חפש מאמרים:
שלום אורח
31.03.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ספרים בנושא פיתוח הדרכה

פיתוח הדרכה הוא תחום שתמיד נמצא בצמיחה והתפתחות. צמיחה מכיוון שהכלכלה העולמית צומחה והופכת להיות מורכבת יותר. בכל תחום של שוק העבודה יש צורך בהדרכה דבר שלא היה כך לפני מאה שנים ואפילו פחות מזה. והתפתחות מכיוון שתמיד צצות טכנולוגיות ותחומים חדשים הדורשים הדרכה וגם טכנולוגיות חדשות המשמות להדרכה. בעבר תחום פיתוח ההדרכה היה קצת מעורפל מכיוון שלא היו באמת מתודות מסודרות לפיתוח הדרכה, פשוט אנשים בעלי נסיון. לאט לאט נפתחו קורסים בנושא ונכתבו ספרים בנושא. קיבצתי עבורכם מספר ספרים בנושא פיתוח הדרכה . הספרים מומלצים מאוד לכל  מי שעוסק בפיתוח הדרכה או רק מתעניין.  באופן כללי אני מסווג את הספרים לקטגוריות  הניהול ובהחלט ממליץ למנהלים לקרוא את חלקם של הספרים גם אם אינם עוסקים בפיתוח הדרכה באופן ישיר. יש מעט מאוד ספרים בעברית לכן חלקם של הספרים המוצגים כאן הם באנגלית.

Training and Development: Enhancing Communication and Leadership Skills, by Steve A. Beebe, Timothy P. Mottet and K. David Roach,  2012 ספר זה מומלץ מאוד. הוא מציג תוכנית שלבים לפיתוח הדרכה. התוכנית המוצגת בספר היא על פי מודל השם במרכז את הצרכים עבורם תעשה הדרכה. למעשה זוהי הגישה המקובלת ביותר בתחום פיתוח הדרכה . בצורה יותר ברורה הטענה של הספר היא שכל תוכנית הדרכה מבוססת על פי הצרכים של המודרך. הספר מלא בדוגמאות ותוכניות אשר יסייעו לכם לפתח תוכנית הדרכה

Design For How People Learn (Voices That Matter), by Julie Dirksen , 2011

על פי הספר מוצרים, טכנולוגיות ומקומות עבודה משתנים במהירות בימינו כך שכל אחד מאיתנו תמיד נמצא בתהליך למידה. רבים מאיתנו גם מלמדים, גם אם לא באופן רשמי. אנו נמצאים בסיטואציות בהן אנו צריכים להסביר או אולי אפילו להעביר מצגת. הספר בא ללמד אתכם את עקרונות המפתח מאחורי למידה, זיכרון ותשומת לב להדרכה.

Learning in Adulthood: A Comprehensive Guide, by Sharan B. Merriam, Rosemary S. Caffarella and Lisa M. Baumgartner, 2006 המחברים של ספר זה ריכזו בו חומר רב הנוגע ללימוד מבוגרים. הספר על לימוד מבוגרים דן במגוון נושאים כמו מי הם הלומדים המבוגרים, איך מבוגרים לומדים ועוד. שימושי למי שעוסק בפיתוח הדרכה למבוגרים. עבור מי שמעוניין בחומר על פיתוח הדרכה בעברית ישנם מספר מועט של ספרים אך נתנחם בעובדה שהם לא פחות טובים מאלו באנגלית.  הספר שאני רוצה להמליץ עליו,  נכתב על ידי דר' דני קליין, דמות בולטת בתחום פיתוח ההדרכה בישראל. הספר אינו קיים במהדורה מודפסת אלא נמכר להורדה באינטרנט.  הספר מציג  את רוב הסוגיות בתחום פיתוח ההדרכה המתפרשים על פני תשעה פרקים. בכל פרק בספר דוגמאות ותבניות המתאימות לשימוש מידי עבור מי שמפתח הדרכה וגם אנשים מתחום הניהול.
 תגיות המאמר: פיתוח הדרכה


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

פליירים

תיקון מכונות ברד

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אוריה בן מנחם

מאת: אוריה בן מנחםהכרויות22/06/151678 צפיות
רבים מאיתנו עושים זאת כיוון שהדבר מוסיף לריגוש שבמערכת היחסים, ויש היאמרו כי אלמנט של אהבה אסורה רק מגביר את החשק והאהבה בין בני הזוג ואף מעצים את הקשר ביניהם, במיוחד כאשר על דבר הקשר להשאר בתור סוד ולא לצאת לאוויר העולם.

מאת: אוריה בן מנחםתעשייה22/06/15822 צפיות
בשנים האחרונות אנו עדים לכמות גדול בעלי מקצוע ביניהם אדריכלים, קבלנים, מעצבי פנים ואפילו אמנים אשר משתמשים במכונת חיתוך בלייזר לשימושים שונים ומגוונים.

מאת: אוריה בן מנחםחקירות22/06/151955 צפיות
במקרים רבים, אנו זקוקים לעזרתו של חוקר פרטי מנוסה. המטרה העיקרית בגינה אנו שוכרים את שירותיו של חוקר פרטי המתמחה בתחום הבגידות היא להחזיר את חיינו למסלול הרגיל שלהם ולמנוע מצב בו נעשה לנו עוול

מאת: אוריה בן מנחםעיצוב מוצר24/04/153853 צפיות
חיתוך לייזר היא טכנולוגיה מתקדמת שבאמצעותה חותכים חומרים שונים, בהם יש שימוש נרחב בתחומים רבים כמו תעשייה, חקלאות, צבא, אמנות, רפואה ועוד. חיתוך לייזר המתבצע בחברות הנמצאות בצפון הארץ

מאת: אוריה בן מנחםאטרקציות20/10/1413666 צפיות
לעיתים אנחנו מתכננים אירוע במקום שבו אין חשמל ויש לנו צורך בגנרטור על מנת לנגן מוסיקה

מאת: אוריה בן מנחםאטרקציות20/10/146179 צפיות
אם אתם רוצים לצאת לפיקניק משפחתי באחד הפארקים או לערוך מסיבה בחוף הים, גנרטור יכול להיות רעיון נהדר.

מאת: אוריה בן מנחםבניין ואחזקה - כללי17/10/1411600 צפיות
אנשים רבים לא מבינים את החשיבות של ריהוט גן. חשוב מאוד להבין שבמזג האוויר הישראלי

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי - כללי

מאת: דניאל seoאימון אישי - כללי28/12/19407 צפיות
תראו חברים יקרים, אני עוסק בהשגת משכנתאות למסורבים כבר כמעט 10 שנים, אני חייב לציין שהמצב הכי קשה שיכול להיות - זה מצב שבו צריכים לקחת משכנתא כדי לסגור הלוואות או חובות והבנקים פשוט לא מוכנים לאשר את זה.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי26/03/191406 צפיות
כאשר הבנק מסרב למשכנתא, מגיעים למצב שבו הכול נמצא בסימן שאלה ולא יודעים מה לעשות מכאן. במצב הזה צריכים לעצור דקה אחת, לקחת אוויר ולהחליט מה עושים. הכוונה שלי היא להגיע למצב שבו אתם מבינים שהדרך הנכונה היא להביא מומחה למשכנתאות של מסורבים כדי שיוכל להשיג את האישור הנדרש ולהביא תוצאות.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי28/10/171999 צפיות
אחת החברות המעניינות ביותר בישראל בעיני היא חברת שבט זבולון, החברה בבעלות יעקוב שאול עוסקת באחד התחומים המעניינים ביותר בעולם הנדל"ן. כלומר מה שהיא עושה, זה לספק ציוד חסר עבור אתרי בנייה.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי28/10/171979 צפיות
אנחנו נתחיל עם רונית מרום, שהנה אדריכלית מובילה בכל הקשור לדירות יוקרה באשדוד בעיקר, אך גם ברחבי ישראל השונים. רונית נחשבת לחברה באותוו חוג של מעצבי פנים מובילים, שיכולים לקבוע בון טון בעולם הנדל"ן של דירות יוקרה.

מאת: לילה בן הרוש אימון אישי - כללי30/11/161435 צפיות
אחד הנושאים המרתקים ביותר בעבודה עם אנשים, ילדים ובכלל בכל מערכת יחסים, זה הנושא של הרגש האנושי, ויותר מכך - הידיעה שלכל אחד מאיתנו יש את היכולת להפוך למאסטר ברגשות, שזה אומר לדעת להתחבר לכל אדם, לשדרג את כל מערכות היחסים שלנו ושל האנשים שאנחנו מקדמים, ולהרגיש באופן אמיתי הרגשה של שמחה ואהבה.

מאת: ברסלב מאיראימון אישי - כללי28/10/161125 צפיות
בראשית ברא אלוקים את השמים ואת הארץ... והוא חובה על כל אדם ונברא להתחדש בכל בוקר שזוכה לקום משינתו, כי לא כולם קמים ואם קמים קמים עם העצבות של האתמול במקום השמחה והתקווה של המחר !

מאת: לילה בן הרוש אימון אישי - כללי07/10/161289 צפיות
בתחילתה של כל שנה כולנו נוהגים לאחל ולהבטיח לעצמנו שינויים פעמים רבות זה פשוט להתנתק מהרגלי עבר שאנחנו מושכים בחיינו ולא ממש מרוצים מהם או שהם לחלוטין אינם משרתים אותנו. והרבה פעמים אנחנו מגיעים לסיומה של שנה שנה חדשה מתחילה ושוב אנחנו מבטיחים לעצמנו את אותן הבטחות מייחלים להיפטר מאותם דפוסים שמעכבים אותנו לצמוח בחיים מי שאנחנו באמת ! רב הדפוסים שאנחנו מנסים לשנות מקורם בדפוסים שהוקנו לנו בגילאי הילדות הצעירים חיים שם בתוך התת מודע שלנו ומעכבים אותנו לחיים שאותם היינו רוצים לחיות !

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica