חפש מאמרים:
שלום אורח
31.03.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

יציאה מאזור הנוחות - כלי להתפתחות אישית

מאת: ורדה שילהציור24/07/2012542 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מגיל צעיר אהבתי אמנים ואמנות, אך מעולם לא חשבתי על עצמי כציירת מי שנודעו כמוכשרים בציור במשפחתי הקרובה, היו אחי הצעיר - שלומי, ובני - אבנר. אבל יום אחד, לאחר שנולד תום, נכדי הראשון, שהפך אותי לסבתא גאה, החלטתי להכין הפתעה להורים הצעירים ולצבוע לכבוד האירוע ארגז צעצועים.
ההתחלה, כמו כל ההתחלות, הייתה קשה. איך לצייר? מה לצייר? באיזה צבעים? באיזה פורמט? האם זה יימצא חן? מה יגידו? ועוד ועוד...
מסוג התירוצים שאנחנו ממציאים לעצמנו על מנת שלא להעיז ולנסות דברים חדשים ולא מוכרים. אחרי התלבטויות, החלטתי ללכת בכיוון אתני - עממי. מוטיב החיות. בו בחרתי מתאים לילדים, אבל גם לרצון הבסיסי שלי לצייר משהו נאיבי , פולקלוריסטי וצבעוני. בחרתי מספר ציורים מתוך לוח-שנה הודי צבעוני, בעבודת יד, ובנוסף, כמה דגמים מתוך ספר צילומים של קרמיקה ארמנית. התחלתי בתרנגול ההודי, המשכתי בחמור הארמני, ומשם זרמתי הלאה.
התגובות מבני המשפחה היו נלהבות ומפרגנות: וואו, איך לא ידענו שאת מציירת? גליליה, חברתי היקרה ומדריכתי לעולם הציור, עזרה בהתאמת הצבעים, ואני יצאתי לדרך חדשה ומרתקת, את התוצר, הארגז הראשון שציירתי, תוכלו לראות מוצג בחנות הוירטואלית שלי שבאתר הומפרו.
לאחר כשנה של התאקלמות בעולם החדש והצבעוני אליו נכנסתי כאילו באקראי, התחלתי לחשוב על פתיחת עסק קטן. לא שהיה לי מושג איך ומה עושים? אבל הייתה לי המון חדוות יצירה שבעזרתה העזתי לצאת לדרך. האמת, אינני מאמינה באמת באקראיות. ההתפתחות הזו בחיי הייתה עבורי הדבר הנכון במקום הנכון, גם אם לא הכרתי בזה עד שהיתי ממש בתוכו !! כל ערב, במקום לשבת אל מול הטלוויזיה, ישבתי בסלון ביתי וצבעתי. הייתי באקסטזה. לא יכולתי ללכת לישון. רציתי ליצור עוד ועוד!! עד השלב ההוא חוויתי יצירה רק דרך כתיבה. אבל יצירה בצבע היא משהו אחר לחלוטין.
ואז. הסתבר לי שכדי להתפרנס מעסק צריך לפרוץ מחסומים נוספים של חוסר נוחות. צריך גם לשווק. אני, שעבדתי כל חיי כשכירה, וגיליתי פתאום את טעם היצירה האומנותית, עדיין נבהלת מפריצה נוספת אל הלא נודע, מהתחום הזר, הלא-מוכר, והמאיים הזה ששמו שיווק.
אנקדוטה לסיום: תום, נכדי הבכור, שהיום הוא כבר כמעט בן תשע, התגלה כצייר מוכשר ביותר בזכות עצמו. עכשיו יש לנו כבר שושלת של אמנים, האם יש כאן מסר? בהחלט כן !!!
יש כאן המלצה חמה למי שמתלבט/ת: גם סבתא יכולה לצאת מאזור הנוחות שלה ולגלות בתוכה כישרונות לא מוכרים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Have a colorful day צבעים אמנותיים – ורדה שילה 054-6337139 shilovarda@gmail.com https://www.facebook.com/artisticolors ניתן להתרשם מהעבודות שלי כאן וכאן

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ורדה שילה

מאת: ורדה שילהציור18/11/12725 צפיות
סדנת התחריט בקיבוץ כברי, הוקמה בכדי שתוכל לשמש מקום יצירה לאמני ציור והדפס ומוקד משיכה לקהל שוחר אמנות. בנוסף לחלל העבודה, יש במקום גם שתי גלריות המציגות עבודות של אמנים שעבדו ויצרו בסדנה. מפגשים קבוצתיים, לאורך מספר ימים, מאפשרים לאמנים חובבים כמוני, להכיר את טכניקת התחריט וההדפס וליצור בסדנה באמצעות טכניקה זו.

מאת: ורדה שילהציור05/11/12640 צפיות
השלט "נא לא לגעת" מוכר לנו ממוזיאוני אמנות רבים בעולם. מזהירים אותנו שלא לגעת על מנת שלא נפגע ביצירות היקרות. אם תשאלו על כך אמנים העוסקים בפיסול או בקרמיקה, תגלו שמבחינתם החוויה שאנחנו מפיקים מיצירת האמנות חייבת להתבסס גם על מגע. למה זה כך ואילו יצירות אומנות נועדו לחוש אחר מלבד חוש הראיה?

מאת: ורדה שילהציור01/11/12661 צפיות
"פנים" הם שם כולל לצירוף של מרכיבים רבים: אף, עיניים, גבות, סנטר, לחיים, אוזניים. מסתבר שבמקרה של תפיסת אובייקט מסוים כפנים, יש לנו נטייה ברורה להתייחס ל"יער" לפני שאנחנו מסתכלים על ה"עצים"

מאת: ורדה שילהציור16/10/12784 צפיות
כיצד יצירות אומנות מסבות את תשומת לבנו לפרטים בחיי היום יום שלנו, אשר בדרך כלל אנו לא שמים אליהם לב ומאז, אנו ערים להופעתם בחיינו

מאת: ורדה שילהפיסול10/10/12668 צפיות
אמנות אקולוגית היא אמנות אשר משמשת כתהליך יצירתי הלוקח בחשבון את הניגוד בין הטבע לתרבות האנושית. זו אמנות ששואפת לרפא את מערכות היחסים בין האדם לטבע. וכאמנית אני מושפעת ממנה וחלק מיצירותיי מבטאות זאת.

מאת: ורדה שילהפיסול03/10/12704 צפיות
כל יצירה אמנותית מגיעה ממעמקים בנפשו של האמן היוצר אותה, הפעם אני מנסה להבין אתת מקור המשיכה שלי ליצירת פסלונים בעלות ראשי ציפור

מאת: ורדה שילהציור27/09/12667 צפיות
הדמויות בציוריו של מודליאני בעלות הצוואר הארוך, שימשו לי השראה למספר ציורים אשר ברובם מופיעה דודתי רקליטה.

מאמרים נוספים בנושא ציור

מאת: amirdadon90ציור19/07/162024 צפיות
השאיפה של כל אומן ואמן שמייצרים ציורים היא להגיע לתערוכה שתציג את היצירות שלו. הרי תערוכה נועדה להציג את האומנות, ליהנות מן האומנות של אותו אומן.

מאת: אביב יועציםציור15/12/151674 צפיות
תחום קישוטי הקיר לבית משתנה ומתקדם כל הזמן. בדור מקימי המדינה, שלטו תמונות בני המשפחה או אתרים חשובים ליהדות, לדת ולמשפחה. בדור שאחרי, החלו תמונות לעטר את קירות הבית והסלון. ציורים שונים, פרחים, קצת נופים ועדיין – הרבה זוגיות ומשפחתיות. בשנים האחרונות, עם התפתחות תחום פיתוח התמונות, השתלטו תמונות נופים מרהיבות שצילמו אנשים מטיולים בעולם ואשר הפכו לקישוטי קיר ענקים וממוסגרים. וכיום? כיום הגיע תור הזהב של ציורי קיר מרהיבים שמקשטים את קירות הבית, ונראה שאת הטרנד העיצובי הנפלא הזה אי אפשר לעצור...

מאת: דניאל seoציור08/08/151917 צפיות
פנקסי חשבוניות הינם אמצעי לתיעוד עסקאות שונות מתן שירותים שונים רכישות ומכירות, פנקסי חשבוניות חשובים מאד ובמיוחד לדיווח למס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי וחשוב מאד שברשותו של כל עצמאי, פרילנס, עוסק פטור, עוסק מורשה, בעל עסק או חברה יחזיק עמו פנקסי חשבוניות.

מאת: רוי ורלציור07/05/151599 צפיות
It is easier to earn money online now than it was in the past because more and more people are doing business online. Now that people are comfortable with online transactions, you can join those making money through the Internet. The tips will put you start off on your journey successfully.

מאת: רוי ורלציור13/02/152265 צפיות
Marketing through a mobile services is one of the most modern ways to market your goods. Read on how mobile marketing campaigns that are easy and effective. Do not pester your customers. Always ensure that what you're messaging them about is relevant and important.

מאת: מירה לויציור11/09/142261 צפיות
דברים בעקבות תערוכתו של שלמה כץ במוזיאון רמלה

מאת: דודישציור01/09/144470 צפיות
כבר כמעט 25 שנים שמשפחת סימפסון מתגוררת בפרבר אמריקאי בדיוני שנקרא ספרינגפילד. הומר עדיין עובד בתחנת הכוח הגרעינית, מארג' היא עדיין עקרת בית נואשת ובארט עדיין בן עשר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica