חפש מאמרים:
שלום אורח
20.08.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מה צפוי למי שנתפס בנהיגה במהירות מופרזת?

מאת: דודו פרידמןדיני תעבורה02/08/20131103 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

עבירות של נהיגה במהירות מופרזת נחלקות ל"ברירת משפט" ול"הזמנה לדין".

עבירות ברירת משפט:
עבירות הנושאות עונש קבוע בחוק, הכולל קנס כספי, עם או בלי נקודות, כאשר אדם רשאילבקש לא לקיים את העונש בגין העבירה, ובמקום זאת להביא את העניין לבירור בבית המשפט. אם הנהג לא בוחר את אופציית ברירת המשפט - גובה הקנס ומספר הנקודות יהיו על פי המהירות בה הוא נתפס.

עונשי ברירת משפט על מי שנהג במהירות מופרזת:
-    נסיעה בדרך עירונית במהירות של 20 קמ"ש או פחות, מעל המהירות המותרת – קנס של 250 שקל, בלי נקודות תעבורה.
-    נסיעה בדרך עירונית יותר מ- 20 קמ"ש מעל המותר ועד 30 קמ"ש מעל המותר – 750 שקלים ובנוסף 8 נקודות.
-    נסיעה בדרך שאינה עירונית במהירות של 25 קמ"ש או פחות מעל המותר - קנס של 250 ש"ח, בלי נקודות.
-    נסיעה בדרך שאינה עירונית יותר מ- 25 קמ"ש מעל המותר ועד 40 קמ"ש מעל המותר – 750 שקלים ובנוסף 8 נקודות.

עבירות הזמנה לדין:
כאשר מדובר בעבירות של נהיגה במהירות מופרזת העולה על 30 קמ"ש מהמותר בדרך עירונית, או העולה על 40 קמ"ש בדרך שאינה עירונית, יהיה עונשן הזמנה לדין, וכן 10 נקודות תעבורה. בגין עברות אלה אף נתונה לקצין משטרה הסמכות לשלול מהנהג את רשיון הנהיגה שלו לשלושים יום. העונשים המקובלים על עבירות מסוג זה הינם בדר"כ שלילת הרשיון, שלילה על תנאי, ו/או קנס כספי. ובמקרים קיצוניים – אפשר שייפסק גם מאסר על תנאי. הכל, כמובן על פי המקרה. אם על נהג שזומן לדין נפסק כבר בעבר עונש מאסר על תנאי, עשוי בית המשפט להחיל את העונש, בנוסף למה שנפסק לו בפועל.

אכיפה:
המשטרה מחזיקה בציוד משוכלל למדידת מהירות, כך שאכיפת חוקי הנהיגה במהירות המופרזת היא משימה פשוטה למדי. היא אף מגלה תקיפות רבה, ומשקיעה משאבים רבים באופן יחסי, בטיפול בתיקי מהירות חמורים או חוזרים. בית המשפט אף הוא נוטה להחמיר עם מי שנהגו במהירות מופרזת, בעבירות המהירות החמורות שבגינן זומן העבריין לכאורה  לדין.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דודו פרידמן

(פוש-אפ קידום אתרים ושיווק באינטרנט)

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דודו פרידמן

מאת: דודו פרידמןהשקעות25/09/13530 צפיות
היריעה קצרה מלהסביר, אך המאמר נותן רק מושג מהי קרן גידור, ומה עיקרון פעולתה. אפיק השקעה שמתחייב להרוויח תמיד: האם זה הגיוני? איך זה עובד? מה הקץ'?

מאת: דודו פרידמןדיני משפחה14/09/13540 צפיות
המאמר עוסק בשיקולי בית המשפט בדבר משמורת והסדרי ראיה, בהתבסס על העקרון של טובת הילד וזכויותיו. לאור אלה, מדגיש הכתוב את תפקידם עורכי דין דיני משפחה בתיקי גירושין, בדיונים העוסקים בילדים .

מאת: דודו פרידמןדיני תעבורה09/08/131041 צפיות
בבואנו לבחון העסקת עורך דין טוב מתחום התעבורה, נבדוק כמובן רזומה וניסיון, אולי תכונות אישיותיות מסויימות תהיינה חשובות בעינינו, תחושת הכימיה ונוחות השיח בינינו וכו'. האם חשוב מהיכן הוא בארץ? המאמר טוען שאם עבירה נעברה לכאורה באשדוד, למשל, ושם נערך המשפט, מבחינת הלקוח קיים יתרון מסוים לעורך דין תעבורה באשדוד. ננסה להבהיר מהו אם כן יתרון הנישה הגאוגרפית של עורך דין, מבחינת הלקוח.

מאת: דודו פרידמןדיני תעבורה06/08/13979 צפיות
הן החוק והן פרשנות השופטים רואים בדרך כלל את הנהיגה בפסילה כחמורה וכביטוי של זלזול בוטה בחוק. ובהתאם לזאת הענישה. המאמר מציג את הסיבות הנפוצות לפסילת רישיון הנהיגה, את העונשים הקבועים בחוק לגבי מי שנוהג בפסילה, ואת מידת מיצוי העונש המקובלת. ויש גם מעט על נסיבות שנחשבות מקלות דווקא.

מאת: דודו פרידמןדיני תעבורה11/07/131358 צפיות
נהיגה בשכרות מסוכנת וגובה קורבנות! באופן פרופורציונלי לתופעה, מחמירים לגביה מאוד התביעה ובית המשפט. כמה מחמירה הגישה, מהם אם כן העונשים במקרים כאלה, והאם ייתכנו סייגים וחריגים, שיעמדו לזכותו של עובר העבירה? מספר קווים מנחים בגישה האופרטיבית של עורך דין תעבורה בתיק מסוג זה.

מאת: דודו פרידמןנזיקין08/07/131742 צפיות
בתחום המשפטי של נזיקין נכללים נזקי הגוף. המאמר נוגע בקטגוריות העיקריות של נזקי גוף, במנגנון הפיצוי, ובהליך התביעה. הוא מתייחס לרשלנות רפואית, תאונות דרכים, תאונות עבודה ותאונות אחרות, ועל קצה המזלג מסביר מה ההבדלים מבחינת ההתנהלות המשפטית בכל אחד מהמקרים.

מאמרים נוספים בנושא דיני תעבורה

מאת: דניאל מלמדדיני תעבורה11/07/18816 צפיות
שאלת ההזדקקות לשירותיו של עורך דין תעבורה היא אינה שאלה שניתן לענות עליה באופן אובייקטיבי, שכן כל מי שמרגיש שהוא אינו מוכן לקבל את הדין שנגזר עליו, זקוק לעורך דין תעבורה שיאפשר לו להתמודד מול רשויות החוק והערכאות המשפטיות

מאת: עו"ד גיל נדלדיני תעבורה28/11/17590 צפיות
שימוש במצלמות מעקב במקום העבודה ובמסגרת יחסי עבודה

מאת: amirdadon90דיני תעבורה16/11/16641 צפיות
בין אם אתם בצד הנפגע או בצד הפוגע, חשוב שתדעו כיצד להתמודד מבחינה משפטית עם תאונות דרכים!

מאת: orya peryדיני תעבורה29/11/151372 צפיות
עורכי דין לתעבורה, יכולים לבדוק את ההאשמות העומדות נגד הנאשם בדבר עבירות תנועה חמורות ואף לזכות את מרשיהם. ההתמחות של עורך דין תעבורה, הינה לנתח את העבירות נגד הנאשם בעסקת טיעון בפני השופט ייתכן והנאשם, יתבקש מעורך דינו, לאסוף כמה שיותר ראיות. בכדי להקל על חומרת עונשו או אפילו להגיע לזיכוי מוחלט.

מאת: sharondan80דיני תעבורה28/04/151448 צפיות
קיימים מספר גורמים המובלים לתאונות דרכים. אלה מתחלקים לגורם המכני, הגורם התשתייתי והגורם האנושי. כל תאונה ניתן לסווג לפי אחד מהגורמים האלה.

מאת: אסי לינקרדיני תעבורה07/04/151041 צפיות
עורך דין תעבורה הוא עורך דין אשר עוסק בכל מה שקשור לתעבורה, כלומר בכל מה שנוגע לדרכים, לכבישים, לרכבים, לחוקי תנועה וכדומה. תחומים שבהם עוסק עורך דין תעבורה הם, למשל, עבירה על חוקי תעבורה כמו אי ציות לרמזור, חניה במקום אסור וכדומה; נהיגה ללא רישיון; מעורבות בתאונת דרכים, עם או בלי נפגעים; נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים; וכן הלאה. ישנן עבירות תעבורה קלות, שנידונות במסגרת אזרחית, וישנן עבירות תנועה אשר הופכות להיות האשמות פליליות, כמו נהיגה תחת השפעת אלכוהול, מעורבות בתאונת דרכים עם נפגעים, ועוד.

מאת: אבנר כהןדיני תעבורה23/02/151638 צפיות
"לא ינהג אדם רכב בדרך ולא יניעו אם הוא שיכור" טוענים חוקי התעבורה, אך ניתן בהחלט לומר שלא כולם מצייתים לחוק. מסיבה זו המשטרה הגבירה את האכיפה, ומשתמשת במספר אמצעים נוספים שלא היו נהוגים בעבר, על מנת לעצור את הנהגים ששותים לשוכרה ועולים על ההגה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica