חפש מאמרים:
שלום אורח
27.02.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

רשלנות רפואית בהריון

רשלנות רפואית בהריון במובן המוכר לנו כיום לא היתה נפוצה כל כך בעבר הלא כל כך רחוק,
בעיקר משום שעד מהלך המאה הקודמת הרפואה המערבית כולא היתה פרימיטיבית במושגיה כיום, ורפואת הריון משמעותית החלה להתפתח עקב בצד אגודל רק בעשרות השנים האחרונות. לא מתקיימת רשלנות רפואית במהלך הריון כשעדין לא מוכרת רפואת הריון, כזו שתדאג בדרכים וצורות שונות לעובר המתגבש ולתקינותו, כמו ובעיקר גם לבריאות האם.

מהי רשלנות רפואית במהלך הריון

התוצאה האפשרית מרשלנות שכזו נעה בסקאלה רחבה שראשיתה במום קל לילד, לאורכה קיימות פגיעות מפגיעות שונות ומומים קשים לולד ולעתים גם לאם, וכלה במוות של מי מהם – האם, התינוק או שניהם. כיום מוגשות בעולם המערבי ובישראל בפרט תביעות רבות לבית המשפט בגין רשלנות רפואית במהלך הריון, וברוב השימוש הכוונה בצרוף רשלנות רפואית במהלך הריון הוא ברשלנות כלפי הוולד, כאשר ניתן היה לזהות מומים שונים במהלך שלבים שונים בהריון, לבצע בהתאם לצורך ולרצון ההורים הפסקת הריון – ולהמנע עבורו ועבור הוריו מחיים רצופים סבל וכאב. יש בכך גם התחשבות בקהילה – בחברה התומכת והמממנת.

סוגים שונים והמנעויות אפשריות מפני רשלנות רפואית במהלך הריון

מוכרות כיום תסמונות רבות שניתן לזהות ולנטר במהלך ההריון, מעבר לבדיקות האולטרה-סאונד והדופק המוכרות: התסמונת המוכרת, ושכיחה יחסית, היא כמובן תסמונת-הדאון. התסמונת ניתנת לזהוי בבדיקות שונות: בדיקת שקיפות עורפית, בדיקת סיסי שליה, דיקור מי שפיר, ועוד. פיגור שכלי ושיתוק מוחין מעורבים לעתים קרובות דוקא על-רקע בעיות ומצוקות בלידה עצמה, אך גם ללקויים גנטיים במהלך ההריון וכמובן להתנהגות אסורה כגון עישון וצריכת אלכוהול מופרזת ובזמנים קריטיים – עשויה להיות השפעה.

חלק ארי נוסף המעורב בתביעות רשלנות רפואית בהריון קשור במחלות גנטיות – שמקורן בפגמים גנטיים אצל אחד מההורים או בצרוף בינהם: סיסטיק פירבוזיס, טייזקס, גושה, עיוורון, תסמונת ה-X השביר, ועוד. כיום מזוהות עשרות רבות של מחלות, לרובן ניתן להבדק בייעוץ גנטי במסגרת בדיקות סקר גנטיות.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

משרדנו עוסק בדרך קבע בייצוג והופעה בערכאות בתי המשפט השונות כאשר תחום התמחות עיקרי במשרד הינו בתחום רשלנות רפואית על כל היבטיו זאת בנוסף על תחומי הביטוח והנזיקין.
המשרד הוקם ומנוהל בפועל על ידי עורך דין אסף אודיז שהינו בעל ניסיון של שנים ממושכות ורבות בייצוג והופעה בערכאות השיפוטיות השונות של אלפי לקוחות, כאשר במשרד מועסקים עורכי דין נוספים המנוסים בייצוג נפגעי גוף בתחומי רשלנות רפואית,  תאונות דרכים, תאונות עבודה, רשלנויות שונות ומפגעים שונים בשטחם של רשויות מקומיות לרבות המדינה, מבוטחים בתחום ביטוחי הבריאות והחיים הפרטיים והציבוריים ובעיקר בביטוחי אובדן כושר עבודה, ביטוח סיעוד, ביטוח מחלות קשות, ביטוח חיים ומשכנתאות, ביטוח  מקיף לרכב וצד ג' וכן נפגעי רכוש ונזקי פח לרכב.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עו"ד אסף אודיז

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית28/03/161175 צפיות
מה חשוב להכיר ולדעת כדי לבחור נכון עורך דין רשלנות רפואית? מעבר לניסיון, יש גורמים נוספים שצריך לקחת בחשבון.

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית14/03/161112 צפיות
מהי רשלנות רפואית? מה הן הסיבות בגינן ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית כנגד הגוף הרפואי המטפל ומה הן תביעות הרשלנות הרפואית הנפוצות ביותר בישראל? כל מה שבאמת צריך לדעת על רשלנות רפואית בשורות שלפניכם.

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית10/06/12824 צפיות
רפואת הפה והשיניים היא כיום כר עיסוק נרחב. ראשיתה עוד בעת העתיקה: קימות עדויות לפעילות זו בקרב עמים יורדי ים, הפיניקים, היוונים, ואף המצרים. אז כהיום עיקר עיסוקה היה באבחון, מניעה וטיפול במחלות ופציעות בשיניים, בלסתות, בגולגולת ובחלל הפה.

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית09/05/12737 צפיות
אומנם טיפולי השיניים נתפסים אצל רוב האוכלוסייה כדבר שבשגרה, אך לעתים הם כוללים פרוצדורות רפואיות מורכבות שלא בהכרח מסתיימות בתוצאה הרצויה.ישנם סוגים שונים של טיפולים ברפואת השיניים: טיפולים הנחוצים למטופל ולבריאותו וביניהם טיפולי שורש, סתימות או עקירות שיניים וטיפולים נוספים שנועדו לשקם את הפה. וישנם טיפולים בתחום רפואת השיניים שהינם טיפולים האלקטיביים וביניהם ניתן למצוא הליכים כדוגמת הלבנת שיניים ואורתודנטיה.

מאמרים נוספים בנושא רשלנות רפואית

מאת: עורך דין ירון מויאלרשלנות רפואית26/07/171593 צפיות
מערכת המשפט הישראלית מורכבת משלוש ערכאות: בית המשפט העליון, בתי המשפט המחוזיים ובתי משפט שלום. לצד אלו ישנן מספר ערכאות מקבילות: בית המשפט לעניינים מנהליים, בתי משפט למשפחה, בית משפט לתביעות קטנות, בית משפט לעניינים מקומיים ועוד. מורכבות מערכת המשפט ותחומי הסמכויות השונים של כל ערכאה מחייבת עורכי דין להתמקצע בתחומי משפט מסוימים, בכדי שיוכלו לספק ללקוחותיהם שירות מקצועי מתוך היכרות התחום באופן מעמיק על כל רבדיו.

מאת: שירה אלהרשלנות רפואית14/12/161072 צפיות
הדרך הנכונה להגיש תביעה ולדרוש פיצוי כספי בגין רשלנות רפואית בלידה היא לפנות למשרד עורכי דין עם ניסיון מעשי בטיפול בתביעות הקשורות לרשלנות רפואית בלידה... קרא עוד

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית28/03/161175 צפיות
מה חשוב להכיר ולדעת כדי לבחור נכון עורך דין רשלנות רפואית? מעבר לניסיון, יש גורמים נוספים שצריך לקחת בחשבון.

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית14/03/161112 צפיות
מהי רשלנות רפואית? מה הן הסיבות בגינן ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית כנגד הגוף הרפואי המטפל ומה הן תביעות הרשלנות הרפואית הנפוצות ביותר בישראל? כל מה שבאמת צריך לדעת על רשלנות רפואית בשורות שלפניכם.

מאת: שירה אלהרשלנות רפואית07/10/152059 צפיות
לא מעט מקרים של רשלנות רפואית חמורה הסתיימו במוות של המטופל. מיהו התובע בתביעת רשלנות רפואית במקרה כזה? על אילו נזקים ניתן לתבוע פיצויים? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית21/07/151406 צפיות
חברת הביטוח והמוסד הרפואי מעוניינים לחתום על הסכם פשרה כאשר הם יודעים שהתביעה תתקבל בבית המשפט. האם כדאי לחתום על הסדר פשרה?

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית25/03/151408 צפיות
לא כל מקרה של רשלנות רפואית גורר פיצוי כספי. עם זאת, מעניין לבדוק כיצד נקבע גובה הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית בלידה ומה עלול להשפיע עליו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica