חפש מאמרים:
שלום אורח
06.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אורן רשף - האם לשים את הכסף בצד או להשקיע אותו?

מאת: אורן רשףאימון עסקי16/01/2012805 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בניגוד לתפיסה המקובלת, במשבר כלכלי טמונות גם לא מעט הזדמנויותעסקיות שאותם יכולים המשקיעים הוותיקים והמנוסים לנצל לטובתם. בדיוק מהסיבההזו, חלק לא מבוטל מגופי ההשקעות המוסדיים מציעים ללקוחותיהם להרחיב אתתיק ההשקעות שלהם דווקא באיבו של משבר כלכלי זה או אחר. במצב כזה יתלבטהלקוח הממוצע בין נטילת הסיכון הכרוך בהגדלתו של תיק ההשקעות לבין ויתור עלההצעה ושמירה על כספו בתוכניות חיסכוןפיקדון כאלה ואחרות בבנק. במאמרשלפניכם נתייחס ליתרונות ולחסרונות הנעוצים בכל אחד מהאפיקים הללו.

מאת: אורן רשף

סיכון וסיכוי בשוק ההון

באם תבחרו להשאיר את הכסף שלכם בתכנית חיסכוןפיקדון ואו בחשבון העוברושב שלכם סביר להניח כי כספכם לא ייפגע בצורה משמעותית (ערכם של תכניותהחיסכון והפיקדון נתונים גם הם לשינויים, וזאת בהתאם למצב הבורסה) אך בהבעת גם לא תוכלו לנצלו על מנת להגדיל את סך ההכנסות שלכם. מדובר על אופציההמתאימה בעיקר למשקיעים שמרנים שהסיכון פשוט לא מדבר אליהם.

לחילופין, אם אתם מסוג האנשים שמודעים לכך שאין סיכוי בלי סיכון, סבירלהניח כי נכון יהיה מבחינתכם לפנות דווקא לאפיק האלטרנטיבי ולפתוח ואולהגדיל את תיק ההשקעות שלכם. עשו זאת אך ורק אם אתם שלמים עם עצמכם ובחנובקפידה את כל ניירות הערך בהם תשקיעו. בנוסף, מומלץ ליצור קשר עם יועץהשקעות מומחה ומנוסה המכיר את השוק על בוריו, על אחת כמה וכמה כשמדובר בשוקהמושפע ממשבר כלכלי.

למה צריך לצפות מיועץ ההשקעות שלכם?

במידה ובחרתם כאמור באופציית ההשקעה, יהיה עליכם להגדיר ליועץ ההשקעותשלכם במדויק מהו הסכום אותו תהיו מוכנים לסכן בכל השקעה בודדת או בסדרה שלהשקעות, וזאת בכדי להימנע ממצב בו תפסידו חלק ניכר מממונכם בעקבות מהלךבעייתי אחד.

זאת ועוד, תיק ההשקעות חייב להיות מותאם באופן אישי למידתכם ולהתבסס עלמספר משתנים אינדיבידואליים הכוללים גיל, היקף ההון הזמין ומידת הנזילות שלההון. יועץ ההשקעות שלכם יהיה חייב לשאול אתכם את כל השאלות הללו בטרםתתקדמו לשלב הבא.

לבסוף, חשוב מאוד להבין מיועץ ההשקעות מהו שיעור התשואה אותה הוא צופהלאור השקעה זו או אחרת. ניסיונו של היועץ (מרכיב חיוני מאין כמוהו בתהליךהבחירה שלו) אמור לסייע לו במתן הערכה ריאלית שאינה כפופה לשיקולים לאאובייקטיביים. ברגע שתקבלו את הערכתו של היועץ – נכון יהיה מבחינתכם להחליטביחד האם הסכום אותו יש בכוונתכם לסכן – מצדיק את הסיכון נוכח התשואה.

זכרו כי יועץ השקעות טוב לא ידחוף אתכם להשקעה בכל מחיר, ההיפך המוחלטהוא הנכון: הוא יידע להגיד לכם מתי ובמה כדאי להשקיע ומתי כדאי יהיה להמתיןולהימנע מרכישה.

לסיכום, כותב אורן רשף אל לכם לצאת לשוק ההון אם אינכם בטוחים בכך, עשו זאת אך ורק אם תהיומסוגלים להתמודד עם הפסדים פוטנציאליים. אם בסופו של דבר החלטתם לעשות אתהצעד הזה -התייעצו אך ורק במומחים מנוסים מהשורה הראשונה – אין מקוםלפשרות.

אורן רשף, מנכ"ל חברת מאיה יועצים. כאן תוכלו לקרוא מידע שימושי לגבי בנקאות להשקעות

 תגיות המאמר: שוק ההון, השקעות, אורן רשף


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

הגעתם לאתר של אורן רשף, מנכ"ל מאיה יועצים. כאן תוכלו למצוא את כל המידע שתצטרכו על שוק ההון.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אורן רשף

מאת: אורן רשףעסקים, מימון וכספים05/05/121143 צפיות
בעידן של אי-ודאות כלכלית, צמצומים מתמשכים ורצון גובר להתייעלות עסקית – בוחרות חברות רבות באופציית המיזוג המהווה הלכה למעשה רכישה של חברה אחת על ידי רעותה והפיכתם ליישות משפטית אחת על כל המשתמע מכך. ישנן דוגמאות למכביר לדפוס פעולות זה ובהן המיזוג של אסם ונסטלה, המיזוג בין AOL לטיים וורנר והמיזוג בין חברות הדלק Exxon ו-Mobile. במאמר שלפניכם נתייחס לשורה של היבטים, טכנים ומהותיים הנוגעים למיזוג חברות.

מאת: אורן רשףניהול21/04/12769 צפיות
אין ספק שכרטיס האשראי שינה את תפיסת העולם שלנו לגבי קניות והיה אחד הגורמים המשמעותיים להתקדמותה המואצת של הכלכלה העולמית. אך בה בעת, הוא מהווה את אחת הסיבות הגדולות לחובות והסתבכויות כלכליות של אנשים רבים. אז מה עדיף, להתנהל עם מזומן או עם אשראי ומתי?

מאת: אורן רשףייעוץ עסקי08/04/12837 צפיות
המסחר באופציות בינאריות הוא אחד מהאפיקים המפתים ביותר בשוק ההון משום שבאופן יחסי לאפיקי המסחר האחרים – מדובר על חלופה שלא טומנת בחובה התמחות ארוכת טווח, ועל כן מדובר בנקודת פתיחה מצויינת בעבור הסוחר המתחיל. ואף על פי כן, בטרם תוציאו ולו שקל אחד על מסחר באופציות – ישנם כמה דברים שאתם צריכים לזכור:

מאת: אורן רשףאימון לכסף01/02/12968 צפיות
קופת הגמל היא למעשה מונח נרדף למסלול חיסכון ארוך טווח (ישנן גם קופות גמל לטווח קצר יותר) המאפשר לאזרחים המשתמשים בו להבטיח את עתידם הכלכלי בימים שלאחר הפרישה לגמלאות. ברבות השנים הפכו קופות גמל ליישויות משפטיות נפרדות הנתונות לפיקוחו של הממונה על שוק ההון במשרד האוצר. התחרות בין הגופים המנהלים את קופות הגמל השונות מאפשרת לצרכן לבחור את המוסד שיציע לו את התנאים הטובים ביותר.

מאת: אורן רשףנישואין29/01/12899 צפיות
לא מעט זוגות מגיעים לנקודה בה עולה השאלה הם לאחד חשבונות. חלק גדול מזוגות אלו מעדיף לשמור על הסדר בו מתנהל העולם ולא מעז להעלות את השאלה האם הדבר בכלל נכון להם. אורן רשף אסף בעבורכם מספר נקודות למחשבה לפני שמקבלים או דוחים את הצעד הגדול.

מאת: אורן רשףכלכלת משק בית23/11/11730 צפיות
מוקדם לקבוע האם המחאה החברתית אשר קרמה עור וגידים בקיץ האחרון בישראל אכן תניב תוצאות של ממש בכל הנוגע ליוקר המחייה בישראל. ועדת טרכטנברג אמנם כבר הגישה את המלצותיה אך עד אשר הממשלה תיישם אותן בפועל, אם בכלל – יעבור זמן רב. כך או כך, אל נא לכם להמתין לסיוע מגורם חיצוני כלשהו משום שאתם מסוגלים לעשות את השינוי כבר היום – באמצעות ניהול יעיל יותר של התקציב המשפחתי שלכם.

מאמרים נוספים בנושא אימון עסקי

מאת: ניר שגבאימון עסקי24/11/19554 צפיות
ייעוץ אסטרטגי הוא חובה לכל בעל עסק או דורש עבודה. בצורה הזו ניתן להגיע לתוצאות מיטביות ולהשגת יעדים ביעילות.

מאת: ירון שוראימון עסקי14/08/172786 צפיות
מי שאחראי על התוצאות העסקיות שלנו זה אנחנו. יש לנו 100% אחריות על התוצאות שלנו.

מאת: ירון שוראימון עסקי07/08/172826 צפיות
ה-well-being שלנו כולל תזונה, שינה, פעילות גופנית, בריאות, יחסים ופנאי. הוא משפיע בצורה ניכרת על העבודה שלנו.

מאת: ירון שוראימון עסקי28/06/173111 צפיות
איך למקסם את ההצלחה שלכם במכירות בעזרת 2 כלים חשובים: הקשבה יוצאת דופן ובחירת הוויות.

מאת: ירון שוראימון עסקי11/12/161706 צפיות
גם אתם מרגישים פער בין המקצועיות שלכם לבין מה שאתם מרוויחים? כל הזמן חיים במתח שלא תצליחו? שלא תקודמו בעבודה? מפחדים להיכשל? לא מרגישים בטוחים בעצמכם? הגיע הזמן לשחרר את מה שמעכב אתכם. התחילו לצמוח.

מאת: מגניב אימון עסקי10/08/162018 צפיות
אם אתם מאלו שמחפשים ללמוד משהו בשביל להפוך אותו למקצוע יש לכם לא מעט אופציות. אתם יכולים ללמוד לתואר ראשון ויכולים לעשות קורס קצר, ומגוון הקורסים הינו עצום. קורס מכירות הוא אחד מאותם קורסים, קורס שבסופו יש מקצוע ביד ובעיקר לא מעט עבודה. קורס מכירות הוא קורס המשלב המון יידע ושיטות עבודה וגם לא מעט פסיכולוגיה של הלקוח. יש לא מעט מכללות שמאפשרות ללמוד קורס כזה ואתם צריכים בסופו של דבר ללכת אל זו שהבוגרים שלה הצליחו למצוא עבודה טובה ובעיקר מרוויחים טוב מהתחום.

מאת: אילה פינקוייסאימון עסקי20/04/161605 צפיות
חג האביב מביא עמו תחושות של התחדשות והתרעננות במישור האישי. במאמר הקודם הצגנו בפניכם מה קורה במוחנו במהלך תהליך היצירתיות ואת הרשתות המוחיות שמופעלות בעת עיסוק בפתרון בעיות יצירתי. במאמר זה, כפי שהבטחנו, נציג בפניכם מדריך פשוט, הכולל 6 הנחיות פשוטות להגברת יצירתיות ועידוד החדשנות בארגונכם

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica