חפש מאמרים:
שלום אורח
26.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

קשיי למידה דורשים אבחון דידקטי

מאת: רונן חזיליקויי למידה10/03/2013889 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

קשיי למידה דורשים אבחון דידקטי

כאשר ילד עולה לגן חובה או לכיתה א', ההורים מצפים לראות אותו חוזר מאושר בכל יום, לומד ומתקדם. אמנם, אנו צופים קשיים מידי פעם, שכן הלמידה איננה דבר פשוט, אך בסופו של דבר רוב התלמידים מגשימים את התקווה הזו, ולומדים בשמחה ובקלות יחסית. אולם, ישנם ילדים אשר אינם זוכים לחוויה הפשוטה הזו. הם חוזרים הביתה עצובים משהו, לא מצליחים לעקוב אחרי הנעשה בכיתה, לא מכינים שיעורי בית וכדומה. כל אלו יכולים לקרות בגלל קשיי למידה שונים, מסוגים רבים שקיימים. ניתן לסייע לילדים אלו ללמוד באופן חווייתי כמו כל בני גילם, אלא שכדי לעשות זאת, יש לזהות בדיוק מהי הבעיה הלימודית שהם סובלים ממנה. את האבחנה הזו ניתן לערוך בעזרת האבחונים השונים.

אבחון דידקטי

אבחון דידקטי הוא אבחון אשר נערך במשך שעה עד שעתיים, על ידי מאבחנת מוסמכת, שהיא ברוב המקרים גם מורה להוראה מתקנת, אשר הוסמכה לערוך אבחונים. אבחון דידקטי מיועד לגילוי של קשיים לימודיים שונים, כמו לקויות למידה, קשיי הבנה וכדומה. לצורך כך, כאשר עורכים אבחון דידקטי, בודקים את כל יכולות הלמידה החשובות להתקדמות הלימודית, כמו למשל היגיון, תפיסה חזותית, שיכרון חזותי ושמיעתי, הבנת רצף, חציית קו אמצע, התארגנות במרחב, זיהוי ושיום של חפצים, שליפה של רשימות (לדוגמא: רשימה של חיות) ועוד מיומנויות נדרשות אחרות. בגיל מבוגר יותר בודקים גם היכרות עם האותיות, קריאה, פעולות חשבוניות בסיסיות וכדומה.

אבחון פסיכודידקטי

אבחון פסיכודידקטי הוא אבחון ארוך ומקיף הרבה יותר. אבחון פסיכודידקטי אורך כארבע עד חמש שעות, והוא נערך על ידי פסיכולוג. בשל אורכו של האבחון, פעמים רבות מחלקים אותו לשני מפגשים, על מנת שלא להקשות על הילד. אבחון פסיכודידקטי כולל לא רק אבחון לימודי, אלא גם אבחון של צדדים פסיכולוגיים, רגשיים ונפשיים. באמצעות אבחון פסיכודידקטי ניתן לזהות קשיי קשב וריכוז מסוגים שונים, קשיים על רקע רגשי ועוד, ולהתאים לילד סיוע מתאים. לרוב, הילד מופנה לאבחון פסיכודידקטי כאשר ישנו רושם שהוא סובל מבעיה רחבה ולא נקודתית, או שיש סיבה כלשהי לחשוד שמדובר בבעיה בעלת רקע רגשי.

תפקידו של הפסיכולוג באבחון

פסיכולוג אשר עורך אבחונים, צריך לדעת לא רק לבחון באופן יבש, אלא לדובב את הילד, על מנת להשיג ממנו מידע רחב על תחושותיו, רגשותיו ומהלך חייו. פסיכולוג טוב יצליח לגרום לילד להרגיש בנוח בזמן האבחון, דבר חשוב מאד, מפני שכאשר הילד מסוגר, נבוך או חושש, קשה הרבה יותר לאבחן את מצבו הכללי, מפני שיתכן שתשובות מסוימות שלו נובעות רק מן המבוכה שבה הוא שרוי, ולחילופין, הוא עלול להסתיר בקפדנות בעיות, קשיים או דאגות בגלל החשש מן הפסיכולוג. לכן כאשר פונים לאבחון פסיכודידקטי, חשוב לברר ולדאוג שאת האבחון יבצע פסיכולוג מקצועי ובעל גישה טובה לילדים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

GoText כתיבת תוכן - שירותי כתיבת מאמרים מקצועיים, מאמרים שיווקיים ולכל מטרה אחרת במחיר של 25 ש"ח ל300 מילים.
הצטרפו למאות עסקים מרוצים הנהנים משירותי כתיבה  מקצועיים.

שירות ומכירה:   0526955953

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רונן חזי

מאת: רונן חזיבידור ופנאי - כללי29/09/14756 צפיות
חברת איקיוטק הינה החברה המפתחת והאחראית על אתר אודישנס. אחד מהאתרים המשמעותיים ביותר עבור אומנים מכל התחומים המחפשים להתפתח ולפתח את יכולתם.

מאת: רונן חזיספורט וכושר גופני - כללי29/09/142089 צפיות
ספורטיפ הינו אחד המוצרים המשתלמים ביותר עבור אוהבי משחקי הספורט למיניהם ובפרט עבור אנשים שאוהבים למלא טפסי ווינר ומייחלים ליום בו הם ימלאו טופס נכון ויזכו בפרס.

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/141058 צפיות
פרשת איקיוטק הבהירה היטב כי לא ניתן להתעלם מהתרחבותן המשמעותית של עסקאות אלקטרוניות- עסקאות אשר מתבצעות בין שני שותפים לעסקה שנותנים הסכמתם לעסקה באמצעות כלים אלקטרונים בלי להיפגש בפועל.

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14863 צפיות
בשנים האחרונות עסקאות, פגישות עסקיות ועוד נערכות באינטרנט. בהתאם, חוזים רבים ואף הסכמים סבוכים נחתמים באמצעות חתימה דיגיטלית. מה עוד אתם יודעים על זה?

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14809 צפיות
אחריות דיגיטלית משמעה שכל צרכן, ספק או שותף כלשהוא לעסקות דיגיטליות יהיה מודע היטב לתוכן החוזה עליו הוא חתום ולחובות והזכויות שלו בהקשר זה. אחריות דיגיטלית היא ההבנה כי חתימה דיגיטלית, אף כי אינה ניתנת באופן פיזי בפני הצד השני השותף לחוזה, מחייבת בדיוק כמו חתימה על נייר ויש לה תוקף משפטי חד משמעי

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14873 צפיות
ממותגים, מועדון הלקוחות של חברת איקיוטק בע"מ, מזמין אתכם ליהנות מהנחות גדולות על מותגים מכל התחומים, תחת הניהול המשפטי של עו"ד נועם קוריס.

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14863 צפיות
ממותגים, מועדון הלקוחות של חברת איקיוטק בע"מ, מזמין אתכם ליהנות מהנחות גדולות על מותגים מכל התחומים, תחת הניהול המשפטי של עו"ד נועם קוריס.

מאמרים נוספים בנושא ליקויי למידה

מאת: vodplaceליקויי למידה22/03/172378 צפיות
על אבחון קשב וריכוז ומה צריך לעשות כשילד מראה סימנים

מאת: vodplaceליקויי למידה26/05/161047 צפיות
סיפור אישי של רווית ע. על הילד ועל אבחון דידקטי

מאת: לירון תמםליקויי למידה27/12/151301 צפיות
מדוע אבחון פסיכודידקטי נחוץ כל כך? מאמר זה מבקש לענות על כל השאלות בנושא, אתם מוזמנים להיכנס ולקרוא

מאת: Droxitליקויי למידה14/10/151553 צפיות
בישראל, על פי חוק חינוך חובה, נכנס כל ילד למסגרת חינוכית החל מגיל חמש. בתחילה זהו גן - כבר שם נדרש כל ילד לגלות כישורי למידה, התארגנות והסתגלות. בכיתות הנמוכות בבית הספר לומד הילד כי הדרישות ממנו הופכות מורכבות יותר.

מאת: ציפי כץליקויי למידה02/11/142619 צפיות
ללקויות למידה יש השלכות תפקודיות. אולם עיקר התסמינים השליליים נובע דווקא מהשלכות משניות של התופעות, שבסיסן בתסכולים הנובעים מהפער בין ציפיות הסביבה לבין ההתנהגויות של בעלי הלקויות. המאמר מסביר את מהות הפער וגורמיו, ונוגע באפשרויות הטיפול היעיל, שיסייע להתגבר על הקשיים ולמצות את הפוטנציאל הטמון בכל אחד.

מאת: אורי כהןליקויי למידה01/09/142409 צפיות
רבים מתלמידי ישראל כמו גם תלמידים בעולם כולו סובלים מקשיי למידה, קשיים שיכולים להופיע ממספר סיבות וביניהם לקויות למידה שונות. בעבר, ילד שלא היה מצליח להדביק את בני כיתתו בחומר הלימוד היה נשאר בצד ללא טיפול מתאים מה שהיה גורם לו להרגיש דחוי, להורדת הביטחון העצמי שלו, מה שהיה יוצר כדור שלג ובסופו של דבר גם בהמשך חייו הוא היה מרגיש שאינו מספיק אנטלגנטי כבני גילו והדימוי העצמי שלו היה נמוך מאוד. היום על ידי אבחון ליקויי למידה ניתן בשלב מוקדם לזהות את הבעיה ולהתמודד איתה.

מאת: אורי כהןליקויי למידה29/06/143348 צפיות
אבחון TOVA הוא נכון להיום חלק בלתי נפרד מכל מערך אבחונים הבודקים את לקויות הלמידה, מכיוון שהוא נועד לבדוק האם הנבחן סובל מהפרעות קשב וריכוז והאם טיפול תרופתי יכול לשפר את המצב. הסיבה לכך היא שבלא מעט מקרים נמצא כי אבחון לקויות למידה שאינו מתמקד באספקט הנוירולוגי שבוחן את יכולות הקשב והריכוז, לא תמיד מסוגל להצביע בצורה מדויקת על הסיבה לקשיים בלימודים. למעשה, מבדקי טובה עצמם יכולים בלא מעט מקרים לספק את התשובות לשאלה מה גורם לקשיים בלימודים וזה בתורו יכול לקצר את התהליך וגם להוזיל אותו בצורה...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica