חפש מאמרים:
שלום אורח
05.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הפוסטר ברכבת התחתית של ניו יורק

מאת: ורדה שילהציור13/09/2012587 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הפוסטר ברכבת התחתית של ניו יורק

בשנים האחרונות, בהן אני משקיעה את רוב זמני בציור וביצירה, הפך העולם כולו למקור השראה עבורי. נופים, מראות, ויצירות אמנות שבעבר התפעלתי מהן ותו לא, משמשות כעת כבסיס ליצירה הבאה שלי. זה קורה הרבה בטיולים בחו"ל, כשאני ב"כוננות ספיגה" ומלווה בבן זוגי הצלם. לעיתים קרובות, כשאני רואה משהו שמוצא חן בעיני, אני מבקשת ממנו לצלם זאת בעבורי. אולי בעתיד אשתמש בצילום כמקור, או השראה לעבודה חדשה.

כך קרה בביקורנו האחרון, לפני כמה חודשים, בניו-יורק. הפוסטר שברכבת התחתית משך את עיני, ובני צילם אותו עבורי.

הרכבת התחתית בניו יורק היא מקום מגוון מאוד מבחינה אנושית. אל העיר הזו מגיעים מהגרים מכל קצות העולם, ואוכלוסיית הנוסעים ברכבת התחתית מייצגת מגוון רחב של דמויות וטיפוסים: אנשי עסקים, סטודנטים, פועלים, אמנים וסוחרים, שהגיעו ממקומות שונים בעולם: סינים, אפריקאים, אירופאים, דרום אמריקאים, יפנים, ועוד ועוד. קליידוסקופ עשיר של סיפורי חיים. עבורי, ההתבוננות בדמויות השונות והמגוונות הללו, היא חוויה מיוחדת. אני אוהבת לספר לעצמי סיפורים דמיוניים קטנים על הדמויות השונות. זה מה שעשתה האמנית שציירה את הפוסטר. היא הרכיבה פסיפס של דמויות שונות שכל אחת מהן מספרת סיפור חיים אחר. כולם יחד מרכיבים את השלם המדהים הזה שקרוי ניו יורק.

באתר הומפרו תוכלו לראות את צמד הציורים שציירתי לפי הפוסטר. מוזמנים לצפות בציור הראשון


אני מצרפת לציור אחדים מהסיפורים שסיפרתי לעצמי על הדמויות השונות שמיוצגות בו. מקווה שתפיקו מהם הנאה בדומה לזו שהיתה לי בעת העבודה על היצירה.

אז בואו נספר על הדמויות בציור כשאנחנו מתקדמים מימין לשמאל:

• אנה הגיעה לניו יורק ממקסיקו עם בנה אלסנדרו. ליסה הקטנטונת כבר נולדה כאן והיא אמריקאית עם תעודות. הם בדרכם לביקור בספרייה הציבורית, שם הם ישתתפו בפעילות שנקראת "שעת סיפור" מפי הספרנית החביבה עליהם, ויפגשו חברים. הילדים נמצאים עדיין בבית רוב שעות היום, כך שהפעילות בספרייה מהווה עבורם יציאה מבורכת מהשגרה.

• בני הזוג הצעיר והמאוהב יצטרכו להיפרד עוד מספר דקות, לכשיגיעו לתחנת הרכבת הקרובה. אלכס, שהגיע מהאיים הקריבים, צריך להספיק להגיע לשיעור אנגלית מדוברת. סילביה עובדת כספרית. עליה להמשיך תחנה אחת הלאה, ומשם תגיע למספרה שלה, אותה היא מנהלת עם שתי חברות טובות.

• לסטיב אין סבלנות לכל המהומה. הוא מעדיף להתכנס בתוך עצמו, להקשיב למוסיקה שלו דרך האוזניות, ולדמיין שהוא נמצא לבד בחדר.

• קרלוס, האקורדיוניסט, הגיע לניו יורק מגואטמלה. הוא נוסע עם נכדתו שרה לפארק. בתוכניתו לשבת על ספסל ולנגן לעוברים ושבים מנגינות מארץ מולדתו. הלוואי שיצליח גם להרוויח כמה דולרים שיאפשרו לו לקנות לנכדתו גביע גלידה טעים.

• מוכרת הבלונים נעלמה מאחורי הזר הצבעוני שבידיה. עוד מעט, כשנגיע לתחנת סנטרל פארק, היא תרד בדרכה לפעילות הבוקר. היא מקווה שיהיה יום בהיר והבלונים שניפחה, ימצאו חן בעיני הילדים בפארק. היא עוד מקווה להספיק לקנות מצרכי מזון עם הכסף שתרוויח.

• דיאנה ממהרת להגיע למשרד. הבוקר לבשה את המגפיים הצהובים שלה, שמתאימים לחצאית הכחולה והמנוקדת בצהוב. חשוב לה להתלבש באלגנטיות, במשרד בו היא עובדת מטפלים בלקוחות חשובים. אבל הבוקר התלבטה זמן רב מדי מול המראה וכעת היא כבר לחוצה ומאחרת.

• פול הגיע מאיטליה. הוא לומד באקדמיה למוסיקה. הצ'לו שלו נושא מדבקות מנסיעותיו הרבות לקונצרטים. הצ'לו הוא חברו הטוב ביותר, והם מטיילים יחד ברחבי העולם. לעיתים הוא קונה כרטיס טיסה נוסף בו הוא מניח את הצ'לו האהוב שלו.

ככה אפשר להמשיך ולהפליג בדמיונות וסיפורים. אני מזמינה אתכם לעשות תרגיל כזה בעצמכם כשאתם מביטים בחלק השני של התמונה, ואפילו להשוות בין סיפורים של בני משפחה שונים.

תמצאו את הציור השני כאן

בברכת שנה טובה

ורדה

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Have a colorful day צבעים אמנותיים – ורדה שילה 054-6337139 shilovarda@gmail.com https://www.facebook.com/artisticolors ניתן להתרשם מהעבודות שלי כאן וכאן

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ורדה שילה

מאת: ורדה שילהציור18/11/12747 צפיות
סדנת התחריט בקיבוץ כברי, הוקמה בכדי שתוכל לשמש מקום יצירה לאמני ציור והדפס ומוקד משיכה לקהל שוחר אמנות. בנוסף לחלל העבודה, יש במקום גם שתי גלריות המציגות עבודות של אמנים שעבדו ויצרו בסדנה. מפגשים קבוצתיים, לאורך מספר ימים, מאפשרים לאמנים חובבים כמוני, להכיר את טכניקת התחריט וההדפס וליצור בסדנה באמצעות טכניקה זו.

מאת: ורדה שילהציור05/11/12663 צפיות
השלט "נא לא לגעת" מוכר לנו ממוזיאוני אמנות רבים בעולם. מזהירים אותנו שלא לגעת על מנת שלא נפגע ביצירות היקרות. אם תשאלו על כך אמנים העוסקים בפיסול או בקרמיקה, תגלו שמבחינתם החוויה שאנחנו מפיקים מיצירת האמנות חייבת להתבסס גם על מגע. למה זה כך ואילו יצירות אומנות נועדו לחוש אחר מלבד חוש הראיה?

מאת: ורדה שילהציור01/11/12680 צפיות
"פנים" הם שם כולל לצירוף של מרכיבים רבים: אף, עיניים, גבות, סנטר, לחיים, אוזניים. מסתבר שבמקרה של תפיסת אובייקט מסוים כפנים, יש לנו נטייה ברורה להתייחס ל"יער" לפני שאנחנו מסתכלים על ה"עצים"

מאת: ורדה שילהציור16/10/12813 צפיות
כיצד יצירות אומנות מסבות את תשומת לבנו לפרטים בחיי היום יום שלנו, אשר בדרך כלל אנו לא שמים אליהם לב ומאז, אנו ערים להופעתם בחיינו

מאת: ורדה שילהפיסול10/10/12690 צפיות
אמנות אקולוגית היא אמנות אשר משמשת כתהליך יצירתי הלוקח בחשבון את הניגוד בין הטבע לתרבות האנושית. זו אמנות ששואפת לרפא את מערכות היחסים בין האדם לטבע. וכאמנית אני מושפעת ממנה וחלק מיצירותיי מבטאות זאת.

מאת: ורדה שילהפיסול03/10/12719 צפיות
כל יצירה אמנותית מגיעה ממעמקים בנפשו של האמן היוצר אותה, הפעם אני מנסה להבין אתת מקור המשיכה שלי ליצירת פסלונים בעלות ראשי ציפור

מאת: ורדה שילהציור27/09/12686 צפיות
הדמויות בציוריו של מודליאני בעלות הצוואר הארוך, שימשו לי השראה למספר ציורים אשר ברובם מופיעה דודתי רקליטה.

מאמרים נוספים בנושא ציור

מאת: amirdadon90ציור19/07/162064 צפיות
השאיפה של כל אומן ואמן שמייצרים ציורים היא להגיע לתערוכה שתציג את היצירות שלו. הרי תערוכה נועדה להציג את האומנות, ליהנות מן האומנות של אותו אומן.

מאת: אביב יועציםציור15/12/151713 צפיות
תחום קישוטי הקיר לבית משתנה ומתקדם כל הזמן. בדור מקימי המדינה, שלטו תמונות בני המשפחה או אתרים חשובים ליהדות, לדת ולמשפחה. בדור שאחרי, החלו תמונות לעטר את קירות הבית והסלון. ציורים שונים, פרחים, קצת נופים ועדיין – הרבה זוגיות ומשפחתיות. בשנים האחרונות, עם התפתחות תחום פיתוח התמונות, השתלטו תמונות נופים מרהיבות שצילמו אנשים מטיולים בעולם ואשר הפכו לקישוטי קיר ענקים וממוסגרים. וכיום? כיום הגיע תור הזהב של ציורי קיר מרהיבים שמקשטים את קירות הבית, ונראה שאת הטרנד העיצובי הנפלא הזה אי אפשר לעצור...

מאת: דניאל seoציור08/08/151951 צפיות
פנקסי חשבוניות הינם אמצעי לתיעוד עסקאות שונות מתן שירותים שונים רכישות ומכירות, פנקסי חשבוניות חשובים מאד ובמיוחד לדיווח למס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי וחשוב מאד שברשותו של כל עצמאי, פרילנס, עוסק פטור, עוסק מורשה, בעל עסק או חברה יחזיק עמו פנקסי חשבוניות.

מאת: רוי ורלציור07/05/151646 צפיות
It is easier to earn money online now than it was in the past because more and more people are doing business online. Now that people are comfortable with online transactions, you can join those making money through the Internet. The tips will put you start off on your journey successfully.

מאת: רוי ורלציור13/02/152307 צפיות
Marketing through a mobile services is one of the most modern ways to market your goods. Read on how mobile marketing campaigns that are easy and effective. Do not pester your customers. Always ensure that what you're messaging them about is relevant and important.

מאת: מירה לויציור11/09/142297 צפיות
דברים בעקבות תערוכתו של שלמה כץ במוזיאון רמלה

מאת: דודישציור01/09/144645 צפיות
כבר כמעט 25 שנים שמשפחת סימפסון מתגוררת בפרבר אמריקאי בדיוני שנקרא ספרינגפילד. הומר עדיין עובד בתחנת הכוח הגרעינית, מארג' היא עדיין עקרת בית נואשת ובארט עדיין בן עשר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica