חפש מאמרים:
שלום אורח
20.10.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פלילי, אזרחי או תעבורה

מאת: elichai rubinפלילי14/03/20161220 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

לרבים מאיתנו, שאינם עורכי-דין ולא בקיאים בהבדלים משפטיים, המילה "פלילי" מתקשרת עם "דבר לא רצוי" או "מעשה רע". רובנו לא יודעים האם יש הבדל בין עבירה פלילית לעבירת תעבורה ומהו בכלל התחום בעריכת דין שנקרא "אזרחי".

במאמר קצר זה, אנסה להסביר את ההבדלים ביניהם וכפי שתראו – ההבדלים משמעותיים מאד.

עורך-דין אזרחי

באופן כללי אפשר להגדיר את התחום האזרחי בתור התחום בו המשטרה לא מעורבת. לתחום האזרחי יש שני נספחים שהם דיני עבודה – בהם דנים בכל הנושא הקשור בין מעסיק ועובד וכן ברוב דיני הביטוח הלאומי, ודיני משפחה –בהם דנים בכל הנושא בן בני-זוג וכן בכספי ירושה.

שני תחומים אלו – משפחה ועבודה, נדונים במוסדות (טריבונאלים) משפטיים שונים: בית הדין האיזורי לעבודה ובית המשפט למשפחה.

לעומת זאת, כל שאר הנושאים – מגיעים לבית המשפט האזרחי. עורך דין אזרחי, יכול ויעסוק בחוזי שכירות, חוזי ספק-לקוח, פיצויים בגלל תאונות דרכים, פיצויים בגלל תאונות עבודה, ליקויי בניה ועוד ועוד.

עורך דין תעבורה

למרות שבתעבורה מעורבת משטרה, זה לא נחשב כדין "פלילי". עורך דין המתעסק בתעבורה יכול לעזור בטיפול בכל הנוגע לעבירות תנועה, כגון: מהירות גבוהה, שכרות, נהיגה בפסילה, נהיגה ללא רשיון וכו'.

עורך דין פלילי

עורך הדין הפלילי מתעסק בנושאים המשמעותיים והכבדים יותר הנוגעים לחרותו של האדם. בהרבה עבירות, האדם יכול למצוא את עצמו בסופו של ההליך עם רישום פלילי ולעתים קרובות בכלא. לכן, חשוב שעורך הדין יהיה זמין ללקוח בכל עת.

אם ניקח לדוגמא אדם שנעצר ע"י המשטרה בחיפה. אדם זה כדאי שיקח עורך דין פלילי בחיפה. עורך דין פלילי בחיפה מכיר את העיר ואת בעיותיה ויכול לעזור ללקוח-העצור בצורה טובה. עורך דין פלילי בחיפה מוכר גם על ידי המשטרה והם נותנים בו אמון, דבר שיתכן ולא יתנו לעורך דין מעיר אחרת. חשוב שלא יהיה עורך דין אזרחי, אלא דווקא עורך דין פלילי בחיפה שכן עורך דין אזרחי לא מבין את מהות ההליך הפלילי ואת האפשרויות הגלומות בו להקל על העצור ויתכן אף לזכות את הנאשם.

לפרטים נוספים התקשרו 077-2015482

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מנכ"ל קידום כהלכה - www.do-seo.co..il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת elichai rubin

מאת: elichai rubinדיני חוזים06/07/161065 צפיות
הזוגיות בימינו מוכרת ומקובלת היום גם כשותפות כלכלית לכל דבר. ככזאת, היא חייבת להיות מנוסחת לא רק בחוזה האהבה הנחתם בנישואים, אם כי גם בדמות הסכם ממון תקף שמסדיר שותפות זו מבחינה משפטית. הסכם המון מיועד לא רק למי שיש לו יותר מהשני, אלא גם למי שבא עם פחות רכוש חומרי אבל חלקו בשותפות הזאת לחיים שווה באותה מידה.

מאת: elichai rubinבריאות השן20/06/16881 צפיות
השתלות השיניים עברו מהפכה של ממש בשנים האחרונות בזכות הטכנולוגיה, הידע וניסיון. כיום יש אפשרויות שונות להשתלות ואפילו השתלות ביום אחד. השתלות שיניים בפתח תקווה עושים במרכז רפואי עדן אשר רופאיו מומחים בכול סוגי טיפולי השיניים וחלקם מומחים בתחום השתלות שיניים בפרט.

מאת: elichai rubinימי הולדת13/04/16831 צפיות
כיום ארגון חגיגות יום הולדת לילד הוא הפקה אחת גדולה. יש המון דברים שצריך לארגן, אוכל, בלונים, מקום לחגוג בו וגם הפעלות ליום ההולדת. ישנם כל מיני סוגים של הפלות כאלה, מופעי קוסמות, מופעי אור ועוד.

מאת: elichai rubinבריאות ורפואה כללי29/12/15812 צפיות
באתר www.medixathome.co.il ניתן לקבל פרטים לגבי היכולות האפשריות באשר לצילומי רנטגן בבית החולה. צילומים אלו ניתן לבצע לאיברים שונים בגוף - לגב, לחזה לאגן ועוד, לאחר קבלת הפניה מרופא.

מאת: elichai rubinבריאות ורפואה כללי20/12/15778 צפיות
בדיקת אולטרסאונד בטן, הידועה גם בשמות בדיקת על שמע של הבטן ובדיקתUS בטן, נועדה לסריקה של האיברים הפנימיים בבטן כמו כבד, כליות, כיס המרה, לבלב, טחול, כלי דם ועוד.

מאת: elichai rubinתעשייה26/08/151306 צפיות
בכל מקום נשקפת לנו סכנה לכן חשוב להביט בשלטים המזהירים ומתריעים בפנינו על סכנות שונות במגוון תחומי חיים.

מאת: elichai rubinאירועים וחתונות – כללי23/08/152077 צפיות
אלחנן בר - מופע קוסמות לאירוע בר מצווה ואירועים נוספים

מאמרים נוספים בנושא פלילי

מאת: בנימין קלינגרפלילי08/09/2048 צפיות
1. עבירות מינהליות (א) שר המשפטים רשאי לקבוע בתקנות כי עבירה על הוראה שנקבעה בחוק מהחוקים המנויים בתוספת או התקנות שהותקנו לפיו, שאינה פשע, היא עבירה שבשלה ניתן להטיל קנס בדרך מינהלית (להלן - עבירה מינהלית); הקביעה יכול שתהיה דרך כלל, בתנאים או בסייגים. (ב) תקנות לפי סעיף קטן (א) טעונות הסכמת השר הממונה על ביצועו של החוק שלפיו נקבעה העבירה, ואישור ועדת החוקה חוק ומשפט של הכנסת (להלן -הועדה). (ג) נקבע בתקנות לפי סעיף קטן (א) כי עבירה פלונית היא עבירה מינהלית, יחולו הוראות חוק זה גם לגבי עבירה

מאת: בנימין קלינגרפלילי01/09/19565 צפיות
אכיפה שיפוטית סימן ה' לחוק התכנון והבנייה: באחריות יחידת החקירה בוועדה המקומית לבצע חקירה בהתאם להנחיות ולכללים שמפורסמים מעת לעת על מנהל היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבניה. ובסיום החקירה להעביר לתובע את חומר החקירה להכרעה בדבר העמדה לדין והגשת כתב אישום.

מאת: אבי דוידיפלילי21/11/18560 צפיות
עורך דין פלילי בצפון מסביר על תנאים של שחרור בערבות ועל הסיכויים לאישור בקשת השחרור בערבות.

מאת: שירה אלהפלילי27/07/16995 צפיות
אדם בן 39, ללא עבר פלילי, מכר לחבריו סם מסוג חשיש בכמה הזדמנויות שונות. בית המשפט, בצעד חריג ביותר, החליט שלא להרשיע אותו, והסתפק בלשלוח אותו לבצע שירות לציבור.

מאת: אופירפלילי05/04/16994 צפיות
יש מסמכים שעבורם תרגום נוטריון הוא מתבקש והגיוני אך יש גם סוגים נוספים של תרגום נוטריון שמעט מפתיע שיש צורך לגביהם בתרגום מיוחד של נוטריון.

מאת: אלעד שנירפלילי17/03/161386 צפיות
הטרדות מיניות אינן נחלתם של מבוגרים בלבד, והן מתרחשות גם בקרב בני נוער. מהו היחס של החוק לקטין המטריד מינית? כיצד בית הספר מטפל באירוע הטרדה מינית? וכיצד ניתן לזהות שהילד שלך מוטרד מינית? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אביב יועציםפלילי14/02/161177 צפיות
כתב אישום הינו המסמך שפותח את המשפט כנגד הנאשם והוא כולל מספר סעיפים קבועים ואת כל העובדות שנאספו כנגד המואשם, עדי התביעה והסעיפים בחוק שהופרו, כביכול, על ידו. ביטול המסמך מונע את ההגעה למשפט כך שאין ענישה וכל הטיפול בתיק מופסק. את הביטול ניתן לבצע בנקודות זמן שונות כאשר המוקדמת ביותר היא כאשר התיק עדיין נמצא בידי המשטרה ועדיין לא עבר לבית המשפט. כאן נלמד מעט יותר אודות אפשרויות הביטול השונות בנקודת זמן זו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica