חפש מאמרים:
שלום אורח
22.06.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

המסחר האלקטורני והחוזים האלקטרונים בראי משפטי

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/20141619 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

המסחר האלקטורני והחוזים האלקטרונים בראי משפטי:

על פרשת איקיוטק והעלת נושא החוזים האלקטרונים לסדר היום:

פרשת איקיוטק הבהירה היטב כי לא ניתן להתעלם מהתרחבותן המשמעותית של עסקאות אלקטרוניות- עסקאות אשר מתבצעות בין שני שותפים לעסקה שנותנים הסכמתם לעסקה באמצעות כלים אלקטרונים בלי להיפגש בפועל. חברת איקיוטק בע"מנהגה בהתאם לחוק המקובל בישראל כאשר היא חייבה את לקוחותיה בהתאם לחוזה שנחתם עימם באופן דיגיטלי. החברה עשתה שימוש בחתימה דיגיטלית מאובטחת ותקינה ועם זאת עוררה סערה רבה. אף כי החוק בישראל תומך ומאשר חתימות דיגיטליות וחוזים אלקטרונים, החדשנות שבעניין מאיימת על רבים.

על חוזים אלקטרונים- מה יכולה להיות הבעיה?:

כפי ששמענו לא פעם את עו"ד נועם קוריס, חוזים אלקטרוניים הינם חוזים תקפים. אין במערכת המשפט ציפייה להמשך פעילות עסקית ופעילות מסחרית אך ורק במפגש פנים אל פנים הכולל נייר ועט. יש להתקדם בקצב הטכנולוגי המהיר של העולם הכולל בתוכו גם את השימוש הנוח באמצעים אלקטרונים לצורך ביצוע עסקאות. עם זאת, יש להסדיר בחוק את הפעילות האלקטרונית ובתוכה את החוזים האלקטרונים. על פי נועם קוריס עורכי דין, בעיית החוזים כוללת את קבלת החתימה מהצרכן כאשר הוא לא נפגש בפועל עם הספק ועליו לחתום אך ורק בהתאם למידע המופיע בחוזה כאשר זה יכול להטעות לעיתים. עם זאת, ברור כי חתימה על חוזה אלקטרוני מעידה על קבלת הסכמת החותם על התוכן.

ההמלצות לצרכן הישראלי בכל הנוגע  לחוק המסחר האלקטרוני ולחוק החוזים:

כדי להגן על הצרכן הישראלי נעשו מאמצים לנסח המלצות הנוגעות לאופן שבו חוזה אלקטרוני צריך להיות מנוסח. בתוך אלה, על חוזה אלקטרוני לאפשר הזדמנות סבירה ללקוח לעיין בחוזה ולהבין את תוכנו. בכלל זה נכנס החיוב על הספק לפרט במלואה את העסקה ולא להשאיר פרטים עמומים. כך, הצרכן שחותם על חוזה אלקטרוני נותן הסכמתו המלאה כאשר המידע כולו פרוס מולו.

הוגנות של חוזים אלקטרונים:

עורכי דין רבים בעלי ידע מקצועי רחב, כגון עו"ד נעם קוריס, מבהירים כי מתן חתימה על חוזה אלקטרוני הוא צעד המאשר את הסכמת החותם על החוזה. על הצרכן שנותן חתימה דיגיטלית כזו להיות מודע לכך שחתימתו תקפה והסכמתו לעסקה, גם אם היא אינה הוגנת מאד כלפיו, היא הסכמה מחייבת משפטית.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

GoText כתיבת תוכן - שירותי כתיבת מאמרים מקצועיים, מאמרים שיווקיים ולכל מטרה אחרת במחיר של 25 ש"ח ל300 מילים.
הצטרפו למאות עסקים מרוצים הנהנים משירותי כתיבה  מקצועיים.

שירות ומכירה:   0526955953

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רונן חזי

מאת: רונן חזיבידור ופנאי - כללי29/09/141234 צפיות
חברת איקיוטק הינה החברה המפתחת והאחראית על אתר אודישנס. אחד מהאתרים המשמעותיים ביותר עבור אומנים מכל התחומים המחפשים להתפתח ולפתח את יכולתם.

מאת: רונן חזיספורט וכושר גופני - כללי29/09/142582 צפיות
ספורטיפ הינו אחד המוצרים המשתלמים ביותר עבור אוהבי משחקי הספורט למיניהם ובפרט עבור אנשים שאוהבים למלא טפסי ווינר ומייחלים ליום בו הם ימלאו טופס נכון ויזכו בפרס.

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/141353 צפיות
בשנים האחרונות עסקאות, פגישות עסקיות ועוד נערכות באינטרנט. בהתאם, חוזים רבים ואף הסכמים סבוכים נחתמים באמצעות חתימה דיגיטלית. מה עוד אתם יודעים על זה?

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/141249 צפיות
אחריות דיגיטלית משמעה שכל צרכן, ספק או שותף כלשהוא לעסקות דיגיטליות יהיה מודע היטב לתוכן החוזה עליו הוא חתום ולחובות והזכויות שלו בהקשר זה. אחריות דיגיטלית היא ההבנה כי חתימה דיגיטלית, אף כי אינה ניתנת באופן פיזי בפני הצד השני השותף לחוזה, מחייבת בדיוק כמו חתימה על נייר ויש לה תוקף משפטי חד משמעי

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/141348 צפיות
ממותגים, מועדון הלקוחות של חברת איקיוטק בע"מ, מזמין אתכם ליהנות מהנחות גדולות על מותגים מכל התחומים, תחת הניהול המשפטי של עו"ד נועם קוריס.

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/141274 צפיות
ממותגים, מועדון הלקוחות של חברת איקיוטק בע"מ, מזמין אתכם ליהנות מהנחות גדולות על מותגים מכל התחומים, תחת הניהול המשפטי של עו"ד נועם קוריס.

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/141441 צפיות
פעם היו חותמים ביד, ולא היה ניתן לערער על הכתב. היום, מדובר בחתימה דיגיטלית שנעשית דרך האמצעים הטכנולוגיים, בדרך כלל, במיל. שם קשה יותר לאמת את החתימה, וכל אחד יכול לערער עליה האם היא נכונה או לא.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: אדיר בנימיניחוק ומשפט - כללי25/06/231753 צפיות
ההנחה שבדרך כלל החזקים הם אלו שגוברים על החלשים מהם, גורמת לכך שכאשר הגורם החלש יותר זוכה למעט צדק, הדבר מעניק לנו תחושה של עדנה מסוימת. לכן נדמה ששמענו לא מעט סיפורים בהם הודות להתערבות חיצונית זוכה הגורם הנפגע לצדק מסוים, או לכל הפחות מסופר כי הגורם שעשה את מעשה העוולה נענש על כך.

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי19/08/212109 צפיות
https://www.tel-aviv.gov.il/Residents/Construction/DocLib1/%D7%A8%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%AA%20%D7%9E%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%9D%20%D7%9E%D7%A1%D7%95%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%9D%20%D7%A4%D7%A2%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%9D.pdf

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי19/06/211990 צפיות
מדיניות אכיפת עבירות תכנון ובניה – הרשות לאכיפה במקרקעין מדיניות אכיפה הינה כלי מרכזי הנתון בתחום האכיפה באמצעותו מבטיח הגוף האוכף למקד את משאביו המוגבלים בעבירות המשמעותיות ביותר ובאופן האפקטיבי ביותר. מיקוד משאבי האכיפה לפי סדרי עדיפות קבועים מראש מאפשר הגברת אפקטיביות האכיפה באמצעות פעילות יזומה, צמצום המשאבים המופנים כלפי עבירות בעלות ערך נמוך יותר, והבטחת השוויון באכיפה. יובהר, כי מדיניות אכיפה היא מסמך המתווה את הדרך אך אינו מסמך מחייב, שלא מאפשר בחינה מחודשת, עדכון וסטייה ממנו במקרים שיש לכך הצדקה.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי28/01/211616 צפיות
על מנת להבין מדוע אדם ניגש על מנת לבצע תרגום של תעודות ומסמכים רשמיים מסוימים צריכים להבין את התהליכים שאותם עוברים אנשים ברחבי העולם כולו.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי15/01/211294 צפיות
מתי נדרש לפעולה של תרגום עבור תעודת לידה?

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי13/12/201836 צפיות
הרשויות ממשיכות בקצב רב בהוצאת צווי הריסה. מאמר שכדאי לקרוא אם ביצעת חריגות בניה , ביקרו או רוצים לבקר בנכס מטעם הפיקוח על הבניה/ הוועדה לתכנון ובניה או שכבר הוזמנת לשימוע או אולי כבר קיבלת צו הריסה. המאמר מיועד לכל העוסקים בתחום. עורכי דין, שמאים, מהנדסים, קבלנים, וועדי בתים, אדריכלים, מפקחי בניה ועוד.

מאת: עופר שלוחוק ומשפט - כללי08/10/201571 צפיות
הסכם מייסדים מוצלח בחברות סטארט אפ

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica