חפש מאמרים:
שלום אורח
04.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בעולם דיגיטלי- צריך חתימה דיגיטלית קבילה משפטית

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/2014841 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בעולם דיגיטלי- צריך חתימה דיגיטלית קבילה משפטית:


על חתימה דיגיטלית:

בשנים האחרונות עסקאות, פגישות עסקיות ועוד נערכות באינטרנט. בהתאם, חוזים רבים ואף הסכמים סבוכים נחתמים באמצעות חתימה דיגיטלית. חתימה זו הינה תת סוג של חתימה אלקטרונית. למעשה, מדובר בחתימה שמאפשרת לבעליה לציין באמצעותה סימן הכר מסוים לכך שהיא ניתנה על ידי בעליה. זו מהווה פלט דיגיטלי המשמש כחתימה על מסמך. עו"ד נעם קוריס עוסק בשנים האחרונות רבות בשאלת התקיפות המשפטית של חתימה דיגיטלית. היות ומדובר בסוג חדש של חתימות וכן בחתימות שניתן להעתיק באופן קל יותר מאשר חתימה בכתב יד, נבחנות סוגיות שונות בבית המשפט כאשר חתימה דיגיטלית נמצאת במרכז הבמה.

איקיוטק בע"מ- הראשונה בחזית הלחימה על תוקפה של חתימה דיגיטלית:

נועם קוריס עורכי דין מלווים את חברת איקיוטק במסע לצורך הגנה על  החתימה דיגיטלית. המסע הזה החל בשל תביעות שונות הנוגעות לתוקפה של חתימה דיגיטלית. רבים העריכו כי בשל היותה חתימה נוחה להעתקה מדובר בשימוש בחתימה שאינה תקפה. עם זאת, בדומה לגישות של עו"ד נועם קוריס לאורך כל הדרך, העולם מתקדם ואיתו הטכנולוגיה. באמצעות החתימה הדיגיטלית שנדרשה על ידי איקיוטק ושילבה פרטים אישיים של בעל החתימה, נמצא כי גם על פי הדין מדובר בחתימה בעלת תוקף משפטי שקשה מאד לערער עליו.

החוק במדינת ישראל נכון לתקופה זו:

על פי סעיף שלוש של חוק החתימה האלקטרונית בישראל ניכר כי מערכת המשפט מגבה חתימות מסוג זה במידה והן אכן חתימות מאובטחות היטב. על פי סעיף 3, צירוף חתימה דיגיטלית מאובטחת למסמך מעיד כי החתימה מייצגת אכן את בעליה וכן כי בעל החתימה הדיגיטלית חתם על המסך הספציפי שאליו מצורפת החתימה הדיגיטלית.

מעבר לתוקף המשפטי:

כפי הנראה, למרות התקפות המשפטית והחוקים המנוסחים בישראל התומכים בשימוש בחתימה דיגיטלית, רשויות שונות מסרבות לעשות שימוש באמצעי יעיל, מאובטח ומתקדם זה. למשל, המועצה לצרכנות ניסתה לסרב לפעול בהתאם לחתימות הדיגיטליות החוקיות והתקפות שהוצגו על ידי חברת איקיוטק. פעולות אלה נמצאות בסתירה חד משמעית למערכת המשפט בישראל.

 תגיות המאמר: חתימה דיגיטלית


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

GoText כתיבת תוכן - שירותי כתיבת מאמרים מקצועיים, מאמרים שיווקיים ולכל מטרה אחרת במחיר של 25 ש"ח ל300 מילים.
הצטרפו למאות עסקים מרוצים הנהנים משירותי כתיבה  מקצועיים.

שירות ומכירה:   0526955953

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רונן חזי

מאת: רונן חזיבידור ופנאי - כללי29/09/14726 צפיות
חברת איקיוטק הינה החברה המפתחת והאחראית על אתר אודישנס. אחד מהאתרים המשמעותיים ביותר עבור אומנים מכל התחומים המחפשים להתפתח ולפתח את יכולתם.

מאת: רונן חזיספורט וכושר גופני - כללי29/09/142068 צפיות
ספורטיפ הינו אחד המוצרים המשתלמים ביותר עבור אוהבי משחקי הספורט למיניהם ובפרט עבור אנשים שאוהבים למלא טפסי ווינר ומייחלים ליום בו הם ימלאו טופס נכון ויזכו בפרס.

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/141041 צפיות
פרשת איקיוטק הבהירה היטב כי לא ניתן להתעלם מהתרחבותן המשמעותית של עסקאות אלקטרוניות- עסקאות אשר מתבצעות בין שני שותפים לעסקה שנותנים הסכמתם לעסקה באמצעות כלים אלקטרונים בלי להיפגש בפועל.

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14788 צפיות
אחריות דיגיטלית משמעה שכל צרכן, ספק או שותף כלשהוא לעסקות דיגיטליות יהיה מודע היטב לתוכן החוזה עליו הוא חתום ולחובות והזכויות שלו בהקשר זה. אחריות דיגיטלית היא ההבנה כי חתימה דיגיטלית, אף כי אינה ניתנת באופן פיזי בפני הצד השני השותף לחוזה, מחייבת בדיוק כמו חתימה על נייר ויש לה תוקף משפטי חד משמעי

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14852 צפיות
ממותגים, מועדון הלקוחות של חברת איקיוטק בע"מ, מזמין אתכם ליהנות מהנחות גדולות על מותגים מכל התחומים, תחת הניהול המשפטי של עו"ד נועם קוריס.

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14845 צפיות
ממותגים, מועדון הלקוחות של חברת איקיוטק בע"מ, מזמין אתכם ליהנות מהנחות גדולות על מותגים מכל התחומים, תחת הניהול המשפטי של עו"ד נועם קוריס.

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14872 צפיות
פעם היו חותמים ביד, ולא היה ניתן לערער על הכתב. היום, מדובר בחתימה דיגיטלית שנעשית דרך האמצעים הטכנולוגיים, בדרך כלל, במיל. שם קשה יותר לאמת את החתימה, וכל אחד יכול לערער עליה האם היא נכונה או לא.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: עו"ד אברהם זאדה הרפזחוק ומשפט - כללי15/07/2066 צפיות
טיפים לבחירת עורך דין משפחה

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי16/06/20165 צפיות
צו הריסה ללא הליך פלילי לפי סעיף 239 כן יש הליך כזה! סעיף 239 לחוק התכנון והבנייה, תשכ"ה-1965 מקנה לבית המשפט את הסמכות להורות על מתן צו להריסת בנייה בלתי חוקית גם ללא קיום של הליך פלילי והגשת כתב אישום וזאת בעיקר בנסיבות שבהן לא ניתן להעמיד לדין פלילי את מי שאחראי לאותה בנייה בלתי חוקית וכן על מנת לאפשר למוסדות התכנון ולרשויות האכיפה להתמודד עם עבירות בנייה שהתיישנו וכדי למנוע את הנצחתן.

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי13/04/20373 צפיות
הרבה אזרחים תמימים בנו פרגולה בחשיבה שעמדו בתקנות הפטור והופתעו כאשר קבלו צו הריסה בעקבות קרוי של הותקן נגד הגשם בעיקר. הוצאו אלפי צווי הריסה בנושא זה שסוף סוף מקבל מענה הולם בתיקון תקנות הפטור.

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי13/04/20308 צפיות
כשאתה מתמודד עם סוגיה זו, הצעד הראשון שלך הוא להכיר את תקנות פשיטת הרגל המקומיות שלך. מדינות שונות משתמשות בחוקים שונים הנוגעים לפשיטת רגל. לדוגמה, במדינות מסוימות אתה יכול להחזיק את הבית ואת המכונית שלך, אבל באחרים לא. עליכם להכיר את החוקים לפני הגשתם לפשיטת רגל.

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי25/03/20359 צפיות
נדל"ן יכול לספק לך אפשרות השקעה נהדרת. ישנם דברים רבים שיש לקחת בחשבון לפני שרוכשים נכס להשקעה. המידע הבא יעזור לכם למצוא הצלחה.

בית המשפט העליון מחק בימים אלו עתירה שהגיש ח"כ אביגדור ליברמן נגד הרבנות הראשית

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי14/09/19594 צפיות
הסוגיה משפטית בעניין צו הריסה 1. האם מהנדס הוועדה המקומית לתכנון ולבניה (להלן: מהנדס הוועדה המקומית) רשאי להאציל את הסמכות הנתונה לו בסעיף 221 לחוק התכנון והבניה, התשכ"ה-1965 (להלן: חוק התכנון והבניה או החוק) לחתום על צווי הריסה מינהליים? הרקע לבקשה והחלטות הערכאות הקודמות 2. ביום 13.11.2017, ניתן צו הריסה מינהלי לגבי בנייה ללא היתר של תקרות בטון ובריכת שחייה בדירת הדופלקס של המשיב בתל-אביב. צו ההריסה המינהלי (להלן: הצו) הוצא מכוח סעיף 221 לחוק התכנון והבני

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica