חפש מאמרים:
שלום אורח
25.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

יש שכר לפעולתך

מאת: מסע פנימייהדות18/04/2010820 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כבר מאז מפגשם הראשון ידע יעקב שרחל היא האישה המיועדת לו. המכשול היחידי בדרכם היה אביה הרמאי, לבן. שניהם חששו שהוא יחליף בינה לבין אחותה לאה, וכדי למנוע זאת הם מסרו סימנים זה לזו.

יום החתונה הגיע, ואכן תכנן לבן לתת את לאה ליעקב. רחל עשתה חשבון פשוט: "אם לאה תעמוד שם, ויעקב יאמר לה: 'מהם הסימנים?' והיא לא תדע, הרמאות אומנם תתגלה - אך הבושה שתחוש לאה בפני העיר כולה... זה משהו בלתי נתפס". כך החליטה רחל למסור לאחותה את הסימנים.

"ויהי בבקר והנה היא לאה" מגלה יעקב, ואכן כעבור זמן מה הייתה חתונה נוספת, והפעם רחל עמדה תחת החופה.

אולם הסבל עודנו נמשך. כעת רחל עומדת מן הצד, צופה בלאה היולדת בנים ליעקב ואילו היא - עקרה. רק לאחר שש שנים, בהן חוותה לא פעם תִגרות, הן מצד בעלה והן מצד אחותה, זכתה לפרי בטן - מאחר ולא נתנה ליצר הרע להסיט אותה, ולהשיב לתגרות. שניים משבטי ישראל היא זכתה לשאת ברחמה.

ואז - "ותמת רחל ותקבר בדרך אפרתה היא בית לחם". מדוע היא לא נקברה עם שאר האימהות והאבות הקדושים, לצד בעלה?

כאן אנו מגלים על מעשה הקרבה נוסף של רחל, זו ששתקה והקריבה מעצמה כל חייה, גם לאחר מותה: התברר כי היא ראתה ש-1,200 שנה מאוחר יותר, בני ישראל יחטאו ויגרמו לחורבן בית המקדש ויציאתם לגלות. היא ראתה שהמוני יהודים עתידים לעבור בדרך ממש היכן ששכבה ברגעיה האחרונים.

או אז גמלה בליבה ההחלטה: "אקַבֵר כאן! כך בניי יוכלו להתפלל בעוד 1,200 שנה ליד קברי, ואולי למעני בורא עולם יסלח להם". 

ואכן, מקץ אותן שנים, מתקבצים היהודים סביב קברה ובוכים. האבות מבקשים מה' שיעזור לעמו, בזכות מעשיהם, אך הוא דוחה אותם על הסף - עד ש... "קפצה רחל אימנו לפני הקדוש ברוך הוא" וביקשה שבזכות אותו חסד שגמלה עם אחותה לפני שנים רבות, ינצלו בניה.

"יש שכר לפעולתך" אמר לה ה', שלא יכל להקשות ליבו לשמע דבריה, ומבין כל האבות - רק תפילתה הייתה זו שנענתה.

רחל אימנו, היא האם המשמשת דוגמא מאז ומתמיד לכל הנשים היהודיות בעולם. הסוד שלה היה נתינה, הקרבה עצמית, חסד. למרות שהיא נדחקה לפינה, ולא קיבלה מאף אחד כבוד על מעשיה (להפך), היא ניצבה איתנה מול הקשיים. עד היום פוקדים יהודים רבים את קברה, ובוכים ומבקשים שתעתיר לפני ריבונו של עולם, שיצילנו מהצרות

יהי רצון שזכותה של רחל אימנו תמשיך לעמוד לנו, ושנזכה ללמוד ממעשיה הנעלים, ובכך נקרב את הגאולה השלמה במהרה בימינו, אמן.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אתר "מסע פנימי" - http://Pnimi.022.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מסע פנימי

מאת: מסע פנימייהדות06/07/101010 צפיות
הוא מבטל בהינף יד דעה של אדם אחר ונדמה לו שפעל באופן חיובי. אכן יש לו סיבות לחשוב כך, אבל מתחת לפני השטח מתגלים הפגמים, אשר עם הזמן משאירים חותם בלב הסובבים אותו.

מאת: מסע פנימיבריאות ורפואה כללי06/07/101055 צפיות
לחזק את המערכת החיסונית, הלב והשרירים, להוריד במשקל, לשחרר מתחים, להאריך את תוחלת החיים - וליהנות מזה! על המתנה היפה ביותר בעולם, שהוענקה לנו מאת בורא עולם.

מאת: מסע פנימייהדות28/06/101350 צפיות
מה הטעם בגוש קטיף או בבשר חלק? מה הבעיה החלב/אבקת חלב נוכרי? מה ההבדל בין הכשר הרבנות לבד"צ? כל המידע בקצרה מפי הרב זמיר כהן, יו"ר אירגון הידברות.

מאת: מסע פנימייהדות28/06/101297 צפיות
צרות הן דבר טבעי? לא ממש. יש דרך לצאת מהן, ולא זו בלבד, אלא שניתן בנוסף לקבל שפע וברכה. איך? ר' נתן (תלמידו המובהק של ר' נחמן מברסלב) מגלה את הסוד.

מאת: מסע פנימימשפחה וזוגיות - כללי20/05/10890 צפיות
רק לאחר החתונה הוא והיא מגלים שזה לא מה שחשבו שזה. "אולי לא הייתי צריך להתחתן איתה" הוא חושב, והיא מגלה בו פגם נוסף. על האשליה והאתגר - בחיי הנישואין.

מאת: מסע פנימייהדות20/05/102150 צפיות
תהליך קבלת התורה הקדושה מלמד אותנו שני דברים עיקריים שיעזרו לנו להבין מהי מהותה של התורה, וגם – עד כמה אנו חשובים בעיני ה'. לא לחינם אנו עמו הנבחר.

מאת: מסע פנימייהדות20/05/102706 צפיות
היתכן שאי פעם, לפני מליוני שנים, היו דינוזאורים בעולם - למרות שעפ"י היהדות הוא קיים בקושי 6,000 שנה? תתפלאו.

מאמרים נוספים בנושא יהדות

מאת: בתיה כץיהדות01/12/196568 צפיות
האם יש פסוקים בתורה שבכתב המדברים על תורה שבעל פה?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19369 צפיות
טענות של דתות אחרות. ומאין לנו שהיה זה באמת אלוקים שנתן את התורה לישראל?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19369 צפיות
בתורת ישראל. בכל דת תמיד היתה שגורה האמונה במנהיג אחד שרק אליו התגלה האל וכל מי ששכל בראשו יבין מיד שקל לשקר ולהמציא תורה באופן כזה. לעומת זאת, בתורת ישראל אנו רואים התגלות לאומית לעם שלם, מעמד הר סיני.

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19365 צפיות
מאין לנו שיש תכלית לחיים שלנו ולא באנו הנה רק כדי ליהנות.

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19371 צפיות
לאלוקים אין בורא. משום שאלוקים הוא היוצר את התהליך של "בורא ונברא"/"נולד ומוליד", הוא עצמו אינו שייך לתהליך אותו יצר. עצם זה שאלוקים יצר את כח המשיכה לא אומר שאלוקים עצמו כפוף אליו. האם יש הסבר "מדעי" יותר מדוע לאלוקים אין אלוקים?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19365 צפיות
אם לא ניתן לדמיין את האלוקים אז איך ניתן להאמין בו? מהו בעצם אלוקים אם כך?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19373 צפיות
המדע כידוע לכל, משרת אותנו בטכנולוגיה, מציאת תרופות למחלות, וביחוד נוחות. זאת הסיבה שרוב האנשים החליטו לבחור ולדבוק במדע ובממסד המדעי, כי הם ראו בו את המייצג הבלעדי של הידע והקידמה המשרתים אותנו בחיינו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica