חפש מאמרים:
שלום אורח
28.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

התמודדות עם כלא צבאי

מאת: דוד כהןצבא וביטחון23/11/20137397 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הכניסה לכלא צבאי עשויה להיות חוויה מפחידה ומבלבלת בעבור רבים מן החיילים המוצאים את עצמם בין כתליו. בעוד שמחוץ לצבא מאכלסים בתי הכלא עבריינים מורשעים, בתוך בסיסי הכליאה בצה"ל יכולים למצוא עצמם חיילים המואשמים בסירוב פקודה, בהיעדרות משירות וגם במגוון של עבירות קטנות על אחד מחוקי הצבא הרבים.

בצה"ל קיימים שני בסיסי כליאה - כלא 6 הממוקם בסמוך ליישוב עתלית וכלא 4 הממוקם בצריפין. עוד קיימים בבסיסים שונים בצה"ל חדרי משמר אליהם מופנים חבושים שביצעו עבירות קלות יחסית, וזאת במטרה להקל על העומס הרב בשני בסיסי הכליאה. את הסוהרים שבבתי הכלא הרגילים מחליפים בבסיסי הכליאה מדריכי כליאה (מד"כים), קצינים וחיילים המשתייכים לחיל המשטרה הצבאית. חשוב לזכור כי זהו אינו כלא רגיל וכי ההתנהלות בו היא כביחידה צבאית לכל דבר. הכלואים זוכים לשש שעות שינה ולכלל הזכויות המגיעות לחיילים בצה"ל כחלק מפקודות המטה הכללי.

לחבושים בבסיסי הכליאה קיימת האפשרות להביא עימם ציוד אישי הכולל תחתונים, גופיות וגרביים להחלפה, מכנסיים קצרים וחולצות קצרות, קבקבים, מצעים, ספרים מכל סוג, כלי כתיבה ונייר לכתיבה. עוד רשאים הכלואים להחזיק במסמכים לרבות מכתבים וגלויות, תעודות ואישורים רפואיים ואישורים להקלות בתנאי השירות. כמו כן באפשרות החיילים לשאת מוצרי היגיינה הכוללים: כלי רחצה במארז שקוף (סבון, שמפו ודאורדורנט Stick), מברשת שיניים ומברשת שיער. עם הכניסה לכלא צבאי, כל חפץ אחר יופקד בטרם הכניסה ויוחזר לחייל עם יציאתו.

יומם של החבושים בבסיסי הכליאה מתחיל בהשכמה בשעה 5:30 בבוקר. לאחר ההשכמה מתייצבים הכלואים לספירה וממשיכים להכנה לקראת מסדר הבוקר, הכוללת גילוח, צחצוח נעליים, ניקוי התא וסידור המיטות. לאחר המסדר שנערך בשעה 7:30 ממשיכים החיילים לארוחת הבוקר ולעבודות השונות שהוקצו להם. ספירה נוספת מתקיימת בצהריים, בשעה 11:30 שלאחריה מוגשת ארוחת צהריים ומוקצה זמן הפסקה בן חצי שעה. לאחר הפסקת הצהריים ממשיכים החיילים בתורנויות עד לארוחת הערב בשעה 16:30. לאחר ארוחת הערב מתקיימים לעיתים מסדרים נוספים של מדריכי הכליאה וכן מתאפשר לחיילים לדבר בטלפון, לצפות בטלוויזיה ולהתכונן למסדר הערב שבסופו נסגרים התאים וכבים האורות.

עבודות הכלואים כוללות גם משימות מחוץ לבסיסי הכליאה, הכוללות סיוע לרופאים צבאיים, ארגון מחסני אספקה וחירום ופעילויות אחזקה בבסיסים. העבודות בתוך הכלא כוללות תורנויות אבטחה, מטבח, שיפוץ של ציוד צבאי בבתי המלאכה שבבסיסי הכליאה, עבודות באפסנאות ובמפקדת המחנה. העבודות ניתנות לחבושים שהתנהגותם טובה ושמצייתים להוראות המד"כים.

ביקורים מתאפשרים לחיילם לאחר שבעה ימים בבסיס הכליאה, כלומר, ביום השמיני למאסר. חיילי מילואים זכאים לביקורים לאחר 48 שעות וחיילים נשואים לאחר שלושה ימים. את הביקורים ניתן לתאם במשרדי קציני הערים ברחבי הארץ והם מוגבלים לחצי שעה ולארבעה מבקרים בו זמנית. משפחת החייל יכולה להביא לביקור מזון משקאות באריזות סגורות (חטיפים וכו').

החבושים בבסיס הכליאה זכאים לחופשה בת 48 שעות מדי ארבעה שבועות וזאת באישור מפקד הכלא בלבד ובתנאי שריצו למעלה משליש מהעונש, ורק אם התנהגותם חיוביות ואין בעברם רישום על בריחה ממשמורת.

עוד זכאים החבושים במהלך ריצוי העונש לפעילויות חינוך, הכוללות צפייה בסרטים אחת לשבוע, אימון גופני, צפייה בטלוויזיה ומשחקי חצר. לחיילים מתאפשר זמן תפילה בבית הכנסת, במועדים שנקבעים על-ידי רב הכלא, וכן אפשרות לרכוש סיגריות, חטיפים ודברי מתיקה בקנטינה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מיזם גרופ פתרונות אינטרנט בע"מ - שיווק באינטרנט, קידום אתרים באינטרנט, בניית אתרים.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דוד כהן

מאת: דוד כהןמתכונים ואוכל - כללי02/04/20201 צפיות
כשמתכוננים לעריכת ארוחה חגיגית, לא מתחשבים רק באוכל אלא גם בעיצוב השולחן. בדרך כלל משתמשים בכלי הגשה יוקרתיים. כלים אלה יכולים להיות גם מפלסטיק, כלים חד פעמיים. הבאנו כמה טיפים לשימוש בכלי הגשה חד פעמיים יוקרתיים.

מאת: דוד כהןעיצוב פנים02/04/20207 צפיות
הבאנו לכם כמה טיפים איך לתחזק את השטיח שלכם בצורה הנכונה כדי שתישמר לאורך זמן במראה המקורי

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי30/03/20220 צפיות
אחת הבעיות שאנשים רבים נאלצים להתמודד איתה במהלך החורף, זה שיעול עם ליחה. מדובר בשיעול טורדני שיכול להפריע על איכות החיים ביום יום וכן על איכות השינה. ד"ר דויטש מביא לכם כמה טיפים לטיפול

מאת: דוד כהןמשפחה וזוגיות - כללי15/03/20283 צפיות
אחת הדילמות שעומדות בפנינו, כשאנחנו רוצים לערוך פיקניק עם חברים ובני משפחה או כשאנחנו רוצים לארח אירוע בבית או בכל מקום אחר, זה עם מה נארח אותם? באילו כלים ואמצעים נשתמש? בסד אריזות הביאו לכם כמה נקודות מחשבה

מאת: דוד כהןעיצוב פנים11/03/20320 צפיות
גם היום בעידן המודרני או הפוסט המודרני, בעידן בו אנחנו מחפשים עיצובים מינימליסטיים, עיצובים שמתאימים יותר לרוח התקופה ובוודאי למאה ה-21, הרי שיש תחומים מסוימים בהם אנחנו דווקא מעדיפים להיצמד לעיצובים קלאסיים, עיצובים ישנים וטובים, כאלה שאנחנו מכירים וכמו שטיחים קלאסיים.

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי09/02/20410 צפיות
כל אחד מאיתנו, בשלב כזה או אחר בחיים מתמודד עם נזלת. זה קורה בדרך כלל כשאנחנו מקוררים, מצוננים, כשאנחנו חוטפים מחלה כזו או אחרת. אך מדוע אנשים מתמודדים עם נזלת כרונית? הבאנו כמה נקודות חשובות

מאת: דוד כהןאסטמה ואלרגיה09/02/20397 צפיות
לא מעט אנשים, צעירים ומבוגרים, מוצאים את עצמם מתמודדים עם אסתמה ברמות שונות. הבאנו לכם כמה סיבות מה גורם להחמרת התופעה וכיצד אפשר לטפל בה

מאמרים נוספים בנושא צבא וביטחון

מאת: shlomy צבא וביטחון29/03/18516 צפיות
חוקרים פרטיים לא פועלים רק באזורים מקומיים, חקירות זה תחום שיכול להגיע למספר מדינות בעם מדובר על חקירות נכסים או אנשי ציבור וחשוב לדעת איזה משרד חקירות עשיו להביא עבורכם את התוצאות המשמעותיות

מאת: רוני הכהןצבא וביטחון15/03/17855 צפיות
עד כמה שונה הדיון בנושאים צבאיים ואחרים במסגרת המשפטית הצבאית? קראו את הדברים החשובים הבאים.

מאת: דוד דרומרצבא וביטחון19/03/151608 צפיות
מי – מרכז לזהות המורכב ממוסיקאיות שמפעילות הרכב מוסיקלי, שעוסק בהדרכה בנושאי "זהות יהודית וציונית" בשילוב נגינה של יצירות מוסיקליות מוכרות ומקוריות.

מאת: דוד דרומרצבא וביטחון19/03/151097 צפיות
מי – מרכז לזהות המורכב ממוסיקאיות שמפעילות הרכב מוסיקלי, שעוסק בהדרכה בנושאי "זהות יהודית וציונית" בשילוב נגינה של יצירות מוסיקליות מוכרות ומקוריות.

מאת: sharondan80צבא וביטחון17/02/151498 צפיות
אין אחד שלא מכיר את אנשי החליפות השחורות הצמודים לאיש חשוב עם המבט החתום בעיניים והמיקרופון באוזן. מדובר באנשים אשר תפקידם הוא אבטחת אישים.

מאת: דוד כהןצבא וביטחון27/02/147704 צפיות
כיצד מתייחסים חוק השיפוט הצבאי וצה"ל לביצוע עבירות ביטחון העלולות לפגוע בביטחון המדינה.

מאת: אברהם פכטרצבא וביטחון08/12/137243 צפיות
עצומה של 200 קצינים בכירים ביותר של צה"ל, מכל המלחמות והתקופות, פנו לראש הממשלה בנימין נתניהו, בדרישה לתקן עוול היסטורי שנעשה לדדו. וועדת אגרנט הפילה על צה"ל ועל הרמטכ"ל, את כל תיק הכישלון ההתחלתי, עת פרוץ מלחמת יום הכיפורים 1973, למרות שבתוצאה הסופית מדובר בניצחון גדול. בין החותמים: אהוד ברק, מופז, דיכטר, חלוץ, קהלני (גיבור ישראל), יאנוש בן-גל ועשרות אחרים בכירים ולוחמים מצטיינים מכל החילות. אחרי 40 שנה – הגיע העת – לתקן ולהעמיד דברים על דיוקם ההיסטורי והצבאי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica