חפש מאמרים:
שלום אורח
23.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

דיאטה לא תמיד נועדה להרזיה

מאת: און יביןדיאטה15/06/2012711 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כל אחד ואחת מאיתנו, שוכב בלילה במיטה ומתחיל בשיחות עם עצמו.  'ממחר אני מתחיל לרוץ.  אני גם מתחיל לאכול בריא יותר.  ובכלל אני הולך לחיות חיים בריאים ממחר'.  ביום שלמחרת, אנו חוזרים לשגרת החיים, ובלילה ממשיכים לפנטז על החיים הבריאים.  אז איך באמת ניתן להתחיל?

דיאטה אמיתית היא דרך חיים

דיאטה היא לא איזה בחירה מסויימת של אוכל ואכילתו בזמנים קבועים.  דיאטה אמיתית היא דרך חיים.  אדם שהולך לדיאטנית קלינית יעבור סדרה של תחקורים ושאלות, חלקן אישיות וחלקן טכניות, ויקבל מספר אפשרויות של סוגי דיאטות שונות.  הכל בהתאם לאורח חייו.  סוגי הדיאטות האפשריות הן מרובות וכוללות דיאטה דלת פחמימות, דלת שומנים, ספירת קלוריות, נקודות, ירוקים, ירקות ופירות, טבעי, תוספים ועוד.  כל אלה נופלים בקטגורית ההרזייה או שמירת האורח חיים בריא.  אך דיאטנית קלינית גם עוסקת הדיאטה מסוג שונה.  דיאטת השמנה.

דיאטת השמנה היא המצב שלא שומעים עליו הרבה.  שחקנים, שרירנים ואנשים שמגדירים את עצמם כרזים מדי, כל אלה ואחרים צריכים וחייבים לפעמים לעבור לאורח חיים אחר.

יש לי חבר טוב, והוא לא מצליח להשמין.  בכל פעם שאני מגיע לביתו, מופיעה טבלה גדולה בה הוא רושם את המשקל שלו בכל תחילת חודש.  הוא מנסה לעלות כ10 קילוגרמים כבר מעל שנה.  סוגי הדיאטות שעבר רבות שונות.  דיאטה שמורכבת רק מפיצה ושווארמה, או דיאטה שמורכבת מלאכול רק ממתקים.  אחיו שגר איתו עולה במשקל בכל פעם שדיאטה כזו יוצאת לפועל, אבל הוא בעצמו, לא עולה ולעיתים אף יורד.

מה הבעיה לעלות במשקל?

לא פעם אנחנו יושבים אצלם בסלון ומישהו או מישהי מעלה את הנושא בזלזול.  'מה הבעיה לעלות במשקל?', 'רק הריח פה גורם לי לעלות חצי קילו'.  הציעו לו ללכת לאיש מקצוע.  אך המילה דיאטנית קלינית היא מאיימת במקצת.  כאשר השכנוע לא עוזר, עוברים להצעות.  'אתה צריך לאכול הרבה, אני יכולה ללמד אותך' - כאילו סוג הדיאטה שעובדת על אחד תעבוד גם על אחר.  הרי אחיו אוכל כמוהו, וסוג הדיאטה, או אורח החיים, שקיים ברגע מסויים בדירה שלהם, משפיע על כל אחד מהם באופן אחר לגמרי.

כיום אחיו התחיל לאכול שונה.  הוא מנסה להוריד במשקל ועבר לדיאטה קלאסית - ספירת קלוריות.  אישית אני לא יודע מה הגבול ואני חושב שגם בדיאטה זו כדאי לבקש איזה ייעוץ קטן מאיש או אשת מקצוע.  אדם עם נתונים כאלה או אחרים צריך להגיע למספר קלוריות שונה על מנת להוריד או להעלות במשקל.  בבית הספר לא מלמדים אותנו את הדברים הללו, אך כמו מהנדס או רופא, הדיאטנית הקלינית למדה את המקצוע הספציפי הזה במשך שנים.  מה סוג הדיאטה המתאים לך?

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת און יבין

מאת: און יביןיזמות עסקית10/12/13562 צפיות
"כל המציל נפש אחת", אמרו חז"ל, "כאילו הציל עולם ומלואו", וכשמדובר בילדים קטנים, על אחת כמה וכמה. במרכז הרפואי "וולפסון" שבחולון זכו למעלה מ- 3,000 ילדים מכל רחבי העולם בטיפולי לב מתקדמים שבחלק גדול מהמקרים היוו את ההבדל בין חיים לבין מוות, פשוטו כמשמעו. אל המרכז הרפואי חברה זה מכבר עמותת "הצל ליבו של ילד", וכעת הצטרפה למאמץ לספק לילדי כל העולם שירותים רפואיים מתקדמים גם אשת העסקים המוערכת ירדנה עובדיה.

מאת: און יביןיזמות עסקית21/10/13714 צפיות
עוד בהיותה נערה בת 14, שנאלצה לעזוב את ספסל הלימודים ולעבוד למחייתה, כמו גם על מנת לתמוך במשפחתה שעלתה לארץ מספר שנים קודם לכן והשתקעה בדימונה, ידעה ירדנה עובדיה שבעתיד תהיה אשת עסקים מצליחה. היא אכן צדקה, אולם אפילו היא לא שיערה עד כמה תשגשג האימפריה שתקים, ובוודאי שלא תיארה לעצמה שבמקביל להצלחה האישית שלה היא תתרום רבות לשיפור איכות הרפואה של תושבי מדינה אפריקאית.

מאת: און יביןחברה ומדינה - כללי03/07/13799 צפיות
משרד החקלאות ופיתוח הכפר (שמו הרשמי של מה שהיה בעבר רק משרד החקלאות, ושונה בשנת 1992) הוא הגוף האחראי על כל המרחב הכפרי בארץ ובכלל זה על המושבים הרבים הפזורים מצפון ועד דרום. מטרות המשרד הן לפתח את המרחב הכפרי בדגש על חיזוק הפריפריה, לפעול לשכלול החקלאות, לפקח על איכות התוצרת החקלאית, להבטיח שמחירה יאפשר לחקלאים להתפרנס בכבוד ולציבור ליהנות ממנה, ולהגן על עולם החי והצומח, מקורות המים, המרחבים הפתוחים, הקרקע והסביבה באופן כללי כך שגם בעתיד יוכלו ילדינו ונכדינו ליהנות מחקלאות איכותית. בחלק מהמקרים

מאת: און יביןריהוט 01/07/13630 צפיות
לכאורה, מזנון הוא רק פריט שנועד לאחסן דברים, או לשמש מעמד לטלוויזיה ו/או ואזה. בפועל מזנונים מעוצבים יכולים לשדרג באופן משמעותי את הסלון, ואם רהיטים מעוצבים הם באופן כללי מוצר מבוקש במיוחד בימינו, הרי שאף מזנונים המציגים לא רק פרקטיות אלא גם אסתטיקה גבוהה הופכים פופולאריים יותר ויותר.

מאת: און יביןרהיטים01/07/13690 צפיות
לכאורה, מזנון הוא רק פריט שנועד לאחסן דברים, או לשמש מעמד לטלוויזיה ו/או ואזה. בפועל מזנונים מעוצבים יכולים לשדרג באופן משמעותי את הסלון, ואם רהיטים מעוצבים הם באופן כללי מוצר מבוקש במיוחד בימינו, הרי שאף מזנונים המציגים לא רק פרקטיות אלא גם אסתטיקה גבוהה הופכים פופולאריים יותר ויותר.

מאת: און יביןרפואה סינית06/12/12671 צפיות
גם ההריון השני והשלישי והרביעי הוא רכבת הרים של רגשות ותחושות, אבל הריון ראשון הוא כבר ה- Kingda Ka, רכבת ההרים הנחשבת לאימתנית ביותר בעולם (עם מהירות מקסימלית של 200 קמ"ש וצניחה מגובה של 140 מ' בזווית חדה במיוחד – אם כי בניגוד להריון, שם, בפארק השעשועים Six Flags בניו ג'רזי, החוויה המטלטלת מסתיימת תוך חצי דקה...).

מאת: און יביןהסרת שיער13/06/12914 צפיות
שלא כמו שעווה, גילוח וקרמים שונים ומשונים שיטת הסרת שיער בלייזר מיועדת להסרת שיער לא רצוי לצמיתות ונותנת פתרון כמעט מוחלט לבעיית השיער הלא רצוי.

מאמרים נוספים בנושא דיאטה

מאת: אבי דוידידיאטה21/05/191789 צפיות
המלצות וטיפים לקראת דיאטה מהירה לגברים שמתחתנים בקרוב.

מאת: אבי דוידידיאטה08/01/192356 צפיות
עצות שימושיות לגברים שמחפשים דיאטה מהירה ללא תחושת רעב וללא הימנעות ממסעדות.

מאת: SEOMANדיאטה25/02/182766 צפיות
אם תמיד רציתם לדעת איך להוריד במשקל ולהישאר רזה, עכשיו גם אתם תוכלו להכיר את השיטה החדשה לירידה במשקל אשר הצליחה להטריף אלפי ישראלים הודות לתוצאות היפות אשר הצליחה להציג עבור כל אלו אשר התחילו להשתמש בה.

מאת: SEOMANדיאטה25/02/181911 צפיות
האם נמצאה שיטה חדשה לירידה במשקל אשר הצליחה לעזור לאלפי ישראלים לרדת במשקל בדרך הטבעית? עכשיו גם אתם יכולים לדעת איך מורידים במשקל בלי דיאטה וספורט.

מאת: SEOMANדיאטה15/01/18878 צפיות
מהי הדרך הטבעית לירידה במשקל ואיך גם אתם יכולים להתחיל להוריד במשקל 3-5 קילוגרם בחודש מבלי ללכת לחדר הכושר ולהרעיב את עצמכם במשך ימים שלמים? הכירו את שיטת ההרזיה ששיגעה את המדינה. נטור דיאט היא מעל לכל ספק אחת מהדיאטות החמות ביותר אשר הצליחה גם להגיע לידם של הסלבס ולקבל פידבקים רבים על הצלחתם של אלו אשר הצליחו לרדת במשקל בדרך הטבעית.

מאת: SEOMANדיאטה09/01/18825 צפיות
מהי הדרך הטובה ביותר לרדת במשקל באופן טבעי ואיך השימוש במוצרי הרזיה ודיאטות שונות יכולים להשפיע עלינו בטווח הקצר ובטווח הארוך? האם קיים פתרון אחד שיוכל להתאים לכל אחד? קיבלנו שאלות רבות בנוגע לאנשים אשר מחפשים את הפתרון הטוב ביותר אשר יעזור להם גם להוריד במשקל וגם לשמור על אורח חיים בריא לאורך זמן. אין ספק כי אלו הן רק חלק מהשאלות העתיקות ביותר אשר מניחות את דעתם של אלו החפצים בשינוי אמתי ומשמעותי בחייהם.

מאת: SEOMANדיאטה09/01/18640 צפיות
כמה זמן אתם כבר מנסים להוריד במשקל ולשמור על אורח חיים בריא? אם גם אתם חשבתם שניסיתם כבר הכל, חשוב שוב. כעת הדיאטה החדשה שהספיקה כבר לשגע את המדינה, יכולה להיות גם ברשותכם. דיאטת התרסיס או דיאטת הסלבס של נטור דיאט מציעה דרך חדשה להתמודד עם בעיית עודף המשקל. הודות לתרסיס ההרזיה והשימוש היומיומי בקפסולות, תוכלו גם אתם להוריד ממשקלכם באופן טבעי לאחר שתתחילו לאבד תיאבון ותרגישו תחושה של שובע ומלאות. אם כן, מה כדאי לדעת לפני שמתחילים ואיך זה עובד? הטיפים לירידה במשקל שיעזרו לכם להתחיל לחיות טוב יותר

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica