חפש מאמרים:
שלום אורח
10.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מדוע אסור ללדת בבית? - אילון לחמן

מאת: אילון לחמןבריאות נשים01/08/2013708 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק


חלק מהנשים ההרות מרגישות שהן עצמאיות מספיק ומעוניינות "להרגיש" את חווית הלידה, ולכן בוחרות ללדת בבית בלידה טבעית. בישראל מדובר במיעוט של נשים שבוחרות ללדת בבית.

למען הגילוי הנאות, בעברי עבדתי באפריקה כמה שנים ובמהלך שהותי שם, ראיתי שהלידות הטבעיות הן עם אחוז גבוה של סיבוכים, גם לאם וגם לעובר. רוב הלידות בצורה הזו אמנם נגמרות בשלום, בלי צורך בהתערבות רפואית, אבל אין אפשרות לנבא מראש היכן יהיו סיבוכים. לכן, באופן כללי, אינני ממליץ לבחור בלידה בבית, בשל הסיבוכים העלולים להיווצר הן לאם והן לתינוק. סיבוכים אלו לעתים מצריכים טיפול בחדר ניתוח.

הנזקים העלולים להיגרם לאם

במהלך לידה בבית, האם עלולה לסבול מדימום חזק, מפגיעות ברחם ואף בתעלת הלידה, מה שמצריך טיפול מיידי בבית החולים. נזק נוסף וקריטי עלול להיגרם לנשים שילדו בעבר בניתוח קיסרי ובוחרות בפעם השנייה בלידה טבעית בבית. קיים סיכון גדול שהצלקת הניתוחית תיפתח במהלך הלידה, ומקרה כזה עלול להיגמר במות העובר ואף בכריתת הרחם.

ישנן נשים הסובלות ממחלות הקשורות להריון, כמו רעלת הריון. הדבר דורש טיפול תוך כדי הריון ועל אחת כמה וכמה בלידה. נשים הסובלות ממחלות כלליות, כולל לב, ריאות וסוכרת, ההמלצה הגורפת והחד משמעית עבורן היא ללדת בבית החולים ולא בבית. מצבן עלול להחמיר בצורה קיצונית בזמן הלידה, מה שעלול להביא לנזק בריאותי גבוה לאישה. מי שבכל זאת מעוניינת ללדת בבית, הדבר מתאים רק לנשים בסיכון נמוך, הן מבחינת האם והן מבחינת העובר.

הנזקים העלולים להיגרם לעובר

לידה בבית עלולה כאמור לגרום נזק לעובר. כאשר האישה הכורעת ללדת מגיעה לבית החולים, היא מחוברת למכשיר מוניטור שבאמצעותו ניתן לקבל מידע "בשידור חי" לגבי מצב העובר – איך הוא מרגיש, אם הוא מקבל מספיק חמצן, נוזלים ואנרגיה. בבית, ברוב הלידות אין מוניטור ולא ניתן לדעת במשך כל זמן הלידה מה מצבו של העובר.

לפעמים, גם כאשר יש מוניטור בלידה בבית, ומגלים מצוקת עובר, כמו למשל שחבל הטבור כרוך סביב צוואר העובר, אין אפשרות להעניק עזרה דחופה. בבית החולים, במצב שבו חבל הטבור נמצא סביב צוואר העובר, מתבצע ניתוח קיסרי דחוף.

פרטיות קיימת גם בבית החולים – וניתן לבחור בלידה טבעית גם שם

באופן כללי, אני לא ממליץ לנשים ללדת בבית. לשם כך נבנו בתי החולים וחדרי הלידה, שכיום נותנים מקסימום פרטיות ליולדת. כמו כן, בחלק מבתי החולים ניתן לבצע לידות טבעיות לחלוטין, ללא התערבות וללא תרופות, אך תוך כדי השגחת מיילדת ובתוך תחומי בית החולים, לכל סיטואציה שתתרחש.

ד"ר אילון לחמן , בוגר הפקולטה לרפואה בטכניון ומומחה בכיר לגיניקולוגיה ומיילדות ומנתח בעל מוניטין.
אילון לחמן נחשב לרופא מהשורה הראשונה בזכות רמתו המקצועית הגבוהה והשיטות החדשניות אותן הוא מיישם בעבודתו.
הוא מנתח בכיר בבית חולים "אסותא" ומיילד באופן פרטי בבית-חולים "לניאדו".
טלפונים ד"ר אילון לחמן:
03-5462965
טל' למקרי חרום: 050-5401104

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
ד"ר אילון לחמן, רופא נשים (גניקולוגיה ומיילדות). בוגר הפקולטה לרפואה בטכניון ומומחה בתחום הגניקולוגיה ומיילדות ומנתח בעל שם ומוניטין. נמנה מבין הגניקולוגים המובילים בארץ  וזאת בעקבות מקצועיות ושיטות חדשניות אותן הוא מיישם בעבודתו באופן תדיר.
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אילון לחמן

מאת: אילון לחמןבריאות נשים20/01/147531 צפיות
גיל המעבר הוא תופעה חדשה יחסית, שנולדה עקב כך שתוחלת החיים הוארכה. אם לפני כ-150 שנה, תוחלת החיים של נשים הייתה עד גיל 50, כעת תוחלת החיים בעולם המערבי היא עד גיל 84.

מאת: אילון לחמןבריאות נשים22/12/13760 צפיות
בדיקת האולטרסאונד היא בדיקה שבה מתאפשר מבט על העובר ברחם בזמן אמת ובחינת מצבו הבריאותי ותנועותיו, דרך שידור של גלי קול וקליטת הדים מוחזרים. בדיקות האולטרסאונד נועדה למטרות רבות במהלך ההריון, כמו: קביעת מיקום ההריון ותקינותו, בדיקת מספר העוברים, תיעוד גיל ההריון, ביצוע בדיקות אנטומיות כמו שקיפות עורפית וסקירת מערכות, הערכת משקל העובר וקביעת מיקום השלייה.

מאת: אילון לחמןבריאות נשים04/11/13620 צפיות
בימים האחרונים השתתפתי בכינוס שדן בעתיד הרפואה ההריונית והעוברית בנוכחות מנהלי מחלקות בכירים מכל הארץ. במהלך הכינוס הועלתה בין השאר סוגיית העישון בקרב נשים הרות. בכינוס אף הועלתה הצעה להמליץ לנשים מעשנות, להפסיק לעשן שלושה חודשים לפני הכניסה להריון.

מאת: אילון לחמןבריאות נשים13/10/13533 צפיות
נשים רבות שהשימוש בגלולות למניעת הריון לא נוח עבורן, יכולות מזה מספר שנים להשתמש במדבקות למניעת הריון. המדבקות האלה, כך מסתבר, נוחות לשימוש ובעלות אפקט זהה לזה של גלולות.

מאת: אילון לחמןבריאות נשים03/10/13702 צפיות
כריתות רחם הן ניתוח נפוץ בקרב נשים. ניתוח זה מתבצע דרך הבטן או הנרתיק, בהתאם לאופי הבעיה: רחם שרירני, גידולים ממאירים, דימומים שאינם סדירים, צניחת רחם ועוד.

מאת: אילון לחמןבריאות ורפואה כללי02/06/131274 צפיות
לעתים עולות מספר שאלות בנושאי הריון שלא תמיד יודעים כיצד לתת עליהן מענה. הפוסט הנ"ל בא על מנת לעשות סדר בדברים.

מאת: אילון לחמןבריאות נשים26/05/13623 צפיות
עוד מעט נגמר.. אורך התינוק הממוצע כ-42 ס"מ ומשקלו כ -3400 גר'. העובר בשבועות אלה עולה בממוצע כ-250 גר' לשבוע. בשבוע ה-40 מבחינה סטטיסטית מתבצעות רוב הלידות הספונטניות. חשוב להיערך בהתאם – להחליט איפה רוצים ללדת, להכין תיק "מילואים" לחדר הלידה, להכין את הבעל ולחייך

מאמרים נוספים בנושא בריאות נשים

מאת: shlomy בריאות נשים13/03/19904 צפיות
יובש נרתיקי הינו מצב בו אין רטיבות בנרתיק, ומדובר במצב שכיח מאוד אצל נשים בגיל המעבר, אך ניתן לראות זאת גם פעמים רבות אצל נשים בגילאים צעירים.

מאת: shlomy בריאות נשים24/02/19905 צפיות
המושג היסטרוסקופיה אבחנתית אולי נשמע לכם כמו שם מפוצץ וקצת מלחיץ, אך בפועל זה ממש לא ככה. היסטרוסקופיה אבחנתית הינה בדיקה אשר מבוצעת בנשים לצורך איתור בעיות בתוך חלל הרחם. מדובר בבדיקה פשוטה יחסית אשר מבוצעת במקרים רבים של בעיות בחלל הרחם, או חשש לבעיות כאלו ואחרות.

מאת: אוריבריאות נשים04/11/161063 צפיות
בין אם זהו ההיריון הראשון שלך או שכבר הבאת ילדים לעולם, חשוב שתדעי על כלי פשוט ויעיל שנמצא ברשת האינטרנט. מדובר במחשבון שמאפשר לך לדעת מייד מהו גיל ההיריון שלך,...

מאת: אוריבריאות נשים02/11/16902 צפיות
עד לפני מספר שנים, מידע מקצועי על הריון ולידה ניתן היה להשיג רק מרופאי הנשים. כמו כן, כל אישה השיגה מידע מחברות ובנות משפחה, שאמנם לא היה תמיד בחזית הקדמה הרפואית אך בכל זאת הועיל. ואולם, כיום ישנה עוד דרך חשובה לאיתור המידע הרלוונטי דרך אתרי בריאות שונים שפועלים ברשת האינטרנט.

מאת: אוריבריאות נשים14/09/16973 צפיות
במאמר זה אסביר על כל שבועות ההריון בכלליות. נשים אשר נכנסות להריון, נתונות למעקבים בכל שלבי ההריון אצל רופא הנשים שלהן. מה צריך לבדוק? מנתי ניגשים לרופא? אילו דברים יכולים לצוץ בדרך? כל זה ועוד במאמר הבא על הריון, לידה, ביוץ ועוד'.

מאת: אבי דוידיבריאות נשים10/01/161216 צפיות
האם כדאי לבצע הפלה בבית חולים פרטי או בבית חולים ציבורי.

מאת: מור קליניקבריאות נשים27/04/151837 צפיות
פצעים וכתמים בישבן נשים רבות סובלות מפצעים וכתמים בישבן, אך אינן מטפלות בבעיה היות ומוצאת עצמן מתביישות לפנות לרופא בנוגע אליה. ואכן חשיפת האיברים הפרטיים בפני אנשים לא מוכרים היא מביכה ביותר ובפני אנשים מוכרים היא מביכה אף עוד יותר, במיוחד כסובלים מפצעים וכתמים בישבן. אולם יחד עם זאת, חשוב לטפל בפצעים וכתמים המופיעים באזור זה היות ולא פעם, התופעה אינה נוטה לחלוף מעצמה ואף מתגברת בתזמונים מסוימים ופחות נעימים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica