חפש מאמרים:
שלום אורח
20.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ציוצים - ועקיצות

מאת: אברהם פכטראקטואליה24/10/2019357 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק
ביבי אשם בכל – לפי התקשורת מטעם ופרשנים מטעם. אחרי שקראתי את כל המאמרים הנכונים, ושמעתי את כל הפרשנים הנכונים, בעגלא ובזמן קריב, השתכנעתי שביבי אשם בכל מה שקורה ולא קורה. כשהוא סומך על טראמפ, על הנסיגה שלו מסוריה, ההתקפה הטורקית, אסון הכורדים, המאסר של הנערה עם החשיש. אבל בעיקר בעיקר על כך שעדיין אין ממשלת אחדות, שליברמן שונא אותו ודופק את כולנו, שיש לו 4 תיקים ופוגע בחופש הסיקור של עיתונאים ופרשנים תמימים שרוצים את טובתו, שיש לו חסינות בחוק אבל הוא רוצה יותר חסינות, שהוא נאחז בקרנות ואילו כל היתר, חושבים רק על טובת הציבור כחול לבן, איווט, ברק שאפילו מכה פעמיים, מרץ ובעיקר, הרשימה המשותפת שהפכה לאוהבת ציון והציניות ובגללו אנחנו בפלונטר .ואם יתפטר הבעיות ייעלמו ויהיה לפתע מזרח תיכון חדש משופץ ומלוקק ברוח השמאל הליברלי הנאור. ואז אשתי העירה אותי כי דיברתי בשינה. וזה הזכיר לי את הסיפור הבא לקוח מהמציאות: אדם מבוגר מכיר אשה נאה וחסודה ואחרי חיזורים לוהטים מזמין אותה לעלות לדירתו לשתות קפה ולשמוע מוזיקה. אחרי זמן איכות הם מגיעים למיטה, אבל הביצועים של הגבר לא עולים יפה. ואז הוא מתחיל לצעוק, ביבי אשם ביבי אשם בתקופת רבין ופרס, זה לא קרה לי אף פעם.

זעקת הכורדים – כואבת, מדאיגה, אך ישראל צריכה להזהר. הזעקה של הכורדים אכן כואבת ומדאיגה אך לדעתי על ישראל לנהוג בזהירות ולא להיקלע בין המעצמות בסכסוך, מאידך היא יכולה לעזור בעקיפין ובשקט ולפנות למדינות העולם החופשי ולאירופה בפרט להתערב בסכסוך ולרסן את טורקיה שלא תעשה לכורדים את תרגיל הארמנים בנוסח הספר "40 יום מוסדק". ישראל במצבה לא יכולה להרשות לעצמה סכסוך עם אמריקה -רוסיה -טורקיה המעורבים בפרשה מטעמים פוליטיים משלהם.

הנשיא לשעבר של בית המשפט העליון, מאיר שמגר, אדם, משפטן ושלטון החוק. נשיא בית המשפט העליון לשעבר מאיר שמגר נפטר היום בגיל 94 לאחר תקופת חיים סוערת כאיש אצ"ל מנעוריו וכאיש חוק אחר הקמת המדינה. מאחר ושירתתי בפרקליטות הצבאית שנים רבות תחת פיקודו ומנהיגותו, אני יכול לציין ולהדגיש את האישיות המיוחדת של שמגר כאדם ומשפטן. הוא היה בעל הדר ז'בוטינסקאי קלאסי, שומר שלטון החוק וזכויות אדם לרבות בשטחים המוחזקים על ידי צה"ל יו"ש ועזה. את העמדות האלה ניתן לראות בסרט שזכה בפרסים רבים בעולם בשם "שלטון החוק" באתר תחת שם זה על החוק והמשפט בשטחים המוחזקים. בהיותי תובע ושופט ביו"ש ובעזה משך 10 שנים פעלתי על פי ההנחיות שהכתיב לנו שמגר ואלה מיושמים שם עד ימינו אלה. שמגר שייך לקבוצה קטנה של שופטים שפסיקותיהם הפכו לאבני יסוד של שלטון החוק לשנים ארוכות שעוד יבואו. הופעתי בפני שמגר גם בבית המשפט העליון ומפגשים בסמינרים והשתלמויות בהם פגשתי ותמיד המפגשים היו חמים עם הרבה הערכה וכבוד. בנוסף הצטיין שמגר בניהול וזכרו ישמר גם בבניית בית המשפט העליון בירושלים כהיכל צדק מפואר אטרקטיבי ויעיל שבו השקיע שנים כדי להביאו לביצוע. יהי זכרו ברוך.

גנץ קיבל מנדט - רוקד עם התורה ופוסל דתיים.

גנץ עם המנדט, מי שהולך כמו גנץ ומגעגע ורוקד עם התורה, אך פוסל את הדתיים ומחזיק בלפיד, הוא באמת ברווז ונקווה שלא עיתונאי, עכשיו זמן ל...

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר: