חפש מאמרים:
שלום אורח
08.12.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אורן רשף - כיצד חכם יותר להתנהל, אשראי או מזומן?

מאת: אורן רשףניהול21/04/2012727 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אין ספק שכרטיס האשראי שינה את תפיסת העולם שלנו לגבי קניות והיה אחדהגורמים המשמעותיים להתקדמותה המואצת של הכלכלה העולמית. אך בה בעת, הואמהווה את אחת הסיבות הגדולות לחובות והסתבכויות כלכליות של אנשים רבים. אזמה עדיף, להתנהל עם מזומן או עם אשראי ומתי?

לא פעם אנו מוצאים את עצמנו עומדים בקופה בחנות או בסופר ומתלבטים האםלשלם במזומן או באשראי. לעתים קרובות הבחירה שאנו עושים היא גם הלא נכונה.אם נדע כיצד לנהל את תשלומי ההוצאות שלנו, נחסוך כסף רב ונמנע מסיבוכיםמיותרים מול הבנק.

כרטיסי אשראי

כרטיס האשראי מאפשר לנו לשלם על דברים במועד מאוחר יותר. אנו מבצעיםרכישה אך את התשלום מקבל הספק מחברת האשראי, כאשר זו גובה מאיתנו את הכסףבמועד מוגדר מראש. היתרון הגדול בכך, הוא העובדה שכך אנו יכולים להמנעמכניסה למשיכת יתר או לחריגה בחשבון הבנק שלנו ולשלם על דברים רק כאשר ישלנו את הכסף בחשבון בפועל לאחר כניסתה של המשכורת למשל.

בנוסף, מאפשר לנו האשראי פריסת תשלומים, כך שבמידה ואנו מעוניינים לרכושמוצר או שירות שמחירם גבוה מסך התזרימים החודשיים בחשבון הבנק שלנו, אנומשלמים בכל חודש חלק יחסי מהמחיר ובדרך כלל מוסיפים על כך עמלה כלשהי לחברתהאשראי.

הבעיה מתחילה כאשר ההוצאות, כמו ברוב משקי הבית, לא מנוהלות בצורה שוטפתואין מעקב רציף אחר כל הוצאה, תאריך החיוב שלה והיתרה האמיתית והתיאורטיתבחשבון הבנק שלנו (לפני ואחרי החיובים השוטפים).

אנשים רבים נסחפים בהוצאות האשראי, פורסים לתשלומים ולא מרגישים את הכסףשזז בחשבון הבנק שלהם (אחת הבעיות הקשות של ימי הכסף הוירטואלי). בנוסף,ישנם מקרים רבים של גניבת כרטיסי אשראי מתוך חנויות וירטואליות או על ידינציגי שירות המסייעים לנו ברכישה טלפונית ולכן יש צורך לעקוב אחר הוצאותהאשראי באופן קבוע.

כסף מזומן

הכסף המזומן הוא הכסף שיש לנו בפועל ביד. השימוש בו לעומת האשראי, מסייעלנו להיות עם האצבע על הדופק ולדעת בצורה ברורה יותר כמה הוצאנו וכמה נשארלנו. כמובן שיתרון גדול נוסף הוא העובדה שבבתי עסק רבים נוהגים לתת "הנחתמזומן", לאור העובדה כי תשלום מיידי משפר את תזרים הכספים של העסק וחוסךלשני הצדדים עמלות ובירוקרטיה מול חברות האשראי למיניהן.

לסיכום, אין ספק כי כרטיס האשראי כאן בכדי להישאר ולא יעלם בקלות(במיוחד עם הופעתם של הארנקים הסלולריים ושאר גאדג'טים חדשים), אך יש לשיםלב כי השימוש בו מצריך מעקב שוטף וקבוע אחר התזרימים וההוצאות בחשבונכםבכדי להמנע מחובות לא צפויים.

שימו לב כי השימוש במזומן תמיד עדיף, אך כמו בתשומת הלב הנדרשת להוצאותהאשראי, גם כאן ישנו מקום חשוב להבנת דחיית הסיפוקים והעובדה כי זה שיש לנושטרות בארנק, אינה מחייבת שימוש בהם.

אורן רשף, מנכ"ל מאיה יועצים
מאיה יועצים הוקמה ב-2001 בבעלות מלאה ובניהול של אורן רשף, פעיל בשווקי ההון בארץ ובחו"ל החל משנת 1985.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

הגעתם לאתר של אורן רשף, מנכ"ל מאיה יועצים. כאן תוכלו למצוא את כל המידע שתצטרכו על שוק ההון.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אורן רשף

מאת: אורן רשףעסקים, מימון וכספים05/05/121108 צפיות
בעידן של אי-ודאות כלכלית, צמצומים מתמשכים ורצון גובר להתייעלות עסקית – בוחרות חברות רבות באופציית המיזוג המהווה הלכה למעשה רכישה של חברה אחת על ידי רעותה והפיכתם ליישות משפטית אחת על כל המשתמע מכך. ישנן דוגמאות למכביר לדפוס פעולות זה ובהן המיזוג של אסם ונסטלה, המיזוג בין AOL לטיים וורנר והמיזוג בין חברות הדלק Exxon ו-Mobile. במאמר שלפניכם נתייחס לשורה של היבטים, טכנים ומהותיים הנוגעים למיזוג חברות.

מאת: אורן רשףייעוץ עסקי08/04/12796 צפיות
המסחר באופציות בינאריות הוא אחד מהאפיקים המפתים ביותר בשוק ההון משום שבאופן יחסי לאפיקי המסחר האחרים – מדובר על חלופה שלא טומנת בחובה התמחות ארוכת טווח, ועל כן מדובר בנקודת פתיחה מצויינת בעבור הסוחר המתחיל. ואף על פי כן, בטרם תוציאו ולו שקל אחד על מסחר באופציות – ישנם כמה דברים שאתם צריכים לזכור:

מאת: אורן רשףאימון לכסף01/02/12932 צפיות
קופת הגמל היא למעשה מונח נרדף למסלול חיסכון ארוך טווח (ישנן גם קופות גמל לטווח קצר יותר) המאפשר לאזרחים המשתמשים בו להבטיח את עתידם הכלכלי בימים שלאחר הפרישה לגמלאות. ברבות השנים הפכו קופות גמל ליישויות משפטיות נפרדות הנתונות לפיקוחו של הממונה על שוק ההון במשרד האוצר. התחרות בין הגופים המנהלים את קופות הגמל השונות מאפשרת לצרכן לבחור את המוסד שיציע לו את התנאים הטובים ביותר.

מאת: אורן רשףנישואין29/01/12860 צפיות
לא מעט זוגות מגיעים לנקודה בה עולה השאלה הם לאחד חשבונות. חלק גדול מזוגות אלו מעדיף לשמור על הסדר בו מתנהל העולם ולא מעז להעלות את השאלה האם הדבר בכלל נכון להם. אורן רשף אסף בעבורכם מספר נקודות למחשבה לפני שמקבלים או דוחים את הצעד הגדול.

מאת: אורן רשףאימון עסקי16/01/12775 צפיות
בניגוד לתפיסה המקובלת, במשבר כלכלי טמונות גם לא מעט הזדמנויות עסקיות שאותם יכולים המשקיעים הוותיקים והמנוסים לנצל לטובתם. בדיוק מהסיבה הזו, חלק לא מבוטל מגופי ההשקעות המוסדיים מציעים ללקוחותיהם להרחיב את תיק ההשקעות שלהם דווקא באיבו של משבר כלכלי זה או אחר. במצב כזה יתלבט הלקוח הממוצע בין נטילת הסיכון הכרוך בהגדלתו של תיק ההשקעות לבין ויתור על ההצעה ושמירה על כספו בתוכניות חיסכון\פיקדון כאלה ואחרות בבנק. במאמר שלפניכם נתייחס ליתרונות ולחסרונות הנעוצים בכל אחד מהאפיקים הללו.

מאת: אורן רשףכלכלת משק בית23/11/11703 צפיות
מוקדם לקבוע האם המחאה החברתית אשר קרמה עור וגידים בקיץ האחרון בישראל אכן תניב תוצאות של ממש בכל הנוגע ליוקר המחייה בישראל. ועדת טרכטנברג אמנם כבר הגישה את המלצותיה אך עד אשר הממשלה תיישם אותן בפועל, אם בכלל – יעבור זמן רב. כך או כך, אל נא לכם להמתין לסיוע מגורם חיצוני כלשהו משום שאתם מסוגלים לעשות את השינוי כבר היום – באמצעות ניהול יעיל יותר של התקציב המשפחתי שלכם.

מאמרים נוספים בנושא ניהול

מאת: נינה כהןניהול14/08/171015 צפיות
קרוב למיליארד איש כבר עושים שימוש באינטרנט על בסיס קבוע, אם באמצעות המחשב הנייד, המחשב הנייח, הטאבלט או טלפון החכם

מאת: נינה כהןניהול14/08/17729 צפיות
ישנם עסקים רבים בישראל שנתונים לתחרות קשה במיוחד עסקי המסעדנות, כאשר קיימות המון מסעדות בכל מיני סגנונות ברחבי הארץ.

מאת: נינה כהןניהול25/07/17628 צפיות
העולם העסקי, טומן בחובו עסקים רבים מכל מיני סוגים. ישנם בעלי עסקים שאינם מסוגלים לשרוד בשנה השנתיים הראשונות לקיומם

מאת: שלום כהןניהול06/11/16706 צפיות
ניהול עסק הוא מטלה לא פשוטה ומי שהתנסה בכך או שיש לו עסק בפועל יודע את זה. צריך לנהל בראש ובראשונה את העובדים, צריך לנהל את המלאי, צריך לנהל את הספקים, לעקוב אחר הנהלת החשבונות ולבצע עוד מטלות רבות אחרות

מאת: עוזי פלגניהול18/07/16781 צפיות
בכל עסק מקרטע וכושל מתקיים תמהיל כישלונות במינונים שונים האחראים למצבו של העסק. כפי שנכתב לא מעט פעמים, הכישלון לא יתום, יש לו גורם אחראי ברור ומובהק. במאמר נחדד נקודה זו.

מאת: SEOMANניהול31/05/16892 צפיות
איך תוכלו לגשת ללקוחות שלכם בצורה הטובה ביותר? כיצד באמצעות מוצרי פרסום ניתן להשיג יותר לקוחות

מאת: SEOMANניהול25/05/16821 צפיות
כיצד מוצרי הפרסום הפשוטים משפיעים על הלקוחות הקיימים של החברה ואיך ניתן למנף את כלל השיווק באמצעות מוצרי פרסום.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica