הפעלה ווינדוס .

מאת: שי יחזקאלמחשבים נייחים23/10/118114 צפיות
תחזוקת המחשב הוא אחד הנושאים החשובים ביותר שמשתמשים נוטים להתעלם ממנו. שמירה על ניקיון המחשב והגנה מפני תוכנות לא רצויות, וירוסים ורוגלות, וניקיון יסודי מאבק,עשוי ולמנוע תקלות חומרה ותוכנה ואף להאריך את אורך חיי המחשב. התעלמות מהנושא עלולה לגרום לכך שהבעיות יתגברו עד לקריסת המערכת.

מאמרים נוספים בנושא תוכנה

מאת: ליאורתוכנה05/10/161967 צפיות
לימודיו של הנדסאי תוכנה, מאפשרים לעבוד בתחום התוכנה, ומתקיימים בבית ספר להנדסאים. בית ספר להנדסאים, שנמצא בתל אביב יפו, מספק הזדמנות לתושבי תל אביב והסביבה, ללמוד בו. תכנית הלימודים מתעדכנת, בהתאם לשינויים שחלים במקומות העבודה העתידיים.

מאת: אריה הרשקותוכנה19/07/151685 צפיות
"אני יודע מה מצב העסק שלי" זהו אחד מהמשפטים שכל בעל עסק אמור לדעת להגיד ואני שומע זאת לא מעט. ואז אני שואל, "ואיך אתה יודע מה המצב"? הבנת התשובה לשאלה זו תעזור להבין מה משמעות התאמת תוכנה לניהול עסק.

מאת: מעיין סבןתוכנה16/04/151267 צפיות
חברות רבות ברחבי העולם וכמובן גם בישראל עוסקות במלאכה המעניינת אך גם המאתגרת של פיתוח מוצרים אשר יש בהם אלמנטים טכנולוגיים. חלקן שייכות לצוות המו"פ של חברות אשר עוסקות גם בייצור בפועל של המוצרים, בעוד שחלקן נותנות את שירותי הפיתוח והתכנון לחברות יצרניות שונות ומגוונות.

מאת: מעיין סבןתוכנה16/04/151197 צפיות
מדענים כגון ניוטון, מקסוול ואחרים העניקו לנו את המודלים המתמטיים, "חוקי המדע" שהופכים לאפשרי את החיזוי המדויק של התפתחות מערכות ועצמים פיזיקליים בחלל ובזמן בהינתן תנאי שפה מסוימים ותנאי התחלה. מתמטיקאים יישומיים המציאו שיטות נומריות המסוגלות לייצר מספרים ושרטוטים המסייעים לתאר במדויק כיצד מערכות ועצמים יתפתחו בחלל ובזמן. הדבר מאפשר לנו לבצע סימולציות, להתאים פרמטרים, ובסופו של דבר לבצע תכנון טוב יותר, אם לא הטוב ביותר.

מאת: מעיין סבןתוכנה16/04/151175 צפיות
בארבע כתבות הספקנו להכיר את שיטת התכנון והייצור בעזרת מחשב, למדנו מי עושה בה שימוש ואילו שימושים נרחבים קיימים בעזרתה. בכתבה האחרונה בסדרה נבין מהי הטכנולוגיה העומדת מאחורי השיטה.

מאת: מעיין סבןתוכנה16/04/151192 צפיות
בשלושת הכתבות הקודמות למדנו מהי טכנולוגיית תכנון וייצור בעזרת מחשב, סקרנו את המשתמשים בשיטה ומהם השימושים הרבים שנעשים בה ברחבי העולם. בכתבה רביעית זו נצלול יותר פנימה ונציג את סוגי ה- CAD הקיימים ומי עשוי למצוא שימוש בכל אחד מהם.

מאת: מעיין סבןתוכנה16/04/151132 צפיות
בשתי הכתבות הקודמות הכרנו את תחום התיב"ם – תכנון וייצור בעזרת מחשב, ולמדנו מהי חשיבותו הגדולה בעולם תכנון המוצרים בענפי ההנדסה, הפיזיקה והמדע. נגענו גם במשתמשים העיקריים בטכנולוגיה זו, ובכתבה זו נרחיב אודות השימושים ב CAD ומי מנצל זאת לטובתו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica