חפש מאמרים:
שלום אורח
05.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

עקרון ההתנסות

מאת: מסע פנימייהדות16/12/2009660 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אצל שומרי תורה ומצוות יש הפרדה מוחלטת בין בנים לבנות ונוהגים בצניעות גם בין בני המשפחה, עד לרגע בו נפגשים שניים למספר פעמים (בלי לגעת כלל אחד בשניה) ומחליטים על חתונה. למתבונן מהצד נראה הדבר תמוה: הם לא הכירו מעולם, הם אינם יודעים אך זה לחיות אחד עם השניה, הם לא התנסו במגע הפיזי. איך אפשר?!  

בתפיסת עולם של מי שאינו שומר תורה ומצוות, ישנו עיקרון ההתנסות. השניים מתראים במשך זמן רב, מדברים המון, לא שומרים נגיעה, ואף עוברים לגור ביחד. הם בודקים אם יש התאמה ביניהם.  

אומנם היהדות מדגישה שהזיווג נקבע משמיים, ושבזמן החופה (שנערכת כדת משה וישראל) שורה שכינה. בגלל שני אלו אנו מבינים מדוע שני אנשים יכולים להיפגש למס' פגישות ללא מגע פיזי ובלי התנסות קודמת - ולהתחבר זה לזו בקשר נצחי.  

אם שניכם נהגתם עפ"י ההלכה לפני החתונה, שכינה תשרה ביניכם מתחת לחופה, וכשם שכשיושבים שלושה בבית דין על מנת לדון, שורה השכינה ביניהם ואין טעויות בדין, כך מתחת לחופה זו לא יהיו טעויות. ברגע שחתן קידש כלה כדת וכדין, הם הזוג המתאים. מאותו הרגע ואילך על שניהם לדעת כי לא יכלו למצוא בן/בת זוג טובים יותר לאורך כל חייהם. אותם אלו שדוגלים בעיקרון ההתנסות, ועושים את ההפך הגמור מהוראת ההלכה, שכינה לא שורה ביניהם - כך שדווקא אצלם עתידות להתרחש הטעויות, והסיכוי להצליח הרבה יותר קלוש.  

לאחר שזוג שנהג עפ"י ההלכה מתחתן, הם יודעים שזה לכל החיים, שהשכינה שרתה ביניהם מתחת לחופה ותמשיך לשרות בביתם כל עוד הם נוהגים בצניעות, מקיימים מצוות ונוהגים בכבוד זה בזה. אין אצלם אופציית גירושים, הם יודעים שהם נועדו זה לזו, שכל אחד הוא החצי של השני - וביחד הם נשמה אחת. לכן אין צורך לפזול לצדדים, וכל הכוחות מושקעים בבניין הבית.  

הלוואי וכל אחד ואחת מישראל יזכו להפנים סוד גדול זה, כך שכולם יעסקו בהעצמת הזוגיות והשכינה תשרה בכל בית, אכי"ר.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אתר "מסע פנימי" - http://Pnimi.022.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מסע פנימי

מאת: מסע פנימייהדות06/07/101040 צפיות
הוא מבטל בהינף יד דעה של אדם אחר ונדמה לו שפעל באופן חיובי. אכן יש לו סיבות לחשוב כך, אבל מתחת לפני השטח מתגלים הפגמים, אשר עם הזמן משאירים חותם בלב הסובבים אותו.

מאת: מסע פנימיבריאות ורפואה כללי06/07/101088 צפיות
לחזק את המערכת החיסונית, הלב והשרירים, להוריד במשקל, לשחרר מתחים, להאריך את תוחלת החיים - וליהנות מזה! על המתנה היפה ביותר בעולם, שהוענקה לנו מאת בורא עולם.

מאת: מסע פנימייהדות28/06/101382 צפיות
מה הטעם בגוש קטיף או בבשר חלק? מה הבעיה החלב/אבקת חלב נוכרי? מה ההבדל בין הכשר הרבנות לבד"צ? כל המידע בקצרה מפי הרב זמיר כהן, יו"ר אירגון הידברות.

מאת: מסע פנימייהדות28/06/101333 צפיות
צרות הן דבר טבעי? לא ממש. יש דרך לצאת מהן, ולא זו בלבד, אלא שניתן בנוסף לקבל שפע וברכה. איך? ר' נתן (תלמידו המובהק של ר' נחמן מברסלב) מגלה את הסוד.

מאת: מסע פנימימשפחה וזוגיות - כללי20/05/10923 צפיות
רק לאחר החתונה הוא והיא מגלים שזה לא מה שחשבו שזה. "אולי לא הייתי צריך להתחתן איתה" הוא חושב, והיא מגלה בו פגם נוסף. על האשליה והאתגר - בחיי הנישואין.

מאת: מסע פנימייהדות20/05/102187 צפיות
תהליך קבלת התורה הקדושה מלמד אותנו שני דברים עיקריים שיעזרו לנו להבין מהי מהותה של התורה, וגם – עד כמה אנו חשובים בעיני ה'. לא לחינם אנו עמו הנבחר.

מאת: מסע פנימייהדות20/05/102743 צפיות
היתכן שאי פעם, לפני מליוני שנים, היו דינוזאורים בעולם - למרות שעפ"י היהדות הוא קיים בקושי 6,000 שנה? תתפלאו.

מאמרים נוספים בנושא יהדות

מאת: בתיה כץיהדות01/12/1910106 צפיות
האם יש פסוקים בתורה שבכתב המדברים על תורה שבעל פה?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19731 צפיות
טענות של דתות אחרות. ומאין לנו שהיה זה באמת אלוקים שנתן את התורה לישראל?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19732 צפיות
בתורת ישראל. בכל דת תמיד היתה שגורה האמונה במנהיג אחד שרק אליו התגלה האל וכל מי ששכל בראשו יבין מיד שקל לשקר ולהמציא תורה באופן כזה. לעומת זאת, בתורת ישראל אנו רואים התגלות לאומית לעם שלם, מעמד הר סיני.

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19729 צפיות
מאין לנו שיש תכלית לחיים שלנו ולא באנו הנה רק כדי ליהנות.

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19732 צפיות
לאלוקים אין בורא. משום שאלוקים הוא היוצר את התהליך של "בורא ונברא"/"נולד ומוליד", הוא עצמו אינו שייך לתהליך אותו יצר. עצם זה שאלוקים יצר את כח המשיכה לא אומר שאלוקים עצמו כפוף אליו. האם יש הסבר "מדעי" יותר מדוע לאלוקים אין אלוקים?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19720 צפיות
אם לא ניתן לדמיין את האלוקים אז איך ניתן להאמין בו? מהו בעצם אלוקים אם כך?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19733 צפיות
המדע כידוע לכל, משרת אותנו בטכנולוגיה, מציאת תרופות למחלות, וביחוד נוחות. זאת הסיבה שרוב האנשים החליטו לבחור ולדבוק במדע ובממסד המדעי, כי הם ראו בו את המייצג הבלעדי של הידע והקידמה המשרתים אותנו בחיינו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica