חפש מאמרים:
שלום אורח
17.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הנקה נכונה

מאת: בני דואניהריון ולידה13/05/2013590 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כל יולדת חושבת שהנקה זה הדבר הטוב והטבעי עבור התינוק ושכל אחת יודעת איך לעשות זאת בצורה הטובה ביותר. לא כך הדבר. ישנן יועצות הנקה המעידות שאף נשים שזו להן הלידה השנייה ויותר אינן יודעת הנקה נכונה מהי.
חלק מהנשים מחליטות עוד טרם ילדו שהן לא יתחילו עם הנקה, אף שזו אחת הדרכים הטובות והנכונות להזנת התינוק ואחרות מתעקשות להניק ולא בוחלות בשום דרך כדי להגיע להנקה נכונה. הן מבינות את הערך התזונתי של חלב אם לעומת האבקות המסחריות.

עוד בבית היולדות בשנת ההנקה עוברות יועצות ההנקה בין האמהות שקיבלו זה אתה את ילדם להנקה. רבות מתלוננות שהן לא מרגישות שהתינוק יונק והן אינן מייצרות מספיק חלב.
יועצת ההנקה מדריכה את העם כיצד להחזיק את התינוק בתנוחה נכונה, איך לגרום לו לינוק ומהי בעצם השיטה להנקה נכונה. נשים רבות מתלוננות שהתינוק אינו מוצא את פטמת השד. במקרה כזה צריך לעזור לו ולהחזיק את השד בצורה כזו שהוא לא יוכל לפקשש אותו.

ישנם תינוקות שאחר שקלטו את "השיטה" לינוק מסיימים את הארוחה בזמן קצר ואחרים כל ארוחה אורכת שעה ויותר. אמהות שהבינו את הדרך להנקה נכונה עוזרות לתינוק בכל דרך אפשרית.
כל הנשים שנשאלו לגבי המשך ההנקה, לאחר שתחילת הדרך הייתה עבורן קשה, השיבו שהן יניקו כל עוד החלב שלהן יהיה טוב והתינוק ישבע ויעלה במשקל.
בשנים עברו ההנקה הייתה בחדרי חדרים. כיום אפשר לראות אמהות מניקות בכל מקום, ברחוב על ספסל, בגנים הציבוריים ואפילו במסעדות ובתי קפה.
להנקה יש גם יתרון אדיר על האכלה מבקבוק. השד תמיד בנמצא. תמיד נקי. אין צורך להכין את האוכל ולא צריך להחזיק אבקה בתיק.

ברית מילה

ברית המילה נהוגה בדתות שונות. בדת היהודית היא אחת הדרכים להוכחת היהדות. גם המוסלמים נוהגים למול את ילדיהם. עד כמה העשורים האחרונים נהגו המוסלמים למול את ילדיהם בגיל 13. בעת האחרונה המילה נעשית, כמו אצל יהודים, לאחר שמונה ימים מהלידה.

בעבר לא הייתה שאלה האם לעשות ברית מילה לילד של הורים יהודים. חילונים עשו את הברית כי ככה זה היה נהוג. בשנים האחרונות יש קבוצות הורים המתנגדות לברית המילה בטענה שזו אכזריות כלפי ילד בן כמה ימים ונותנים לילד, כשיגיע לגיל בגרות, להחליט האם הוא מעוניין בברית.

לצד המתנגדים לברית יש המצדדים בו וטוענים שהסרת האורלה מונעת סוגי סרטן ולראייה גם לבנים לא יהודים עושים ברית מילה.
מאז הגיעו עולים חדשים, בעיקר מברית המועצות לשעבר, גברים רבים שלא עברו ברית מילה, (בעיקר שלא ניתנה להורים אפשרות לקיים את מצוות הדת היהודית), בחרו לעבור את ברית המילה ובכך הם השלימו את כל המנהגים הקשורים לדת.
ברית מילה יכול לעשות מוהל או רופא. מקצוע המוהל עובר בדרך כלל מאב לבנו. ישנן משפחות שמשפחת מוהלים מהלה את כל הבנים מהסבא דרך הבן, הנכד והנין. לגברים שמתגיירים עושים את הברית ברוב המקרים רופאים בבית חולים.
יש שבטים פרימיטיביים באפריקה הנוהגים לעשות ברית מילה בבנות השבט וזאת כדי שהן לא תוכלנה להגיע לסיפוק מיני ושכל הסובב את המיניות יהיה אך ורק כדי להביא ילדים לעולם.

ארגונים רבים בעולם מתנגדים ומפגינים בכל מקום אפשרי להפסיק את הנוהג הפסול והפוגע נפשית בבנות. עם השנים רבים מבני השבטים הפסיקו את הנוהג אבל ניתן עוד למצוא כאלו המקיימים את המנהג גם כיום. ברית המילה בבנות נעשה, ללא הרדמה, בבנות המגיעות לבגרות.

 תגיות המאמר: ברית מילה, הנקה נכונה


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אבי דואני

www.easygoisrael.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת בני דואני

מאת: בני דואניחתונות05/09/171490 צפיות
מה יכול להיות משמח, שונה ומיוחד כמו להחליט על איחוד עם בן הזוג ולהתחתן בצורה מכובדת ויפה?

מאת: בני דואניטיולים בחו"ל11/08/161804 צפיות
ברלין היא עיר שמושכת אליה מדי שנה אלפי תיירים מהעולם וגם מישראל, תיירים שסוגרים אלפי דילים בברלין ולא בכדי, שכן, ברלין מכילה אין ספור אטרקציות ושילובים שתחילה נראים כמעט בלתי אפשריים אך בסופו של יום זהו הקסם שבברלין.

מאת: בני דואניתעשייה21/07/164780 צפיות
אריזות פלסטיק הינן אריזות חשובות ומהותיות ביותר, הן בעבורנו כאנשים פרטיים העושים בחומר שימוש רב ונפוץ (בין אם אנו מודעים לכך ובין אם לא) והן להתפתחות האנושות כולה אשר עושה שימוש נרחב וחשוב במגוון מוצרי הפלסטיק השונים הקיימים בעולם.

מאת: בני דואניאדריכלות פנים20/07/164021 צפיות
עיצוב הבית הפך בשנים האחרונות לתחום מעניין ומרתק בו עוסקים גם אנשים פרטיים אשר מעוניינים בעיצוב אישי ועצמאי של ביתם על פי אהבתם וחזונם העיצובי וגם כמובן של מעצבי פנים וחוץ אשר עוסקים בתחום ומאפשרים את שינויו המתמיד על פי מגמות משתנות מן הארץ ומהעולם כולו.

מאת: בני דואניקפה20/07/163738 צפיות
קיום של אירועים עסקיים זה דבר שבשגרה בקרב חברות ואנשי עסקים. אם אתם לוקחים חלק בארגון של ארגון כזה או אחר בתחום העסקי, אנו בטוחים שעומדים בפניכם לא מעט לבטים בכל הקשור לאופן ארגון האירוע.

מאת: בני דואניתיירות ונופש - כללי18/07/163079 צפיות
היער השחור הינו אזור פורח ומרהיב ביופיו השוכן בגרמניה כאשר מצדדיו חוצה הוא את גבולותיהן של צרפת ושוויץ (מה שמקנה לו אווירה אירופאית מושלמת לטיול מיוחד וססגוני).

מאת: בני דואניפרסום מקוון08/05/161625 צפיות
הפרסום באפליקציית הניווט וויז הינו פרסום משתלם מכל הבחינות !

מאמרים נוספים בנושא הריון ולידה

מאת: יעל במרכזהריון ולידה25/09/20599 צפיות
יציבה בתקופת ההריון בגלל העומס ההולך וגובר על גופה, נתקלת האישה בהריון בקשיים שלא הכירה בעבר. מצבי יום-יום כגון עמידה (ממושכת), ישיבה, שכיבה, או הרמת חפץ מקשים עליה יותר מתמיד ומחייבים התייחסות מיוחדת מצדה. ההצעות המובאות כאן נועדו להקל עליה לתפקד במצבים אלו.

מאת: אלעד אוחנההריון ולידה23/11/191168 צפיות
צילומי ניו בורן נערכים על-מנת ליצור עבורכם זיכרונות בלתי נשכחים מהימים בהם הרך הנולד היה עדיין רך, עדין וחמוד. על מנת שרגעים אלו באמת ייזכרו כצבעוניים ויפים, כדאי להתכונן מבעוד מועד.

מאת: moraleהריון ולידה08/04/181808 צפיות
לכל אחד מאיתנו יש תקופות רבות שיכולות להיות מרגשות מאוד בחיים אך האמת היא שאין עוד תקופה כמו ההיריון. זו תקופה שבה לא רק הגוף משתנה אלא גם הרגשת הפנימיים וזו תקופה שמגיעה תמיד עם הרבה תקווה והתרגשות. לכן ברור מדוע כל אישה תרצה לעשות הכול כדי לזכור את הרגעים האלה ולכן צילומים של היריון זה לא מהדברים שכדאי לוותר עליהם.

מאת: moraleהריון ולידה08/04/181038 צפיות
בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות יותר ויותר נשים אשר נמצאות בתקופת הריון, אשר מבקשות לתעד את עצמן בעזרת צילום הריון. בין אם מדובר בנשים נשואות ובין אם לא, בין אם מדובר בנשים שזה הריונן הראשון או הריון אחר.

מאת: moraleהריון ולידה28/01/181057 צפיות
התפתחות של תינוק היא דבר מופלא שכל הורה נהנה לצפות בה ומתרגש ממנה, לא משנה אם מדובר בתינוק ראשון או חמישי. השלבים אותם הוא עובר, בין אם זה עד למצב בו הוא יכול לדבר בצורה חופשית, ללכת, לשבת, ולעשות דברים נוספים אשר עבורנו כאנשים בוגרים הם ברורים מאליהם, אך אנו יודעים שגם אנחנו עברנו את אותו תהליך בדיוק כשהיינו תינוקות וגם ההורים שלנו הסתכלו עלינו בהתרגשות ובציפייה, בשביל לראות את תהליך ההתפתחות שלנו.

מאת: moraleהריון ולידה16/11/171758 צפיות
אחת הבעיות המוכרות ביותר אצל תינוקות היא בעיית גזים. אומנם אין הסבר מדעי מדוע זה קורה, חוקרים רבים בוחנים את הנושא ולא תמיד יודעים להסביר למה הבעיה קיימת אצל תינוקות יותר מאשר אצל אנשים מבוגרים, למרות שהערכה היא,

מאת: רונןהריון ולידה20/06/172701 צפיות
נשים רבות סובלות מתופעה של בחילות בשליש הראשון של ההריון. יש כמה דברים שניתן לעשות כדי להפחית את התופעה

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica