חפש מאמרים:
שלום אורח
05.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פשיטת רגל בעידן המודרני

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי26/12/20141434 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בימים אלו, בהם אנו מספר ימים בודדים לפני שנת 2015, המושג "פשיטת רגל" הפך לדי שכיח.
לאור העובדה כי בישראל חיים כ-1.6 מיליון אנשים בקו העוני או מתחתיו, לאור קשיי המחיה בישראל ביחס של עלות המחיה ומוצרכי הצריכה אל מול שכר העבודה, אנשים רבים מוצאים עצמם בשוקת שבורה אל מול נושים רבים ומתעניינים בהליך פשיטת הרגל.

בשנים האחרונות, עם הכרתה של מדינת ישראל בזכותו החוקתית של החייב, עקב חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו, לאור המצב הכלכלי שבמשק ולאור הסטטיסטיקות כי הליכי פשיטת הרגל נמשכו בעבר מספר רב של שנים ואף הגיעו במספר מקרים לכ-10 שנים, התקיימה רפורמה בניסון.

הרפורמה באה בעקבות הנ"ל וטענה כי אין הצדקה שהליך פשיטת רגל יגזול 10 שנים מחיינו, שכן איננו חיים מספיק שנים כדי להמצות בהליך כל כך הרבה זמן. הרפורמה החדש משנת 2013, קיצרה משמעותית את משך זמן הליך פשיטת הרגל, וקבעה כי זמן ההליך צריך לנוע בין 4 ל-5 שנים.

עוד קבעה הרפורמה כי החייב ידע, כבר במועד דיון ההכרזה על החייב כפושט רגל, כיצד עליו לפעול, מה הוא הסכום החודשי שעליו לשלם, על מנת לזכות בהפטר. נמליץ על קריאת השלבים בהליך במאמר זה בקישור הבא פשיטת רגל.במאמר זה, ההליך והשלבים נסקרים צעד אחר צעד.

יודגש כי לחברות בע"מ, אגודות שיתופיות ו/או למספר תאגידים אחרים אין אפשרות להכנס בהליך של פשיטת רגל, אלא ההליך המקביל נקרא פירוק. כך לדוגמה, פירוק חברה הוא ההליך המקביל לפשיטת הרגל כאשר מדובר באדם יחיד. הליך פירוק החברה די דומה במהותו להליך של פשיטת הרגל, מטרתו לכנס את מלוא נכסי החברה, לממשם, להביא לתועלת לנושים ולחסל את החברה. לנושא זה מומלץ להוועץ עם עורך דין מסחרי.

כן מומלץ לעיין במאמר בנושא פירוק חברה בקישור דנן. נדגיש כי הליכים אלו אינם מתאימים לכל אחד ואף ישנם חובות אשר "חסינים" בפני ההליך. נמליץ לא להתחיל לנקוט בהליך בטרם התייעצות עם עורך דין אשר עוסק בתחום, אשר יבחן את המקרה הקונקרטי לגופו ויתן את חוות דעתו המקצועית.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מוזמנים לבקר באתר הבית

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רוי ורל

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי25/03/2067 צפיות
נדל"ן יכול לספק לך אפשרות השקעה נהדרת. ישנם דברים רבים שיש לקחת בחשבון לפני שרוכשים נכס להשקעה. המידע הבא יעזור לכם למצוא הצלחה.

מאת: רוי ורלביטוח29/01/20278 צפיות
נדל"ן מסחרי הוא עסק רווחי מאוד עבור אנשים רבים. אין בזה שום קסם. אתה צריך ידע, מוסר עבודה טוב ויש לך את הדחף להצליח. במאמר זה יש כמה הצעות שיעזרו לכם בנדל"ן. לפני שאתה רוכש נכס כלשהו, ​​התבונן ברמות ההכנסה המקומיות, בשיעור האבטלה והאם האזור הזה גדל או לא. אם אתה מסתכל על נכס שקרוב לדברים כמו אוניברסיטה, מרכזי תעסוקה, אוניברסיטאות או חברות גדולות, ייתכן שתוכל למכור אותו מהר יותר ובכסף רב יותר.

מאת: רוי ורלדיני עסקים29/01/20279 צפיות
ישנם אנשים רבים שמצאו הצלחה על ידי השקעה ברכוש מסחרי. אין שום קסם בלספק לך חיים מצליחים. תזדקק לידע עובד בנושא נדל"ן, להיות בעל ניסיון בשוק וניסיון בענף. מאמר זה מכיל כמה טיפים שיעזרו לכם להתחיל בהרפתקה שלכם ללמוד יותר על הפעלת נדל"ן מצליח.

מאת: רוי ורלדיני עסקים29/01/20280 צפיות
נכסים תעשייתיים ומסחריים מגיעים לשוק כל הזמן, אך נכסים מסוג זה אינם מקבלים רשימות מועדפות כמו בתים רגילים. בין אם קונים או מוכרים, אל תימנעו משא ומתן. להישמע ולהילחם כדי להשיג לעצמך מחיר הוגן לרכוש. צלם תמונות דיגיטליות של תמונות הבניין. ודא שיש לך כל הליקויים שנמצאים בתמונות שאתה מצלם (דברים כמו חורים, כמו חורים בקיר, ושטיחים פגומים או מלוכלכים.

מאת: רוי ורלייעוץ משפטי25/01/19455 צפיות
זו הסיבה מדוע יש צורך ייתכן שתצטרך עזרה. המאמר להלן מספק עצות מצוינות כדי לעזור לך לנצח במקרה שלך פגיעה אישית.

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי25/01/19436 צפיות
פגיעה אישית היא עניין רציני ואתה לא צריך לקחת את זה בקלות. ללא קשר לתוצאה של המקרה, לקחת מישהו למשימה על רשלנות שלהם הוא יותר מוצדק. להלן המאמר שלהלן יעזור לך עם כל ענייני הפגיעה האישית שלך.

מאת: רוי ורלפסקי דין25/01/19424 צפיות
אתה צריך לקחת את המקרה פגיעה אישית קל. לא משנה איך המקרה שלך הולך, לקחת מישהו למשימה על רשלנות שלהם הוא יותר מוצדק. מאמר זה נותן לך כיצד להתקרב מקרה פגיעה אישית.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי25/03/2067 צפיות
נדל"ן יכול לספק לך אפשרות השקעה נהדרת. ישנם דברים רבים שיש לקחת בחשבון לפני שרוכשים נכס להשקעה. המידע הבא יעזור לכם למצוא הצלחה.

בית המשפט העליון מחק בימים אלו עתירה שהגיש ח"כ אביגדור ליברמן נגד הרבנות הראשית

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי14/09/19495 צפיות
הסוגיה משפטית בעניין צו הריסה 1. האם מהנדס הוועדה המקומית לתכנון ולבניה (להלן: מהנדס הוועדה המקומית) רשאי להאציל את הסמכות הנתונה לו בסעיף 221 לחוק התכנון והבניה, התשכ"ה-1965 (להלן: חוק התכנון והבניה או החוק) לחתום על צווי הריסה מינהליים? הרקע לבקשה והחלטות הערכאות הקודמות 2. ביום 13.11.2017, ניתן צו הריסה מינהלי לגבי בנייה ללא היתר של תקרות בטון ובריכת שחייה בדירת הדופלקס של המשיב בתל-אביב. צו ההריסה המינהלי (להלן: הצו) הוצא מכוח סעיף 221 לחוק התכנון והבני

מאת: אברהם פכטרחוק ומשפט - כללי21/03/19304 צפיות
שרת המשפטים שקד מציגה תכנית מהפכנית לבניית בית-משפט העליון, ביטול הוועדה למינוי שופטים ושימוע בכנסת בנוסח ארה"ב. אם אכן יבוא שינוי – בג"צ יכול להאשים את עצמו כי פסיקותיו וחוסר האיזון תוך התערבות בנושאים לא שפיטים, הם תוצר הביקורת.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי05/03/19411 צפיות
הגשה של עתירה ללא כל טעות מצריכה בקיאות בענייני משפט אלה

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי25/01/19436 צפיות
פגיעה אישית היא עניין רציני ואתה לא צריך לקחת את זה בקלות. ללא קשר לתוצאה של המקרה, לקחת מישהו למשימה על רשלנות שלהם הוא יותר מוצדק. להלן המאמר שלהלן יעזור לך עם כל ענייני הפגיעה האישית שלך.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/01/191234 צפיות
כולנו מנהלים את מרוץ החיים שלנו ודואגים להכין ביטוח כזה או אחר לצרות עתידיות שנקווה שלא יפקדו אותנו לעולם. הביטוחים הללו מבטיחים תשלומים כאלו ואחרים שנזכה להם בעתיד ישירות לכיס שלנו, או לטובת טיפולים שלנו או גרוע מכך יועברו ישירות לשארים שלנו במקרה של מוות.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica