חפש מאמרים:
שלום אורח
23.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מהי רשלנות רפואית מבחינה משפטית? והאם ניתן לקבל פיצוי כספי בשל כך?/ עו"ד ארז כהן

מאת: ארז כהןרשלנות רפואית06/08/2013785 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

על מנת לדעת האם יש באפשרותנו לתבוע בגין טיפול רשלני שקיבלנו, עלינו לבדוק מס' דברים חשובים, אך קודם לכן, עלינו לדעת מהי רשלנות רפואית.

ובכן, סעיפים 35-36 לפקודת הנזיקין מתייחסים לעוולת הרשלנות וקובעים כי אם אדם עשה/לא עשה מעשה שאדם סביר לא היה עושה באותן נסיבות, או לא נקט במידת זהירות שאדם סביר צריך היה לנקוט באותן נסיבות – הרי זו התרשלות, ואם התרשל ביחס לאדם אחר, הרי זו רשלנות, והגורם ברשלנותו נזק לזולתו עושה עוולה.

החובה הזו מוטלת כלפיי כל אדם, כל אימת שאדם סביר צריך היה לנקוט באותן נסיבות ולצפות מראש שאותו אדם עלול להיפגע ממעשה או ממחדל זה.

לפיכך, ע"פ הדין הישראלי, אם נפגע אדם מרשלנות רפואית כתוצאה מהתרשלות מצד הרופא המטפל, זכאי הנפגע לפיצוי כספי בגין התנהגות רשלנית זו. 

מסעיף 35 לפקודת הנזיקין עולה כי על מנת להוכיח רשלנות רפואית על התובע להוכיח בכתב התביעה שלושה יסודות במצטבר: 

א. התרשלות מצד הרופא.
ב. קיומו של נזק.
ג. קשר סיבתי בין ההתרשלות לבין הנזק. 

ליבה של עוולת הרשלנות הוא יסוד ההתרשלות, ועל מנת שמזיק יחויב בפיצוי כספי, על התובע להוכיח שהתנהגותו של המזיק הייתה רשלנית, וכתוצאה מכך נגרם לנפגע נזק, וקיים קשר סיבתי בין ההתנהגות הרשלנית לבין הנזק שנגרם.

בתביעת רשלנות רפואית יש להוכיח אשמה, התרשלות, וזאת בסבירות של 51%, אולם לא כל טעות היא רשלנות.

כאשר בפניי בית המשפט מוגשת תביעת רשלנות רפואית, עליו לבדוק האם אותו רופא פעל ע"פ רמת הסבירות הנדרשת מרופא סביר? או שמא חרג ממתחם הסבירות באופן העולה כדי רשלנות?

 

האם יש צורך בחוות דעת רפואית?

בתביעת רשלנות רפואית, על התובע לצרף לכתב התביעה חוות דעת רפואית של מומחה רפואי, בתחום הרשלנות הנטענת, שיקבע שאכן היתה רשלנות רפואית ומהו היקף הנזק, ולכן בחירת זהות המומחה חשובה מאוד.

 

איזה עורך דין לבחור?

תביעת רשלנות רפואית אינה תביעה קלה לניהול, ניהולה דורש מיומנות, יכול להבין את המונחים הרפואיים, קשר ישיר עם מומחים רפואיים, ויכולת להעריך ולצפות מראש את סיכויי הצלחת התביעה. על כן, על התובע לבחור בעורך דין מנוסה, המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית אשר יוכל לקבל עבורו את הפיצוי הגבוה ביותר.

האמור לעיל אינו מהווה חוות דעת משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

בכבוד רב,

ארז כהן, עו"ד

נייד: 052-5262626                 משרד: 03-9241186

מייל: ec@cohenerez.com    אתר: www.cohenerez.com

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ארז כהן

מאת: ארז כהןנזיקין29/05/144312 צפיות
לצערנו, במדינת ישראל בני אדם נפגעים בתאונות דרכים ברמה יומיומית. כאשר בני אדם נפגעים בתאונת דרכים לא תמיד הם יודעים כיצד לפעול. במאמר זה ננסה לתת מס' טיפים חשובים על מנת לדעת כיצד לפעול כאשר אדם נפגע בתאונת דרכים.

מאת: ארז כהןביטוח לאומי26/08/131648 צפיות
מהי מחלת מקצוע? האם רשימת המחלות היא רשימה סגורה? מהי תורת המיקרוטראומה? כיצד עליי לפעול למימוש זכויותיי?

מאת: ארז כהןנזיקין14/08/131173 צפיות
פיצויים לנפגעי תאונות דרכים/ עו"ד ארז כהן

מאת: ארז כהןנזיקין06/08/131059 צפיות
מהי פוליסת ביטוח תאונות אישיות - תלמידים/ עו"ד ארז כהן

מאמרים נוספים בנושא רשלנות רפואית

מאת: עורך דין ירון מויאלרשלנות רפואית26/07/171585 צפיות
מערכת המשפט הישראלית מורכבת משלוש ערכאות: בית המשפט העליון, בתי המשפט המחוזיים ובתי משפט שלום. לצד אלו ישנן מספר ערכאות מקבילות: בית המשפט לעניינים מנהליים, בתי משפט למשפחה, בית משפט לתביעות קטנות, בית משפט לעניינים מקומיים ועוד. מורכבות מערכת המשפט ותחומי הסמכויות השונים של כל ערכאה מחייבת עורכי דין להתמקצע בתחומי משפט מסוימים, בכדי שיוכלו לספק ללקוחותיהם שירות מקצועי מתוך היכרות התחום באופן מעמיק על כל רבדיו.

מאת: שירה אלהרשלנות רפואית14/12/161063 צפיות
הדרך הנכונה להגיש תביעה ולדרוש פיצוי כספי בגין רשלנות רפואית בלידה היא לפנות למשרד עורכי דין עם ניסיון מעשי בטיפול בתביעות הקשורות לרשלנות רפואית בלידה... קרא עוד

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית28/03/161163 צפיות
מה חשוב להכיר ולדעת כדי לבחור נכון עורך דין רשלנות רפואית? מעבר לניסיון, יש גורמים נוספים שצריך לקחת בחשבון.

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית14/03/161104 צפיות
מהי רשלנות רפואית? מה הן הסיבות בגינן ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית כנגד הגוף הרפואי המטפל ומה הן תביעות הרשלנות הרפואית הנפוצות ביותר בישראל? כל מה שבאמת צריך לדעת על רשלנות רפואית בשורות שלפניכם.

מאת: שירה אלהרשלנות רפואית07/10/152049 צפיות
לא מעט מקרים של רשלנות רפואית חמורה הסתיימו במוות של המטופל. מיהו התובע בתביעת רשלנות רפואית במקרה כזה? על אילו נזקים ניתן לתבוע פיצויים? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית21/07/151397 צפיות
חברת הביטוח והמוסד הרפואי מעוניינים לחתום על הסכם פשרה כאשר הם יודעים שהתביעה תתקבל בבית המשפט. האם כדאי לחתום על הסדר פשרה?

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית25/03/151399 צפיות
לא כל מקרה של רשלנות רפואית גורר פיצוי כספי. עם זאת, מעניין לבדוק כיצד נקבע גובה הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית בלידה ומה עלול להשפיע עליו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica