חפש מאמרים:
שלום אורח
05.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

באיזה צבע תבחרו לעיצוב חדרי הבית השונים? ומה המשמעות של הבחירות הצבעוניות שלנו?

מאת: ורדה שילהציור15/08/2012704 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

באיזה צבע תבחרו לעיצוב חדרי הבית השונים? ומה המשמעות של הבחירות הצבעוניות שלנו?

כל אחד מצבעי הקשת, טומן בחובו משמעות פסיכולוגית, שפועלת עלינו. חישבו, לדוגמה, על שלושת צבעי הרמזור: האדום מתריע על סכנה, הכתום מכין לפעולה, ואילו הירוק – מעביר לנו מסר רגוע – אפשר להתקדם בביטחון.

לאורך האבולוציה, התפתחו קשרים בין צבע למשמעות. המוכרים ביותר הם הצבעים המכונים "צבעי אזהרה" מדובר בצבעים בוהקים כמו אדום, כתום וצהוב על רקע שחור - צבעים בולטים לעין, המבליטים את בעל-החיים הארסי ומפרסמים את רעילותו. הם מהווים אות אזהרה לטורפים: זהירות! זהו טרף רעיל! בכך נמנעת תקיפתם על ידי טורפים.

מוכרים לנו בעלי-חיים כמו נחשים וצפרדעים שעל גופם כתמים של צבעי-אזהרה. אם תחפשו תמונות מסוג זה, תמצאו, לדוגמה, את צפרדע החץ הארסית, שצבעיה, שחור וצהוב, מעידים על בלוטות ארס, או את החיפושית האדומה - מושית השבע,(או בשמה העממי פרת משה רבנו) שצבעה האדום עם הנקודות השחורות, מעיד על טעמה המר.

אסטרטגיית צבעי האזהרה, המנוגדת לזו של צבעי ההסוואה, בה משתמשות חיות אחרות, מבליטה את הטרף לעיני הטורף כשהוא מעביר, באמצעות הצבע, מסר ברור לטורף: אם תיפגע בי, תורעל על ידי הרעל שבגופי.

האם גם אנו מעבירים מסרים באמצעות צבעים שאנו בוחרים? צבעי הלבוש, צבעי החדר?
אלה מאיתנו שעוסקים בציור ובגראפיקה, יודעים כיצד להשתמש באופן מושכל במשמעות אותה אנו מייחסים לצבעים שונים. כאשר הם בוחרים, לדוגמה, צבעים לשלט אזהרה, ברוב המקרים יהיה צבעו אדום או שחור על רקע לבן – צבעים בולטים לעין המשדרים: שימו לב!! מסר של אזהרה ואיום. מכאן ברור, שצבע אדום או שחור לא יתאים לחדר שבכוונתנו לעצבו כך שיהיה נעים ומזמין.

בקטע הבא נעבור על רשימת צבעי-הקשת, ונבדוק איזה מסרים משדר כל אחד מהם, ומתי ואיך כדאי להשתמש בהם בעת עיצוב הדירה: לגבי חלק מהצבעים, כמו האדום, השחור, או הלבן, המסר ברור לנו אינטואיטיבית ובאופן מיידי. לגבי צבעים אחרים נדרשים מעט יותר בירור וחקירה:

אדום:
האדום מייצג את האש, את המוניטין ואת הכבוד. אדום מעורר אותנו, ומושך את תשומת-ליבנו. היצירתיות והפעלתנות מתעוררות לחיים ליד גווני האדום.

צבע זה מתקשר לתכונות הרגשיות: חיוניות, אומץ ותשוקה, ולתכונות ההתנהגותיות: תוקפנות, קיצוניות ואיום. בהתאם לכך, שימוש בצבע אדום, מבליט את המסר, ומשדר לעיתים איום וסכנה. בעת עיצוב החדר, יש להשתמש באדום בחסכנות ובזהירות, כדי לא לגרום עצבנות או חוסר-מנוחה.
כאן תוכלו לראות מגש ברקע אדום עם פלפלים. אגב, צבעו האדום של הפלפל מרמז על חריפותו


כתום:
הכתום נחשב צבע רוחני, מרגיע, ואצילי, אך הוא יכול גם להוות צבע מתגרה ומגרה, בהתאם לגוון. צבע זה מתקשר לתכונות הרגשיות: נינוחות, אושר ותושייה, ולתכונות ההתנהגותיות: פעלתנות, חוצפה, ונמרצות. בהתאם לכך, השימוש בצבע הכתום, מעורר רגשית ומביא לשמחת-חיים ונמרצות.בעיצוב המכסיקני או המרוקני, ניתן למצוא צבע זה, המסמל חמימות, ביתיות, והתמזגות עם צבעי המדבר וגוני האדמה החמים של אזורים אלה.


צהוב:
צבע זה מתקשר אצלנו עם שמש ואור, עם קיץ ושמחה. הצהוב מתקשר לתכונות הרגשיות: אופטימיות, חוכמה, בהירות והערכה עצמית, ולתכונות ההתנהגותיות: אנוכיות וחדשנות. צהוב נחשב צבע מעורר, עליז וחם, בהתאם לכך, השימוש בצבע זה מיועד ליצור סקרנות ובהירות במחשבה. זהו צבע מתאים לסימון חומרי למידה.

אצל הסינים סימל הצהוב את המלכותי והדרמטי. צהוב חיוור יכול להתקשר לצבעי המדבר והאדמה.


ירוק:
ירוק מתקשר אצלנו עם צמחייה, צמיחה וטבע: דשא, שדות, עצים. צבע זה מתקשר לתכונות הרגשיות: איזון, שליטה-עצמית, ואהבה, ולתכונות ההתנהגותיות: מסורתיות, חברותיות, ושקט-נפשי. שימוש בצבע ירוק גורם לתחושת איזון והרפיה, ומסמל צמיחה, התחדשות, בריאות וחידוש אנרגיות. מוצרי בריאות רבים מעוצבים בגוני ירוק או מצולמים על רקע הטבע.
כאן תוכלו לראות שולחן צד ירוק בעבודת יד


כחול
הצבע הכחול נקשר בדמיוננו למים ולשמיים. הכחול נחשב לצבע רוחני, מרגיע ואצילי. צבע זה מתקשר לתכונות הרגשיות: רוגע, שלווה, ונאמנות, ולתכונות ההתנהגותיות: יצירתיות, סמכותיות, ושמרנות. בהתאם לכך, שימוש בצבע כחול מגביר את הדמיון, את הכוחות הנפשיים, ואת הפנטזיות.
כאן ניתן לראות לראות שמיכה עם אפליקציות בכחול


סגול
הסגול נחשב לצבע חושני, מלכותי, ואצילי. צבע זה מתקשר לתכונות הרגשיות: שקט, מלכותיות, ועליונות, ולתכונות ההתנהגותיות: אלגנטיות, פילוסופיות והעמקה. שימוש בצבע הסגול נותן לנו תחושת טיהור וסגולה, מחבר אותנו לצד המיסטי, ומשפר את הכישרון והיצירתיות הטמונים בנו.חום:
הצבע החום מייצג את הבסיס עליו אנו עומדים – האדמה,את צבעי הקרקע היציבה מתחת לרגלינו.
צבע זה מתקשר לתכונות הרגשיות: בטחון, שקט וצניעות, ולתכונות ההתנהגותיות: חוזק, אמינות, פשטות ויציבות.  

לבן:
הלבן הוא צבע "חסר צבע", המקרין מתוכו את כל הצבעים. הלבן מתקשר אצלנו לאצילות,
טוהר, וחגיגיות. צבע זה מתחבר אל תכונות רגשיות כמו: תקווה, שמחה ותמימות, ותכונות התנהגותיות כמו: אופטימיות ואידיאליזם. השימוש בלבן מתקשר לאירועים חגיגיים כמו שבת, שבועות, שמלת כלולות ועוד.

שחור
זהו צבע מאיים, המשדר אבל, מסתורין ופחד. התכונות הרגשיות הקשורות בו הן: אלגנטיות וכבוד,  והתכונות ההתנהגותיות הקשורות בצבע זה הן: ריחוק, איום, ומסתורין.
בתרבות המערבית, שחור מתקשר עם אבלות ולוויה, אך גם עם מכובדות ושלטון: בגדי שופטים ועורכי דין, לדוגמה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Have a colorful day צבעים אמנותיים – ורדה שילה 054-6337139 shilovarda@gmail.com https://www.facebook.com/artisticolors ניתן להתרשם מהעבודות שלי כאן וכאן

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ורדה שילה

מאת: ורדה שילהציור18/11/12726 צפיות
סדנת התחריט בקיבוץ כברי, הוקמה בכדי שתוכל לשמש מקום יצירה לאמני ציור והדפס ומוקד משיכה לקהל שוחר אמנות. בנוסף לחלל העבודה, יש במקום גם שתי גלריות המציגות עבודות של אמנים שעבדו ויצרו בסדנה. מפגשים קבוצתיים, לאורך מספר ימים, מאפשרים לאמנים חובבים כמוני, להכיר את טכניקת התחריט וההדפס וליצור בסדנה באמצעות טכניקה זו.

מאת: ורדה שילהציור05/11/12641 צפיות
השלט "נא לא לגעת" מוכר לנו ממוזיאוני אמנות רבים בעולם. מזהירים אותנו שלא לגעת על מנת שלא נפגע ביצירות היקרות. אם תשאלו על כך אמנים העוסקים בפיסול או בקרמיקה, תגלו שמבחינתם החוויה שאנחנו מפיקים מיצירת האמנות חייבת להתבסס גם על מגע. למה זה כך ואילו יצירות אומנות נועדו לחוש אחר מלבד חוש הראיה?

מאת: ורדה שילהציור01/11/12662 צפיות
"פנים" הם שם כולל לצירוף של מרכיבים רבים: אף, עיניים, גבות, סנטר, לחיים, אוזניים. מסתבר שבמקרה של תפיסת אובייקט מסוים כפנים, יש לנו נטייה ברורה להתייחס ל"יער" לפני שאנחנו מסתכלים על ה"עצים"

מאת: ורדה שילהציור16/10/12786 צפיות
כיצד יצירות אומנות מסבות את תשומת לבנו לפרטים בחיי היום יום שלנו, אשר בדרך כלל אנו לא שמים אליהם לב ומאז, אנו ערים להופעתם בחיינו

מאת: ורדה שילהפיסול10/10/12671 צפיות
אמנות אקולוגית היא אמנות אשר משמשת כתהליך יצירתי הלוקח בחשבון את הניגוד בין הטבע לתרבות האנושית. זו אמנות ששואפת לרפא את מערכות היחסים בין האדם לטבע. וכאמנית אני מושפעת ממנה וחלק מיצירותיי מבטאות זאת.

מאת: ורדה שילהפיסול03/10/12705 צפיות
כל יצירה אמנותית מגיעה ממעמקים בנפשו של האמן היוצר אותה, הפעם אני מנסה להבין אתת מקור המשיכה שלי ליצירת פסלונים בעלות ראשי ציפור

מאת: ורדה שילהציור27/09/12668 צפיות
הדמויות בציוריו של מודליאני בעלות הצוואר הארוך, שימשו לי השראה למספר ציורים אשר ברובם מופיעה דודתי רקליטה.

מאמרים נוספים בנושא ציור

מאת: amirdadon90ציור19/07/162027 צפיות
השאיפה של כל אומן ואמן שמייצרים ציורים היא להגיע לתערוכה שתציג את היצירות שלו. הרי תערוכה נועדה להציג את האומנות, ליהנות מן האומנות של אותו אומן.

מאת: אביב יועציםציור15/12/151678 צפיות
תחום קישוטי הקיר לבית משתנה ומתקדם כל הזמן. בדור מקימי המדינה, שלטו תמונות בני המשפחה או אתרים חשובים ליהדות, לדת ולמשפחה. בדור שאחרי, החלו תמונות לעטר את קירות הבית והסלון. ציורים שונים, פרחים, קצת נופים ועדיין – הרבה זוגיות ומשפחתיות. בשנים האחרונות, עם התפתחות תחום פיתוח התמונות, השתלטו תמונות נופים מרהיבות שצילמו אנשים מטיולים בעולם ואשר הפכו לקישוטי קיר ענקים וממוסגרים. וכיום? כיום הגיע תור הזהב של ציורי קיר מרהיבים שמקשטים את קירות הבית, ונראה שאת הטרנד העיצובי הנפלא הזה אי אפשר לעצור...

מאת: דניאל seoציור08/08/151920 צפיות
פנקסי חשבוניות הינם אמצעי לתיעוד עסקאות שונות מתן שירותים שונים רכישות ומכירות, פנקסי חשבוניות חשובים מאד ובמיוחד לדיווח למס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי וחשוב מאד שברשותו של כל עצמאי, פרילנס, עוסק פטור, עוסק מורשה, בעל עסק או חברה יחזיק עמו פנקסי חשבוניות.

מאת: רוי ורלציור07/05/151604 צפיות
It is easier to earn money online now than it was in the past because more and more people are doing business online. Now that people are comfortable with online transactions, you can join those making money through the Internet. The tips will put you start off on your journey successfully.

מאת: רוי ורלציור13/02/152268 צפיות
Marketing through a mobile services is one of the most modern ways to market your goods. Read on how mobile marketing campaigns that are easy and effective. Do not pester your customers. Always ensure that what you're messaging them about is relevant and important.

מאת: מירה לויציור11/09/142262 צפיות
דברים בעקבות תערוכתו של שלמה כץ במוזיאון רמלה

מאת: דודישציור01/09/144482 צפיות
כבר כמעט 25 שנים שמשפחת סימפסון מתגוררת בפרבר אמריקאי בדיוני שנקרא ספרינגפילד. הומר עדיין עובד בתחנת הכוח הגרעינית, מארג' היא עדיין עקרת בית נואשת ובארט עדיין בן עשר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica