חפש מאמרים:
שלום אורח
21.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

דוקטור אילון לחמן - מדוע כריתות רחם הן ניתוח נפוץ בקרב נשים?

מאת: אילון לחמןבריאות נשים03/10/2013715 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוקכריתות רחם הן ניתוח נפוץ בקרב נשים. ניתוח זה מתבצע דרך הבטן או הנרתיק, בהתאם לאופי הבעיה: רחם שרירני, גידולים ממאירים, דימומים שאינם סדירים, צניחת רחם ועוד.

כריתת רחם בטנית

ניתוח זה מיועד לנשים הסובלות בעיקר מגידולים שפירים של הרחם. הגידול השפיר נקרא "שרירן" או "מיומה". השם "שרירן" מגיע מכיוון שהגידול נובע מתוך שריר הרחם, הבנוי ברובו משריר שתפקידו להתרחב בזמן ההריון ולהתכווץ בזמן הלידה. לפעמים, הרחם גדל מאוד בעקבות השרירן. תופעה זו שנחשבת לשכיחה יחסית, גורמת לשלוש תופעות עיקריות:

כאבים
דימומים וסתיים מוגברים (כולל דימומים בין מחזור למחזור)

לחץ על אברים הסמוכים לרחם, כמו שלפוחית השתן או המעי הגס. הלחץ עלול לגרום לכאבים ולהפרעת תפקוד באותם האברים
ברוב המקרים אין צורך בטיפול רפואי כירורגי. באותם מקרים שבהם השרירן גורם לסבל אצל האישה, יש צורך בניתוח. במקרים קיצוניים, השרירנים גדלים מאוד ואף עלולים למלא את כל חלל הבטן, עד לסרעפת. כריתת הרחם תבוצע גם במקרים שבהם יש גידולים סרטניים שעלולים להתפתח בגוף הרחם. כריתות רחם בטניות תבוצענה גם אם קיימים גידולים באזורים הסמוכים לרחם, כמו השחלות והחצוצרות.

הטיפול בשרירנים יכול להתבצע דרך טיפול במכשור אולטרסאונד, שגורם להמסת רקמת השריר, אך הוא מוגבל ומבוצע במקרים מיוחדים. ניתן לבצע כריתת רחם, אם הוא לא גדול מדי, באמצעות לאפרוסקופ – זהו סיב אופטי שמנקה את הרחם מהרקמות הצמודות אליו. לאחר השימוש בלאפרוסקופ, מוכנס מכשור מיוחד שגורם לריסוק רקמת הרחם שנכרתה, ואז מתבצעת שאיבה. באמצעות הלאפרוסקופ מבוצעות אותן פעולות כירורגיות המבוצעות בעת כריתת רחם בבטן פתוחה, זאת באמצעות מכשור מיוחד – מבוצע בידוד וניתוק הרחם מסביבתו ומהרקמות, כולל כלי הדם הקשורים אליו. יתרון הפעולה הוא שלאישה אין צלקת בטנית ושלבי ההחלמה קצרים יותר.

כריתת רחם נרתיקית

כריתת הרחם הנרתיקית תבוצע אצל נשים הסובלות מצניחת הרחם, דרך הנרתיק כלפי חוץ. התופעה הזו שכיחה יותר אצל נשים בגיל הבלות, או נשים שעברו מספר לידות רגילות ולא ניתוחים קיסריים, כאשר הרקמות האלסטיות המחזיקות את הרחם בתוך חלל הבטן נחלשות, מה שגורם לצניחת הרחם לתוך הנרתיק. ברוב המקרים, צניחת הרחם גם מעורבת בצניחה של קירות הנרתיק ושלפוחית השתן. הניתוח במקרה הזה יבוצע דרך הנרתיק ולא דרך הבטן, כולל הרמת הקירות ושלפוחית השתן כלפי מעלה.

בשתי צורות הניתוח, יש צורך באשפוז בן מספר ימים בבית החולים. לאחר מכן נדרשת מנוחה בת שלושה-ארבעה שבועות, ואז ניתן לחזור לתפקוד רגיל, כולל קיום יחסי מין ללא אמצעי מניעה, תוך מעקב וביקורת רפואית. ניתן לקבל הדרכה וייעוץ על הניתוחים ואף לקבוע אותם בבית החולים, באמצעות מרפאתו של ד"ר אילון לחמן, המתמחה בגניקולוגיה ובעל ניסיון רב בתחום הניתוחים הגניקולוגיים.


ד"ר אילון לחמן , בוגר הפקולטה לרפואה בטכניון ומומחה בכיר לגיניקולוגיה ומיילדות ומנתח בעל מוניטין.
אילון לחמן נחשב לרופא מהשורה הראשונה בזכות רמתו המקצועית הגבוהה והשיטות החדשניות אותן הוא מיישם בעבודתו.
הוא מנתח בכיר בבית חולים "אסותא" ומיילד באופן פרטי בבית-חולים "לניאדו".
טלפונים ד"ר אילון לחמן:
03-5462965
טל' למקרי חרום: 050-5401104

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
ד"ר אילון לחמן, רופא נשים (גניקולוגיה ומיילדות). בוגר הפקולטה לרפואה בטכניון ומומחה בתחום הגניקולוגיה ומיילדות ומנתח בעל שם ומוניטין. נמנה מבין הגניקולוגים המובילים בארץ  וזאת בעקבות מקצועיות ושיטות חדשניות אותן הוא מיישם בעבודתו באופן תדיר.
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אילון לחמן

מאת: אילון לחמןבריאות נשים20/01/147543 צפיות
גיל המעבר הוא תופעה חדשה יחסית, שנולדה עקב כך שתוחלת החיים הוארכה. אם לפני כ-150 שנה, תוחלת החיים של נשים הייתה עד גיל 50, כעת תוחלת החיים בעולם המערבי היא עד גיל 84.

מאת: אילון לחמןבריאות נשים22/12/13772 צפיות
בדיקת האולטרסאונד היא בדיקה שבה מתאפשר מבט על העובר ברחם בזמן אמת ובחינת מצבו הבריאותי ותנועותיו, דרך שידור של גלי קול וקליטת הדים מוחזרים. בדיקות האולטרסאונד נועדה למטרות רבות במהלך ההריון, כמו: קביעת מיקום ההריון ותקינותו, בדיקת מספר העוברים, תיעוד גיל ההריון, ביצוע בדיקות אנטומיות כמו שקיפות עורפית וסקירת מערכות, הערכת משקל העובר וקביעת מיקום השלייה.

מאת: אילון לחמןבריאות נשים04/11/13627 צפיות
בימים האחרונים השתתפתי בכינוס שדן בעתיד הרפואה ההריונית והעוברית בנוכחות מנהלי מחלקות בכירים מכל הארץ. במהלך הכינוס הועלתה בין השאר סוגיית העישון בקרב נשים הרות. בכינוס אף הועלתה הצעה להמליץ לנשים מעשנות, להפסיק לעשן שלושה חודשים לפני הכניסה להריון.

מאת: אילון לחמןבריאות נשים13/10/13543 צפיות
נשים רבות שהשימוש בגלולות למניעת הריון לא נוח עבורן, יכולות מזה מספר שנים להשתמש במדבקות למניעת הריון. המדבקות האלה, כך מסתבר, נוחות לשימוש ובעלות אפקט זהה לזה של גלולות.

מאת: אילון לחמןבריאות נשים01/08/13720 צפיות
חלק מהנשים ההרות מרגישות שהן עצמאיות מספיק ומעוניינות "להרגיש" את חווית הלידה, ולכן בוחרות ללדת בבית בלידה טבעית. בישראל מדובר במיעוט של נשים שבוחרות ללדת בבית.

מאת: אילון לחמןבריאות ורפואה כללי02/06/131286 צפיות
לעתים עולות מספר שאלות בנושאי הריון שלא תמיד יודעים כיצד לתת עליהן מענה. הפוסט הנ"ל בא על מנת לעשות סדר בדברים.

מאת: אילון לחמןבריאות נשים26/05/13634 צפיות
עוד מעט נגמר.. אורך התינוק הממוצע כ-42 ס"מ ומשקלו כ -3400 גר'. העובר בשבועות אלה עולה בממוצע כ-250 גר' לשבוע. בשבוע ה-40 מבחינה סטטיסטית מתבצעות רוב הלידות הספונטניות. חשוב להיערך בהתאם – להחליט איפה רוצים ללדת, להכין תיק "מילואים" לחדר הלידה, להכין את הבעל ולחייך

מאמרים נוספים בנושא בריאות נשים

מאת: shlomy בריאות נשים13/03/19923 צפיות
יובש נרתיקי הינו מצב בו אין רטיבות בנרתיק, ומדובר במצב שכיח מאוד אצל נשים בגיל המעבר, אך ניתן לראות זאת גם פעמים רבות אצל נשים בגילאים צעירים.

מאת: shlomy בריאות נשים24/02/19928 צפיות
המושג היסטרוסקופיה אבחנתית אולי נשמע לכם כמו שם מפוצץ וקצת מלחיץ, אך בפועל זה ממש לא ככה. היסטרוסקופיה אבחנתית הינה בדיקה אשר מבוצעת בנשים לצורך איתור בעיות בתוך חלל הרחם. מדובר בבדיקה פשוטה יחסית אשר מבוצעת במקרים רבים של בעיות בחלל הרחם, או חשש לבעיות כאלו ואחרות.

מאת: אוריבריאות נשים04/11/161083 צפיות
בין אם זהו ההיריון הראשון שלך או שכבר הבאת ילדים לעולם, חשוב שתדעי על כלי פשוט ויעיל שנמצא ברשת האינטרנט. מדובר במחשבון שמאפשר לך לדעת מייד מהו גיל ההיריון שלך,...

מאת: אוריבריאות נשים02/11/16924 צפיות
עד לפני מספר שנים, מידע מקצועי על הריון ולידה ניתן היה להשיג רק מרופאי הנשים. כמו כן, כל אישה השיגה מידע מחברות ובנות משפחה, שאמנם לא היה תמיד בחזית הקדמה הרפואית אך בכל זאת הועיל. ואולם, כיום ישנה עוד דרך חשובה לאיתור המידע הרלוונטי דרך אתרי בריאות שונים שפועלים ברשת האינטרנט.

מאת: אוריבריאות נשים14/09/16993 צפיות
במאמר זה אסביר על כל שבועות ההריון בכלליות. נשים אשר נכנסות להריון, נתונות למעקבים בכל שלבי ההריון אצל רופא הנשים שלהן. מה צריך לבדוק? מנתי ניגשים לרופא? אילו דברים יכולים לצוץ בדרך? כל זה ועוד במאמר הבא על הריון, לידה, ביוץ ועוד'.

מאת: אבי דוידיבריאות נשים10/01/161229 צפיות
האם כדאי לבצע הפלה בבית חולים פרטי או בבית חולים ציבורי.

מאת: מור קליניקבריאות נשים27/04/151857 צפיות
פצעים וכתמים בישבן נשים רבות סובלות מפצעים וכתמים בישבן, אך אינן מטפלות בבעיה היות ומוצאת עצמן מתביישות לפנות לרופא בנוגע אליה. ואכן חשיפת האיברים הפרטיים בפני אנשים לא מוכרים היא מביכה ביותר ובפני אנשים מוכרים היא מביכה אף עוד יותר, במיוחד כסובלים מפצעים וכתמים בישבן. אולם יחד עם זאת, חשוב לטפל בפצעים וכתמים המופיעים באזור זה היות ולא פעם, התופעה אינה נוטה לחלוף מעצמה ואף מתגברת בתזמונים מסוימים ופחות נעימים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica