חפש מאמרים:
שלום אורח
02.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

לצייר לפי מאטיס - העתקה או יצירה?

מאת: ורדה שילהציור02/08/20121332 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אנרי מאטיס, 1869- 1954, האמן הצרפתי הידוע, הוא בין הציירים האהובים עלי ביותר. אני אוהבת מאוד את השימוש הנפלא שהוא עושה בצבעי-יסוד, בצבעים בולטים וחזקים, וכן את הקווים הפשוטים והחופשיים בהם הוא משתמש. ציוריו המוכרים של מאטיס נראים מאוד דו-ממדיים. לא נעשה כל נסיון מצידו לצייר אשליית פרספקטיבה או תלת-מימד.

לאורך השנים, תמיד קישטו את חדרי ביתי פוסטרים שונים שנעשו מתוך עבודותיו היפהפיות של מאטיס. ומובן מאליו שכאשר התחלתי לעסוק בציור, היה לי מאוד טבעי לבחור בעבודותיו כמקור השראה לרבות מבין עבודותיי.הצבעוניות המרשימה שלהן, העדינות והיופי השאירו את חותמם עלי ועל בני ביתי.

אהבתו של מאטיס לצבעים קיבלה דגש נוסף בעבודותיו, לאחר שעבר לגור בדרום צרפת, בשנת 1905, כדי לעבוד עם ידידו, הצייר הפוביסט אנדרה דרן Andr? Derain (1880-1954). ציוריו הרבים מאופיינים על ידי צורות שטוחות וקווים מאופקים.

מאטיס חי בצרפת בין השנים1869-1954,בשנותיו האחרונות חלה בסרטן, אך לא המפסיק ליצור עד יומו האחרון. כאשר לא היה ביכולתו להחזיק מכחול, צייר באמצעות גזרי-נייר צבעוניי. את הרקע השאיר מאטיס לעיתים קרובות לבן - ללא צבע.כך נוצרה ניגודיות עזה צבעים על רקע לבן.

רציתי לספר מעט על תהליך היצירה מהמציאות או לפי ציור או תמונה:
כאשר מציירים מהמציאות, קודם כל עלינו להתמודד עם תרגום של עולם תלת ממדי לציור דו-ממדי. בנוסף, תוך כדי תהליך העבודה, מתגלים לנו עוד ועוד פרטים שלא הבחנו בהם ממבט ראשון. הנסיון להעתיק את המציאות, דורש מאיתנו להתרכז במודל לאורך זמן ארוך, לבחון כל פרט, ומאפשר לנו לראות את העולם באופן מלא יותר.
כאשר אנו מציירים לפי ציור או צילום, התרגום מתלת לדו-ממד כבר נעשה עבורנו, אולם גם כאן, עדיין רבה המלאכה. תוך כדי תהליך העבודה, אנחנו מגלים את היצירה שבה.. פרטים שלא הבחנו בהם, מתגלים לפתע, ההתבננות אל פרטי התמונה מתגלות לעיתים רק בהסתכלות שנייה או שלישית בציור. שוב ושוב אנחנו משנים את מה שציירנו, לאחר שפתאום גילינו פרט חדש וחשוב שקודם לכן נעלם מעיינינו. מדהים כמה הראייה שלנו איננה אובייקטיבית: אנחנו רואים בחדות רק את הפרטים אליהם אנו מפנים את תשומת ליבנו, מוזר לא?

זה ציור שיצרתי על מגש-עץ בהשראתו של מאטיס בדומה למאטיס, גם אני מאוד אוהבת צבעים חזקים, צירופי-צבעים פחות נפוצים, ואת המראה הפשוט, הגראפי.

זהו מגש שציירתי בהשראת ציור ידוע של מאטיס: אשה בכובע קש

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Have a colorful day צבעים אמנותיים – ורדה שילה 054-6337139 shilovarda@gmail.com https://www.facebook.com/artisticolors ניתן להתרשם מהעבודות שלי כאן וכאן

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ורדה שילה

מאת: ורדה שילהציור18/11/12757 צפיות
סדנת התחריט בקיבוץ כברי, הוקמה בכדי שתוכל לשמש מקום יצירה לאמני ציור והדפס ומוקד משיכה לקהל שוחר אמנות. בנוסף לחלל העבודה, יש במקום גם שתי גלריות המציגות עבודות של אמנים שעבדו ויצרו בסדנה. מפגשים קבוצתיים, לאורך מספר ימים, מאפשרים לאמנים חובבים כמוני, להכיר את טכניקת התחריט וההדפס וליצור בסדנה באמצעות טכניקה זו.

מאת: ורדה שילהציור05/11/12671 צפיות
השלט "נא לא לגעת" מוכר לנו ממוזיאוני אמנות רבים בעולם. מזהירים אותנו שלא לגעת על מנת שלא נפגע ביצירות היקרות. אם תשאלו על כך אמנים העוסקים בפיסול או בקרמיקה, תגלו שמבחינתם החוויה שאנחנו מפיקים מיצירת האמנות חייבת להתבסס גם על מגע. למה זה כך ואילו יצירות אומנות נועדו לחוש אחר מלבד חוש הראיה?

מאת: ורדה שילהציור01/11/12686 צפיות
"פנים" הם שם כולל לצירוף של מרכיבים רבים: אף, עיניים, גבות, סנטר, לחיים, אוזניים. מסתבר שבמקרה של תפיסת אובייקט מסוים כפנים, יש לנו נטייה ברורה להתייחס ל"יער" לפני שאנחנו מסתכלים על ה"עצים"

מאת: ורדה שילהציור16/10/12827 צפיות
כיצד יצירות אומנות מסבות את תשומת לבנו לפרטים בחיי היום יום שלנו, אשר בדרך כלל אנו לא שמים אליהם לב ומאז, אנו ערים להופעתם בחיינו

מאת: ורדה שילהפיסול10/10/12697 צפיות
אמנות אקולוגית היא אמנות אשר משמשת כתהליך יצירתי הלוקח בחשבון את הניגוד בין הטבע לתרבות האנושית. זו אמנות ששואפת לרפא את מערכות היחסים בין האדם לטבע. וכאמנית אני מושפעת ממנה וחלק מיצירותיי מבטאות זאת.

מאת: ורדה שילהפיסול03/10/12726 צפיות
כל יצירה אמנותית מגיעה ממעמקים בנפשו של האמן היוצר אותה, הפעם אני מנסה להבין אתת מקור המשיכה שלי ליצירת פסלונים בעלות ראשי ציפור

מאת: ורדה שילהציור27/09/12692 צפיות
הדמויות בציוריו של מודליאני בעלות הצוואר הארוך, שימשו לי השראה למספר ציורים אשר ברובם מופיעה דודתי רקליטה.

מאמרים נוספים בנושא ציור

מאת: amirdadon90ציור19/07/162087 צפיות
השאיפה של כל אומן ואמן שמייצרים ציורים היא להגיע לתערוכה שתציג את היצירות שלו. הרי תערוכה נועדה להציג את האומנות, ליהנות מן האומנות של אותו אומן.

מאת: אביב יועציםציור15/12/151735 צפיות
תחום קישוטי הקיר לבית משתנה ומתקדם כל הזמן. בדור מקימי המדינה, שלטו תמונות בני המשפחה או אתרים חשובים ליהדות, לדת ולמשפחה. בדור שאחרי, החלו תמונות לעטר את קירות הבית והסלון. ציורים שונים, פרחים, קצת נופים ועדיין – הרבה זוגיות ומשפחתיות. בשנים האחרונות, עם התפתחות תחום פיתוח התמונות, השתלטו תמונות נופים מרהיבות שצילמו אנשים מטיולים בעולם ואשר הפכו לקישוטי קיר ענקים וממוסגרים. וכיום? כיום הגיע תור הזהב של ציורי קיר מרהיבים שמקשטים את קירות הבית, ונראה שאת הטרנד העיצובי הנפלא הזה אי אפשר לעצור...

מאת: דניאל seoציור08/08/151975 צפיות
פנקסי חשבוניות הינם אמצעי לתיעוד עסקאות שונות מתן שירותים שונים רכישות ומכירות, פנקסי חשבוניות חשובים מאד ובמיוחד לדיווח למס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי וחשוב מאד שברשותו של כל עצמאי, פרילנס, עוסק פטור, עוסק מורשה, בעל עסק או חברה יחזיק עמו פנקסי חשבוניות.

מאת: רוי ורלציור07/05/151666 צפיות
It is easier to earn money online now than it was in the past because more and more people are doing business online. Now that people are comfortable with online transactions, you can join those making money through the Internet. The tips will put you start off on your journey successfully.

מאת: רוי ורלציור13/02/152326 צפיות
Marketing through a mobile services is one of the most modern ways to market your goods. Read on how mobile marketing campaigns that are easy and effective. Do not pester your customers. Always ensure that what you're messaging them about is relevant and important.

מאת: מירה לויציור11/09/142319 צפיות
דברים בעקבות תערוכתו של שלמה כץ במוזיאון רמלה

מאת: דודישציור01/09/144725 צפיות
כבר כמעט 25 שנים שמשפחת סימפסון מתגוררת בפרבר אמריקאי בדיוני שנקרא ספרינגפילד. הומר עדיין עובד בתחנת הכוח הגרעינית, מארג' היא עדיין עקרת בית נואשת ובארט עדיין בן עשר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica