חפש מאמרים:
שלום אורח
23.06.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בעולם דיגיטלי- צריך חתימה דיגיטלית קבילה משפטית

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/20141353 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בעולם דיגיטלי- צריך חתימה דיגיטלית קבילה משפטית:


על חתימה דיגיטלית:

בשנים האחרונות עסקאות, פגישות עסקיות ועוד נערכות באינטרנט. בהתאם, חוזים רבים ואף הסכמים סבוכים נחתמים באמצעות חתימה דיגיטלית. חתימה זו הינה תת סוג של חתימה אלקטרונית. למעשה, מדובר בחתימה שמאפשרת לבעליה לציין באמצעותה סימן הכר מסוים לכך שהיא ניתנה על ידי בעליה. זו מהווה פלט דיגיטלי המשמש כחתימה על מסמך. עו"ד נעם קוריס עוסק בשנים האחרונות רבות בשאלת התקיפות המשפטית של חתימה דיגיטלית. היות ומדובר בסוג חדש של חתימות וכן בחתימות שניתן להעתיק באופן קל יותר מאשר חתימה בכתב יד, נבחנות סוגיות שונות בבית המשפט כאשר חתימה דיגיטלית נמצאת במרכז הבמה.

איקיוטק בע"מ- הראשונה בחזית הלחימה על תוקפה של חתימה דיגיטלית:

נועם קוריס עורכי דין מלווים את חברת איקיוטק במסע לצורך הגנה על  החתימה דיגיטלית. המסע הזה החל בשל תביעות שונות הנוגעות לתוקפה של חתימה דיגיטלית. רבים העריכו כי בשל היותה חתימה נוחה להעתקה מדובר בשימוש בחתימה שאינה תקפה. עם זאת, בדומה לגישות של עו"ד נועם קוריס לאורך כל הדרך, העולם מתקדם ואיתו הטכנולוגיה. באמצעות החתימה הדיגיטלית שנדרשה על ידי איקיוטק ושילבה פרטים אישיים של בעל החתימה, נמצא כי גם על פי הדין מדובר בחתימה בעלת תוקף משפטי שקשה מאד לערער עליו.

החוק במדינת ישראל נכון לתקופה זו:

על פי סעיף שלוש של חוק החתימה האלקטרונית בישראל ניכר כי מערכת המשפט מגבה חתימות מסוג זה במידה והן אכן חתימות מאובטחות היטב. על פי סעיף 3, צירוף חתימה דיגיטלית מאובטחת למסמך מעיד כי החתימה מייצגת אכן את בעליה וכן כי בעל החתימה הדיגיטלית חתם על המסך הספציפי שאליו מצורפת החתימה הדיגיטלית.

מעבר לתוקף המשפטי:

כפי הנראה, למרות התקפות המשפטית והחוקים המנוסחים בישראל התומכים בשימוש בחתימה דיגיטלית, רשויות שונות מסרבות לעשות שימוש באמצעי יעיל, מאובטח ומתקדם זה. למשל, המועצה לצרכנות ניסתה לסרב לפעול בהתאם לחתימות הדיגיטליות החוקיות והתקפות שהוצגו על ידי חברת איקיוטק. פעולות אלה נמצאות בסתירה חד משמעית למערכת המשפט בישראל.

 תגיות המאמר: חתימה דיגיטלית


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

GoText כתיבת תוכן - שירותי כתיבת מאמרים מקצועיים, מאמרים שיווקיים ולכל מטרה אחרת במחיר של 25 ש"ח ל300 מילים.
הצטרפו למאות עסקים מרוצים הנהנים משירותי כתיבה  מקצועיים.

שירות ומכירה:   0526955953

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רונן חזי

מאת: רונן חזיבידור ופנאי - כללי29/09/141234 צפיות
חברת איקיוטק הינה החברה המפתחת והאחראית על אתר אודישנס. אחד מהאתרים המשמעותיים ביותר עבור אומנים מכל התחומים המחפשים להתפתח ולפתח את יכולתם.

מאת: רונן חזיספורט וכושר גופני - כללי29/09/142582 צפיות
ספורטיפ הינו אחד המוצרים המשתלמים ביותר עבור אוהבי משחקי הספורט למיניהם ובפרט עבור אנשים שאוהבים למלא טפסי ווינר ומייחלים ליום בו הם ימלאו טופס נכון ויזכו בפרס.

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/141621 צפיות
פרשת איקיוטק הבהירה היטב כי לא ניתן להתעלם מהתרחבותן המשמעותית של עסקאות אלקטרוניות- עסקאות אשר מתבצעות בין שני שותפים לעסקה שנותנים הסכמתם לעסקה באמצעות כלים אלקטרונים בלי להיפגש בפועל.

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/141249 צפיות
אחריות דיגיטלית משמעה שכל צרכן, ספק או שותף כלשהוא לעסקות דיגיטליות יהיה מודע היטב לתוכן החוזה עליו הוא חתום ולחובות והזכויות שלו בהקשר זה. אחריות דיגיטלית היא ההבנה כי חתימה דיגיטלית, אף כי אינה ניתנת באופן פיזי בפני הצד השני השותף לחוזה, מחייבת בדיוק כמו חתימה על נייר ויש לה תוקף משפטי חד משמעי

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/141349 צפיות
ממותגים, מועדון הלקוחות של חברת איקיוטק בע"מ, מזמין אתכם ליהנות מהנחות גדולות על מותגים מכל התחומים, תחת הניהול המשפטי של עו"ד נועם קוריס.

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/141275 צפיות
ממותגים, מועדון הלקוחות של חברת איקיוטק בע"מ, מזמין אתכם ליהנות מהנחות גדולות על מותגים מכל התחומים, תחת הניהול המשפטי של עו"ד נועם קוריס.

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/141441 צפיות
פעם היו חותמים ביד, ולא היה ניתן לערער על הכתב. היום, מדובר בחתימה דיגיטלית שנעשית דרך האמצעים הטכנולוגיים, בדרך כלל, במיל. שם קשה יותר לאמת את החתימה, וכל אחד יכול לערער עליה האם היא נכונה או לא.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: אדיר בנימיניחוק ומשפט - כללי25/06/231755 צפיות
ההנחה שבדרך כלל החזקים הם אלו שגוברים על החלשים מהם, גורמת לכך שכאשר הגורם החלש יותר זוכה למעט צדק, הדבר מעניק לנו תחושה של עדנה מסוימת. לכן נדמה ששמענו לא מעט סיפורים בהם הודות להתערבות חיצונית זוכה הגורם הנפגע לצדק מסוים, או לכל הפחות מסופר כי הגורם שעשה את מעשה העוולה נענש על כך.

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי19/08/212109 צפיות
https://www.tel-aviv.gov.il/Residents/Construction/DocLib1/%D7%A8%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%AA%20%D7%9E%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%9D%20%D7%9E%D7%A1%D7%95%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%9D%20%D7%A4%D7%A2%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%9D.pdf

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי19/06/211990 צפיות
מדיניות אכיפת עבירות תכנון ובניה – הרשות לאכיפה במקרקעין מדיניות אכיפה הינה כלי מרכזי הנתון בתחום האכיפה באמצעותו מבטיח הגוף האוכף למקד את משאביו המוגבלים בעבירות המשמעותיות ביותר ובאופן האפקטיבי ביותר. מיקוד משאבי האכיפה לפי סדרי עדיפות קבועים מראש מאפשר הגברת אפקטיביות האכיפה באמצעות פעילות יזומה, צמצום המשאבים המופנים כלפי עבירות בעלות ערך נמוך יותר, והבטחת השוויון באכיפה. יובהר, כי מדיניות אכיפה היא מסמך המתווה את הדרך אך אינו מסמך מחייב, שלא מאפשר בחינה מחודשת, עדכון וסטייה ממנו במקרים שיש לכך הצדקה.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי28/01/211617 צפיות
על מנת להבין מדוע אדם ניגש על מנת לבצע תרגום של תעודות ומסמכים רשמיים מסוימים צריכים להבין את התהליכים שאותם עוברים אנשים ברחבי העולם כולו.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי15/01/211297 צפיות
מתי נדרש לפעולה של תרגום עבור תעודת לידה?

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי13/12/201836 צפיות
הרשויות ממשיכות בקצב רב בהוצאת צווי הריסה. מאמר שכדאי לקרוא אם ביצעת חריגות בניה , ביקרו או רוצים לבקר בנכס מטעם הפיקוח על הבניה/ הוועדה לתכנון ובניה או שכבר הוזמנת לשימוע או אולי כבר קיבלת צו הריסה. המאמר מיועד לכל העוסקים בתחום. עורכי דין, שמאים, מהנדסים, קבלנים, וועדי בתים, אדריכלים, מפקחי בניה ועוד.

מאת: עופר שלוחוק ומשפט - כללי08/10/201572 צפיות
הסכם מייסדים מוצלח בחברות סטארט אפ

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica