חפש מאמרים:
שלום אורח
17.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חתימה דיגיטלית והתוקף המשפטי שלה כיום

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/2014800 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

קחו חותם של עו"ד נועם קוריס לפני כל חתימה!

פעם היו חותמים ביד, ולא היה ניתן לערער על הכתב. היום, מדובר בחתימה דיגיטלית שנעשית דרך האמצעים הטכנולוגיים, בדרך כלל, במיל. שם קשה יותר לאמת את החתימה, וכל אחד יכול לערער עליה האם היא נכונה או לא.

במסגרת הסוגיה המתבררת בין עו"ד נועם קוריס למועצה לצרכנות וחבריהם, יש התייחסות משמעותית = לנושא, ונותן מידע חשוב - להלן אחת הגישות

כיצד כל זה התחיל?

פרשת איקיוטק גרמה לנושא החתימה הדיגיטלית לעלות לכותרות. אחרי שחברת איקיוטק בע"מ שלחה מכתבי חוב עבור עשרות צרכנים שנהנו משרותי התוכן שלה, היו שטענו כי חתימה דיגיטלית שלהם מעולם לא אושרה.

נוצרה אם כן אי בהירות בנושא: מה נקרא חתימה דיגיטלית? איך מאבטחים אותה? מתי היא נקראת תקפה מבחינה חוקית? ומי יכול להוכיח שאכן היא נעשתה?

עורך דין נועם קוריס ליווה משפטית בפרשת איקיוטק, וסייע בעדם לדרוש את החוב שהגיע להם על שרותם לאורך שנים.

לאחר פסק בית משפט התברר מעל לכל ספק כי חתימה דיגיטלית תקפה בדיוק כמו כל חתימה ידנית אחרת.

בפורטל נועם קוריס עורכי דין עולים הנתונים הבאים:

1. החתימה חייבת להיות מבוססת על קוד מסוים שנקרא "מפתח". חותם שלא משתמש בקוד אלא חותם באופן אקראי, לא יהיה תוקף לחתימה שלו בכלל. לצופן של החתימה ישנם כללים משלהם, לגבי אורך הסיביות הדרוש.

2. על החתימה להיות מוגנת על פי דרישות אבטחה מסוימות.

3. על החתימה להיות מגובה במקום נוסף שישמר בנפרד מלבד במסמך החתום.

4. החתימה צריכה להיות מאובטחת כך שגורם זר לא יוכל לעשות בה שום זיוף או שימוש אחר.

חתימה דיגיטלית שעונה על כל הדרישות של האבטחה של משרד המשפטים, תשאר תקפה על כל מסמך חתום.

המון מסמכים נחתמים היום בחתימה דיגיטלית, וחשוב לדעת כי יש להם תוקף משפטי. תמיד צריך להזהר לפני שחותמים על מסמך אינטרנטי גם אם מדובר רק בלחיצת כפתור, כדי לא להתחרט אחר כך בגין פזיזות יתירה.

רוצים לדעת עוד על חתימה דיגיטלית? ניתן לקבל את כל המידע הנחוץ מפסיקות בית משפט אחרונות.

 תגיות המאמר: חתימה דיגיטלית


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

GoText כתיבת תוכן - שירותי כתיבת מאמרים מקצועיים, מאמרים שיווקיים ולכל מטרה אחרת במחיר של 25 ש"ח ל300 מילים.
הצטרפו למאות עסקים מרוצים הנהנים משירותי כתיבה  מקצועיים.

שירות ומכירה:   0526955953

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רונן חזי

מאת: רונן חזיבידור ופנאי - כללי29/09/14648 צפיות
חברת איקיוטק הינה החברה המפתחת והאחראית על אתר אודישנס. אחד מהאתרים המשמעותיים ביותר עבור אומנים מכל התחומים המחפשים להתפתח ולפתח את יכולתם.

מאת: רונן חזיספורט וכושר גופני - כללי29/09/141997 צפיות
ספורטיפ הינו אחד המוצרים המשתלמים ביותר עבור אוהבי משחקי הספורט למיניהם ובפרט עבור אנשים שאוהבים למלא טפסי ווינר ומייחלים ליום בו הם ימלאו טופס נכון ויזכו בפרס.

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14970 צפיות
פרשת איקיוטק הבהירה היטב כי לא ניתן להתעלם מהתרחבותן המשמעותית של עסקאות אלקטרוניות- עסקאות אשר מתבצעות בין שני שותפים לעסקה שנותנים הסכמתם לעסקה באמצעות כלים אלקטרונים בלי להיפגש בפועל.

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14767 צפיות
בשנים האחרונות עסקאות, פגישות עסקיות ועוד נערכות באינטרנט. בהתאם, חוזים רבים ואף הסכמים סבוכים נחתמים באמצעות חתימה דיגיטלית. מה עוד אתם יודעים על זה?

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14718 צפיות
אחריות דיגיטלית משמעה שכל צרכן, ספק או שותף כלשהוא לעסקות דיגיטליות יהיה מודע היטב לתוכן החוזה עליו הוא חתום ולחובות והזכויות שלו בהקשר זה. אחריות דיגיטלית היא ההבנה כי חתימה דיגיטלית, אף כי אינה ניתנת באופן פיזי בפני הצד השני השותף לחוזה, מחייבת בדיוק כמו חתימה על נייר ויש לה תוקף משפטי חד משמעי

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14777 צפיות
ממותגים, מועדון הלקוחות של חברת איקיוטק בע"מ, מזמין אתכם ליהנות מהנחות גדולות על מותגים מכל התחומים, תחת הניהול המשפטי של עו"ד נועם קוריס.

מאת: רונן חזיחוק ומשפט - כללי17/09/14778 צפיות
ממותגים, מועדון הלקוחות של חברת איקיוטק בע"מ, מזמין אתכם ליהנות מהנחות גדולות על מותגים מכל התחומים, תחת הניהול המשפטי של עו"ד נועם קוריס.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

בית המשפט העליון מחק בימים אלו עתירה שהגיש ח"כ אביגדור ליברמן נגד הרבנות הראשית

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי14/09/19456 צפיות
הסוגיה משפטית בעניין צו הריסה 1. האם מהנדס הוועדה המקומית לתכנון ולבניה (להלן: מהנדס הוועדה המקומית) רשאי להאציל את הסמכות הנתונה לו בסעיף 221 לחוק התכנון והבניה, התשכ"ה-1965 (להלן: חוק התכנון והבניה או החוק) לחתום על צווי הריסה מינהליים? הרקע לבקשה והחלטות הערכאות הקודמות 2. ביום 13.11.2017, ניתן צו הריסה מינהלי לגבי בנייה ללא היתר של תקרות בטון ובריכת שחייה בדירת הדופלקס של המשיב בתל-אביב. צו ההריסה המינהלי (להלן: הצו) הוצא מכוח סעיף 221 לחוק התכנון והבני

מאת: אברהם פכטרחוק ומשפט - כללי21/03/19278 צפיות
שרת המשפטים שקד מציגה תכנית מהפכנית לבניית בית-משפט העליון, ביטול הוועדה למינוי שופטים ושימוע בכנסת בנוסח ארה"ב. אם אכן יבוא שינוי – בג"צ יכול להאשים את עצמו כי פסיקותיו וחוסר האיזון תוך התערבות בנושאים לא שפיטים, הם תוצר הביקורת.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי05/03/19387 צפיות
הגשה של עתירה ללא כל טעות מצריכה בקיאות בענייני משפט אלה

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי25/01/19408 צפיות
פגיעה אישית היא עניין רציני ואתה לא צריך לקחת את זה בקלות. ללא קשר לתוצאה של המקרה, לקחת מישהו למשימה על רשלנות שלהם הוא יותר מוצדק. להלן המאמר שלהלן יעזור לך עם כל ענייני הפגיעה האישית שלך.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/01/191176 צפיות
כולנו מנהלים את מרוץ החיים שלנו ודואגים להכין ביטוח כזה או אחר לצרות עתידיות שנקווה שלא יפקדו אותנו לעולם. הביטוחים הללו מבטיחים תשלומים כאלו ואחרים שנזכה להם בעתיד ישירות לכיס שלנו, או לטובת טיפולים שלנו או גרוע מכך יועברו ישירות לשארים שלנו במקרה של מוות.

מאת: ניב אבןחוק ומשפט - כללי14/01/19380 צפיות
במה בדיוק תורם לזוג כזה הסכם ממון? קראו הלאה את המאמר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica