חפש מאמרים:
שלום אורח
27.02.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

רשלנות רפואית בתחום רפואת הפה והשיניים

אומנם טיפולי השיניים נתפסים אצל רוב האוכלוסייה כדבר שבשגרה, אך לעתים הם כוללים פרוצדורות רפואיות מורכבות שלא בהכרח מסתיימות בתוצאה הרצויה.ישנם סוגים שונים של טיפולים ברפואת השיניים: טיפולים הנחוצים למטופל ולבריאותו וביניהם טיפולי שורש, סתימות או עקירות שיניים וטיפולים נוספים שנועדו לשקם את הפה. וישנם טיפולים בתחום רפואת השיניים שהינם טיפולים האלקטיביים וביניהם ניתן למצוא הליכים כדוגמת הלבנת שיניים ואורתודנטיה.

סיבות לאי-המודעות לענין

ועדין על אף כל האמור לעיל, יש מספר תחומים שמסיבות שונות ומשונות אינם חיות המסיבה של שיחותינו.
רשלנות רפואית בכלל, כשהיא עולה כתוצאה מדווח בסמרטוטון היומי או בדווחי הסמטרפון – היא דוקא מהנושאים האהובים על כולנו. כך, כל עוד הם הרשלנות הרפואית הזאת התרחשה למישהו אחר, ובמיוחד כל עוד היא לא נוגעת לתחומים, שאפילו אנו הישראלים אחרי מלחמות העולם אוהבי ההומור השחור נמנעים מהם.

לעתים סיבת הסיבות נעוצה דוקא בבורות. לא כי רובנו הדיוטות בורים ועמי ארצות, אלא בורות בשיח הציבורי. רשלנות רפואית בתחום רפואת הפה והשיניים היא מחזה נפוץ ונפרץ מאוד במחוזותינו, ולא נדיר כלל כפי שהיינו חושבים או מקווים. את הכותרות לרוב כובשות ידיעות על רשלנות רפואית בתחומים איזוטריים- כדי להעניק לרובנו עוד אנקדוטה וקוריוז לשיחות הסלון, או ספורים קורעי לב במיוחד. אין מספיק לוביסטים לקידום מודעות לתופעת רשלנות רפואית בתחום רפואת הפה והשיניים, והמפסיד העיקרי והיחיד מכך הוא כולנו – הציבור כולו, והמערכת הרפואית שאיננו מלחיצים להלחם בתופעה.

מהי רשלנות רפואית בתחום רפואת הפה והשיניים

רשלנות רפואית בתחום רפואת הפה והשיניים היא כל רשלנות רפואית, כלומר מעשה או המנעות ממעשה המכונה לרוב מחדל, בתחום הפה והשיניים. אין הכוונה רק למתרחש בקליניקה של רופא השיניים: גם משגיו של האחרון כמובן מהווים רשלנות שכזו, אולם הכוונה גם לתקלות, איחור, באבחון זהוי ובטיפול, למשל של סרטנים שונים באזור הפה- הגרון ומיתרי הקול, הלוע, הלשון. שמענו כולנו על סרטן השד, ולאחרונה עם על הערמונית: אולם פחות על סוגי מחלות אלו – וכתוצאה אנו גם פחות ערים לעמידה על זכויותינו בכל הנוגע לנגעים שניתן היה למנוע באזורים אחרים בגוף – שיובילו בסופו של דבר לתביעות בגין רשלנות רפואית בתחום רפואת הפה והשיניים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

משרדנו עוסק בדרך קבע בייצוג והופעה בערכאות בתי המשפט השונות כאשר תחום התמחות עיקרי במשרד הינו בתחום רשלנות רפואית על כל היבטיו זאת בנוסף על תחומי הביטוח והנזיקין.
המשרד הוקם ומנוהל בפועל על ידי עורך דין אסף אודיז שהינו בעל ניסיון של שנים ממושכות ורבות בייצוג והופעה בערכאות השיפוטיות השונות של אלפי לקוחות, כאשר במשרד מועסקים עורכי דין נוספים המנוסים בייצוג נפגעי גוף בתחומי רשלנות רפואית,  תאונות דרכים, תאונות עבודה, רשלנויות שונות ומפגעים שונים בשטחם של רשויות מקומיות לרבות המדינה, מבוטחים בתחום ביטוחי הבריאות והחיים הפרטיים והציבוריים ובעיקר בביטוחי אובדן כושר עבודה, ביטוח סיעוד, ביטוח מחלות קשות, ביטוח חיים ומשכנתאות, ביטוח  מקיף לרכב וצד ג' וכן נפגעי רכוש ונזקי פח לרכב.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עו"ד אסף אודיז

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית28/03/161175 צפיות
מה חשוב להכיר ולדעת כדי לבחור נכון עורך דין רשלנות רפואית? מעבר לניסיון, יש גורמים נוספים שצריך לקחת בחשבון.

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית14/03/161112 צפיות
מהי רשלנות רפואית? מה הן הסיבות בגינן ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית כנגד הגוף הרפואי המטפל ומה הן תביעות הרשלנות הרפואית הנפוצות ביותר בישראל? כל מה שבאמת צריך לדעת על רשלנות רפואית בשורות שלפניכם.

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית10/06/12824 צפיות
רפואת הפה והשיניים היא כיום כר עיסוק נרחב. ראשיתה עוד בעת העתיקה: קימות עדויות לפעילות זו בקרב עמים יורדי ים, הפיניקים, היוונים, ואף המצרים. אז כהיום עיקר עיסוקה היה באבחון, מניעה וטיפול במחלות ופציעות בשיניים, בלסתות, בגולגולת ובחלל הפה.

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית28/05/12713 צפיות
רשלנות רפואית בהריון במובן המוכר לנו כיום לא היתה נפוצה כל כך בעבר הלא כל כך רחוק, בעיקר משום שעד מהלך המאה הקודמת הרפואה המערבית כולא היתה פרימיטיבית במושגיה כיום, ורפואת הריון משמעותית החלה להתפתח עקב בצד אגודל רק בעשרות השנים האחרונות.

מאמרים נוספים בנושא רשלנות רפואית

מאת: עורך דין ירון מויאלרשלנות רפואית26/07/171593 צפיות
מערכת המשפט הישראלית מורכבת משלוש ערכאות: בית המשפט העליון, בתי המשפט המחוזיים ובתי משפט שלום. לצד אלו ישנן מספר ערכאות מקבילות: בית המשפט לעניינים מנהליים, בתי משפט למשפחה, בית משפט לתביעות קטנות, בית משפט לעניינים מקומיים ועוד. מורכבות מערכת המשפט ותחומי הסמכויות השונים של כל ערכאה מחייבת עורכי דין להתמקצע בתחומי משפט מסוימים, בכדי שיוכלו לספק ללקוחותיהם שירות מקצועי מתוך היכרות התחום באופן מעמיק על כל רבדיו.

מאת: שירה אלהרשלנות רפואית14/12/161072 צפיות
הדרך הנכונה להגיש תביעה ולדרוש פיצוי כספי בגין רשלנות רפואית בלידה היא לפנות למשרד עורכי דין עם ניסיון מעשי בטיפול בתביעות הקשורות לרשלנות רפואית בלידה... קרא עוד

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית28/03/161175 צפיות
מה חשוב להכיר ולדעת כדי לבחור נכון עורך דין רשלנות רפואית? מעבר לניסיון, יש גורמים נוספים שצריך לקחת בחשבון.

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית14/03/161112 צפיות
מהי רשלנות רפואית? מה הן הסיבות בגינן ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית כנגד הגוף הרפואי המטפל ומה הן תביעות הרשלנות הרפואית הנפוצות ביותר בישראל? כל מה שבאמת צריך לדעת על רשלנות רפואית בשורות שלפניכם.

מאת: שירה אלהרשלנות רפואית07/10/152059 צפיות
לא מעט מקרים של רשלנות רפואית חמורה הסתיימו במוות של המטופל. מיהו התובע בתביעת רשלנות רפואית במקרה כזה? על אילו נזקים ניתן לתבוע פיצויים? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית21/07/151406 צפיות
חברת הביטוח והמוסד הרפואי מעוניינים לחתום על הסכם פשרה כאשר הם יודעים שהתביעה תתקבל בבית המשפט. האם כדאי לחתום על הסדר פשרה?

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית25/03/151408 צפיות
לא כל מקרה של רשלנות רפואית גורר פיצוי כספי. עם זאת, מעניין לבדוק כיצד נקבע גובה הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית בלידה ומה עלול להשפיע עליו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica