חפש מאמרים:
שלום אורח
03.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בעולם דיגיטלי- צריך חתימה דיגיטלית קבילה משפטית

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/2014790 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בעולם דיגיטלי- צריך חתימה דיגיטלית קבילה משפטית:


על חתימה דיגיטלית:

בשנים האחרונות עסקאות, פגישות עסקיות ועוד נערכות באינטרנט. בהתאם, חוזים רבים ואף הסכמים סבוכים נחתמים באמצעות חתימה דיגיטלית. חתימה זו הינה תת סוג של חתימה אלקטרונית. למעשה, מדובר בחתימה שמאפשרת לבעליה לציין באמצעותה סימן הכר מסוים לכך שהיא ניתנה על ידי בעליה. זו מהווה פלט דיגיטלי המשמש כחתימה על מסמך. עו"ד נעם קוריס עוסק בשנים האחרונות רבות בשאלת התקיפות המשפטית של חתימה דיגיטלית. היות ומדובר בסוג חדש של חתימות וכן בחתימות שניתן להעתיק באופן קל יותר מאשר חתימה בכתב יד, נבחנות סוגיות שונות בבית המשפט כאשר חתימה דיגיטלית נמצאת במרכז הבמה.

איקיוטק בע"מ- הראשונה בחזית הלחימה על תוקפה של חתימה דיגיטלית:

נועם קוריס עורכי דין מלווים את חברת איקיוטק במסע לצורך הגנה על  החתימה דיגיטלית. המסע הזה החל בשל תביעות שונות הנוגעות לתוקפה של חתימה דיגיטלית. רבים העריכו כי בשל היותה חתימה נוחה להעתקה מדובר בשימוש בחתימה שאינה תקפה. עם זאת, בדומה לגישות של עו"ד נועם קוריס לאורך כל הדרך, העולם מתקדם ואיתו הטכנולוגיה. באמצעות החתימה הדיגיטלית שנדרשה על ידי איקיוטק ושילבה פרטים אישיים של בעל החתימה, נמצא כי גם על פי הדין מדובר בחתימה בעלת תוקף משפטי שקשה מאד לערער עליו.

החוק במדינת ישראל נכון לתקופה זו:

על פי סעיף שלוש של חוק החתימה האלקטרונית בישראל ניכר כי מערכת המשפט מגבה חתימות מסוג זה במידה והן אכן חתימות מאובטחות היטב. על פי סעיף 3, צירוף חתימה דיגיטלית מאובטחת למסמך מעיד כי החתימה מייצגת אכן את בעליה וכן כי בעל החתימה הדיגיטלית חתם על המסך הספציפי שאליו מצורפת החתימה הדיגיטלית.

מעבר לתוקף המשפטי:

כפי הנראה, למרות התקפות המשפטית והחוקים המנוסחים בישראל התומכים בשימוש בחתימה דיגיטלית, רשויות שונות מסרבות לעשות שימוש באמצעי יעיל, מאובטח ומתקדם זה. למשל, המועצה לצרכנות ניסתה לסרב לפעול בהתאם לחתימות הדיגיטליות החוקיות והתקפות שהוצגו על ידי חברת איקיוטק. פעולות אלה נמצאות בסתירה חד משמעית למערכת המשפט בישראל.

 



תגיות המאמר: חתימה דיגיטלית


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

GoText כתיבת תוכן - שירותי כתיבת מאמרים מקצועיים, מאמרים שיווקיים ולכל מטרה אחרת במחיר של 25 ש"ח ל300 מילים.
הצטרפו למאות עסקים מרוצים הנהנים משירותי כתיבה  מקצועיים.

שירות ומכירה:   0526955953

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רונן חזי

מאת: רונן חזיבידור ופנאי - כללי29/09/14670 צפיות
חברת איקיוטק הינה החברה המפתחת והאחראית על אתר אודישנס. אחד מהאתרים המשמעותיים ביותר עבור אומנים מכל התחומים המחפשים להתפתח ולפתח את יכולתם.

מאת: רונן חזיספורט וכושר גופני - כללי29/09/142015 צפיות
ספורטיפ הינו אחד המוצרים המשתלמים ביותר עבור אוהבי משחקי הספורט למיניהם ובפרט עבור אנשים שאוהבים למלא טפסי ווינר ומייחלים ליום בו הם ימלאו טופס נכון ויזכו בפרס.

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14987 צפיות
פרשת איקיוטק הבהירה היטב כי לא ניתן להתעלם מהתרחבותן המשמעותית של עסקאות אלקטרוניות- עסקאות אשר מתבצעות בין שני שותפים לעסקה שנותנים הסכמתם לעסקה באמצעות כלים אלקטרונים בלי להיפגש בפועל.

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14738 צפיות
אחריות דיגיטלית משמעה שכל צרכן, ספק או שותף כלשהוא לעסקות דיגיטליות יהיה מודע היטב לתוכן החוזה עליו הוא חתום ולחובות והזכויות שלו בהקשר זה. אחריות דיגיטלית היא ההבנה כי חתימה דיגיטלית, אף כי אינה ניתנת באופן פיזי בפני הצד השני השותף לחוזה, מחייבת בדיוק כמו חתימה על נייר ויש לה תוקף משפטי חד משמעי

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14796 צפיות
ממותגים, מועדון הלקוחות של חברת איקיוטק בע"מ, מזמין אתכם ליהנות מהנחות גדולות על מותגים מכל התחומים, תחת הניהול המשפטי של עו"ד נועם קוריס.

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14794 צפיות
ממותגים, מועדון הלקוחות של חברת איקיוטק בע"מ, מזמין אתכם ליהנות מהנחות גדולות על מותגים מכל התחומים, תחת הניהול המשפטי של עו"ד נועם קוריס.

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14827 צפיות
פעם היו חותמים ביד, ולא היה ניתן לערער על הכתב. היום, מדובר בחתימה דיגיטלית שנעשית דרך האמצעים הטכנולוגיים, בדרך כלל, במיל. שם קשה יותר לאמת את החתימה, וכל אחד יכול לערער עליה האם היא נכונה או לא.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי25/03/2058 צפיות
נדל"ן יכול לספק לך אפשרות השקעה נהדרת. ישנם דברים רבים שיש לקחת בחשבון לפני שרוכשים נכס להשקעה. המידע הבא יעזור לכם למצוא הצלחה.

בית המשפט העליון מחק בימים אלו עתירה שהגיש ח"כ אביגדור ליברמן נגד הרבנות הראשית

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי14/09/19494 צפיות
הסוגיה משפטית בעניין צו הריסה 1. האם מהנדס הוועדה המקומית לתכנון ולבניה (להלן: מהנדס הוועדה המקומית) רשאי להאציל את הסמכות הנתונה לו בסעיף 221 לחוק התכנון והבניה, התשכ"ה-1965 (להלן: חוק התכנון והבניה או החוק) לחתום על צווי הריסה מינהליים? הרקע לבקשה והחלטות הערכאות הקודמות 2. ביום 13.11.2017, ניתן צו הריסה מינהלי לגבי בנייה ללא היתר של תקרות בטון ובריכת שחייה בדירת הדופלקס של המשיב בתל-אביב. צו ההריסה המינהלי (להלן: הצו) הוצא מכוח סעיף 221 לחוק התכנון והבני

מאת: אברהם פכטרחוק ומשפט - כללי21/03/19303 צפיות
שרת המשפטים שקד מציגה תכנית מהפכנית לבניית בית-משפט העליון, ביטול הוועדה למינוי שופטים ושימוע בכנסת בנוסח ארה"ב. אם אכן יבוא שינוי – בג"צ יכול להאשים את עצמו כי פסיקותיו וחוסר האיזון תוך התערבות בנושאים לא שפיטים, הם תוצר הביקורת.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי05/03/19411 צפיות
הגשה של עתירה ללא כל טעות מצריכה בקיאות בענייני משפט אלה

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי25/01/19435 צפיות
פגיעה אישית היא עניין רציני ואתה לא צריך לקחת את זה בקלות. ללא קשר לתוצאה של המקרה, לקחת מישהו למשימה על רשלנות שלהם הוא יותר מוצדק. להלן המאמר שלהלן יעזור לך עם כל ענייני הפגיעה האישית שלך.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/01/191233 צפיות
כולנו מנהלים את מרוץ החיים שלנו ודואגים להכין ביטוח כזה או אחר לצרות עתידיות שנקווה שלא יפקדו אותנו לעולם. הביטוחים הללו מבטיחים תשלומים כאלו ואחרים שנזכה להם בעתיד ישירות לכיס שלנו, או לטובת טיפולים שלנו או גרוע מכך יועברו ישירות לשארים שלנו במקרה של מוות.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica