חפש מאמרים:
שלום אורח
26.11.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חתימה דיגיטלית והתוקף המשפטי שלה כיום

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/2014899 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

קחו חותם של עו"ד נועם קוריס לפני כל חתימה!

פעם היו חותמים ביד, ולא היה ניתן לערער על הכתב. היום, מדובר בחתימה דיגיטלית שנעשית דרך האמצעים הטכנולוגיים, בדרך כלל, במיל. שם קשה יותר לאמת את החתימה, וכל אחד יכול לערער עליה האם היא נכונה או לא.

במסגרת הסוגיה המתבררת בין עו"ד נועם קוריס למועצה לצרכנות וחבריהם, יש התייחסות משמעותית = לנושא, ונותן מידע חשוב - להלן אחת הגישות

כיצד כל זה התחיל?

פרשת איקיוטק גרמה לנושא החתימה הדיגיטלית לעלות לכותרות. אחרי שחברת איקיוטק בע"מ שלחה מכתבי חוב עבור עשרות צרכנים שנהנו משרותי התוכן שלה, היו שטענו כי חתימה דיגיטלית שלהם מעולם לא אושרה.

נוצרה אם כן אי בהירות בנושא: מה נקרא חתימה דיגיטלית? איך מאבטחים אותה? מתי היא נקראת תקפה מבחינה חוקית? ומי יכול להוכיח שאכן היא נעשתה?

עורך דין נועם קוריס ליווה משפטית בפרשת איקיוטק, וסייע בעדם לדרוש את החוב שהגיע להם על שרותם לאורך שנים.

לאחר פסק בית משפט התברר מעל לכל ספק כי חתימה דיגיטלית תקפה בדיוק כמו כל חתימה ידנית אחרת.

בפורטל נועם קוריס עורכי דין עולים הנתונים הבאים:

1. החתימה חייבת להיות מבוססת על קוד מסוים שנקרא "מפתח". חותם שלא משתמש בקוד אלא חותם באופן אקראי, לא יהיה תוקף לחתימה שלו בכלל. לצופן של החתימה ישנם כללים משלהם, לגבי אורך הסיביות הדרוש.

2. על החתימה להיות מוגנת על פי דרישות אבטחה מסוימות.

3. על החתימה להיות מגובה במקום נוסף שישמר בנפרד מלבד במסמך החתום.

4. החתימה צריכה להיות מאובטחת כך שגורם זר לא יוכל לעשות בה שום זיוף או שימוש אחר.

חתימה דיגיטלית שעונה על כל הדרישות של האבטחה של משרד המשפטים, תשאר תקפה על כל מסמך חתום.

המון מסמכים נחתמים היום בחתימה דיגיטלית, וחשוב לדעת כי יש להם תוקף משפטי. תמיד צריך להזהר לפני שחותמים על מסמך אינטרנטי גם אם מדובר רק בלחיצת כפתור, כדי לא להתחרט אחר כך בגין פזיזות יתירה.

רוצים לדעת עוד על חתימה דיגיטלית? ניתן לקבל את כל המידע הנחוץ מפסיקות בית משפט אחרונות.

 תגיות המאמר: חתימה דיגיטלית


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

GoText כתיבת תוכן - שירותי כתיבת מאמרים מקצועיים, מאמרים שיווקיים ולכל מטרה אחרת במחיר של 25 ש"ח ל300 מילים.
הצטרפו למאות עסקים מרוצים הנהנים משירותי כתיבה  מקצועיים.

שירות ומכירה:   0526955953

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רונן חזי

מאת: רונן חזיבידור ופנאי - כללי29/09/14775 צפיות
חברת איקיוטק הינה החברה המפתחת והאחראית על אתר אודישנס. אחד מהאתרים המשמעותיים ביותר עבור אומנים מכל התחומים המחפשים להתפתח ולפתח את יכולתם.

מאת: רונן חזיספורט וכושר גופני - כללי29/09/142109 צפיות
ספורטיפ הינו אחד המוצרים המשתלמים ביותר עבור אוהבי משחקי הספורט למיניהם ובפרט עבור אנשים שאוהבים למלא טפסי ווינר ומייחלים ליום בו הם ימלאו טופס נכון ויזכו בפרס.

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/141078 צפיות
פרשת איקיוטק הבהירה היטב כי לא ניתן להתעלם מהתרחבותן המשמעותית של עסקאות אלקטרוניות- עסקאות אשר מתבצעות בין שני שותפים לעסקה שנותנים הסכמתם לעסקה באמצעות כלים אלקטרונים בלי להיפגש בפועל.

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14881 צפיות
בשנים האחרונות עסקאות, פגישות עסקיות ועוד נערכות באינטרנט. בהתאם, חוזים רבים ואף הסכמים סבוכים נחתמים באמצעות חתימה דיגיטלית. מה עוד אתם יודעים על זה?

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14827 צפיות
אחריות דיגיטלית משמעה שכל צרכן, ספק או שותף כלשהוא לעסקות דיגיטליות יהיה מודע היטב לתוכן החוזה עליו הוא חתום ולחובות והזכויות שלו בהקשר זה. אחריות דיגיטלית היא ההבנה כי חתימה דיגיטלית, אף כי אינה ניתנת באופן פיזי בפני הצד השני השותף לחוזה, מחייבת בדיוק כמו חתימה על נייר ויש לה תוקף משפטי חד משמעי

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14892 צפיות
ממותגים, מועדון הלקוחות של חברת איקיוטק בע"מ, מזמין אתכם ליהנות מהנחות גדולות על מותגים מכל התחומים, תחת הניהול המשפטי של עו"ד נועם קוריס.

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14880 צפיות
ממותגים, מועדון הלקוחות של חברת איקיוטק בע"מ, מזמין אתכם ליהנות מהנחות גדולות על מותגים מכל התחומים, תחת הניהול המשפטי של עו"ד נועם קוריס.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: עופר שלוחוק ומשפט - כללי08/10/20169 צפיות
הסכם מייסדים מוצלח בחברות סטארט אפ

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/20226 צפיות
תַּם עִדַּן הַסּוֹדִיּוֹת הַבַּנְקָאִית בִּשְׁוַויְץ בְּעִקְבוֹת הֶסְכֵּם חִלּוּפֵי מֵידַע אוֹטוֹמָטִיִּים

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2070 צפיות
הרפורמה של "הוועדה לתיקוני חקיקה במיסוי בינלאומי", מכה קשה ליורדים מן הארץ הרפורמה של "הוועדה לתיקוני חקיקה במיסוי בינלאומי עתידה להשפיע על אלפי ישראלים היוצאים מן הארץ לטובת רילוקיישן, ועל חבותם במס, זאת בעקבות שינויי החקיקה העתידים להתרחש במיסוי ההגירה של ישראלים מחוץ לישראל הנקרא "מס הגירה".

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2046 צפיות
מומחה הינו מי שהוא בעל ידע בתחום בו ניתנה לו סמכות אקדמית או סמכות משפטית לתת ייעוץ. מומחה הינו מי שבקיא, ובעל ידע, הכשרה וניסיון בתחום המקנה לו מעמד המגדירו כמקצוען.

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2050 צפיות
חנינה היא צעד שבו הגוף המוסמך רשאי לבטל את העונש שנקבע. הגוף המוסמך מוחל לאדם שנאשם או הורשע בדין בפלילים או ממתיק את עונשו (קיצור העונש). צעד החנינה מבטל כל הליך משפטי רלוונטי בין של חקירה, משפט או מאסר.

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2058 צפיות
"מפקח מס הכנסה" הינו מי שעבר קורס מפקחים ומונה על-ידי שר האוצר להיות "מפקח מס". מפקחי המס הוכשרו לבצע ביקורות, בדיקות ספרים, בדיקות מסמכים ודוחות ולהמליץ לפקיד השומה, על הוצאת שומות בהתאם לממצאים ולהוראות החוק השונות.

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2047 צפיות
תצהיר עדות ראשית הינו תצהיר המוגש לבית המשפט בהליך אזרחי כהוראה של השופט המהווה תחליף לעדות ראשית מטעם עד. כך שביום הדיון לא תתנהל חקירה ראשית מול העד, אלא חקירה נגדית וחקירה חוזרת בלבד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica