חפש מאמרים:
שלום אורח
05.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

דברים שלמדתי מסיפורו של שולחן

מאת: ורדה שילהציור24/09/2012633 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

דברים שלמדתי מסיפורו של שולחן

לפני כשנה, פנה אלי לקוח מארה"ב בבקשה בלתי שגרתית: הוא התעניין בשולחן צד עליו ציירתי שדרת עצים. ציור שדרת העצים על גבי השולחן, מוצא מאוד חן בעיני, אמר לי נתן (שם בדוי). הוא מזכיר לי את הטיולים הרבים שעשיתי עם הכלב שלי בשדרת עצים דומה. הייתי מעוניין לייעד אותו למטרה מסויימת: כלבי האהוב מת בשיבה טובה, ואני רוצה להניח על שולחן זה את כד הקבורה, (Urn באנגלית), המכיל את אפרו. האם תוכלי לייצר עבורי שולחן דומה עם מספר פרטים שונים? אני מעדיף שהרגליים ייראו כמו גזעי עצים, ועל המדף התחתון יהיה ציור של משטח עלים שונים ורבים.

הבקשה סיקרנה ואיתגרה אותי: מעולם לא שמעתי על קיומם של כלי קרמיקה לשמירת אפר של חיות מחמד. אבל כל יום לומדים משהו חדש.

• הנה הדבר הראשון שלמדתי:

בדקתי באינטרנט את המונח החדש והמוזר הזה, Urn ולמדתי שתרבויות עתיקות שונות, כמו תרבות המאיה שבאמריקה, או תרבות יוון העתיקה, היה נהוג לשרוף את גופת המת, ולשמור את האפר בכדים מעוצבים.

בהמשך החיפוש, מצאתי אתרים רבים המציעים מבחר עצום של כדי קבורה עכשוויים, גם לבני אדם וגם לבעלי חיים, בצורות ובחומרים מגוונים. יש כאלה שעשויים מקרמיקה, אבל גם אחרים מעץ, ממתכות שונות ועוד. חלקם דומים יותר לקופסה פשוטה, ואחרים מזכירים פסל.

מכיוון שזו היתה עבורי הזמנת עבודה ראשונה מחו"ל, שמחתי מאוד. נרגשת, ניגשתי לעבודה, ויצרתי שולחן משודרג, כך שיתאים לדרישות הלקוח, ויעזור לו לזכור את כלבו האהוב. הייתי מאוד מרוצה מהתוצאה. צילמתי אותה מכל הצדדים, ושלחתי אל נתן לביקורת. גם נתן היה מרוצה, ונתן את אישורו למשלוח. כשהתקבל האישור, עטפתי ושלחתי את המוצר לייעדו, מחכה בסקרנות לרגע שתגיע אלי תמונה של השולחן ועליו כד האפר.
תוכלו לראות את המוצר המוגמר כאן :

• למדתי דבר שני: דרך האינטרנט אפשר להכיר ולהתיידד עם אנשים שבחיי היומיום אין סיכוי שהייתי פוגשת או מדברת איתם. מה רבה היתה אכזבתי כשלאחר מספר שבועות, קיבלתי מנתן את המסר הבא: השולחן הגיע ליעדו, אך הרגליים נשברו במשלוח...

• הנה הדבר הבא שלמדתי: חשוב מאוד להקפיד ולעטוף את עבודת האמנות שאנחנו שולחים, בשכבות רבות של חומר עטיפה. שום חסכון בזמן או בחומרי אריזה לא שווה את כאב הלב והאכזבה הגדולה, שלי ושל הלקוח, מכך שהמטען מגיע לייעדו שבור.

• היום, כשאני כותבת את סיפור המעשה, אני לומדת ומיישמת דבר רביעי ואחרון: אפשר להפוך כל לימון ללימונדה. אמנם סיפור המעשה לא נגמר בטוב, אבל לו הכל היה הולך חלק, בוודאי לא היה יוצא מזה סיפור מעניין.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Have a colorful day צבעים אמנותיים – ורדה שילה 054-6337139 shilovarda@gmail.com https://www.facebook.com/artisticolors ניתן להתרשם מהעבודות שלי כאן וכאן

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ורדה שילה

מאת: ורדה שילהציור18/11/12747 צפיות
סדנת התחריט בקיבוץ כברי, הוקמה בכדי שתוכל לשמש מקום יצירה לאמני ציור והדפס ומוקד משיכה לקהל שוחר אמנות. בנוסף לחלל העבודה, יש במקום גם שתי גלריות המציגות עבודות של אמנים שעבדו ויצרו בסדנה. מפגשים קבוצתיים, לאורך מספר ימים, מאפשרים לאמנים חובבים כמוני, להכיר את טכניקת התחריט וההדפס וליצור בסדנה באמצעות טכניקה זו.

מאת: ורדה שילהציור05/11/12663 צפיות
השלט "נא לא לגעת" מוכר לנו ממוזיאוני אמנות רבים בעולם. מזהירים אותנו שלא לגעת על מנת שלא נפגע ביצירות היקרות. אם תשאלו על כך אמנים העוסקים בפיסול או בקרמיקה, תגלו שמבחינתם החוויה שאנחנו מפיקים מיצירת האמנות חייבת להתבסס גם על מגע. למה זה כך ואילו יצירות אומנות נועדו לחוש אחר מלבד חוש הראיה?

מאת: ורדה שילהציור01/11/12680 צפיות
"פנים" הם שם כולל לצירוף של מרכיבים רבים: אף, עיניים, גבות, סנטר, לחיים, אוזניים. מסתבר שבמקרה של תפיסת אובייקט מסוים כפנים, יש לנו נטייה ברורה להתייחס ל"יער" לפני שאנחנו מסתכלים על ה"עצים"

מאת: ורדה שילהציור16/10/12813 צפיות
כיצד יצירות אומנות מסבות את תשומת לבנו לפרטים בחיי היום יום שלנו, אשר בדרך כלל אנו לא שמים אליהם לב ומאז, אנו ערים להופעתם בחיינו

מאת: ורדה שילהפיסול10/10/12690 צפיות
אמנות אקולוגית היא אמנות אשר משמשת כתהליך יצירתי הלוקח בחשבון את הניגוד בין הטבע לתרבות האנושית. זו אמנות ששואפת לרפא את מערכות היחסים בין האדם לטבע. וכאמנית אני מושפעת ממנה וחלק מיצירותיי מבטאות זאת.

מאת: ורדה שילהפיסול03/10/12719 צפיות
כל יצירה אמנותית מגיעה ממעמקים בנפשו של האמן היוצר אותה, הפעם אני מנסה להבין אתת מקור המשיכה שלי ליצירת פסלונים בעלות ראשי ציפור

מאת: ורדה שילהציור27/09/12686 צפיות
הדמויות בציוריו של מודליאני בעלות הצוואר הארוך, שימשו לי השראה למספר ציורים אשר ברובם מופיעה דודתי רקליטה.

מאמרים נוספים בנושא ציור

מאת: amirdadon90ציור19/07/162064 צפיות
השאיפה של כל אומן ואמן שמייצרים ציורים היא להגיע לתערוכה שתציג את היצירות שלו. הרי תערוכה נועדה להציג את האומנות, ליהנות מן האומנות של אותו אומן.

מאת: אביב יועציםציור15/12/151713 צפיות
תחום קישוטי הקיר לבית משתנה ומתקדם כל הזמן. בדור מקימי המדינה, שלטו תמונות בני המשפחה או אתרים חשובים ליהדות, לדת ולמשפחה. בדור שאחרי, החלו תמונות לעטר את קירות הבית והסלון. ציורים שונים, פרחים, קצת נופים ועדיין – הרבה זוגיות ומשפחתיות. בשנים האחרונות, עם התפתחות תחום פיתוח התמונות, השתלטו תמונות נופים מרהיבות שצילמו אנשים מטיולים בעולם ואשר הפכו לקישוטי קיר ענקים וממוסגרים. וכיום? כיום הגיע תור הזהב של ציורי קיר מרהיבים שמקשטים את קירות הבית, ונראה שאת הטרנד העיצובי הנפלא הזה אי אפשר לעצור...

מאת: דניאל seoציור08/08/151951 צפיות
פנקסי חשבוניות הינם אמצעי לתיעוד עסקאות שונות מתן שירותים שונים רכישות ומכירות, פנקסי חשבוניות חשובים מאד ובמיוחד לדיווח למס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי וחשוב מאד שברשותו של כל עצמאי, פרילנס, עוסק פטור, עוסק מורשה, בעל עסק או חברה יחזיק עמו פנקסי חשבוניות.

מאת: רוי ורלציור07/05/151646 צפיות
It is easier to earn money online now than it was in the past because more and more people are doing business online. Now that people are comfortable with online transactions, you can join those making money through the Internet. The tips will put you start off on your journey successfully.

מאת: רוי ורלציור13/02/152307 צפיות
Marketing through a mobile services is one of the most modern ways to market your goods. Read on how mobile marketing campaigns that are easy and effective. Do not pester your customers. Always ensure that what you're messaging them about is relevant and important.

מאת: מירה לויציור11/09/142297 צפיות
דברים בעקבות תערוכתו של שלמה כץ במוזיאון רמלה

מאת: דודישציור01/09/144645 צפיות
כבר כמעט 25 שנים שמשפחת סימפסון מתגוררת בפרבר אמריקאי בדיוני שנקרא ספרינגפילד. הומר עדיין עובד בתחנת הכוח הגרעינית, מארג' היא עדיין עקרת בית נואשת ובארט עדיין בן עשר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica