חפש מאמרים:
שלום אורח
06.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

האם יש משמעות לבחירה שלי בציפורים?

מאת: ורדה שילהפיסול03/10/2012719 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הכניסה המאוחרת שלי לעיסוק ביצירה אומנותית, מלווה אצלי בתהייה מתמדת לגבי הבחירות שאני עושה. ברור לי לגמרי שהיצירות שאני בוחרת לעבוד בהשראתן, מעוררות אצלי משהו פנימי. משהו בהן מדבר אלי ו"קורא" לי אליהן. שוב ושוב אני מוצאת את עצמי נמשכת לעבודות מסוימות מבלי שהבחירה שלי לגמרי מודעת.

כך קרה, שכשהסתכלתי על אוסף פסלי הקרמיקה שיצרתי בשנים האחרונות, גיליתי להפתעתי שיש לי כמה וכמה דמויות בעלות ראש ציפור. אני שואלת את עצמי האם יש לבחירה זו משמעות כלשהי?

רבים מאיתנו מקשרים ציפורים עם חופש ועתיד. יכולתן של הציפורים לעוף גבוה בשמים, גורמת לנו, בני אנוש, להרגיש שהן בעלות בחירה חופשית, ויכולות להגיע לכל מקום שרק תבחרנה. בתרבויות רבות מסמלות הציפורים חיי נצח, או את החיבור בין החיים למוות – פריחת הנשמה לעולמות העליונים.

כשדיברתי על כך עם חברה על משמעות הבחירה הזו, היה לה ברור שבגלגול קודם הייתי כנראה סוג של כוהנת במצרים העתיקה... למה? כי העבודות שלי מזכירות לה את דמותו של האל המצרי בעל ראש הנץ - הורוס באנגלית). Horus(

מי היה הורוס? המלכים במלכת מצרים העתיקה הזדהו עם האל הורוס שנחשב לאחד האלים המצריים החשובים ביותר. לפי האמונה המצרית, הפרעונים היו ההתגשמות הארצית של אל זה, ובדרך כלל צרפו את שמו לשמם. מכיוון שהפרעונים היו גם מאמיניו של האל רע – אל השמש, מקושר האל הורוס גם עם השמש.

כשחיפשתי חומר על משמעותה של הציפור לנפש האדם, מצאתי אתר שעוסק בחלומות. המידע שלהלן לקוח מתוך האתר הזה:
כאשר ציפורים מופיעות בחלום הן מסמלות נשגבות ושחרור, בריחה מגבולות ומגבלות שחלים עלינו. הן מסמלות את התקווה והמטרות של חיינו. כשמופיעה בחלום ציפור כחולה, היא מסמלת את ניצחון השחרור והנשגבות על פני השליליות. היא מייצגת את הכוח שיש במחשבות חיוביות, את האמת ואת עשיית הדברים שאנו יודעים שיקדמו אותנו בחיים.

האמת שפרשנות זו ממש מתאימה למקרה שלי: חלק גדול משמות התואר שהוזכרו בקטע הקודם, מתארים די במדויק את רגשותיי לגבי העיסוק החדש שלי באמנות: בימים אלה אני מלאה ברגשות שחרור, תקווה וציפייה לקראת מטרות חדשות, מחשבות חיוביות ושאיפה לקראת התקדמות לכיוונים חדשים ומעניינים בחיי. אני נהנית מתחושת חופש, מרגישה טוב וללא הגבלות חיצוניות.

אסיים בכך שאפנה אתכם אל מילותיו המרגשות של המשורר נתן זך בשירו "ציפור שנייה" המתחיל במילים "ראיתי ציפור רבת יופי."....

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Have a colorful day צבעים אמנותיים – ורדה שילה 054-6337139 shilovarda@gmail.com https://www.facebook.com/artisticolors ניתן להתרשם מהעבודות שלי כאן וכאן

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ורדה שילה

מאת: ורדה שילהציור18/11/12748 צפיות
סדנת התחריט בקיבוץ כברי, הוקמה בכדי שתוכל לשמש מקום יצירה לאמני ציור והדפס ומוקד משיכה לקהל שוחר אמנות. בנוסף לחלל העבודה, יש במקום גם שתי גלריות המציגות עבודות של אמנים שעבדו ויצרו בסדנה. מפגשים קבוצתיים, לאורך מספר ימים, מאפשרים לאמנים חובבים כמוני, להכיר את טכניקת התחריט וההדפס וליצור בסדנה באמצעות טכניקה זו.

מאת: ורדה שילהציור05/11/12664 צפיות
השלט "נא לא לגעת" מוכר לנו ממוזיאוני אמנות רבים בעולם. מזהירים אותנו שלא לגעת על מנת שלא נפגע ביצירות היקרות. אם תשאלו על כך אמנים העוסקים בפיסול או בקרמיקה, תגלו שמבחינתם החוויה שאנחנו מפיקים מיצירת האמנות חייבת להתבסס גם על מגע. למה זה כך ואילו יצירות אומנות נועדו לחוש אחר מלבד חוש הראיה?

מאת: ורדה שילהציור01/11/12681 צפיות
"פנים" הם שם כולל לצירוף של מרכיבים רבים: אף, עיניים, גבות, סנטר, לחיים, אוזניים. מסתבר שבמקרה של תפיסת אובייקט מסוים כפנים, יש לנו נטייה ברורה להתייחס ל"יער" לפני שאנחנו מסתכלים על ה"עצים"

מאת: ורדה שילהציור16/10/12814 צפיות
כיצד יצירות אומנות מסבות את תשומת לבנו לפרטים בחיי היום יום שלנו, אשר בדרך כלל אנו לא שמים אליהם לב ומאז, אנו ערים להופעתם בחיינו

מאת: ורדה שילהפיסול10/10/12690 צפיות
אמנות אקולוגית היא אמנות אשר משמשת כתהליך יצירתי הלוקח בחשבון את הניגוד בין הטבע לתרבות האנושית. זו אמנות ששואפת לרפא את מערכות היחסים בין האדם לטבע. וכאמנית אני מושפעת ממנה וחלק מיצירותיי מבטאות זאת.

מאת: ורדה שילהציור27/09/12687 צפיות
הדמויות בציוריו של מודליאני בעלות הצוואר הארוך, שימשו לי השראה למספר ציורים אשר ברובם מופיעה דודתי רקליטה.

מאת: ורדה שילהציור24/09/12634 צפיות
מעשה בהזמנה של שולחן צד מעוטר בשדרת עצים, כמקום מנוחה אחרון לכלב אהוב. ו 4 התובנות שלי מסיפור זה.

מאמרים נוספים בנושא פיסול

מאת: דניאל seoפיסול05/10/161171 צפיות
אנחנו נשאלים כמעט כל יום על ידי לקוחות מרוצים וכאלו שהם פוטנציאלים מה יכול להיות הסיבה שהם יעבדו דווקא אתנו ולא עם חברות אחרות שמתמחות בדיוק כמונו בתחום הפקה של כנסים מקצועיים ואירועים עסקיים שונים.

מאת: דניאל seoפיסול12/06/144852 צפיות
רבים מבין הפועלים בשוק ההון יודעים שקיימת השפעה ישירה בין סביבת המסחר ובין מצב רוחו ומצבו הנפשי של הסוחר או מנהל התיקים לבין ביצוע העולות בשטח ואיכות ביצוע פעולות של מסחר כמו קניה ומכירה בזמן אמת או זמן תגובה מספיק טוב שיסייע להנפיק עבור מנוהל התיק רווחים ועבור בית ההשקעות גיוס לקוחות נוספים וצבירת מוניטין

מאת: צילה קלסנרפיסול13/02/147648 צפיות
כיצד מצליחה אנדרטה עשויה מאבנים להעביר רגשי אהבה וגעגוע לסביבה? זו שאלה שרבים דנים בה, בעת שהם עומדים נפעמים מול עיצוב ייחודי ומרהיב של אנדרטה עשויה כולה מסלעים ומתכת. האנדרטאות המוצבות היום בבתי קברות רבים בישראל, הן הוכחה שבאמצעות יצירתיות וכישרון אפשר להעביר רגשות גם באמצעות סלעים ומתכת.

מאת: גיל שושיפיסול04/12/137468 צפיות
כפי שוודאי הבנתם כבר. במדינת ישראל של 2012 הדרך הכי טובה לישון בשקט כשמדובר על ביטוחי בריאות הוא באמצעות

מאת: גיל שושיפיסול03/12/137552 צפיות
ביטוח תאונות אישות הוא מוצר שאמור לספק לכם הגנה מיטבית בסיטואציות שונות כאלו שעשויות לקרות לכם במהלך

מאת: אהודפיסול02/12/137625 צפיות
כיצד מתבטאים השינויים שחלו בעיצוב מצבות בשנים האחרונות? האם מעצבי מצבות מושפעים ממגמות עיצוב בחו"ל? קשה לענות על השאלות האלה ללא לעשות תחקיר מעמיק מדוע אנחנו יכולים לראות שינויים וחידושים בעיצוב מצבות בארץ בשנים האחרונות, עם זאת, קשה שלא להתרשם מהעיצובים המרשימים הנראים בבתי קברות רבים ברחבי הארץ.

מאת: גיל שושיפיסול30/11/137521 צפיות
חברת שטראוס מים נולדה לאחר שקונצרן שטראוס החליט על רכישת מפעל תמי 4 מידי קיבוץ הלה, השילוב בין הידע הגדול

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica