חפש מאמרים:
שלום אורח
03.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

עבירות ביטחון בצבא

מאת: דוד כהןצבא וביטחון27/02/20147708 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

עבירות המוגדרות כעבירות ביטחון, הן כלל המעשים אשר פוגעים בביטחוןהמדינה ובכך, מסכנים את המדינה ואת צבא ההגנה לישראל. כמו כן, ביצוען שלעבירות מסוג זה, עלול לפגוע בשלומם של אזרחי המדינה.

תחת ההגדרה שלעבירות ביטחוניות, נמצאות כלל העבירות, אשר ביצוען, עלול לפגוע בריבונותהשל המדינה, עבירות אשר ביצוען עלול לייצר קונפליקטים, עימותים, מאבקיםומלחמות, כל שכן לפגוע ביחסים דיפלומטים וביחסי חוץ של המדינה ועל ידי כך,לסכן את שלום המדינה ואזרחיה. עבירות אלו מוגדרות על פי חוק העונשין כבגידהבמדינה וכוללות גם שירות בכוחות האויב או מתן סיוע לכוח עוין בזמן מלחמה.

עבירותהביטחון השכיחות כוללות, גניבת מסמכים בעלי סיווג בטחוני והפצתם, פרסוםתמונות אישיות הקשורות בדרך זו או אחרת לצבא, ברשתות החברתיות, העלאת מידעמסווג לאינטרנט ודיבור בטלפון סלולרי אזרחי על מידע צבאי מסווג.

ריגול גם הוא נחשב לעבירת ביטחון. חוק השיפוט הצבאי מתייחס לכל העברת מידע לגורמים עוינים, פרסום או הפצה של מידע מסווגוהימצאות בשטחים אסורים, כאל עבירות ריגול ומייחס לעבירות ביטחוניות מסוגזה, חומרה רבה. חייל החשוד בביצוע עבירות ריגול יעמוד לדין והעונש המרביהצפוי לו, הינו 15 שנות מאסר.

סעיף נוסף לחוק השיפוט הצבאי הנוגעלעבירות ביטחוניות, הוא פגיעה בכוחות המזויינים. סעיף זה כולל מעשים כמופגיעה בכוחות צה"ל, פגיעה בכוחות הנלחמים לצדו של צה"ל, פגיעה בכוחותהמשטרה, ניסיון לעורר מרד, מרידה, השתמטות וסרבנות.

עבירת ביטחוןנחשבת לעבירה פלילית אשר דינה הוא חמור מאוד ונוקשה מאוד, אי לכך, תהליכיהאכיפה, השיפוט והענישה, מתנהלים בצורה אחרת מהמקובל.

אם בכל מקרה שלביצוע עבירה, זכאי החשוד לייצוג של עורך דין החל מתהליך החקירה, במקרה שלחשד בביצוע עבירה הפוגעת בביטחון המדינה, ברשות החוקר הממונה על החקירה,למנוע מהחשוד להתייעץ עם עורך דין, בעשרת הימים שלאחר תחילת החקירה. בנוסף, באפשרותו לבקש אישור מבית משפט מחוזי, להארכת התקופה, ל 21 יום.

כמוכן, באפשרותו של החוקר הממונה למנוע מהחשוד לעמוד בפני שופט לזמן של 96שעות, מרגע המעצר, ולאחר שראה שופט, ניתן להאריך את מעצרו של החשוד בתקופהשלא עולה על 35 ימים, מבלי שהוגש כתב אישום.

החוקר הממונה על הפרשה רשאי לא לדווח על עצירת החשוד לתקופה של שבעה ימים, כאשר אישור משר הביטחון יאריך את התקופה ל 15 ימים.

עצירת חשוד בביצוע עבירת ביטחון יכולה להתבצע גם על ידי מעצר מנהלי. מעצר מנהלי מאושר על ידי משרד הביטחוןוהוא תקף לשישה חודשים אשר בסיומם, ישנה אפשרות להאריך את המעצר לעוד שישהחודשים. מעצר זה, אינו מצריך כתב אישום, שופט או בית משפט.

עבירותביטחוניות הינן נושא רגיש במיוחד והעונשים הצפויים לעבירות מסוג אלו,חמורים ונוקשים. לכן, חייל אשר הועלו נגדו חשדות לביצוע עבירה ביטחונית ,כדאי שיפנה לעורך דין המתמחה בתחום.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מיזם גרופ פתרונות אינטרנט בע"מ - שיווק באינטרנט, קידום אתרים באינטרנט, בניית אתרים.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דוד כהן

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי31/05/2037 צפיות
חושדים שיש לכם סינוסיטיס? הכנסו וקיראו על התסמינים והאבחון ועל דרכי ההתמודדות עם המחלה.

מאת: דוד כהןמתכונים ואוכל - כללי02/04/20222 צפיות
כשמתכוננים לעריכת ארוחה חגיגית, לא מתחשבים רק באוכל אלא גם בעיצוב השולחן. בדרך כלל משתמשים בכלי הגשה יוקרתיים. כלים אלה יכולים להיות גם מפלסטיק, כלים חד פעמיים. הבאנו כמה טיפים לשימוש בכלי הגשה חד פעמיים יוקרתיים.

מאת: דוד כהןעיצוב פנים02/04/20228 צפיות
הבאנו לכם כמה טיפים איך לתחזק את השטיח שלכם בצורה הנכונה כדי שתישמר לאורך זמן במראה המקורי

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי30/03/20247 צפיות
אחת הבעיות שאנשים רבים נאלצים להתמודד איתה במהלך החורף, זה שיעול עם ליחה. מדובר בשיעול טורדני שיכול להפריע על איכות החיים ביום יום וכן על איכות השינה. ד"ר דויטש מביא לכם כמה טיפים לטיפול

מאת: דוד כהןמשפחה וזוגיות - כללי15/03/20304 צפיות
אחת הדילמות שעומדות בפנינו, כשאנחנו רוצים לערוך פיקניק עם חברים ובני משפחה או כשאנחנו רוצים לארח אירוע בבית או בכל מקום אחר, זה עם מה נארח אותם? באילו כלים ואמצעים נשתמש? בסד אריזות הביאו לכם כמה נקודות מחשבה

מאת: דוד כהןעיצוב פנים11/03/20340 צפיות
גם היום בעידן המודרני או הפוסט המודרני, בעידן בו אנחנו מחפשים עיצובים מינימליסטיים, עיצובים שמתאימים יותר לרוח התקופה ובוודאי למאה ה-21, הרי שיש תחומים מסוימים בהם אנחנו דווקא מעדיפים להיצמד לעיצובים קלאסיים, עיצובים ישנים וטובים, כאלה שאנחנו מכירים וכמו שטיחים קלאסיים.

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי09/02/20433 צפיות
כל אחד מאיתנו, בשלב כזה או אחר בחיים מתמודד עם נזלת. זה קורה בדרך כלל כשאנחנו מקוררים, מצוננים, כשאנחנו חוטפים מחלה כזו או אחרת. אך מדוע אנשים מתמודדים עם נזלת כרונית? הבאנו כמה נקודות חשובות

מאמרים נוספים בנושא צבא וביטחון

מאת: shlomy צבא וביטחון29/03/18521 צפיות
חוקרים פרטיים לא פועלים רק באזורים מקומיים, חקירות זה תחום שיכול להגיע למספר מדינות בעם מדובר על חקירות נכסים או אנשי ציבור וחשוב לדעת איזה משרד חקירות עשיו להביא עבורכם את התוצאות המשמעותיות

מאת: רוני הכהןצבא וביטחון15/03/17858 צפיות
עד כמה שונה הדיון בנושאים צבאיים ואחרים במסגרת המשפטית הצבאית? קראו את הדברים החשובים הבאים.

מאת: דוד דרומרצבא וביטחון19/03/151612 צפיות
מי – מרכז לזהות המורכב ממוסיקאיות שמפעילות הרכב מוסיקלי, שעוסק בהדרכה בנושאי "זהות יהודית וציונית" בשילוב נגינה של יצירות מוסיקליות מוכרות ומקוריות.

מאת: דוד דרומרצבא וביטחון19/03/151099 צפיות
מי – מרכז לזהות המורכב ממוסיקאיות שמפעילות הרכב מוסיקלי, שעוסק בהדרכה בנושאי "זהות יהודית וציונית" בשילוב נגינה של יצירות מוסיקליות מוכרות ומקוריות.

מאת: sharondan80צבא וביטחון17/02/151501 צפיות
אין אחד שלא מכיר את אנשי החליפות השחורות הצמודים לאיש חשוב עם המבט החתום בעיניים והמיקרופון באוזן. מדובר באנשים אשר תפקידם הוא אבטחת אישים.

מאת: אברהם פכטרצבא וביטחון08/12/137244 צפיות
עצומה של 200 קצינים בכירים ביותר של צה"ל, מכל המלחמות והתקופות, פנו לראש הממשלה בנימין נתניהו, בדרישה לתקן עוול היסטורי שנעשה לדדו. וועדת אגרנט הפילה על צה"ל ועל הרמטכ"ל, את כל תיק הכישלון ההתחלתי, עת פרוץ מלחמת יום הכיפורים 1973, למרות שבתוצאה הסופית מדובר בניצחון גדול. בין החותמים: אהוד ברק, מופז, דיכטר, חלוץ, קהלני (גיבור ישראל), יאנוש בן-גל ועשרות אחרים בכירים ולוחמים מצטיינים מכל החילות. אחרי 40 שנה – הגיע העת – לתקן ולהעמיד דברים על דיוקם ההיסטורי והצבאי.

מאת: דוד כהןצבא וביטחון23/11/137402 צפיות
כיצד מתמודדים סדירים ואנשי מילואים בכלא צבאי. מהו סדר היום של הכלא הצבאי, מהם תנאי השירות, חופשים ועוד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica