חפש מאמרים:
שלום אורח
30.10.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

המסחר האלקטורני והחוזים האלקטרונים בראי משפטי

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/20141068 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

המסחר האלקטורני והחוזים האלקטרונים בראי משפטי:

על פרשת איקיוטק והעלת נושא החוזים האלקטרונים לסדר היום:

פרשת איקיוטק הבהירה היטב כי לא ניתן להתעלם מהתרחבותן המשמעותית של עסקאות אלקטרוניות- עסקאות אשר מתבצעות בין שני שותפים לעסקה שנותנים הסכמתם לעסקה באמצעות כלים אלקטרונים בלי להיפגש בפועל. חברת איקיוטק בע"מנהגה בהתאם לחוק המקובל בישראל כאשר היא חייבה את לקוחותיה בהתאם לחוזה שנחתם עימם באופן דיגיטלי. החברה עשתה שימוש בחתימה דיגיטלית מאובטחת ותקינה ועם זאת עוררה סערה רבה. אף כי החוק בישראל תומך ומאשר חתימות דיגיטליות וחוזים אלקטרונים, החדשנות שבעניין מאיימת על רבים.

על חוזים אלקטרונים- מה יכולה להיות הבעיה?:

כפי ששמענו לא פעם את עו"ד נועם קוריס, חוזים אלקטרוניים הינם חוזים תקפים. אין במערכת המשפט ציפייה להמשך פעילות עסקית ופעילות מסחרית אך ורק במפגש פנים אל פנים הכולל נייר ועט. יש להתקדם בקצב הטכנולוגי המהיר של העולם הכולל בתוכו גם את השימוש הנוח באמצעים אלקטרונים לצורך ביצוע עסקאות. עם זאת, יש להסדיר בחוק את הפעילות האלקטרונית ובתוכה את החוזים האלקטרונים. על פי נועם קוריס עורכי דין, בעיית החוזים כוללת את קבלת החתימה מהצרכן כאשר הוא לא נפגש בפועל עם הספק ועליו לחתום אך ורק בהתאם למידע המופיע בחוזה כאשר זה יכול להטעות לעיתים. עם זאת, ברור כי חתימה על חוזה אלקטרוני מעידה על קבלת הסכמת החותם על התוכן.

ההמלצות לצרכן הישראלי בכל הנוגע  לחוק המסחר האלקטרוני ולחוק החוזים:

כדי להגן על הצרכן הישראלי נעשו מאמצים לנסח המלצות הנוגעות לאופן שבו חוזה אלקטרוני צריך להיות מנוסח. בתוך אלה, על חוזה אלקטרוני לאפשר הזדמנות סבירה ללקוח לעיין בחוזה ולהבין את תוכנו. בכלל זה נכנס החיוב על הספק לפרט במלואה את העסקה ולא להשאיר פרטים עמומים. כך, הצרכן שחותם על חוזה אלקטרוני נותן הסכמתו המלאה כאשר המידע כולו פרוס מולו.

הוגנות של חוזים אלקטרונים:

עורכי דין רבים בעלי ידע מקצועי רחב, כגון עו"ד נעם קוריס, מבהירים כי מתן חתימה על חוזה אלקטרוני הוא צעד המאשר את הסכמת החותם על החוזה. על הצרכן שנותן חתימה דיגיטלית כזו להיות מודע לכך שחתימתו תקפה והסכמתו לעסקה, גם אם היא אינה הוגנת מאד כלפיו, היא הסכמה מחייבת משפטית.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

GoText כתיבת תוכן - שירותי כתיבת מאמרים מקצועיים, מאמרים שיווקיים ולכל מטרה אחרת במחיר של 25 ש"ח ל300 מילים.
הצטרפו למאות עסקים מרוצים הנהנים משירותי כתיבה  מקצועיים.

שירות ומכירה:   0526955953

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רונן חזי

מאת: רונן חזיבידור ופנאי - כללי29/09/14767 צפיות
חברת איקיוטק הינה החברה המפתחת והאחראית על אתר אודישנס. אחד מהאתרים המשמעותיים ביותר עבור אומנים מכל התחומים המחפשים להתפתח ולפתח את יכולתם.

מאת: רונן חזיספורט וכושר גופני - כללי29/09/142100 צפיות
ספורטיפ הינו אחד המוצרים המשתלמים ביותר עבור אוהבי משחקי הספורט למיניהם ובפרט עבור אנשים שאוהבים למלא טפסי ווינר ומייחלים ליום בו הם ימלאו טופס נכון ויזכו בפרס.

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14873 צפיות
בשנים האחרונות עסקאות, פגישות עסקיות ועוד נערכות באינטרנט. בהתאם, חוזים רבים ואף הסכמים סבוכים נחתמים באמצעות חתימה דיגיטלית. מה עוד אתם יודעים על זה?

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14822 צפיות
אחריות דיגיטלית משמעה שכל צרכן, ספק או שותף כלשהוא לעסקות דיגיטליות יהיה מודע היטב לתוכן החוזה עליו הוא חתום ולחובות והזכויות שלו בהקשר זה. אחריות דיגיטלית היא ההבנה כי חתימה דיגיטלית, אף כי אינה ניתנת באופן פיזי בפני הצד השני השותף לחוזה, מחייבת בדיוק כמו חתימה על נייר ויש לה תוקף משפטי חד משמעי

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14881 צפיות
ממותגים, מועדון הלקוחות של חברת איקיוטק בע"מ, מזמין אתכם ליהנות מהנחות גדולות על מותגים מכל התחומים, תחת הניהול המשפטי של עו"ד נועם קוריס.

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14874 צפיות
ממותגים, מועדון הלקוחות של חברת איקיוטק בע"מ, מזמין אתכם ליהנות מהנחות גדולות על מותגים מכל התחומים, תחת הניהול המשפטי של עו"ד נועם קוריס.

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14894 צפיות
פעם היו חותמים ביד, ולא היה ניתן לערער על הכתב. היום, מדובר בחתימה דיגיטלית שנעשית דרך האמצעים הטכנולוגיים, בדרך כלל, במיל. שם קשה יותר לאמת את החתימה, וכל אחד יכול לערער עליה האם היא נכונה או לא.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: עופר שלוחוק ומשפט - כללי08/10/20102 צפיות
הסכם מייסדים מוצלח בחברות סטארט אפ

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/20183 צפיות
תַּם עִדַּן הַסּוֹדִיּוֹת הַבַּנְקָאִית בִּשְׁוַויְץ בְּעִקְבוֹת הֶסְכֵּם חִלּוּפֵי מֵידַע אוֹטוֹמָטִיִּים

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2060 צפיות
הרפורמה של "הוועדה לתיקוני חקיקה במיסוי בינלאומי", מכה קשה ליורדים מן הארץ הרפורמה של "הוועדה לתיקוני חקיקה במיסוי בינלאומי עתידה להשפיע על אלפי ישראלים היוצאים מן הארץ לטובת רילוקיישן, ועל חבותם במס, זאת בעקבות שינויי החקיקה העתידים להתרחש במיסוי ההגירה של ישראלים מחוץ לישראל הנקרא "מס הגירה".

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2038 צפיות
מומחה הינו מי שהוא בעל ידע בתחום בו ניתנה לו סמכות אקדמית או סמכות משפטית לתת ייעוץ. מומחה הינו מי שבקיא, ובעל ידע, הכשרה וניסיון בתחום המקנה לו מעמד המגדירו כמקצוען.

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2045 צפיות
חנינה היא צעד שבו הגוף המוסמך רשאי לבטל את העונש שנקבע. הגוף המוסמך מוחל לאדם שנאשם או הורשע בדין בפלילים או ממתיק את עונשו (קיצור העונש). צעד החנינה מבטל כל הליך משפטי רלוונטי בין של חקירה, משפט או מאסר.

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2047 צפיות
"מפקח מס הכנסה" הינו מי שעבר קורס מפקחים ומונה על-ידי שר האוצר להיות "מפקח מס". מפקחי המס הוכשרו לבצע ביקורות, בדיקות ספרים, בדיקות מסמכים ודוחות ולהמליץ לפקיד השומה, על הוצאת שומות בהתאם לממצאים ולהוראות החוק השונות.

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2040 צפיות
תצהיר עדות ראשית הינו תצהיר המוגש לבית המשפט בהליך אזרחי כהוראה של השופט המהווה תחליף לעדות ראשית מטעם עד. כך שביום הדיון לא תתנהל חקירה ראשית מול העד, אלא חקירה נגדית וחקירה חוזרת בלבד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica