חפש מאמרים:
שלום אורח
26.10.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

news1 : מערך עסקי משפחת מנחמוב

מאת: מיכאל מנחמובנדל"ן21/05/2013879 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ארבעת האחים, יהלומים ומשקיעי נדל"ן, הניחו השבוע אבן פינה לפרויקט ב- 80 מיליון דולר  גד מנחמוב חושף לראשונה את מערך עסקי המשפחה
?  ?  ?
ב- 14.6 בשעה 5 אחר-הצהריים ירדו ארבעת האחים מנחמוב לחפירת-ענק במגרש בפארק צמרת, דרך נמיר בת"א. הם ניגשו לבור קטן, שנכרה במקום. כל אחד שילשל 180 שקל, לא בשטרות נייר, חלילה, אלא במטבעות. עשר פעמים ח"י, שיהיה במזל. כך הניחו אבן פינה לפרויקט המגורים היוקרתי ONE, האמור להיות בין מגדלי המגורים היוקרתיים של ישראל, עם מכירות ב- 80 מיליון דולר, אולי יותר.

מעטים מכירים את השם מנחמוב, ומי שמכיר, קושר אותם לרוב עם ענף היהלומים. נכון, הם הבעלים של חברת גמא (GMA) יהלומים, הפעילה זה שנים רבות בבורסה של רמת גן, ומייצאת בכ- 10 מיליון דולר בשנה. אבל, ב- 15 השנים האחרונות הלכו עסקי היהלומים ונעשו שוליים לעיסוק העיקרי של ארבעת האחים, נדל"ן יוקרתי למגורים ומשרדים. מגדל "וואן", שבנייתו החלה בימים אלו, אמור להיות שיא פעילותם עד כה. המשך יבוא.

חנן, בן 59, יורם (57), גד (52) ומיכאל (48) הם עמוד השדרה של המשפחה. יש גם אחות, אך היא אינה פעילה בנדל"ן. ההורים עלו לארץ מבוכרה, לפני 70 שנה, ותוך זמן קצר השתלבו בעסקים בארץ. גד הוא המנכ"ל. בראיון ל- Nfc, הוא חושף את עסקי הנדל"ן של המשפחה.

העיסקה עם מסעוד אליקהאני

ההתחלה היתה לפני כ- 15 שנה, בבנית "מגדלי התאומים", שני בנייני משרדים בני 17 קומות ברחוב ז'בוטינסקי ברמת גן. היזם והבעלים היה מסעוד אליקהאני, שעבד בשירות המוסד באירן. הוא יצא משם בזמן, וקיבל מהמוסד, כבונוס, שנת לימודים במכון וולקני ברחובות, שם הכיר צעירה ישראלית.

השנים נישאו, ועברו ללונדון. אליקהאני היה מן הראשונים שאיתרו את ההזדמנות העסקית של התפרקות ברית המועצות. הוא נכנס, מלונדון, לעסקי יצוא ויבוא ברוסיה, ועשה חיל. קודם לכן קנה את המגרש ברמת גן, בנה את בנייני המשרדים והשכירם.

אליקהאני לא רצה להחשף, מסיבות מובנות. מי שבנה והשכיר את המגדלים היו משפחת מנחמוב, יחד עם משפחת אהרונוב (קרובי משפחה) ומשפחת בביוף. כלפי חוץ, הם היו הבעלים. מעטים ידעו מיהו היזם והבעלים האמיתי. גד מנחמוב מוסיף ומפרט את העסקים.

-    כמה שנים אתם בענף הנדל"ן?

-    16. התחלנו במגדלי התאומים. כשראינו שזה ענף טוב, החלטנו להעמיק את המעורבות. הקמנו חברה משפחתית בשם ח.ג.י.מ, ראשי תיבות של שמות ארבעת האחים.

-    מהם נכסי הנדל"ן האחרים שלכם?

-     בנינו, כיזמים, שני בנייני מגורים ברמת גן - 120 דירות ומרכז מסחרי בז'בוטינסקי 119-117, ומגדל דירות יוקרתי בן 60 דירות, במספר 42 באותו רחוב. נכנסנו גם לפתח תקוה, ובנינו את "מרכז ניר", 300 דירות. בשנים האחרונות בנינו ברמת אביב החדשה. יש לנו עוד מגרש אחד באותה שכונה, לבניית 60 דירות יוקרה. אנחנו מתכננים להתחיל תוך שנה בבנייה. על-פי הערכתנו, נמכור ב- 120 עד 130 אלף דולר לחדר. בבעלותנו, עם שותפים, גם מגרש בר"ג, מול הבורסה, שעליו עמדה בעבר מחלבת "טנא נגה". שינינו את היעוד, לבניית 240 דירות, אנחנו מנהלים מו"מ לקדם את הפרויקט.

-    ממי ואיך קניתם את המגרש בפארק צמרת?

-     קנינו את המגרש לפני 9 שנים. באותה תקופה, היה "פארק צמרת" מיתחם שומם. הערכנו, שזה יהיה איזור הבנייה היוקרתי העתידי של תל אביב. קנינו את המגרש מישעיהו יריב ומשפחת ריבלין.

-    כמה שילמתם?

-     למיטב זכרוני, שילמנו 160 אלף דולר לקרקע לדירה, מחיר גבוה לאותם ימים. מימנו את הרכישה מהון עצמי. המגרש היה מיועד בזמנו לבניית כ-70 דירות.

-     מדוע אתם מתחילים בבנייה 9 שנים לאחר הקניה?

-     היה צורך לשנות את התב"ע, כדי להגדיל את זכויות הבנייה ולארגן את המתחם כולו. זו היתה יזמה משותפת שלנו ושל משפחות חבס וטוכמינץ, שאף הם היו בעלי מגרשים במתחם. אחרי עבודה של שנים הכינה ואישרה העיריה את תב"ע 1750, לבניית 16 מגדלי מגורים יוקרתיים, ובהם 1,730 דירות. שינוי התב"ע הגדיל את מספר הדירות והשטחים בכ- 70 אחוז, כך שכיום אנחנו יכולים לבנות 119 דירות.

מנחמוב אינם היחידים בשטח. הראשונים היו משפחת חבס, הבונה זה שנה ויותר את שני "מגדל יו", בפינה הצפונית-מערבית של המתחם, 300 דירות, שמהן נמכרו כבר 130, ואולי יותר, רובן לעשירי הארץ. מגרשים אחרים נמצאים בבעלות קבוצת מאנה, קבוצת אוסיף-אביב, חברת קנדה ישראל ואחרים. משפחת מנחמוב היא השנייה היוצאת לבנייה בפועל. זה לא היה סיפור קל. מוסיף ומספר גד מנחמוב:

שילמו 7 מיליון דולר לפינוי שולש משפחות

"חוץ משינוי התב"ע, היו עוד בעיות. היינו צריכים לפנות שלוש משפחות בעלות חזקה, שהתגוררו על המגרש. הפינויים עלו לנו 7 מיליון דולר! בנוסף, היה צריך להכין תוכניות אדריכליות, שהביאו בחשבון, בין היתר, את ההוראה של העיריה, שבצד המגדל העיקרי, בן 28 קומות, יהיה עלינו לבנות עוד בניין נמוך יחסית, בן 7 קומות, הפונה מזרחה. השפל של השנים האחרונות הביא לכך שישבנו וחיכינו, עד שמצב השוק ישתפר. עתה הגיעה הזמן לבנות - ואנחנו על המפה!"

-    איך יראה הבנין?

-     המגדל תוכנן כך שכל הדירות פונות לים. יהיו 17 סוגי דירות, בנות 3.5, 4, 5 ו- 6 חדרים, וכן פנטהאוזים ודופלקסים. איכות הבניה והמיגור יהיו ברמה הגבוהה ביותר הקיימת כיום בישראל. יהיו, כמובן, חניון צמוד, לובי מפואר ושוער. הדיירים יהנו מקאנטרי קלאב פרטי, ובו ספא, ג'קוזי, סאונה, בריכת שחיה, בית קפה ומה לא. המגדלים פונים לפארק פרטי בן 4 דונם.

-    כל זה לא בא בחינם.

-     נכון. הדירות יעלו בין 4,000 ל- 6,000 דולר למ"ר, והמחיר משתנה בעיקר על-פי הקומה, תוספת של כ- 10,000 דולר לדירה לכל קומה. רוב הדירות יהיו בנות 180 עד 260 מ"ר, לא כולל הפנטהאוזים. תעשה בעצמך את החשבון.

עשיתי. דירת 180 מ"ר תעלה בין 720 אלף דולר ל- 1.1 מיליון דולר. ארבעת האחים קנו כל אחד דירת 5 חדרים בפרויקט. הפנטהאוזים, כך מספרים, יעלו 2 עד 2.5 מיליון דולר. תמורת המכירות נאמדת כאמור בכ- 80 מיליון דולר, אולי יותר.

אנגלו-סכסון תקבל עמלה של 1%

-    האם כבר התחלתם במכירות?

-    המכירות החלו לפני חמישה חודשים, ועד עתה מכרנו מחצית הפרויקט, 60 דירות. בלי מתווכים או פירסום, בלי דירה לדוגמא. מכרנו מפה לאוזן. בין הקונים נמצאים יהלומנים מבורסת רמת גן ועורכי דין. חלק ניכר מהקונים הם יהודים מארה"ב. כדי למכור את המחצית השנייה של הדירות, שכרנו את שירותי חברת אנגלו-סכסון ת"א, בבעלות עמוס גלזר וכפיר זוהר.

-    מי הקבלן? מי נותן ליווי?

-    דניה-סיבוס, חברה-בת של אפריקה-ישראל. היא זכתה במכרז, שבו הגיעה למקום השני חברת תדהר. במכרז השתתפו גם חברות אורי דורי ומעוז דניאל. חתמנו אתם על חוזה מפתח (חוזה שבו אחראי הקבלן על כל הבניה, כולל מערכות באמצעות קבלן משנה), בהיקף של 130 מיליון שקל. העבודה כבר החלה, ראה - מנחמוב מצביע על בור-הענק - כבר עתה חופרים ובונים את החניון. הדירות יהיו מוכנות לכניסה בסוף 2008. בנק מזרחי נותן ליווי פיננסי.

בפרויקט גדול מעין זה, יש עוד כמה נותני שירותים. לדוגמא, עו"ד יהושע דיאמנט הוא היועץ המשפטי של החברה ושל הפרויקט. גם אנגלו-סכסון לא עובדת בחינם, ותקבל עמלה של 1%, סכום נאה של כמה מאות אלפי דולרים. ארבעת האחים בטוחים, שרווחי הפרויקט יספיקו לכולם, ועוד ישאר להם קופון יפה לגזור לעצמם.+

קבוצת מנחמוב עוסקת בייזום פרויקטים יוקרתיים הבולטים בייחודם בענף הנדל"ן בישראל.
החברה מתמחה בזיהוי אתרים פוטנציאליים לבנייה, פיתוח והקמה של פרויקטים למגורים, למשרדים ולמסחר מהיוקרתיים ביותר בארץ הנבנים בסטנדרטים שטרם נראו.
לפרטים נוספים - מנחמוב :
ז'בוטינסקי 1
(בניין מכבי- קומה 7)
רמת גן, 52520
טל': 03-7516566
פקס: 03-7515122

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קבוצת מנחמוב מבטאת קונספט ייחודי, בלעדי ויוצא דופן בבנייה למגורים, משרדים ומסחר.
בין השאר מתמחה החברה בבניית מגדלי מגורים מהיוקרתיים ביותר בישראל
המובילים תרבות מגורים חדשה העונה לדרישות היוקרה הגבוהות ביותר.
הפרויקטים בהם מעורבת החברה מצטיינים באיכותם הבלתי מתפשרת,
החל במיקומים היוקרתיים המבוקשים ביותר בישראל, דרך התכנון
הארכיטקטוני הבולט ביופיו וייחודו, במפרטים הטכניים הגבוהים,
רמות הגימור, ועד שימת דגש על פיתוח סביבתי יוקרתי.
מענה מושלם לאיכות החיים הגבוהה בישראל.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מיכאל מנחמוב

מאת: מיכאל מנחמובנדל"ן21/03/14604 צפיות
מהם חמשת היעדים המבוקשים למגורים בישראל?

מאת: מיכאל מנחמובנדל"ן15/12/13659 צפיות
בשנים האחרונות, יחד עם עליית הוצאות המחייה, השתנתה המחשבה הכלכלית של רבים. כיום, לא מעט אנשים מעוניינים לשפר את מצב חשבון הבנק שלהם באמצעות השקעות נדל"ן, כשבמצב הדברים הנוכחי, נראות אידיאליות. מהם היתרונות של השקעת נדל"ן? אנו במנחמוב יזמות והשקעות, עם התשובות.

מאת: מיכאל מנחמובנדל"ן18/11/13596 צפיות
השקעה בקרקע חקלאית, גם אם כוללת בתוכה סיכונים מסוימים, עשויה להיות מכרה של זהב. כמעט בכל המקרים, מועד הפשרת הקרקע ואופי ההפשרה הוא שיגדיר, במידה ניכרת, את הצלחת ההשקעה. לכן, ראוי לשאול בדיוק במה בדיוק תלויה הפשרת קרקע חקלאית. קבוצת מנחמוב עם כל המידע הרלוונטי בנושא.

מאת: מיכאל מנחמובנדל"ן09/10/13751 צפיות
במציאות הכלכלית של היום, כל אדם מחפש הזדמנויות להגדיל את ההכנסות שלו. השקעות נדל"ן מסחרי, בהקשר הזה, מהוות פתרון מצוין. אלא שהדרך לרווחים אינה קצרה כלל, והיא מצריכה תכנון מוקפד, יצירתיות, ובעיקר – בחירה מושכלת של הנכס להשקעה. כיצד בדיוק עושים זאת נכון? מנחמוב יזמות והשקעות עם התשובות.

מאת: מיכאל מנחמובנדל"ן10/09/13643 צפיות
בענף הנדל"ן ישנה אפשרות לעשות עסקים טובים ולהגיע לרווחים מרשימים באמצעות יזמות ובנייה של פרויקטים חדשים. פעמים רבות, ההבדל בין השתתפות בפרויקט מצליח לבין השתתפות בפרויקט שאיננו כזה נובע מזיהוי נכון של פוטנציאל הקרקע.

מאת: מיכאל מנחמובנדל"ן22/08/13641 צפיות
בקרב אנשים רבים שמנהלים משרד פעיל בתחומים כגון ייעוץ פיננסי, עריכת דין, עסקי הביטוח וכיוצא באלה, רווחת הנחה מוטעית שמקורה לא ברור – "עדיף לשכור משרד ולא לרכוש אותו". למעשה, במקרים רבים, דווקא ההפך הוא הנכון. במיוחד כשמדובר על רכישת משרד במגדל משרדים, שמציע ערך מוסף מבחינת איכות החיים בעבודה, ישנם יתרונות נוספים שמטים את הכף לטובת הרכישה.

מאת: מיכאל מנחמובנדל"ן11/06/13612 צפיות
כל חברה קבלנית או קבלן יכול לבנות בניין ולשווקו כמגדל יוקרה למגורים. אך האם באמת כל מגדל שנבנה יכול להיות מסווג כמגדל יוקרה למגורים רק בגלל שמערך השיווק של החברה הקבלנית החליט על כך? התשובה היא כמובן, בוודאי שלא.

מאמרים נוספים בנושא נדל"ן

מאת: רונית אלפסינדל"ן01/05/20517 צפיות
תפקידו של עורך דין מקרקעין הוא להבטיח שהעסקה שאתם חותמים עליה בטוחה עבורכם ולשמור על כל הזכויות שלכם בעסקה, לכן, כשאתם מבצעים עסקת נדל”ן, רצוי לקחת עורך דין שמומחה בתחום הנדל"ן. עורך דין מומחה בתחום הנדל"ן יוודא בעבורכם כי העסקה שאתם חותמים עליה משתלמת בעבורכם, וכך עשוי לחסוך לכם

מאת: טלנדל"ן04/09/182558 צפיות
יזם הנדל"ן אלדד פרי, העומד בראש קבוצת אלדד פרי, סבור כי הביקוש הגובר להשקעות בענף הנדל"ן המסחרי, ובייחוד הביקוש המוגבר מצד משקיעים לרכישת משרדים להשקעה

מאת: טלנדל"ן20/08/182478 צפיות
קבוצת אלדד פרי, מהבולטות בענף הנדל"ן בישראל, מציגה שורה של מינויים חדשים ומבטיחים אשר נועדו, לדבריו של אלדד פרי, יו"ר הקבוצה, לעבות את שדרתה הניהולית של הקבוצה.

מאת: טלנדל"ן16/07/182481 צפיות
התחדשות עירונית לכל גווניה זוכה לתהודה רבה בישראל, כשרבים רואים בה את הדרך הריאלית ביותר לשיפור מצב הדיור בארץ.

מאת: אור מחשביםנדל"ן01/07/181829 צפיות
אם גם אתה מעוניין להתחיל להרוויח סכומים גדולים באופן פסיבי ובלי להשקיע מאמץ וכוח, הרי שתחום הנדל"ן הוא האפיק הנכון להשקעה.

מאת: טלנדל"ן10/06/181337 צפיות
התנודתיות המאפיינת כיום את עולם ההשקעות הפיננסי מביאה לעלייה מתמדת באחוזי ההשקעה בנדל"ן. היציבות, התשואה הפוטנציאלית הגבוהה...

מאת: עופר שלונדל"ן18/05/181052 צפיות
כמה מכם מעוניינים להתחיל להשקיע בעולם הנדל״ן אבל לא יודעים איך ואיפה להתחיל? איך לאתר נכס טוב שיעניק תשואה טובה בעתיד, איפה נמצאות ההזדמנויות הגדולות, וכמה עליכם להשקיע?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica