חפש מאמרים:
שלום אורח
06.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מודיליאני והצוואר של דודתי רחל

מאת: ורדה שילהציור27/09/2012686 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מודיליאני והצוואר של דודתי רחל

מאז ומתמיד, היתה אחותה הבכורה של אמי, הדודה רחל מארגנטינה, ("רקליטה", כפי שנהגנו לקרוא לה), דמות חשובה בחיי.
זה התחיל בסיפורים שסיפרה לי כל פעם כשנפגשנו, על הביקור שלי עם הורי בארגנטינה, בין גיל שנה וחצי לשלוש. כשרקליטה היתה מגיעה מדי כמה שנים לביקור בישראל, לבקר את בני המשפחה הרבים שעלו לכאן מארגנטינה, שמעתי סיפורים על איך, באותה תקופה, כשחזרה בערבים מעבודתה כמורה לספרות בבית הספר המקומי, אהבה לבלות איתי, לשחק איתי וללמד אותי שירים וסיפורים בספרדית. אהבתי את הסיפורים האלה. דרך עיניה ראיתי ילדה בלונדינית ומתולתלת, מיוחדת ואהובה, ובהחלט שונה מהתדמית שהיתה לי על עצמי מחיי היום יום שלי בקיבוץ.

לרקליטה לא נולדו ילדים משלה, ותמיד היא גרמה לי להרגיש כאילו אני קצת הבת המאומצת שלה. אהבתי גם את משב הרוח התרבותי והרענן שהביאה איתה בביקוריה. היא סיפרה לנו בהתלהבות על תערוכות, ספרים, והצגות מהעיר הגדולה בואנוס-איירס, והפנתה את תשומת ליבנו גם לפניני אמנות שהיו חבויות אצלנו בבית.

לדוגמה, אחי הצעיר, שלומי, צבע באותה תקופה דמויות ודוגמאות על חלוקי נחל. רחל היא זו שהתרשמה מעבודתו האמנותית,ותמיד בחרה לעצמה את החלוקים היפים, כדי לקחת אותם איתה לארגנטינה למזכרת.

עם השנים, כשבני, בן-זוגי, הצטרף למשפחה, הפכה דודה רחל גם לדודה האהובה עליו. בני, שתמיד היתה לו גישה לאמנות חזותית, בחן את דמותה והחליט שיש לה צוואר ארוך כמו לנשים בציוריו של הצייר האיטלקי הנודע אמדאו מודיליאני. בארוחה החגיגית של יום חתונתנו, שהתקיימה בבית הוריו של בני, צילמנו את רקליטה ליד הפוסטר האדום של מודיליאני שהיה תלוי בסלון ביתם.

תוכלו לראות ציורים נוספים של מודיליאני באחד מהאתרים הרבים המציגים את עבודותיו. לדוגמה:. http://pinterest.com/artisticolors/amadeo-modigliani/ הצייר הזה הוא גם אחד האהובים עלי ביותר, ובתחילת דרכי בשעורי ציור ניסיתי לצייר בעקבותיו מספר רב של ציורים.

מוזמנים להיכנס לכאן ולראות דוגמה. 

בחלוף השנים, למדתי והכרתי עוד אמנים, למדתי רבות על אמנות ויצירה אומנותית, אך הצירוף הזה: הצוואר של רקליטה = הצוואר של מודיליאני נשאר מקובע בתודעתי.

לפני עשר שנים עברה רקליטה לגור בישראל והצטרפה לאחיותיה שגרות כאן מאז שנות החמישים. בדירה הקטנה שלה ברמת גן, תלתה ציורים מקוריים שקנתה בגלריות לאמנות בבואנוס איירס והביאה איתה מארגנטינה הרחוקה. הגאווה הגדולה שלי היא שבחדר השינה שלה, ליד מיטתה, תלויים שני ציורים מעשה ידי, מתנה שהכנתי לה ליום הולדת שמונים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Have a colorful day צבעים אמנותיים – ורדה שילה 054-6337139 shilovarda@gmail.com https://www.facebook.com/artisticolors ניתן להתרשם מהעבודות שלי כאן וכאן

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ורדה שילה

מאת: ורדה שילהציור18/11/12747 צפיות
סדנת התחריט בקיבוץ כברי, הוקמה בכדי שתוכל לשמש מקום יצירה לאמני ציור והדפס ומוקד משיכה לקהל שוחר אמנות. בנוסף לחלל העבודה, יש במקום גם שתי גלריות המציגות עבודות של אמנים שעבדו ויצרו בסדנה. מפגשים קבוצתיים, לאורך מספר ימים, מאפשרים לאמנים חובבים כמוני, להכיר את טכניקת התחריט וההדפס וליצור בסדנה באמצעות טכניקה זו.

מאת: ורדה שילהציור05/11/12663 צפיות
השלט "נא לא לגעת" מוכר לנו ממוזיאוני אמנות רבים בעולם. מזהירים אותנו שלא לגעת על מנת שלא נפגע ביצירות היקרות. אם תשאלו על כך אמנים העוסקים בפיסול או בקרמיקה, תגלו שמבחינתם החוויה שאנחנו מפיקים מיצירת האמנות חייבת להתבסס גם על מגע. למה זה כך ואילו יצירות אומנות נועדו לחוש אחר מלבד חוש הראיה?

מאת: ורדה שילהציור01/11/12680 צפיות
"פנים" הם שם כולל לצירוף של מרכיבים רבים: אף, עיניים, גבות, סנטר, לחיים, אוזניים. מסתבר שבמקרה של תפיסת אובייקט מסוים כפנים, יש לנו נטייה ברורה להתייחס ל"יער" לפני שאנחנו מסתכלים על ה"עצים"

מאת: ורדה שילהציור16/10/12813 צפיות
כיצד יצירות אומנות מסבות את תשומת לבנו לפרטים בחיי היום יום שלנו, אשר בדרך כלל אנו לא שמים אליהם לב ומאז, אנו ערים להופעתם בחיינו

מאת: ורדה שילהפיסול10/10/12690 צפיות
אמנות אקולוגית היא אמנות אשר משמשת כתהליך יצירתי הלוקח בחשבון את הניגוד בין הטבע לתרבות האנושית. זו אמנות ששואפת לרפא את מערכות היחסים בין האדם לטבע. וכאמנית אני מושפעת ממנה וחלק מיצירותיי מבטאות זאת.

מאת: ורדה שילהפיסול03/10/12719 צפיות
כל יצירה אמנותית מגיעה ממעמקים בנפשו של האמן היוצר אותה, הפעם אני מנסה להבין אתת מקור המשיכה שלי ליצירת פסלונים בעלות ראשי ציפור

מאת: ורדה שילהציור24/09/12634 צפיות
מעשה בהזמנה של שולחן צד מעוטר בשדרת עצים, כמקום מנוחה אחרון לכלב אהוב. ו 4 התובנות שלי מסיפור זה.

מאמרים נוספים בנושא ציור

מאת: amirdadon90ציור19/07/162064 צפיות
השאיפה של כל אומן ואמן שמייצרים ציורים היא להגיע לתערוכה שתציג את היצירות שלו. הרי תערוכה נועדה להציג את האומנות, ליהנות מן האומנות של אותו אומן.

מאת: אביב יועציםציור15/12/151714 צפיות
תחום קישוטי הקיר לבית משתנה ומתקדם כל הזמן. בדור מקימי המדינה, שלטו תמונות בני המשפחה או אתרים חשובים ליהדות, לדת ולמשפחה. בדור שאחרי, החלו תמונות לעטר את קירות הבית והסלון. ציורים שונים, פרחים, קצת נופים ועדיין – הרבה זוגיות ומשפחתיות. בשנים האחרונות, עם התפתחות תחום פיתוח התמונות, השתלטו תמונות נופים מרהיבות שצילמו אנשים מטיולים בעולם ואשר הפכו לקישוטי קיר ענקים וממוסגרים. וכיום? כיום הגיע תור הזהב של ציורי קיר מרהיבים שמקשטים את קירות הבית, ונראה שאת הטרנד העיצובי הנפלא הזה אי אפשר לעצור...

מאת: דניאל seoציור08/08/151951 צפיות
פנקסי חשבוניות הינם אמצעי לתיעוד עסקאות שונות מתן שירותים שונים רכישות ומכירות, פנקסי חשבוניות חשובים מאד ובמיוחד לדיווח למס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי וחשוב מאד שברשותו של כל עצמאי, פרילנס, עוסק פטור, עוסק מורשה, בעל עסק או חברה יחזיק עמו פנקסי חשבוניות.

מאת: רוי ורלציור07/05/151646 צפיות
It is easier to earn money online now than it was in the past because more and more people are doing business online. Now that people are comfortable with online transactions, you can join those making money through the Internet. The tips will put you start off on your journey successfully.

מאת: רוי ורלציור13/02/152307 צפיות
Marketing through a mobile services is one of the most modern ways to market your goods. Read on how mobile marketing campaigns that are easy and effective. Do not pester your customers. Always ensure that what you're messaging them about is relevant and important.

מאת: מירה לויציור11/09/142297 צפיות
דברים בעקבות תערוכתו של שלמה כץ במוזיאון רמלה

מאת: דודישציור01/09/144648 צפיות
כבר כמעט 25 שנים שמשפחת סימפסון מתגוררת בפרבר אמריקאי בדיוני שנקרא ספרינגפילד. הומר עדיין עובד בתחנת הכוח הגרעינית, מארג' היא עדיין עקרת בית נואשת ובארט עדיין בן עשר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica