חפש מאמרים:
שלום אורח
14.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אורן רשף - כיצד חכם יותר להתנהל, אשראי או מזומן?

מאת: אורן רשףניהול21/04/2012810 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אין ספק שכרטיס האשראי שינה את תפיסת העולם שלנו לגבי קניות והיה אחדהגורמים המשמעותיים להתקדמותה המואצת של הכלכלה העולמית. אך בה בעת, הואמהווה את אחת הסיבות הגדולות לחובות והסתבכויות כלכליות של אנשים רבים. אזמה עדיף, להתנהל עם מזומן או עם אשראי ומתי?

לא פעם אנו מוצאים את עצמנו עומדים בקופה בחנות או בסופר ומתלבטים האםלשלם במזומן או באשראי. לעתים קרובות הבחירה שאנו עושים היא גם הלא נכונה.אם נדע כיצד לנהל את תשלומי ההוצאות שלנו, נחסוך כסף רב ונמנע מסיבוכיםמיותרים מול הבנק.

כרטיסי אשראי

כרטיס האשראי מאפשר לנו לשלם על דברים במועד מאוחר יותר. אנו מבצעיםרכישה אך את התשלום מקבל הספק מחברת האשראי, כאשר זו גובה מאיתנו את הכסףבמועד מוגדר מראש. היתרון הגדול בכך, הוא העובדה שכך אנו יכולים להמנעמכניסה למשיכת יתר או לחריגה בחשבון הבנק שלנו ולשלם על דברים רק כאשר ישלנו את הכסף בחשבון בפועל לאחר כניסתה של המשכורת למשל.

בנוסף, מאפשר לנו האשראי פריסת תשלומים, כך שבמידה ואנו מעוניינים לרכושמוצר או שירות שמחירם גבוה מסך התזרימים החודשיים בחשבון הבנק שלנו, אנומשלמים בכל חודש חלק יחסי מהמחיר ובדרך כלל מוסיפים על כך עמלה כלשהי לחברתהאשראי.

הבעיה מתחילה כאשר ההוצאות, כמו ברוב משקי הבית, לא מנוהלות בצורה שוטפתואין מעקב רציף אחר כל הוצאה, תאריך החיוב שלה והיתרה האמיתית והתיאורטיתבחשבון הבנק שלנו (לפני ואחרי החיובים השוטפים).

אנשים רבים נסחפים בהוצאות האשראי, פורסים לתשלומים ולא מרגישים את הכסףשזז בחשבון הבנק שלהם (אחת הבעיות הקשות של ימי הכסף הוירטואלי). בנוסף,ישנם מקרים רבים של גניבת כרטיסי אשראי מתוך חנויות וירטואליות או על ידינציגי שירות המסייעים לנו ברכישה טלפונית ולכן יש צורך לעקוב אחר הוצאותהאשראי באופן קבוע.

כסף מזומן

הכסף המזומן הוא הכסף שיש לנו בפועל ביד. השימוש בו לעומת האשראי, מסייעלנו להיות עם האצבע על הדופק ולדעת בצורה ברורה יותר כמה הוצאנו וכמה נשארלנו. כמובן שיתרון גדול נוסף הוא העובדה שבבתי עסק רבים נוהגים לתת "הנחתמזומן", לאור העובדה כי תשלום מיידי משפר את תזרים הכספים של העסק וחוסךלשני הצדדים עמלות ובירוקרטיה מול חברות האשראי למיניהן.

לסיכום, אין ספק כי כרטיס האשראי כאן בכדי להישאר ולא יעלם בקלות(במיוחד עם הופעתם של הארנקים הסלולריים ושאר גאדג'טים חדשים), אך יש לשיםלב כי השימוש בו מצריך מעקב שוטף וקבוע אחר התזרימים וההוצאות בחשבונכםבכדי להמנע מחובות לא צפויים.

שימו לב כי השימוש במזומן תמיד עדיף, אך כמו בתשומת הלב הנדרשת להוצאותהאשראי, גם כאן ישנו מקום חשוב להבנת דחיית הסיפוקים והעובדה כי זה שיש לנושטרות בארנק, אינה מחייבת שימוש בהם.

אורן רשף, מנכ"ל מאיה יועצים
מאיה יועצים הוקמה ב-2001 בבעלות מלאה ובניהול של אורן רשף, פעיל בשווקי ההון בארץ ובחו"ל החל משנת 1985.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

הגעתם לאתר של אורן רשף, מנכ"ל מאיה יועצים. כאן תוכלו למצוא את כל המידע שתצטרכו על שוק ההון.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אורן רשף

מאת: אורן רשףעסקים, מימון וכספים05/05/121189 צפיות
בעידן של אי-ודאות כלכלית, צמצומים מתמשכים ורצון גובר להתייעלות עסקית – בוחרות חברות רבות באופציית המיזוג המהווה הלכה למעשה רכישה של חברה אחת על ידי רעותה והפיכתם ליישות משפטית אחת על כל המשתמע מכך. ישנן דוגמאות למכביר לדפוס פעולות זה ובהן המיזוג של אסם ונסטלה, המיזוג בין AOL לטיים וורנר והמיזוג בין חברות הדלק Exxon ו-Mobile. במאמר שלפניכם נתייחס לשורה של היבטים, טכנים ומהותיים הנוגעים למיזוג חברות.

מאת: אורן רשףייעוץ עסקי08/04/12878 צפיות
המסחר באופציות בינאריות הוא אחד מהאפיקים המפתים ביותר בשוק ההון משום שבאופן יחסי לאפיקי המסחר האחרים – מדובר על חלופה שלא טומנת בחובה התמחות ארוכת טווח, ועל כן מדובר בנקודת פתיחה מצויינת בעבור הסוחר המתחיל. ואף על פי כן, בטרם תוציאו ולו שקל אחד על מסחר באופציות – ישנם כמה דברים שאתם צריכים לזכור:

מאת: אורן רשףאימון לכסף01/02/121010 צפיות
קופת הגמל היא למעשה מונח נרדף למסלול חיסכון ארוך טווח (ישנן גם קופות גמל לטווח קצר יותר) המאפשר לאזרחים המשתמשים בו להבטיח את עתידם הכלכלי בימים שלאחר הפרישה לגמלאות. ברבות השנים הפכו קופות גמל ליישויות משפטיות נפרדות הנתונות לפיקוחו של הממונה על שוק ההון במשרד האוצר. התחרות בין הגופים המנהלים את קופות הגמל השונות מאפשרת לצרכן לבחור את המוסד שיציע לו את התנאים הטובים ביותר.

מאת: אורן רשףנישואין29/01/12935 צפיות
לא מעט זוגות מגיעים לנקודה בה עולה השאלה הם לאחד חשבונות. חלק גדול מזוגות אלו מעדיף לשמור על הסדר בו מתנהל העולם ולא מעז להעלות את השאלה האם הדבר בכלל נכון להם. אורן רשף אסף בעבורכם מספר נקודות למחשבה לפני שמקבלים או דוחים את הצעד הגדול.

מאת: אורן רשףאימון עסקי16/01/12843 צפיות
בניגוד לתפיסה המקובלת, במשבר כלכלי טמונות גם לא מעט הזדמנויות עסקיות שאותם יכולים המשקיעים הוותיקים והמנוסים לנצל לטובתם. בדיוק מהסיבה הזו, חלק לא מבוטל מגופי ההשקעות המוסדיים מציעים ללקוחותיהם להרחיב את תיק ההשקעות שלהם דווקא באיבו של משבר כלכלי זה או אחר. במצב כזה יתלבט הלקוח הממוצע בין נטילת הסיכון הכרוך בהגדלתו של תיק ההשקעות לבין ויתור על ההצעה ושמירה על כספו בתוכניות חיסכון\פיקדון כאלה ואחרות בבנק. במאמר שלפניכם נתייחס ליתרונות ולחסרונות הנעוצים בכל אחד מהאפיקים הללו.

מאת: אורן רשףכלכלת משק בית23/11/11774 צפיות
מוקדם לקבוע האם המחאה החברתית אשר קרמה עור וגידים בקיץ האחרון בישראל אכן תניב תוצאות של ממש בכל הנוגע ליוקר המחייה בישראל. ועדת טרכטנברג אמנם כבר הגישה את המלצותיה אך עד אשר הממשלה תיישם אותן בפועל, אם בכלל – יעבור זמן רב. כך או כך, אל נא לכם להמתין לסיוע מגורם חיצוני כלשהו משום שאתם מסוגלים לעשות את השינוי כבר היום – באמצעות ניהול יעיל יותר של התקציב המשפחתי שלכם.

מאמרים נוספים בנושא ניהול

מאת: עוזי פלגניהול17/05/20260 צפיות
ארגון עסקי בכל גודל, נדרש לבצע שינויים והתאמות במהלך חיו העסקיים. תדירות השינויים וגודלם נגזרים ממטרת השינויים, שאת רובן ניתן לסווג כצורך: בפתוח עסקי, שיפור וייעול תהליכים עסקיים קיימים, התאמות לתנאי התחרות בשוק ועוד. במאמר הנוכחי אתייחס לשני חוקים מתחום הפיזיקה של אייזיק ניוטון, ונבצע דרכם אנלוגיות בתחום הניהול העסקי ונזהה "זיקה בין פיזיקה וניהול עסקי", אך לפני כן נגדיר מספר מושגים מתחום הפיזיקה.

מאת: עוזי פלגניהול16/05/20259 צפיות
תוצר ניהולי הוא התוצאה המתקבלת מפעילות ניהולית. תוצר ניהולי המשיג את מטרתו הוא תוצר אפקטיבי ולהיפך, תוצר ניהולי אשר יוצר תוצאה בעייתית, ההופכת בעצמה לבעיה ואף יוצרת בעיות נוספות, הוא "וירוס ניהולי" ברמות חומרה שונות, ובתור שכזה יש לטפל בו למניעת נזק חמור למערכת. "ווירוס ניהולי" לא נוצר בכוונה תחילה.

מאת: עוזי פלגניהול16/05/20268 צפיות
הנעת עובדי הארגון העסקי במטרה להשגת בצועים עסקיים משופרים, צריכה להיות אחת המטרות המרכזיות בכל אסטרטגיה ניהולית עסקית, ההשקעה בפתוח עובדי החברה היא אחת ההשקעות החשובות והמשתלמות ביותר לכל ארגון עסקי. לא מספיק שעובדי החברה יהיו משכילים, מיומנים ומנוסים, חשוב שכל הכישורים והתכונות שצוינו, יבואו לידי ביטוי באופן חופשי ושוטף בהתנהלות העובד הבודד והארגון.

מאת: עוזי פלגניהול16/05/20265 צפיות
במאמר זה רוכזו תובנות המתייחסות לסיטואציות שונות בתחומי הניהול. הנושאים מוצגים באופן מטפורי לעיתים באופן אירוני או אבסורדי באנלוגיה לתהליכי הניהול העסקי הנדרשים. בחרתי בדרך זו להציג ולהסביר תהליכים ואירועים בניהול עסקי שקשה היה להסבירם או להבינם, בעקר לחסרי ניסיון ניהולי עסקי.

מאת: עוזי פלגניהול03/05/20325 צפיות
"השער האסטרטגי", הוא השער שדרכו אמורים להיכנס לעסק, תוצרים של החלטות אסטרטגיות כבדות משקל לעתידו של העסק. משמע נדרש שיקול דעת מעמיק לגבי כל מה שנדרש לעבור דרכו. נדרש סוג סינון צפוף שימנע כניסה של מזיקים

מאת: עוזי פלגניהול03/05/20311 צפיות
עסק הוא מפעל חיים והוא קרוב לליבנו, מאידך בעסק צריך לטפל לא דרך הלב. נדרשת דרך, כלים ותהליכי ניהול מסודרים ושיטתיים. אף אחד מאתנו איננו מושלם ואיננו צריך לדעת הכול. גם אם אנחנו יודעים, קשה לנו לטפל בנושאים הקשורים בנו רגשית, מאחר ואיננו אובייקטיבים כלפי עצמינו וכלפי הקרובים לנו.

מאת: עוזי פלגניהול03/05/20278 צפיות
הדברים הנכונים לעסק הם לא תמיד ובהכרח: הדברים שהמנהל אוהב לעשות, או יודע לעשות, או רוצה לעשות, או יכול לעשות. הדברים הנכונים לעסק הם הדברים הנדרשים והקריטיים לעסק. בלעדיהם העסק יישחק, יתקע או יקרוס.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica