חפש מאמרים:
שלום אורח
05.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

המסחר האלקטורני והחוזים האלקטרונים בראי משפטי

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/20141041 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

המסחר האלקטורני והחוזים האלקטרונים בראי משפטי:

על פרשת איקיוטק והעלת נושא החוזים האלקטרונים לסדר היום:

פרשת איקיוטק הבהירה היטב כי לא ניתן להתעלם מהתרחבותן המשמעותית של עסקאות אלקטרוניות- עסקאות אשר מתבצעות בין שני שותפים לעסקה שנותנים הסכמתם לעסקה באמצעות כלים אלקטרונים בלי להיפגש בפועל. חברת איקיוטק בע"מנהגה בהתאם לחוק המקובל בישראל כאשר היא חייבה את לקוחותיה בהתאם לחוזה שנחתם עימם באופן דיגיטלי. החברה עשתה שימוש בחתימה דיגיטלית מאובטחת ותקינה ועם זאת עוררה סערה רבה. אף כי החוק בישראל תומך ומאשר חתימות דיגיטליות וחוזים אלקטרונים, החדשנות שבעניין מאיימת על רבים.

על חוזים אלקטרונים- מה יכולה להיות הבעיה?:

כפי ששמענו לא פעם את עו"ד נועם קוריס, חוזים אלקטרוניים הינם חוזים תקפים. אין במערכת המשפט ציפייה להמשך פעילות עסקית ופעילות מסחרית אך ורק במפגש פנים אל פנים הכולל נייר ועט. יש להתקדם בקצב הטכנולוגי המהיר של העולם הכולל בתוכו גם את השימוש הנוח באמצעים אלקטרונים לצורך ביצוע עסקאות. עם זאת, יש להסדיר בחוק את הפעילות האלקטרונית ובתוכה את החוזים האלקטרונים. על פי נועם קוריס עורכי דין, בעיית החוזים כוללת את קבלת החתימה מהצרכן כאשר הוא לא נפגש בפועל עם הספק ועליו לחתום אך ורק בהתאם למידע המופיע בחוזה כאשר זה יכול להטעות לעיתים. עם זאת, ברור כי חתימה על חוזה אלקטרוני מעידה על קבלת הסכמת החותם על התוכן.

ההמלצות לצרכן הישראלי בכל הנוגע  לחוק המסחר האלקטרוני ולחוק החוזים:

כדי להגן על הצרכן הישראלי נעשו מאמצים לנסח המלצות הנוגעות לאופן שבו חוזה אלקטרוני צריך להיות מנוסח. בתוך אלה, על חוזה אלקטרוני לאפשר הזדמנות סבירה ללקוח לעיין בחוזה ולהבין את תוכנו. בכלל זה נכנס החיוב על הספק לפרט במלואה את העסקה ולא להשאיר פרטים עמומים. כך, הצרכן שחותם על חוזה אלקטרוני נותן הסכמתו המלאה כאשר המידע כולו פרוס מולו.

הוגנות של חוזים אלקטרונים:

עורכי דין רבים בעלי ידע מקצועי רחב, כגון עו"ד נעם קוריס, מבהירים כי מתן חתימה על חוזה אלקטרוני הוא צעד המאשר את הסכמת החותם על החוזה. על הצרכן שנותן חתימה דיגיטלית כזו להיות מודע לכך שחתימתו תקפה והסכמתו לעסקה, גם אם היא אינה הוגנת מאד כלפיו, היא הסכמה מחייבת משפטית.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

GoText כתיבת תוכן - שירותי כתיבת מאמרים מקצועיים, מאמרים שיווקיים ולכל מטרה אחרת במחיר של 25 ש"ח ל300 מילים.
הצטרפו למאות עסקים מרוצים הנהנים משירותי כתיבה  מקצועיים.

שירות ומכירה:   0526955953

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רונן חזי

מאת: רונן חזיבידור ופנאי - כללי29/09/14727 צפיות
חברת איקיוטק הינה החברה המפתחת והאחראית על אתר אודישנס. אחד מהאתרים המשמעותיים ביותר עבור אומנים מכל התחומים המחפשים להתפתח ולפתח את יכולתם.

מאת: רונן חזיספורט וכושר גופני - כללי29/09/142071 צפיות
ספורטיפ הינו אחד המוצרים המשתלמים ביותר עבור אוהבי משחקי הספורט למיניהם ובפרט עבור אנשים שאוהבים למלא טפסי ווינר ומייחלים ליום בו הם ימלאו טופס נכון ויזכו בפרס.

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14842 צפיות
בשנים האחרונות עסקאות, פגישות עסקיות ועוד נערכות באינטרנט. בהתאם, חוזים רבים ואף הסכמים סבוכים נחתמים באמצעות חתימה דיגיטלית. מה עוד אתם יודעים על זה?

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14788 צפיות
אחריות דיגיטלית משמעה שכל צרכן, ספק או שותף כלשהוא לעסקות דיגיטליות יהיה מודע היטב לתוכן החוזה עליו הוא חתום ולחובות והזכויות שלו בהקשר זה. אחריות דיגיטלית היא ההבנה כי חתימה דיגיטלית, אף כי אינה ניתנת באופן פיזי בפני הצד השני השותף לחוזה, מחייבת בדיוק כמו חתימה על נייר ויש לה תוקף משפטי חד משמעי

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14852 צפיות
ממותגים, מועדון הלקוחות של חברת איקיוטק בע"מ, מזמין אתכם ליהנות מהנחות גדולות על מותגים מכל התחומים, תחת הניהול המשפטי של עו"ד נועם קוריס.

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14847 צפיות
ממותגים, מועדון הלקוחות של חברת איקיוטק בע"מ, מזמין אתכם ליהנות מהנחות גדולות על מותגים מכל התחומים, תחת הניהול המשפטי של עו"ד נועם קוריס.

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14873 צפיות
פעם היו חותמים ביד, ולא היה ניתן לערער על הכתב. היום, מדובר בחתימה דיגיטלית שנעשית דרך האמצעים הטכנולוגיים, בדרך כלל, במיל. שם קשה יותר לאמת את החתימה, וכל אחד יכול לערער עליה האם היא נכונה או לא.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: עו"ד אברהם זאדה הרפזחוק ומשפט - כללי15/07/2073 צפיות
טיפים לבחירת עורך דין משפחה

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי16/06/20167 צפיות
צו הריסה ללא הליך פלילי לפי סעיף 239 כן יש הליך כזה! סעיף 239 לחוק התכנון והבנייה, תשכ"ה-1965 מקנה לבית המשפט את הסמכות להורות על מתן צו להריסת בנייה בלתי חוקית גם ללא קיום של הליך פלילי והגשת כתב אישום וזאת בעיקר בנסיבות שבהן לא ניתן להעמיד לדין פלילי את מי שאחראי לאותה בנייה בלתי חוקית וכן על מנת לאפשר למוסדות התכנון ולרשויות האכיפה להתמודד עם עבירות בנייה שהתיישנו וכדי למנוע את הנצחתן.

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי13/04/20373 צפיות
הרבה אזרחים תמימים בנו פרגולה בחשיבה שעמדו בתקנות הפטור והופתעו כאשר קבלו צו הריסה בעקבות קרוי של הותקן נגד הגשם בעיקר. הוצאו אלפי צווי הריסה בנושא זה שסוף סוף מקבל מענה הולם בתיקון תקנות הפטור.

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי13/04/20310 צפיות
כשאתה מתמודד עם סוגיה זו, הצעד הראשון שלך הוא להכיר את תקנות פשיטת הרגל המקומיות שלך. מדינות שונות משתמשות בחוקים שונים הנוגעים לפשיטת רגל. לדוגמה, במדינות מסוימות אתה יכול להחזיק את הבית ואת המכונית שלך, אבל באחרים לא. עליכם להכיר את החוקים לפני הגשתם לפשיטת רגל.

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי25/03/20359 צפיות
נדל"ן יכול לספק לך אפשרות השקעה נהדרת. ישנם דברים רבים שיש לקחת בחשבון לפני שרוכשים נכס להשקעה. המידע הבא יעזור לכם למצוא הצלחה.

בית המשפט העליון מחק בימים אלו עתירה שהגיש ח"כ אביגדור ליברמן נגד הרבנות הראשית

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי14/09/19594 צפיות
הסוגיה משפטית בעניין צו הריסה 1. האם מהנדס הוועדה המקומית לתכנון ולבניה (להלן: מהנדס הוועדה המקומית) רשאי להאציל את הסמכות הנתונה לו בסעיף 221 לחוק התכנון והבניה, התשכ"ה-1965 (להלן: חוק התכנון והבניה או החוק) לחתום על צווי הריסה מינהליים? הרקע לבקשה והחלטות הערכאות הקודמות 2. ביום 13.11.2017, ניתן צו הריסה מינהלי לגבי בנייה ללא היתר של תקרות בטון ובריכת שחייה בדירת הדופלקס של המשיב בתל-אביב. צו ההריסה המינהלי (להלן: הצו) הוצא מכוח סעיף 221 לחוק התכנון והבני

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica