חפש מאמרים:
שלום אורח
18.10.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אימון אישי לפיתוח עסקי, לבעלי ADHD

מאת: נעמי גינתאימון לקריירה30/10/2012761 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

במה יכול האימון האישי לפיתוח עסקי - לסייע ליזמים הלוקים ב- ADHD ?

יזמים בעלי לקות קשב וריכוז (ADHD) -  יתקלו ביותר קשיים בהקמה ובהרצת העסק שלהם, גם אם הרעיון העומד בבסיסו- הינו מקורי ובעל דרישה-פוטנציאלית טובה בשוק, והם נלהבים ממנו.

האימון הוא  תהליך ממוקד, ישיר ומעשי, המשלב למידה ופעולה , ומותאם אישית לצרכי המתאמן.

      המטרה העיקרית באימון תעסוקתי של בעלי ADHD היא להביא אותם לעבוד שלא על מנת לכסות על       

      חולשותיהם , אלא להתמודד מנקודת המוצא של כוחותיהם..

מאמן מקצועי המבין ומכיר את ה-ADHD - ילווה את היזם באינטנסיביות;  יתמוך בו ויסייע לו בהעמקת המודעות העצמית ובזיהוי תחומי הכוח ונקודות התורפה .

בתהליך האימוני הם יבחנו את שאיפותיו והעדפותיו של המאומן, יגבשו חזון ויגזרו ממנו צעדים קונקרטיים.

המאמן מלווה את היזם במשימות השונות שעליו לבצע, ו'מניע' אותו להמשיך ולהיות פרואקטיבי, כשחלה 'נפילה' במוטיבציה ובעשייה. הוא מונע ממנו לפעול באימפולסיביות , ו'מחזיר אותו לתלם' בכל פעם שהוא סוטה מהמטרה אליה הוא חותר.

התייחסות מיוחדת באימון בעלי ADHD יש לניהול הזמן: עבודה מתוכננת לפי סדר החשיבות והדחיפות, הימנעות מאיחורים  ומדחיינות, ניצול אפקטיבי ויעיל של הזמן .

המאמן מקנה לאדם עם  - ADHD אסטרטגיות של עבודה עפ"י תכנון-מוקדם ובקרה של התוצאות .  הוא מסייע לו בקבלת החלטות, ובלקיחת  סיכונים מחושבים, תוך הקטנת מרכיבי חוסר-הוודאות. הוא בודק עמו במי הוא יכול להיעזר, או לחילופין- עם מי לרקום שותפות-עסקית, וכיצד לאסוף נתונים ומידע רלבנטיים אודות השוק והמוצר.

המאמן עובד עם היזם על שיפור המיומנויות השונות, כמו : יישום של רוטינות בהתנהלות השגרתית שלו , השלטת ארגון וסדר בחפצים ,בניירת העסקית, ובחשבונות הבנק.

המאמן מקנה ליזם טכניקות לזכירה ולמניעת אבדן של פריטים , כמו :מפתח, מסמך, או כלי-עבודה . הוא גם שוקל עמו את האפשרות לקניית שירותים-בתשלום, כמו: טיפול בניירת משרדית והנהח"ש, שהיא עבודה רוטינית הדורשת דיוק ועקביות, שבעלי ADHD לא נחנו בהם, בדר"כ.

המאמן בוחן  עם היזם את אפשרויות הטיפול התרופתי , במטרה להביא להטבה בטווח הקשב ויכולת הריכוז שלו.

התהליך האימוני עשוי לכלול גם התבוננות ועיבוד מחדש REFRAMING של ניסיונות העבר, מתוך קבלה וסלחנות;  ובמטרה להפיק מהם תובנות שתשרתנה אותו בדרכו העתידית.

מטרת ההתנסויות בתהליך היא לתרגל מיומנויות חדשות וליצור חוויות של הצלחה כדי "לרפא" את הדימוי העצמי הפגוע.

המאמן עוסק גם בשיפור ההתנהלות החברתית והתקשורת הבין-אישית של המאומן.

זאת במטרה להביא ליתר שליטה-עצמית בהתנהגותו, שימנע מתגובות אימפולסיביות  ולא מחושבות , ההרסניות ליחסים עם הלקוחות/העובדים/הספקים. המאמן יתרגל עם היזם דרכים להשגת וויסות-רגשי ,ולשיפור  יכולת ההקשבה ואופן ניהול השיחות.

האימון מתייחס לכל תחומי-החיים, כולל יישום אורח חיים המקדם בריאות וחיוניות : שינה, אכילה , פעילות גופנית.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

נעמי גינת- מאמנת תעסוקתית מוסמכת ומנוסה

                 חונכת עסקית של יזמים

                 מומחית באימון בעלי ADHD ( הפרעת קשב וריכוז)

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת נעמי גינת

מאת: נעמי גינתאימון לקריירה25/12/121663 צפיות
האימון שואף שהעובד יתייחס לעבודתו כאל הגשמת ייעוד, ויעסוק בה מתוך התלהבות, עניין ומציאת משמעות. כמובן שאין הדבר שולל את רצונו של המתאמן להתפרנס כראוי ולזכות בהכרה... האימון והטיפול מכוונים לקהל יעד שונה. באימון לא מחפשים "אשמים" ואין מקום לתחושת "קורבנות" ותירוצים.

מאת: נעמי גינתעבודה וקריירה - כללי23/11/12927 צפיות
מדוע נוטות נשים פחות לאפיק היזמות העסקית ? מה מאפיין את הנשים הבוחרות בתעסוקה-עצמאית, לעומת הגברים הפונים לאפיק זה ? מדוע מצפות הנשים , בעסק שלהן, לרמות-גידול נמוכות מאלו שמצפים להם הגברים ?? מה מאפיין עסקים בבעלות נשית ??

מאת: נעמי גינתאימון לקריירה08/11/12952 צפיות
נתונים סטטיסטיים עקביים מראים כי בעלי ADHD מתקשים יותר לשרוד במקומות עבודתם לאורך זמן, נוטים יותר מאחרים להיות מפוטרים, ולחוות תקופות של אבטלה. בנוסף- הם עובדים עפי'ר במשרות בעלות סטטוס ורמת-השתכרות נמוכים-יחסית, עוסקים בעבודה שאינה תואמת את כישוריהם, ומתקדמים פחות מעמיתיהם. רבים מבעלי ADHD– נוטים להעדיף תעסוקה עצמאית, על-פני עבודה כשכירים.

מאת: נעמי גינתאימון לקריירה30/10/12914 צפיות
מחקרים שעקבו אחר השתלבותם בעבודה של בעלי לקויות למידה ,והפרעות קשב בכללן- מראים כי הם עובדים עפי'ר במשרות בעלות סטטוס ורמת-השתכרות נמוכים-יחסית, עוסקים בעבודה שאינה תואמת את כישוריהם, , מתקדמים פחות מעמיתיהם, מפוטרים יותר פעמים, ואף מצויים בתקופות אבטלה רבות וממושכות יותר מעמיתיהם.

מאת: נעמי גינתיזמות עסקית30/10/12807 צפיות
בעלי ADHD נחנו בטמפרמנט ,התלהבות, תקשורתיות , מקוריות ויצירתיות; בצד הקושי לקבל מרות, לציית להוראות, להתמיד ולהתמקד בעשייה שגרתית/משעממת, לתכנן ולעמוד בזמנים . לכן יזמות עשויה בהחלט להיות עבורם דרך להגיע למימוש עצמי מיטבי ; בצד גמישות בזמני העבודה וסיכוי להשתכרות משופרת. זאת במידה שירכשו לעצמם כלים ואמצעים לשיפור התפקוד, יתאימו את הסביבה לצרכיהם, וישכילו לגייס עזרה-מקצועית, מתאימה.

מאמרים נוספים בנושא אימון לקריירה

מאת: ילדונתאימון לקריירה10/06/193285 צפיות
מדוע נדרש להגדיר עבודה לחיילים משוחררים כנושא בפני עצמו, ומה מאפיין את תחום העבודה לחיילים משוחררים?

לגרום ללקוח לומר כן, איך לשתול מחשבה, לגרום ללקוח להסכים, איך יוצרים אמון, איך למכור נכון, איך לשכנע לקוח, קאוצינג, מטפל אישי: שלום לכולם הפעם אני רוצה לדבר על עוד שיטה איך אפשר לגרום למישהו לעשות את מה שרוצים שהוא יעשה, לצורך העניין נגיד רוצים לשכנע מישהו לענות כן על שאלה מסוימת לדוגמא לשאלה "האם אתה רוצה לקנות את המוצר?" או לדוגמא נגיד רוצים לשכנע מישהו לענות לא על שאלה מסוימת לדוגמא "האם אתה רוצה לשנות איזה משהו בעסקה?" יכול להיות שרוצים לגרום לו להגיד לא. בקיצור עוד נוסיף ...

יסודות המכירה, ספק או וודאות, יסודות ההשפעה, גם או רק, טיפול בהתנגדויות, אומנות השכנוע, מומלץ, מטפל התנהגותי קוגניטיבי: שלום לכולם הפעם אני רוצה לדבר על אחד מהעקרונות החשובים ביותר בנושא של שכנוע, אם לא אולי אפילו החשוב ביותר שיש או אחד מהחשובים או אולי אפילו החשוב ביותר, זה עיקרון די בסיסי שצריך להבין אותו רצוי להבין אותו ולהשתמש בו החוכמה היא גם להבין אותו וגם לדעת להשתמש בו בזמן אמת בהמון דוגמאות ודרכים. בגדול על מה מבוסס שכנוע על מה מבוססת מכירה, על מה מבוסס להצליח במשא ומתן ...

מאת: אבי כחלוןאימון לקריירה19/08/152230 צפיות
מעבר למקום עבודה חדש ולאזור מגורים חדש בו זמנית אינם החלטה קלה והתהליך דורש תכנון ובדיקה רבים. ארגון טוב ופנייה לחברות מקצועיות לשם עזרא בביצוע התהליך, תסייע לעבור את התקופה בקלות שתיהיה טובה עבור כל המשפחה.

מאת: מגניב אימון לקריירה01/07/152068 צפיות
בשורות הבאות נציג כמה מהאתגרים המורכבים הכרוכים בתהליך גיוס מנהלי מכירות ואנשי מכירות לארגון מסוים. במסגרת הצגה זו נעמוד על הטעויות הנפוצות בתחום, את דינאמיקת המכירות ובאיזה אופן היא משפיעה בצורה מכרעת על טיב הגיוס. ננסה להתמודד עם מספר שאלות כמו למשל מה הסיבה שבגינה לא מעט תהליכי גיוס מפספסים את מטרתם, מה הופך איש מכירות לטוב, מהו הסוג המבוקש והרמה הנדרשת ממנהלי המכירות, אילו תכונות מפתח נדרשות להצלחה מקסימאלית בהתאם לתפקיד שאותו יש לאייש, כיצד להגדיר כשורה את המיומנויות הנחוצות של המועמדים כד

למה לא לאתר את צרכי הלקוח, יצירת כימיה עם הלקוח, למה לא לברר את צרכי הלקוח, תחושת זרות עם לקוח, לקרוא את המחשבות של הלקוח, תחושת קרבה עם לקוח, מאמן עסקי מומלץ, קאוצינג: שלום לכולם, הפעם אני רוצה לדבר על עוד היבט בנושא של בירור צורכי הלקוח, שכנוע לקוחות, מכירה ללקוחות וזה הולך ככה: כפי שכבר הוסבר, כפי שכבר הובן, הלקוח לא רוצה לקנות את המוצר שלך, הוא רוצה לפתור את הבעיה שלו. ואם אתה רוצה למכור ללקוח את המוצר שלך, אתה לא צריך להתמקד בכמה המוצר שלך טוב כמוצר, אלא בכמה הבעיות של הלקוח ...

האם לנסות לשכנע את הלקוח, למכור בלי לנסות למכור, כמה לנסות לשכנע את הלקוח, שכנוע סמוי, להצליח במכירות, שכנוע גלוי, ייעוץ טיפולי, ייעוץ פילוסופי: שלום לכולם הפעם אני רוצה לדבר על עוד אחת מהטעויות של אנשי מכירות ומהגישה של מכירות והעניין הוא, האם בעצם צריך לנסות לשכנע את הלקוח לקנות כן או לא. יש הרבה אנשי מכירות מצליחים בעיניהם לפחות שהם אומרים "אתה יודע איך אני, מה השיטה שלי למכור? אני פשוט לא מנסה למכור, אני מי שאני ואני מוכר, לא מנסה למכור לא רוצה למכור" ויש הרבה אנשי מכירות ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica