חפש מאמרים:
שלום אורח
24.08.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בית הספר שאני חולמת עליו !!!

מאת: איריס זנזוריחינוך ילדים22/12/2013623 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בס"ד

בית הספר שאני חולמת ללמוד בו...

באיזה בית ספר את חולמת ללמוד ? באיזה בית ספר את חולמת שילדיך ילמדו ? באיזה בית ספר את חולמת שנכדייך ילמדו ?

בבית הספר שאני חולמת ללמוד בו יהיו תלמידים שאוהבים ללמוד. תלמידים שנכנסים לשיעור בשמחה ויוצאים ממנו בשמחה. תלמידים שסיימו תואר ראשון לאחר 12 שנות לימוד בתחום שהם בחרו.

ובכן, מהו תפקידו המרכזי של בית הספר ?

תפקידו המרכזי של בית הספר הוא ליצור אצל התלמידים איווי ללמידה. מהו איווי ללמידה ? תאווה ללמוד. כן! כן ! תפקידו של בית הספר הוא להאהיב את הלימוד על הילדים כך שתהיה להם תאווה ללמוד. תאווה ללמוד יותר מאשר לראות כדורגל, יותר מאשר לשחק קנדי קרש ויותר מאשר ללכת לקניןן.


איך זה יכול לקרות ?


א. אם לתלמידים יהיה חופש בחירה בנושאי הלימוד, הם יאהבו ללמוד. חופש הבחירה בנושאי הלימוד אינו עומד בסתירה ללימוד נושאים מהותיים שמוגדרים כנושאי חובה. הלמידה בקורסים ע"פ נושאי בחירה תתפרש על מספר מפגשים מוגדר בזמן.


ב. כאשר תלמיד יגיע לבית הספר, יערך אבחון לכל ילד שמטרתו לאתר את חוזקות הילדים. דו"ח החוזקות של הילד ינתן למחנכת למורי הקורסים להורים ולילד. מה יקרה לאחר אבחון החוזקות? לכל תלמיד יהיו אופני ביטויי הייחודיים לו. תלמיד שהאנטלגציה המילולית שלו היא מקום החוזק שלו יבטא את מה שלמד בקורס שבחר על ידי הכנת הרצאה או מצגת. תלמיד שהאנטליגנציה הבינאישית שלו גבוהה יארגן אירועים בבית הספר בתחום התקשורת הבינאישית. תלמיד שהאנטליגנציה האומנותית שלו גבוהה יצייר קיר המבטא באופן ייחודי את הנושא הנלמד.


ג. לתלמידים יהיו תפקידים בבית הספר והם יהיו פעילים מאד. התפקידים כמובן, בהתאם למקומות החוזק של הילדים. מפיקי אירועים, סדרנים, בוני אתרי אנטרנט, מפיקי הצגות, אחראים על תזונה, אחראים על הצד האסטטי של בית הספר ועוד...

ד. תארו לעצמכם, במקום שההורים יוזמנו לבית הספר כדי להפנות את הילדים לאבחון נוירולוגי ואבחון פסיכודדידקטי הם יוזמנו לראות את התוצרים המדהימים של הילדים. תערוכות של תוצרי מידע, כנסים של הרצאות של תלמידים שהתמחו בתחום מסויים, מצגות יפהפיות שהכינו תלמידים על נושא שלמדו באהבה ועוד...

ה. בכל יום יתקיים זמן לשיחות אישיות עם תלמידים. השיחה האישית במהותה תהיה הקשבה לילד ולחוויותיו. השיחה האישית תביא את הילד למודעות לקשיים שלו ותאפשר לו לפתח את דרכי ההתמודדות שלו עם קשיים.

ו. בבית הספר יתקיים מפגש סדנאי קבוצתי יום יומי לפיתוח כישורים חברתיים, מודעות עצמית והתפתחות אישית.

ז. בבית הספר שבו הילדים יאהבו ללמוד תהיה הכנה משמעותית לחיים: קורס לבחירת בן זוג, קורס לאמא הכי טובה, קורס לאבא הכי טוב, קורס לאחזקת מכשירי החשמל בדירה, קורס לצביעה ותיקוני בית קלים, קורס לניהול כלכלת המשפחה, קורס לבישול, לסריגה, לאפיה, לתכשיטנות, ....

וואי איזה כיף יהיה ללמוד בבית הספר הזה !!!!

אהבתם ? תעשו לייק ושתפו את החברים שלכם.

איריס

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

איריס

איתור יכולות ראויות ייחודיות סגוליות.

ייעוץ אישי, מדריכת יועצים-superviser, מרצה לפסיכולוגיה, קורסים מקוונים והערכה ומדידה. מייל: contact@yoursuccesstoolbox.com אתר: http://www.yoursuccesstoolbox.com

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת איריס זנזורי

מאת: איריס זנזוריחינוך ילדים18/02/142744 צפיות
מה זה להיות מחוברת עבורך ? אני מניחה שמיד תשאלי מחוברת למה ? מחוברת לעצמי ? מחוברת לבעלי ? מחוברת לילדים ?

מאת: איריס זנזוריחינוך ילדים29/01/141095 צפיות
החיים הם מעיין נובע של התמודדויות. כולנו צריכים להתמודד בחיים. התמודדויות עם מצבים שונים: בקריירה, בפרנסה, בזוגיות, בעבודה, בעבודת ה', בריאות, חינוך ילדים ועוד.... היזכרי לרגע בקושי שאת חווה עכשיו. נזכרת ?

מאת: איריס זנזוריחינוך ילדים21/01/14722 צפיות
כמה פעמים הרגשת שהתגובה של הילד שלך לא מתאימה לסיטואציה ? כמה פעמים שמעת את המילה אוףףףףףףףףףףףףף! כמה פעמים הרגשת שהילד כועס ותגובת הכעס פשוט לא בעוצמה מתאימה. איך להצמיח ילד שיודע לווסת את הרגשות שלו ?

מאת: איריס זנזוריחינוך ילדים07/01/14666 צפיות
מהו התנאי ההכרחי ביכולת שלך לפתח מסוגלות עצמית לילד שלך ? מה הקשר בין היחס שלך לעצמך לבין היחס שלך ל הילד שלך ?

מאת: איריס זנזוריחינוך ילדים02/01/14577 צפיות
האם את מספקת את הצרכים של הילד שלך ? איך את יכולה לדעת האם את מספקת את הצרכים של הילד שלך ?

מאת: איריס זנזוריחינוך ילדים02/01/14778 צפיות
בס"ד רוצה שהילד שלך יקשיב לך ? האם את נתקלת בבעיות משמעת עם הילד שלך ? זה בוודאי גורם לך להרגיש לא נעים.

מאת: איריס זנזוריחינוך ילדים28/12/13553 צפיות
האם את יודעת לזהות את החוזקות שלך ? האם את יודעת לזהות את החוזקות של הילד שלך ? 4 צעדים פשוטים לזיהוי החוזקות שלך ושל הילד שלך.

מאמרים נוספים בנושא חינוך ילדים

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"חינוך ילדים12/07/19194 צפיות
אם חלק מהנכדים שלנו כבר גדולים , נצלו את החופש להקניית תכנון פיננסי וחינוך לחיסכון. בדרך כלל הסבים מפנקים, אבל אפשר תוך כדי פינוק גם לחנך.

מאת: רונית שמאי שורץחינוך ילדים15/03/19600 צפיות
נניח שהילד מתקשה במקצוע או שניים ואתם הייתם רוצים לעזור לו בשעורים פרטיים. הילד מסרב בתוקף!לפני שנצא לקרב השכנועים, כמה כללים חשובים. בואו נחשוב באיזו מידה המקצוע שבו מדובר חשוב להמשך הלימודים או להמשך החיים של הילד. אם מדובר על מוזיקה והילד לא נוטה לזה ולא מוכשר בשירה, הציון "עובר" רק מנבא שהוא לא יהיה מועמד לתכנית “כוכב נולד”. מכירים כמה אנשים כאלה שנשארו בחיים? אז אפשר להתגבר על זה.

מאת: יצחק בכרחינוך ילדים18/06/181551 צפיות
סיפור לפני שינה הוא אחד מהדברים החשובים שאנו עושים עבור הילדים שלנו. על פי המחקר הנוכחי הורה שטורח לקרוא סיפור לילדו לפני השינה משפר את היחס איתו ומעלה את סיכויו להצליח בלימודים וכן תורם ליכולות הרגשיות והמילולית. הורים אלה משפרים למעשה חלקים שונים במוח של הילדים. סריקות מוח שנעשו שהדגימו כיצד אזורים במוח שאחראים למיומנות שפה הכוללים בין היתר את האזור שאחראי להבנת המילים וכן האזור שאחראי לדמיון ערים יותר אצל ילדים שהוריהם נהגו להקריא להם סיפורים באופן שג

מאת: רוני הכהןחינוך ילדים28/05/181233 צפיות
כאשר נכנסים אל גן במודיעין צפויים לראות את השינויים הללו בתחילת דרכם, וככל הנראה את כל אלה נראה בכל גני הילדים עוד קצת זמן.

מאת: גולאסוחינוך ילדים07/11/17823 צפיות
מקושי רב בלימודים - להצלחה. להרגשת סיפוק ומיצוי עצמי. מהם אסטרטגיות למידה בעצם וכיצד הן מסייעות לילד להצליח בלימודים - וכן , גם בחיים. הדרך בה הילדים לומדים לא השתנתה כבר שנים. מערכת החינוך טרם עשתה את המעבר משיטות הלימוד הישנות ולכן קיימת אי התאמה בין הדרישות לבין הביצועים והציונים. ילדים רבים מתמודדים בחיי היום יום שלהם עם בעיות שונות כגון קשב וריכוז, וליקויי למידה.

מאת: הפרופסור הלא מפוזרחינוך ילדים11/09/171621 צפיות
המבחן לאיתור תלמידים מחוננים לא תמיד מאתר את התלמידים המחוננים והוא מפלה בין אזורים גאוגרפיים. נקודה נוספת חשובה קשורה לעובדה שסינון "המוני" לא בודק מנת משכל. וכך קורה שילדים מחוננים (בעלי מנת משכל קלינית גבוהה מאוד) שלא מתורגלים בעבודה תחת לחץ או לא מכירים שאלון מרובה אפשרויות וכדומה, נשארים מחוץ לתכנית לילדים מחוננים למרות שהם מתאימים לתכנית למחוננים וצריכים את ההעשרה הזאת מאד. לילדים אלו ההכנה חשובה מאד. אל תמתינו שיחליטו בשבילכם האם הילד/ה שלכם ראוי לקבל את תכניות העשרה תפעלו!

מאת: רוני הכהןחינוך ילדים09/10/16781 צפיות
איך יודעים איזו דרך היא הכי נכונה עבור כל אחד? מכירים את השיטות.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica